Klokovanje hd7950

poruka: 25
|
čitano: 4.722
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Klokovanje hd7950

Evo pošto sam nedavno postao vlasnik navedene grafičke, mislio sam otvoriti temu tako da vlasnici hd79xx grafičkih ( i svi koji su voljni sudjelovati u temi ) razmjene iskustva o klokovanju navedene kartice.

 

Grafa: Asus hd7950 Top dcII

Korišteni programi: Msi Afterburner i Asus Monitor

Testiranje stabilnosti: Heaven 2.5 ( 3.0 mi baca mali milijun artefakata i na stocku kad aa uključim ), Civ5 Gods and Kings ( igrao sat i nešto sitno i stabilna je )

Postavke: gpu clock: 1100 mhz, mem clock: 1575 mhz, gpu voltage: 1156 mV, mem voltage: 1600 mV, fan speed: 36%, power limit +20%

Temperature ( nakon sat vremena igranja ) : gpu: 67 c, mem 77 c, power: 77 c

Temperatura u sobi: oko 27 c

 

Slobodno komentirajte, nabacite vaše postavke itd...

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2012 20:24 (ipetrovs).
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Klokovanje hd7950

Planiraš držati te taktove za 24/7? Meni to izgleda vrlo dobro za 24/7 ! Ja svoju držim na stocku jer ne igram previše po ovoj vručini.

Jesi isprobao max. takt ? Moja ide na 1300MHz za 3dmark11 a kad malo zahladi vjerujem da će ići i koji MHz više , a imam u planu kupiti i accelero ovih dana , nije baš jeftin ali provući ču karticu... {#}

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Klokovanje hd7950

Te karte(DCII HD 7950) imaju design flaw, cooler nije dobro pricvrscen za PCB, i ne nalijeze potpuno na PCB, sto moze (a i ne mora) da uzrokuje crash.

Koji je tvoj stock napon?

 

Za stabilnost preporucujem Sniper Elite V2 i Call of Duty bilo koji noviji (imao sam ovu grafu skoro 6 mjeseci i ove dvije igre daleko su najbrze pronalazile nestabilnost).

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2012 18:50 (Leopard_st).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Klokovanje hd7950
elina08 kaže...

Planiraš držati te taktove za 24/7? Meni to izgleda vrlo dobro za 24/7 ! Ja svoju držim na stocku jer ne igram previše po ovoj vručini.

Jesi isprobao max. takt ? Moja ide na 1300MHz za 3dmark11 a kad malo zahladi vjerujem da će ići i koji MHz više , a imam u planu kupiti i accelero ovih dana , nije baš jeftin ali provući ču karticu... {#}

Nisam tražio maksimalni takt jer ne znam koliko smijem dizati napon, a i nisam još uvjeren da je potpuno stabilna...Al bez brige, naći ću i max takt u dogledno vrijeme :)

I accelero će brutalno ohladiti gpu :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2012 19:17 (ipetrovs).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Klokovanje hd7950
Leopard_st kaže...

Te karte(DCII HD 7950) imaju design flaw, cooler nije dobro pricvrscen za PCB, i ne nalijeze potpuno na PCB, sto moze (a i ne mora) da uzrokuje crash.

Koji je tvoj stock napon?

 

Za stabilnost preporucujem Sniper Elite V2 i Call of Duty bilo koji noviji (imao sam ovu grafu skoro 6 mjeseci i ove dvije igre daleko su najbrze pronalazile nestabilnost).

Pritegnuo sam hladnjak, a i grafička mi je hladnjakom oslonjena na ovu malu stvarčicu koja stoji na pci-e slotu ( pogledaj slike ). Poanta priče, pcb ne mora držati cijelu masu hladnjaka već hladnjak drži sam svoju masu i masu pcb-a. Mislim da nikako ne može doći do krivljenja pcb-a

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2012 19:15 (ipetrovs).
13 godina
neaktivan
offline
Klokovanje hd7950

Ne desava se to na stolu, to se desava kada je grafa u kucistu, i kada se kuciste uspravi.

Sto se tice max sigurno napona za 24/7 na zraku, to bi bilo +125mV u odnosu na stock napon.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2012 21:36 (Leopard_st).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Klokovanje hd7950

ja drzim svoju 24/7 od dana kad je kupljena (prije jedno 4 mjeseca) na 1200/1600MHz na 1250mV. temp je 72-75C sa ventom na stock automatic kak ovaj Sapphire OC BIOS sam odreduje. prije mi je isla do 80C jer nisam skuzio da sam ju ostavio na nekom custom bezveznom fan settingu.

koristim sapphire trixx, jednostavan i radi sta treba bez problema. 

Sve vise od toga uz bilo koji drugi napon je nestabilno, ali i ovo je odlicno - to je 50% OC od stock 7950 (800MHz).

performance boost je ogroman, ne kuzim zas su opce stavili ovako nizak clock.

 
0 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Klokovanje hd7950
sHOCKRE kaže...

ja drzim svoju 24/7 od dana kad je kupljena (prije jedno 4 mjeseca) na 1200/1600MHz na 1250mV. temp je 72-75C sa ventom na stock automatic kak ovaj Sapphire OC BIOS sam odreduje. prije mi je isla do 80C jer nisam skuzio da sam ju ostavio na nekom custom bezveznom fan settingu.

koristim sapphire trixx, jednostavan i radi sta treba bez problema. 

Sve vise od toga uz bilo koji drugi napon je nestabilno, ali i ovo je odlicno - to je 50% OC od stock 7950 (800MHz).

performance boost je ogroman, ne kuzim zas su opce stavili ovako nizak clock.

Zato šta su bili u prednosti pred nvidiom pa su namjestili gpu clock na 800 mhz ( s tim clockom je tu negdje s gtx580 da ispadne kako je hd7950 brutalni kloker i da bi je ljudi zbog toga kupovali misleći da će dobiti više za manje novca. I u pravu su. Realni clock je za ovaj chip je 1ghz. Dobre postavke, al meni je zasada 1100/1575 više nego dosta... Ako i kad nabavim još dva monitora za eyefinity onda ću dizat iznad 1100 mhz. I zar ti nije glasna ta referentna grafa?

13 godina
neaktivan
offline
Klokovanje hd7950

nije referentna, Sapphire Dual Fan OC verzija je. ova: http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1157&pid=1450&psn=&lid=1&leg=0

nije nis posebno glasna. mislim cuje se, al nis strasno. cuo sam puno puno glasnije. uostalom, uvijek imam slusalice kad igram pa mi je svejedno. prosla 6950 isto sapphire ovakva je bila 30-40 posto glasnija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2012 20:50 (sHOCKRE).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Klokovanje hd7950

Neka se i ja pridružim temi kao ponosni vlasnik jednog primjerka tipa Gigbyte HD 7950 Windforce.

Sve pohvale na grafu što se tiče temperatura i buke.

Nešto malo što sam probao igrati temperatura nije bila preko 57C (Craysis2, sve na ultra i dx11), a što se tiče buke pod loadom više čujem 120mm fan na dnu kućišta nego grafu.

Osobno smatram kako je Gigabyte napravio jakoo dobar posao s ovim primjerkom.

Koristim Afterburner s fan profilom podešenim tako 50C je 40% brzine ventova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Klokovanje hd7950

Stigao mi je accelero ,pa da podjelim s vama prve impresije.

Kad sam kupio ovu karticu nisam baš išao za tim kako je hlađena memorija i regulacija napona ,ali sad kad sam je otvorio zaključak je da nisu hlađeni uopče ! (slike)

Zato su bili velikodušni s pastom, ko da su lopatom bacali.

Kad sam zadnji put montirao accelero, pasivni hladnjaci za ram i regulaciju su imali ono ljepilo na sebi međutim sad su poslali dvokomponentno termalno ljepilo.

Ne znam jesam ja to naletio na starije pakiranje tog ljepila ili je uobičajeno da moraš čekati više od 5 sati da to ljepilo počme stiskati u svakom slučaju ako mislite montirati accelero pripremite se na cijelodnevnu avanturu.

 

Temperatura u prostoriji 26-27°C

HWBOT Heaven benchmark ,DX11

stock 810/1250Mhz/1.031V - max.temp. 49°C  , max.vent 33%

OC 1175/1500MHz/1.175V - max.temp. 57°C , max.vent 47%

Crysis2 max in game postavke (oko sat vremena igranja)

OC 1175/1500/1.175V - max.temp. 59°C , max.vent 54%

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Klokovanje hd7950

ide ti stabilno na toj voltazi 1750MHz bez ikakvog rusenja? ako da, imas srece, dobio si super primjerak..

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2012 0:02 (sHOCKRE).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Klokovanje hd7950

Jako mnogo puno odličan primjerak

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Klokovanje hd7950
sHOCKRE kaže...

ide ti stabilno na toj voltazi 1750MHz bez ikakvog rusenja? ako da, imas srece, dobio si super primjerak..

Izgleda da je stabilna , prvo sam probao 1200/1500MHz , 1.175V , prošla je Heaven benchmark ali me je izbacio driver nakon otprilike pola sata igranja Crysis 2.Potom sam spustio takt na 1175/1500 , 1.175V i sve radi bez ikakvog rušenja za sad.Možda sam trebao dodati još samo mrvicu napona pa zadržati takt od 1200MHz. 

 

Edit - Dvije slikice

Tess. on 1300/1600MHz , CPU 4.5Ghz

Tess. off 1311/1606MHz , CPU 4.7GHz

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2012 0:00 (elina08).
13 godina
neaktivan
offline
Klokovanje hd7950

Stvarno si je nagazio. Nemogu vjerovat da joj je moguće toliko podići takt...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Klokovanje hd7950

pss stari moj bas imas srece, zapao te primjerak za world record napravit!

si mozda stavljo kakav drugi bios? mozda od ove nove revizije kaj boosta clockove sama? 10450 bodova wtf.

daj skini bios i okaci ga tu da ga probam stavit na svoju :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2012 18:23 (sHOCKRE).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Klokovanje hd7950
sHOCKRE kaže...

pss stari moj bas imas srece, zapao te primjerak za world record napravit!

si mozda stavljo kakav drugi bios? mozda od ove nove revizije kaj boosta clockove sama? 10450 bodova wtf.

daj skini bios i okaci ga tu da ga probam stavit na svoju :D

Nema bios tu veze, ako ti karta sada nece na određene taktove, nece ni sa novijim biosom, pogotovo ako je isti model karte u pitanju.

 

Samo djabe vrijeme gubis.

11 godina
protjeran
offline
Re: Klokovanje hd7950
sHOCKRE kaže...

pss stari moj bas imas srece, zapao te primjerak za world record napravit!

si mozda stavljo kakav drugi bios? mozda od ove nove revizije kaj boosta clockove sama? 10450 bodova wtf.

daj skini bios i okaci ga tu da ga probam stavit na svoju :D

Mozes ti staviti ovaj novi bios, imati ces vise taktove za 24/7 ali ti to nece promijeniti OC mogucnosti.

clock2much
13 godina
neaktivan
offline
Klokovanje hd7950

I da, smijesno mi je kada ljudi proglasavaju stabilnost nakon par bencheva i 30-60 minuta igranja jedne igre.

 

Tokom dvije prosle godine i fin broj promjenjenih grafickih naucio sam da jedna igra nikada, ali nikada nije mjerilo stabilnosti, isto sto samo prime95 nije mjerilo za stabilnost CPU-a. 

 

Ali svakom svoje.

 

Ovo se ne odnosi konkretno ni na koga ovde, nego opcenito. Ovo je moj dobri savijet.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2012 20:18 (Leopard_st).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Klokovanje hd7950

moze bit do biosa, nisam pito bezveze. hrpa ljudi koji imaju 7970 kad su stavili bios od ghz editiona kazu da im ide isti takt ko prije sa puno manjom voltazom i opcenito da ide na veci takt nego prije.

 

a sto se stabilnosti tice, to kaj kazes je istina. meni na 1250MHz prolazi 3DMark i par igara, ali vecinu nakon pol sata-sat srusi. na 1200 nikad nijedan problem u 4 mj.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Klokovanje hd7950

GHz edition bios je druga stvar, on mijena podosta stvari, ne samo clock i max 3d napon.

 

On uvodi boost, i uvodi boost napon.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Klokovanje hd7950

Baš sam danas skinuo ovaj novi BIOS s boostom i ovih dana kad budem imao više vremena ću ga flashat ,inače na kartici je originalni BIOS.

Što se stabilnosti tiče na 1175MHz i 1175mV ko što se vidi u postu iznad napisao sam stabilna za sad , možda joj bude trebalo +5mV a možda bude stabilna i s -5mV vrijeme će pokazat.

Inače sinoć je kartica išla na 1330/1700MHz s procesorom na 4.9GHz ali rezultat je bio slab jer mi je procesor trotlao zbog visoke temperature , pa sam probao ponovo odvrtit i onda se srušio komp(bsod od proc.) , poslije mi je bilo žao što nisam sačuvao onaj prvi rezultat {#}.

Prevruče je za ovakve stvari treba sačekati koji hladniji dan ili nabaviti neko egzotično hlađenje{#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2012 22:06 (elina08).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Klokovanje hd7950

Evo stigao malo hladniji dan , kod mene +8°C 

evo jedan bench što sam odvrtio na brzinu (mislim da će to ići još malo više)

3DMark 11 P13640

HD7950@1328MHz

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Klokovanje hd7950
elina08 kaže...

Evo stigao malo hladniji dan , kod mene +8°C 

evo jedan bench što sam odvrtio na brzinu (mislim da će to ići još malo više)

3DMark 11 P13640

HD7950@1328MHz

svaka cast 

15 godina
online
Klokovanje hd7950

Pozdrav ekipa,evo postao i ja nedavno vlasnik MSI HD 7950 Twin Frozr III i graficka se nenormalno overclocka.

Furmark ne mogu ganjati jer imam bas lose kuciste i rijesen cable management pa lako ode temperatura do 90 celzijusa iako u igrama vecinom ne prelazi 80 celzijusa,vjerujem sad kad prijedem na bolje kuciste ce biti bolje i dodam vent dolje za ispuh pa ce biti nadam se 10 celzijusa manje.

Ovo su stabilni rezultati u igrama Dying Light,GTA V,AC Syndicate,isplati li se forsirati sta vise ?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2015 13:54 (doky01akablava).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice