Overclock grafičkih kartica izdvojena tema

poruka: 577
|
čitano: 152.878
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Overclock grafičkih kartica

Evo novog clocka, sa 450 na 630, a memorija sa 1320 na 1600, sa stock coolerom uz pomoc riva tunera!!

Graficka je Gainward Bliss 7900 GS!!

Testirano uz Crysis na 1440x900 i detalji na medium oko 3-4 sata bez problema!


PC RULES!!!!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclock grafičkih kartica

kako da clockam ovu grafu:

ATI Radeon X1950 GT ??

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclock grafičkih kartica

kako da samo povecam brzinu hladjenja na grafickoj i koji je program naj prihvatljiviji za to posto to prvi put radim zanima me dali ima neka stranica u kojoj je to sve objasnjeno u slikama hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclock grafičkih kartica
almir kaže...

kako da samo povecam brzinu hladjenja na grafickoj i koji je program naj prihvatljiviji za to posto to prvi put radim zanima me dali ima neka stranica u kojoj je to sve objasnjeno u slikama hvala.

Koju grafičku imaš??Ako je ATI onda moćeš to u driverima sredit (ako su novijiji driveri,mislim da je to ugrađeno od 8.10 pa nadalje),a ako je Nvidia onda RivaTuner,opcija-fan

st001cro@gmail.com-MSN
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclock grafičkih kartica

imam graficku nvidia 8600gt 1gb

15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclock grafičkih kartica
almir kaže...

imam graficku nvidia 8600gt 1gb

Onda RivaTuner-LINK,kad pokreneš program (slika 1),uđi tu (slika 2) (low level system settings),pa postavi kako želiš obrtaje (slika 3)

st001cro@gmail.com-MSN
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2009 13:53 (pod009).
14 godina
neaktivan
offline
Overclock grafičkih kartica

pozz,,ja imam ATI radeon 9200(kad instaliram drivere pise 9250,,pa jel mi jos mozete rec koji je model) 128 mb i igram cod2 zelio bi imat vise fpsa,,koji su programi za to i jel vrjedi sta overlockat...ty na odgovorima

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2010 23:46 (pinjo93).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclock grafičkih kartica
pinjo93 kaže...

pozz,,ja imam ATI radeon 9200(kad instaliram drivere pise 9250,,pa jel mi jos mozete rec koji je model) 128 mb i igram cod2 zelio bi imat vise fpsa,,koji su programi za to i jel vrjedi sta overlockat...ty na odgovorima

 

oce li iko odgovoriti??

16 godina
offline
Overclock grafičkih kartica

nema odgovora jer ti je kartica iz prapovjesnog doba ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2010 22:22 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Overclock grafičkih kartica
pinjo93 kaže...

pozz,,ja imam ATI radeon 9200(kad instaliram drivere pise 9250,,pa jel mi jos mozete rec koji je model) 128 mb i igram cod2 zelio bi imat vise fpsa,,koji su programi za to i jel vrjedi sta overlockat...ty na odgovorima

Tim grafickama ti je OC potencijal ravan 0 tako da neces moc clockati.Crashat ce ti.

Prodajem Modern Warfare 2 za 230 kn s kutijom bez drugog cda jer mi je sestra mlada bacila ga negdje
13 godina
neaktivan
offline
Overclock grafičkih kartica

evo moj OC
4850 s zalman coolerom [vf830]
mogu dalje al nemam muda... dobio sam program za dizanje voltaže gpu-a i vram-a s njom [gamer HUD]

Error
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclock grafičkih kartica

evo aj imam od gainwarda grafu nvidia gforce 7600GS 256mb 128bit ddr3   grafa normalno radi na 500/600 ... sa evega toolom sam je digo na 800/800 evo i slike i dokaza... pogledajte gpu-z evega uvijek govori core 501 neznam zas :( 

 

pa me zanima dali bi je mogo jos vise dignut

 

ekipa sa pc eksperta me popljuvala i rekla da nisam nis digo da sam samo slajder mako i da nisam stisnuo apply... pa evo molim vas vase misljenje

 

 

normalno normalno
evo clokan evo clokan
dokaz cloka2 dokaz cloka2
dokaz cloka 3 dokaz cloka 3
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.7.2010 18:01 (Lacko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclock grafičkih kartica

Imam NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 i zanima me jel se isplati clockat? Jel bu imale ikakve pomake i igrama? Imam Samsungov SyncMasterkoji mi vrijedi vise od kompa pa bi htip neki pomak...

 

 

 

EDIT: Da ne otvaram novu temu tu bum pital: Jel se moze stavit bilo koja grafa na maticnu il? (Znao sam odg al da me sad hebes nemrem se sjetit, tekma je za par min pa...)

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.7.2010 20:50 (Don Strongtoni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclock grafičkih kartica
Don Strongtoni kaže...

Imam NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 i zanima me jel se isplati clockat? Jel bu imale ikakve pomake i igrama? Imam Samsungov SyncMasterkoji mi vrijedi vise od kompa pa bi htip neki pomak...

 

 

 

EDIT: Da ne otvaram novu temu tu bum pital: Jel se moze stavit bilo koja grafa na maticnu il? (Znao sam odg al da me sad hebes nemrem se sjetit, tekma je za par min pa...)

Ne isplati se klokat jer ti je grafa prestara tako da nebi ništa dobio.

Što se tiče kompatibilnosti, ako ploča ima AGP utor, onda na nju mogu samo AGP grafe, a ako je PCI-E onda samo PCI-E grafe.

14 godina
neaktivan
offline
Overclock grafičkih kartica

bi mi mogo neko rec misljenje o mom cloku

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Overclock grafičkih kartica
Lacko kaže...

bi mi mogo neko rec misljenje o mom cloku

Mislim da si premalo testirao stabilnost...Otvori neku igru u kojoj ti je gpu load cca 95-100% i ostavi ju upaljenu oko 5 sati, znači nađi mirno mjesto u igri i ostavi tak...
To je po meni najrealniji test...Ja svoju grafu testiram tak da otvorim FC2, Bad Company 2, NFS Shift u prozorima na full HD i ostavim upaljene oko 5 sati...

We are nothing but the stones to pave the way...
14 godina
neaktivan
offline
Overclock grafičkih kartica

Ako izdrži Furmark 10 minuta onda će radit i u igrama.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Overclock grafičkih kartica
ATiGamer kaže...

Ako izdrži Furmark 10 minuta onda će radit i u igrama.

Ne mora biti...Kod mene grafa izdrzi Furmark i po pola sata, pa se opet nakon 3 sata znala crashati u nekim igrama, i onda sam digao voltazu i sad je i u jednom i drugom stabilna.

We are nothing but the stones to pave the way...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclock grafičkih kartica
Ad4pt3r kaže...
Ne mora biti...Kod mene grafa izdrzi Furmark i po pola sata, pa se opet nakon 3 sata znala crashati u nekim igrama, i onda sam digao voltazu i sad je i u jednom i drugom stabilna.

Većinom je to pravilo. Meni ako izdrži 10 min furmarka, 99% sam siguran da će radit stabilno u igrama. Jer ako samo malo pretjeram s klokom, furmark se ruši za minutu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.8.2010 12:51 (ATiGamer).
15 godina
offline
RE: Overclock grafičkih kartica

Furmark ( i večina sintetičkih testova ) ne opterečuje grafu ravnomjerno kao igre...Oni se večinom oslanjaju na GPU jezgru, dok je memorija manje opterečena. Kod igara je drugačiji slučaj jer se ravnomjerno opterečuje večina kartice i daju realniji benchmark.

We are nothing but the stones to pave the way...
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.8.2010 12:56 (Ad4pt3r).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclock grafičkih kartica
Ad4pt3r kaže...

Furmark ( i večina sintetičkih testova ) ne opterečuje grafu ravnomjerno kao igre...Oni se večinom oslanjaju na GPU jezgru, dok memorija i sami shaderi ostaju praktički neiskorišteni. Kod igara je drugačiji slučaj jer se ravnomjerno opterečuje večina kartice i daju realniji benchmark.

Eh tu se ne slažem s tobom. U Furmarku kao i u veći igrara memorija se ruši na 1150MHz, a maksimalno je stabilno na trenutnim taktovima u MOJ PC. U Metrou, BFBC2 i vantage naprimjer sve radi bez problema na 1200MHz memorije. Core clock pak izdrži i na 900 u Furmarku, ali po benchevima sam primjetio da mu fali soka zato sam snizio na 870. Dakle tu se varaš da furmark ne opterećuje memoriju.

15 godina
offline
Overclock grafičkih kartica

E vidis, kod mene je bilo obrnuto. No ipak i dalje mislim da su igre realniji benchmark  i da je bolje da igru vrti cca 5 sati.

We are nothing but the stones to pave the way...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Overclock grafičkih kartica

e ljudi šta mislite kolko bi mogo clockat ati radeon hd 4770 512 GDDR5 na osnovno je 750 x) na kolko da stavim ? :)

15 godina
offline
RE: Overclock grafičkih kartica
crni pauk kaže...

e ljudi šta mislite kolko bi mogo clockat ati radeon hd 4770 512 GDDR5 na osnovno je 750 x) na kolko da stavim ? :)

To ti nitko neće točno reči...Gledaj po netu rezultate clocka, postavi vrijednosti koje ti se čine ok i testiraj.

We are nothing but the stones to pave the way...
14 godina
offline
RE: Overclock grafičkih kartica

e ovako ja postavio prije prvog na 800 a drugog na 820 igre su se zamrzavale ko lude :P ono wtf na tak malo bi išlo

14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclock grafičkih kartica
crni pauk kaže...

e ljudi šta mislite kolko bi mogo clockat ati radeon hd 4770 512 GDDR5 na osnovno je 750 x) na kolko da stavim ? :)

To ti nitko ne može sa sigurnošću reći jer sve ovisi o primjerku. Evo ti jedan koristan program za klokanje. Tu ti je sve objašnjenošto i kako treba. Dakle pomiči slider po 10MHz i gledaj dokle je stabilno. Kad dođeš do malo višeg takta pokreni furmark pa vidi jel stabilno. Možeš i s igrama testirat ali to bi predugo trajalo.

15 godina
protjeran
offline
RE: Overclock grafičkih kartica
crni pauk kaže...

e ljudi šta mislite kolko bi mogo clockat ati radeon hd 4770 512 GDDR5 na osnovno je 750 x) na kolko da stavim ? :)

 Dosta je clockaš iz CCC, a potom ako uzmeš pravdu u svoje ruke napravi si kao ja i kolega gore reko za MSI AB program.

Lijepo staviš 2D i 3D profile pa onda sejvaš i ako igraš samo pokreni program..

Btw ono iz catalysta si stavi slajder na vrh odma jer nemaš beda pa stavi test custom clocks!

sweet pandemonium
14 godina
neaktivan
offline
Overclock grafičkih kartica

ja sam igro cod6 i grid i nema nikakvih artefakta.... to su jedne od jacih igra koje mi kolju grafu

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Overclock grafičkih kartica

ma kakva igra... igre grafu ne opterečuju 100%... skine se FurMark i dereš... FurMark je jedini program s kojim sam uspjel opteretit grafu 100%

Error
13 godina
neaktivan
offline
RE: Overclock grafičkih kartica

codmw2 i grid nisu pretjerano zahtjevne igre... ak oš baš s igrom opterečivat grafu optereti s crysisom[ima benchmark koji je dosta dobar za takve stvari]

Error
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice