Overclocking Intel procesora (dual,quad) izdvojena tema

poruka: 4.205
|
čitano: 588.511
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
XP Master kaže...

Koliko je

pouzdano?

 

P.S. Još nikad nisam clockao Quad procesore. 

Isti vrag ti je clockati bilo koji Intel CPU... Kod novih 45nm Quadova (Q8 i Q9, pa čak i ove prijašnje 65nm Q6) ipak malo pripazi na voltažu... (nemoj preko 1.3V ići za svakodnevnu uporabu) Ipak Quadovi imaju mnogo više tranzistora nego što to imaju Dual Core procesori

14 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Ako ga overclockiram na 3 Ghz koliko će godina izdržati? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
XP Master kaže...

Ako ga overclockiram na 3 Ghz koliko će godina izdržati? 

Q9550? Možeš slobodno ga dignuti na 3.4GHz (FSB 400MHz x 8,5) pri 1.20V (možeš oprobati i sa 1.15V)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
15 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

E Oly
Imam Q9550 na 3.5 Ghz sa 1.36v, sta mu more bit, rjetko gasim komp, testiran na 100% temperature neprelaze oko 50 po jezgri, frend mi je rekao da nevalja iznad 1.55, a ne 1.3, samo on clocka vecinom AMD-move procesore...  a sta bi mom Q9550 mogli izgorit tranzistori ili :DD

I don't care...
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2009 20:34 (markoal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Ja inače namjestim da MBO namješta voltaže. Inače kad ga dignem na 3, 06 RAM mi skače na 864 Mhz. (360x8.5) Hoće li mi izdržati ako koristim referentni hladnjak? Evo temperatura: 

Tem Tem
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2009 11:00 (XP Master).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
XP Master kaže...

Probaj dignut nekih 0, 10, pa provjeri temperature. 

0.10 GHz?

 

LOL

 

 

Pa on ide na 3.0-3.5 sa stockom.

 

Q9550 ide punoo više od 3GHz.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Dobro, ali zanima me koliko će godina biti funkcionalan. 

 

P.S. Što mislite o ovome

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2009 12:38 (XP Master).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
markoal kaže...

E Oly
Imam Q9550 na 3.5 Ghz sa 1.36v, sta mu more bit, rjetko gasim komp, testiran na 100% temperature neprelaze oko 50 po jezgri, frend mi je rekao da nevalja iznat 1.55, a ne 1.3, samo on clocka vecinom AMD-move procesore...  a sta bi mom Q9550 mogli izgorit tranzistori ili :DD

Ta voltaža je u granicama normale... Bitno da se ne grije previše... 1.55V je previše za Quada za svakodnevnu uporabu (inače moj Phenom II 920 radi na 1.35V default voltaži)

 

@ XP Master

 

Taj hladnjak je dosta dobar... za neke normalne clockove (ovaj moj CM Gemin II S je fino hladio E6600 na 1.6V pri 3.6GHz. Doduše išao je do 70C - 80C u loadu, ali ti nećeš koristiti 1.6V jer Q9550 ide bez problema na 3.6GHz pa i više. Dao sam ti samo usporedbu dva slična coolera)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2009 18:08 (Oly_E3).
14 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Kako overcklockati Q8300?

Čitam tutoriale,al ke se tiče clockanja totalni sam tutlek.
Navodno po testovima na netu taj proc ide na 3.45 Mhz.
Kupil sam si dobar hladnjak,a i matična po testovima je ok za takve poduhvate tak da pomozite.... :-D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Jel netko zna omjere napona i frekvencije kod i5 (CPUV/nonCPUV,CPUV/RAMV,CPUfrq/RAMfrq,CPUfrq/nonCPUfrq.....)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Dobro, je li smeta to što je RAM na 864 Mhz? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
XP Master kaže...

Dobro, je li smeta to što je RAM na 864 Mhz? 

Ne to je normalno... Samo ako ćeš više dizati FSB (za veće frekvencije CPU-a) tada moraš sam odabrati ako ćeš ga držati na oko 800MHz ili na više)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2009 17:34 (Oly_E3).
14 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Je li dobro ako voltažu namjestim na auto? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
XP Master kaže...

Je li dobro ako voltažu namjestim na auto? 

Tada će ti procesor (BIOS zapravo) namjestiti ipak malo veću voltažu (+0,2 do 0,3V)... Možeš slobodno staviti na AUTO. Ja za manje clockove sam koristio AUTO voltažu. Za veće clockove BIOS će stavljati premale voltaže pa će biti sustav nestabilan

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
14 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Znači samo namjestim FSB i to je to? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Aha. Moj Q9650 na Auto voltaži ide na 4.3 GHz stabilno (FSB 485 i 9x multi bez C1E tehnologije). Tada je voltaža srednje visoka (1.45V mislim)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
14 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

je li bi mi izdržao barem 3- 4 godine na toj frekvenciji? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

4.3GHz? Čuj 1.45V za Quada je dosta (inače moj Q9650 radi na defaultu (3GHz) jer sam odlučio ne OC-ati više), ali da bi ti izdržao sa nekim kvalitetnim hlađenjem izdržao bi toliko

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
14 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Ne 4, 3. 3 Ghz. (Planiram clockati na takt Q9650.)  

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

A to ti je kao stock frekvencija (Q9550 i Q9650 imaju jako male brzinske razlike u praksi). Prije ćeš promjeniti cijeli komp nego što će ti CPU riknuti (osim ako se nešto ekstremno desi)

 

Možeš slobodno i malo više (a kada kupiš pošten CPU cooler, tada radi što želiš)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
14 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Znači izdržao bih mi 3 Ghz s referentnim coolerom? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Naravno Smijeh Kada Q9650 i Q9550 imaju isti referentni cooler i isti TPD Osmijeh

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
14 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Testirao sam cooler i namjestio 360 FSB, no nisam spremio postavke u CMOS. Poslije mi se Windosi nisu bootali kao u ulasku safe mode, no sve je bilo u redu. Zašto? 

 

P.S. Pri opterećenju Core 1 mi je na oko 60°.

 

 

Tem Tem
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2009 19:40 (XP Master).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Quilombo23 kaže...
Wiz3m4n kaže...

Ovako....sa svojim skromnim iskustvom....

 

stranica za coolere

 

Mt sasvim ti je dosta tih 4Ghz....ostatak ekipe ima pristojne temperature koliko vidim...Namigiva

 

edit: sad vidim pitanje konkretno za oc...i omjer cpu-memorija.....jednostavno....kada dižeš FSB smanji malo množitelj memoriji ako znaš da ona ne radi na tako visokom taktu,,,,pr. fsb od 266 a množitelj memorije je na 3 onda memorija radi na 800, no kada ga digneš....pr. na 350 i množitelj ostane na x3 naravno da to bude previše (za ddr2 na 800)....onda lijepo odeš na memory multipiler i smanjiš ga sa 3, odnosno sa AUTO na 2.5 ili 2.66 ovisno šta imaš u opcijama u biosu!!

 

270 FSB za dvojezgrene intelove procesore je sitnica....ako trebaš konkretno nešto javi se pa da pomognemo!

Predpostavljao sam da da ima nesto tako i za memoriju,ali nemogu da nadjem nikako,mogu mjenjat sa auto samo na 667,800,1066... i nasao sam ovaj DRAM timing samo,al je fazon sto su mi na jednoj memoriji latencije 5-5-5-15,a na drugoj 5-5-5-18?!Tako je u everestu a u biosu je kao na slici,izgleda je osim sto je spusteno sa 1066 na 800 i latencije izjednacene?!Sta mislis bili mogao ici na 300 FSB sa stock coolerom i bez dizanja voltaze;posto sam pocetnik pa nebi bas s tim da se igram.Jos nesto da pitam u cemu je fazon smanjit mnozitelj,npr. sa 10.5 na 9??i ja nisam nasao nigdje mogucnost da ga smanjim

Neko?

14 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Performance Enchance mi je na Standard. Je li to OK? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Pozdrav!

 

Trenutno imam i7 920, sa stock hladnjakom. Posto ga mislim overclockat da li mozete preporucit neki hladnjak?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Evo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Evo moj Q9550 koji je bio par tjedana na 3.5 Ghz, stavio ga na 3.6. evo detaljno:
klik...


(425 x8.5)

Temperature iste kao i kad je bio na 3.5, i ista je voltaža i sve(samo freq. ram veća).
Cooler: Mugen 2

I don't care...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Nov sam na ovom forumu iako ga već duže vrijeme pratim pa da vas nešto upitam.Dakle,imam Foxconn renaissance  matičnu socket 1366 i i920 procesor,te Scythe Kabuto cooler za procesor.Sa njihove stranice sam skinuo programčić fox one koji mi omogućuje da iz windowsa kloknem procesor.Do 3,1Ghz ga dignem bez podizanja voltaže i radi normalno,ali već na 3,2 se sruši.Zanima me zašto?Da li postoji neko sigurnosno ograničenje na ploči ili trebam još nešto drugo napraviti.Čitao sam da i7 bez dodatnog hlađenja ide na 3,6GHz pa me zanima kako to postići?

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2009 15:18 (vepar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
vepar kaže...

Nov sam na ovom forumu iako ga već duže vrijeme pratim pa da vas nešto upitam.Dakle,imam Foxconn renaissance  matičnu socket 1366 i i920 procesor,te Scythe Kabuto cooler za procesor.Sa njihove stranice sam skinuo programčić fox one koji mi omogućuje da iz windowsa kloknem procesor.Do 3,1Ghz ga dignem bez podizanja voltaže i radi normalno,ali već na 3,2 se sruši.Zanima me zašto?Da li postoji neko sigurnosno ograničenje na ploči ili trebam još nešto drugo napraviti.Čitao sam da i7 bez dodatnog hlađenja ide na 3,6GHz pa me zanima kako to postići?

Sve ti ovisi o procesoru,npr. D0 revizija ide do 3.8 ghz s malim povećanjem voltaže,a neki jedva do 3.3 ghz s jednakim povećanjem voltaže.

Ostavi na 3.1 ghz i testiraj bar 4 sata s OCCT-om ili nekim sličnim programom.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice