Overclocking Intel procesora (dual,quad) izdvojena tema

poruka: 4.205
|
čitano: 589.586
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

4sata na 3,1ghz stabilno(testirano s primeom95).Da li bi s podizanjem voltaže išlo više i koliko je podići?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
vepar kaže...

4sata na 3,1ghz stabilno(testirano s primeom95).Da li bi s podizanjem voltaže išlo više i koliko je podići?

Bi,digni voltažu za nekih 0.07V pa probaj ponovo.

15 godina
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
vepar kaže...

4sata na 3,1ghz stabilno(testirano s primeom95).Da li bi s podizanjem voltaže išlo više i koliko je podići?

možeš probat, ali će se onda povećati i temperature procesora...

Atomska bubamara. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
vepar kaže...

4sata na 3,1ghz stabilno(testirano s primeom95).Da li bi s podizanjem voltaže išlo više i koliko je podići?

Nije pametno ići preko 1.35V svakodnevno za Quada (i7)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life (slobodno stisnite gumb HVALA osobi koja vam je pomogla)
14 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Izgleda da je problem bio u programu Fox one.Sad sam u biosu podigao na 3,4ghz(170x20) i evo već nekih 20-tak minuta u primeu drži stabilno na 48C.Voltažu nisam dirao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Mislim uzet  ASUS P5Q SE PLUS, 775, Intel P45, ICH10, BUS 1600 MHz, DDR2  trebami za oc svog procesora(mislim ić dokle ga mogu hladit) ili ako netko ima neku preporuku netreba cfx ili sli , ddr3 ili ddr2 svejedno negdje do 700 kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Da li bi mogao klokati svoj Intel core 2 duo e4300 1.8ghz i na koliko bi mogao?

 

Matična mi je: ASRock 4CoreDual-VSTA.

 

Hvala.

 

ATI Radeon 4ever
14 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Možeš do nekih 2,5GHz sigurno , možda i više. Ako nisi nikad clockao pogledaj ovdje , prati temp. i nemoj da prelaze 65C. Ide on i više ali neznam dali će ti matična dozvoliti više od 1066 FSB

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2009 21:19 (Anti-fa).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

evo danas vani malo zahladilo pa malo bacio konfu na balkon :)

 

http://www.imagesforme.com/show.php/850501_subzero.jpg

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2009 0:37 (DomagojX).
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Anti-fa kaže...

Mislim uzet  ASUS P5Q SE PLUS, 775, Intel P45, ICH10, BUS 1600 MHz, DDR2  trebami za oc svog procesora(mislim ić dokle ga mogu hladit) ili ako netko ima neku preporuku netreba cfx ili sli , ddr3 ili ddr2 svejedno negdje do 700 kn

 Ja sam je nedavno uzeo, odlična je!

 

DomagojX kaže...

evo danas vani malo zahladilo pa malo bacio konfu na balkon :)

 

http://www.imagesforme.com/show.php/850501_subzero.jpg

 Nije ti to pametno raditi, kad staviš u topal stan nazad onda će ti se vlaga stvoriti i može doći do kratkog spoja, dobro suši nakon što uneseš!

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2009 16:33 (BORN).
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

zanima me na kolko bi mogo clockat bratov procesor Intel Core Duo CPU E7200 @ 2.53 GHZ ... jel bi ga mogo stavit na 3.0 ? jel bi to bilo previse? s kojim programom da to uradim ? kako da znam koji mi je takt maticne gdje to mogu vidit? hvala vam na odgovoru

 

xF: rebelsy
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
rebelsy kaže...

zanima me na kolko bi mogo clockat bratov procesor Intel Core Duo CPU E7200 @ 2.53 GHZ ... jel bi ga mogo stavit na 3.0 ? jel bi to bilo previse? s kojim programom da to uradim ? kako da znam koji mi je takt maticne gdje to mogu vidit? hvala vam na odgovoru

 

 Procesor klokaš do granice dok je komp stabilan, nitko ti ne može reći koliko će on ići, samo ti ljudi mogu reći koliko su oni digli taktove. Procesor ne klokaš iz windowsa nego iz BIOSa i za to nema programa...

14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

ima za to program -.-' nemoram iz biosa ... ja samo pitam do kolko bi ga mogo dic a da ne pretjeram ... necu ga sigurno ic dizat sa 2.5 na 2.6 -.-'

xF: rebelsy
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
BORN kaže...
rebelsy kaže...

zanima me na kolko bi mogo clockat bratov procesor Intel Core Duo CPU E7200 @ 2.53 GHZ ... jel bi ga mogo stavit na 3.0 ? jel bi to bilo previse? s kojim programom da to uradim ? kako da znam koji mi je takt maticne gdje to mogu vidit? hvala vam na odgovoru

 

 Procesor klokaš do granice dok je komp stabilan, nitko ti ne može reći koliko će on ići, samo ti ljudi mogu reći koliko su oni digli taktove. Procesor ne klokaš iz windowsa nego iz BIOSa i za to nema programa...

Ima programa, ali bolje je preko BIOS-a

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
rebelsy kaže...

ima za to program -.-' nemoram iz biosa ... ja samo pitam do kolko bi ga mogo dic a da ne pretjeram ... necu ga sigurno ic dizat sa 2.5 na 2.6 -.-'

Zavisi... probaj staviti FSB na 320 (to je 320 x 9,5= 3.04 GHz). Pazi na memoriju (drži je na default frekvencijama) i provjeri ako je sustav stabilan (voltažu ostavi na auto)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

kad se ja ne razumim u to preko BIOSA ... procito sam ono sve tutorijali o clockanju i opet ne kuzim sta treba napravit ...

xF: rebelsy
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Koju imaš ploču? U BIOS ulaziš odmah po paljenju kompa preko tipke koja ti se ispiše na ekranu (Delete ili F2 ili F12 jedna od tih obično)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

a tolko glup nisam da ne znam uci u bios .. samo kad ja udjem u bios meni tamo nema toga za clockanje .. nego sam one neke postavke sta ti ja znam .. cek sad cu pogledat plocu koja mi je

 

xF: rebelsy
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
rebelsy kaže...

a tolko glup nisam da ne znam uci u bios .. samo kad ja udjem u bios meni tamo nema toga za clockanje .. nego sam one neke postavke sta ti ja znam .. cek sad cu pogledat plocu koja mi je

 

Ako je originalna intelova ploča tada nište od overclockinga Namigiva

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

nije intelova ploca ;) MSI neka je sad cu stavit slike

 

edit1: http://img707.imageshack.us/i/untiled1.png/

edit2: http://img301.imageshack.us/i/39800812.png/

 

 

eto ga ^^

xF: rebelsy
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2009 16:58 (rebelsy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

helpppppp :D

xF: rebelsy
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Može mi neko reć koliko mogu clockat svoj proc? Imate pod Moj PC ... I koliko bi me to izišlo?

Kada nesto ne trebas doc ce kada trebas nece doc....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
rebelsy kaže...

zanima me na kolko bi mogo clockat bratov procesor Intel Core Duo CPU E7200 @ 2.53 GHZ ... jel bi ga mogo stavit na 3.0 ? jel bi to bilo previse? s kojim programom da to uradim ? kako da znam koji mi je takt maticne gdje to mogu vidit? hvala vam na odgovoru

 

Napiši koja je matična nevidi se.

Moj ide stabilno na 3166.9MHz , Bus speed 333 = 1333FSB na stock voltaži . Neda mi matična većPlač

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2009 22:21 (Anti-fa).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
DombaCoD kaže...

Može mi neko reć koliko mogu clockat svoj proc? Imate pod Moj PC ... I koliko bi me to izišlo?

Izaslo te dosta vremenaOsmijehJa sam svoj OC na 3GHz sam nak da bude klokanOsmijeh,a moze ic po mom misljenju jos podsta,ja sam probao do 3,2 nisam isao dalje,ai sve zavisi kakva ti je memorija,koja je maticna...To trebas napista pod Moj PC a ne informacije o OS.Za veci clock ti treba non-stock hladjenje.

14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

maticna mi je MS- 7392

xF: rebelsy
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Quilombo23 kaže...
DombaCoD kaže...

Može mi neko reć koliko mogu clockat svoj proc? Imate pod Moj PC ... I koliko bi me to izišlo?

Izaslo te dosta vremenaOsmijehJa sam svoj OC na 3GHz sam nak da bude klokanOsmijeh,a moze ic po mom misljenju jos podsta,ja sam probao do 3,2 nisam isao dalje,ai sve zavisi kakva ti je memorija,koja je maticna...To trebas napista pod Moj PC a ne informacije o OS.Za veci clock ti treba non-stock hladjenje.

Taj proc ide do 4200MHz ali se onda dosta grije , mogao bido nekih 3,4 na stock voltaži

14 godina
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
rebelsy kaže...

maticna mi je MS- 7392

Matična ti podržava FSB do 1333 , U biosu prebaci FSB sa 1066 na 1333 , voltažu nemoj dirat (jer netreba) pazi na takt memorije da ne prelazi 800MHz nakon što se dignu windowsi pogledaj temperature sa everestom ili sl. , te testiraj stabilnost jezgri sa OCCT i nemoj da temp prelazi 65 C

14 godina
protjeran
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Anti-fa kaže...
Quilombo23 kaže...
DombaCoD kaže...

Može mi neko reć koliko mogu clockat svoj proc? Imate pod Moj PC ... I koliko bi me to izišlo?

Izaslo te dosta vremenaOsmijehJa sam svoj OC na 3GHz sam nak da bude klokanOsmijeh,a moze ic po mom misljenju jos podsta,ja sam probao do 3,2 nisam isao dalje,ai sve zavisi kakva ti je memorija,koja je maticna...To trebas napista pod Moj PC a ne informacije o OS.Za veci clock ti treba non-stock hladjenje.

Taj proc ide do 4200MHz ali se onda dosta grije , mogao bido nekih 3,4 na stock voltaži

A na koliko da mi se ne pregrijava?

Kada nesto ne trebas doc ce kada trebas nece doc....
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

gle kad ja udjem u bios nema tih opcija za overclock ... ja bi to radio preko programa jednog ... ali za taj program mi treba takt moje maticne a nigdje ga nemogu naci ....

xF: rebelsy
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
rebelsy kaže...

gle kad ja udjem u bios nema tih opcija za overclock ... ja bi to radio preko programa jednog ... ali za taj program mi treba takt moje maticne a nigdje ga nemogu naci ....

Ajde sve imaš u BIOS-u:

 

Uđi u BIOS, odi na Frequency/Voltage control, tu imaš dovoljno clock opcija

 

Znači želio bi dići procesor na 3GHz stoga pomakni FSB frekveniju sa 266MHz na recimo 320 i dobiti ćeš 3040MHz

 

Vrati se u Windowse i testiraj stabilnost. Ako je sustav nestabilan tada se vrati i digni CPU voltažu malo

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice