Overclocking Intel Sandy Bridge procesora izdvojena tema

poruka: 1.339
|
čitano: 211.236
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Stjepanj kaže...

stavi sve na offset+, a kako ti radi na automatski ako radi na 4,5ghz? kolika mu je onda max voltaza?

 Napon se izražava u voltima. Ne postoji voltaža!

StariGad_HR @battlefield StariGAD#2592 @ Diablo 3
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Butcher kaže...
Stjepanj kaže...

stavi sve na offset+, a kako ti radi na automatski ako radi na 4,5ghz? kolika mu je onda max voltaza?

 Napon se izražava u voltima. Ne postoji voltaža!

 ma joj nisi ni prvi ni zadnji koji pametuje oko toga,

 koliki bi po tebi postotak ljudi ovo shvatilo drugacije?

1. stavi sve na offset+, a kako ti radi na automatski ako radi na 4,5ghz? koliki mu je onda max napon?

2. stavi sve na offset+, a kako ti radi na automatski ako radi na 4,5ghz? kolika mu je onda max voltaza?

narodu je to isti xurac!..i sam znas s kojim se slovom oznacava od tuda i naziv nisam ga ja izmislio!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2015 20:31 (Stjepanj).
15 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Stjepanj kaže...
Butcher kaže...
Stjepanj kaže...

stavi sve na offset+, a kako ti radi na automatski ako radi na 4,5ghz? kolika mu je onda max voltaza?

 Napon se izražava u voltima. Ne postoji voltaža!

 ma joj nisi ni prvi ni zadnji koji pametuje oko toga,

 koliki bi po tebi postotak ljudi ovo shvatilo drugacije?

1. stavi sve na offset+, a kako ti radi na automatski ako radi na 4,5ghz? koliki mu je onda max napon?

2. stavi sve na offset+, a kako ti radi na automatski ako radi na 4,5ghz? kolika mu je onda max voltaza?

narodu je to isti xurac!..i sam znas s kojim se slovom oznacava od tuda i naziv nisam ga ja izmislio!

 Svatko normalan tko je slušal bar malo fizike u osnovnoj zna da se volti očitavaju kao napon, ali ti radije djeci soliš pamet i  spustiš ih na svoj nivo i potučeš ih sa iskustvom! Da te vidi stara škola sa ovog foruma davno bi već dobil bukvicu.

 

Ali se ekipa već opametila i ne hoda više na ovaj kokošarski forum kak ja još uvijek hodam! Ali moraš znati da dosta te djece hoda na forum i dok vide VOLTAŽA i slične pojmove koji ne postoje i nitko te nije ispravil znači da si odgojil još kojeg bedaka(koji se bude u osnovnoj ili srednjoj klel da je tak ispravno i da ima podršku BUG-foruma) i onda svi ispadamo bedaci! Umijesto ako si već više puta (kak i sam veliš) vidjel da te se sa pravom ispravlja i da sa jednom naučenom riječju odgajaš mlade generacije. Izvoli mi lijepo ako se ne slažeš stisni thumb down, nisam klinjo i ne padam na lajkove. Ja sam ti obični šljaker koji je bil par minuta budan na fizici pred jedno 17-20godina! I sa bez pasivno/agresivnog LP(ali sa par promila) noć.

StariGad_HR @battlefield StariGAD#2592 @ Diablo 3
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2015 3:03 (Butcher).
12 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

nisi uopce trebao odgovarati...totalno nepotrebno, kaj se tice td znas i sam sta znaci pa prema tome "nemrem ti ga ni staviti"LP i samo mirno!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

jel moze kakav konstruktivni odgovor na moju temu , malo iznad sam napiso volte na 4.5 mhz sa auto ofset , sad sam trenutno na 4.4 ofset mode +0.005 u full load dolazi do 1.360-1.3678 na par sekundi, vecinom stoji ovo manje. 

proso je linx test i temperature ne prelaze 60tak stupnjeva full load. vjerojatno bi se dalo jos tu prckat al ako mi se ne srusi kroz par dana igranja gta 5 po meni je to prihvatljivo

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Djozaa kaže...

jel moze kakav konstruktivni odgovor na moju temu , malo iznad sam napiso volte na 4.5 mhz sa auto ofset , sad sam trenutno na 4.4 ofset mode +0.005 u full load dolazi do 1.360-1.3678 na par sekundi, vecinom stoji ovo manje. 

proso je linx test i temperature ne prelaze 60tak stupnjeva full load. vjerojatno bi se dalo jos tu prckat al ako mi se ne srusi kroz par dana igranja gta 5 po meni je to prihvatljivo

To ti je meni se čini previše za tu frekvenciju. Kod mog 2600k je dostatno ~1.25V za 4.4GHz što je puno manji napon od tvojih 1.36V kod ovih delikatnih stvari.

 

Kod intela se definitivno osjeti svaki porast napona na temperaturi dok je pod opterećenjem, AMD procesori nisu bili tako osjetljivi dok sam ih imao.

 

Ja bih na tvom mjestu krenuo od LLC-a lvl 5 (odnosno off), sa offsetom možeš ići i u minus trun, samo treba paziti da napon u idle-u dok je takt 1.6GHz ne padne ispod 0.95V zbog moguće nestabilnosti što će se očitovati bsod-ovima i freez-ovima (iako nekima radi i na 0.8*).

 

Cilj ti je dobiti što manji napon prilikom opterećenja, ako imaš bolji primjerak radit će ti sa 1.23-1.25V na 4.4Ghz, ako nemaš onda na nešto većem naponu, ali i dalje bi to moralo biti ispod 1.3V.

 

Uštede na potrošnji i temperaturi nisu zanemarive i mislim da bi ti bilo dobro se malo potrudit oko overclockanja.

Fortune favours the brave
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Butcher kaže...
Stjepanj kaže...

stavi sve na offset+, a kako ti radi na automatski ako radi na 4,5ghz? kolika mu je onda max voltaza?

 Napon se izražava u voltima. Ne postoji voltaža!

 Ako na elektrotehnickom fakultetu pofesori iz elektronike, osnova, elektricnih krugova

upotrebljuju termin voltaza ne vidim razloga zasto se tu ne bi moglo.

Ako ces kenjat o hrvatskom knjizevnom jeziku nisi naso IT forum kao pravo mjesto,

jer ne budem koristio "skutnik" umjesto laptop. Zato odfakajte svi ovakvi

 

Pogotovo elektronicari vole voltazu i amperazu, engleski voltage i amperage jelte.

ko sto mi tu volimo koristit rijeci laptop, procesor, aplikacija, program,

fajl, kompjuter, cip, kabel, adapter, ruter...

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 8:25 (Mojpismonosa).
13 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Hyperion kaže...
Djozaa kaže...

jel moze kakav konstruktivni odgovor na moju temu , malo iznad sam napiso volte na 4.5 mhz sa auto ofset , sad sam trenutno na 4.4 ofset mode +0.005 u full load dolazi do 1.360-1.3678 na par sekundi, vecinom stoji ovo manje. 

proso je linx test i temperature ne prelaze 60tak stupnjeva full load. vjerojatno bi se dalo jos tu prckat al ako mi se ne srusi kroz par dana igranja gta 5 po meni je to prihvatljivo

To ti je meni se čini previše za tu frekvenciju. Kod mog 2600k je dostatno ~1.25V za 4.4GHz što je puno manji napon od tvojih 1.36V kod ovih delikatnih stvari.

 

Kod intela se definitivno osjeti svaki porast napona na temperaturi dok je pod opterećenjem, AMD procesori nisu bili tako osjetljivi dok sam ih imao.

 

Ja bih na tvom mjestu krenuo od LLC-a lvl 5 (odnosno off), sa offsetom možeš ići i u minus trun, samo treba paziti da napon u idle-u dok je takt 1.6GHz ne padne ispod 0.95V zbog moguće nestabilnosti što će se očitovati bsod-ovima i freez-ovima (iako nekima radi i na 0.8*).

 

Cilj ti je dobiti što manji napon prilikom opterećenja, ako imaš bolji primjerak radit će ti sa 1.23-1.25V na 4.4Ghz, ako nemaš onda na nešto većem naponu, ali i dalje bi to moralo biti ispod 1.3V.

 

Uštede na potrošnji i temperaturi nisu zanemarive i mislim da bi ti bilo dobro se malo potrudit oko overclockanja.

 da. visok je napon, al kazem, na 1.344 mi treba da odvrti prime duze od 20 min na 4.4 mhz , dok recimo na 4.3 na 1.290 moze radit. al nema veze, temperature su u granicama, tako da nema straha. 

15 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Djozaa kaže...

 da. visok je napon, al kazem, na 1.344 mi treba da odvrti prime duze od 20 min na 4.4 mhz , dok recimo na 4.3 na 1.290 moze radit. al nema veze, temperature su u granicama, tako da nema straha. 

 Pa zar ti nije bolje onda ga držat na 4,3GHz?

Fortune favours the brave
13 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Hyperion kaže...
Djozaa kaže...

 da. visok je napon, al kazem, na 1.344 mi treba da odvrti prime duze od 20 min na 4.4 mhz , dok recimo na 4.3 na 1.290 moze radit. al nema veze, temperature su u granicama, tako da nema straha. 

 Pa zar ti nije bolje onda ga držat na 4,3GHz?

 jeste. na tolko ga drzim zadnjih tjedan dana!

12 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Da li je ovo solidno?

 

Intel 2500K @4,3Ghz

Napon pod 100% opterećenjem 1.264 V - 1272 V

Temperatura: 80-86

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2015 15:50 (goranmactavish).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

uzas! ali doslovno! 2500k na toliko stupnjeva nisam vidio u zivotu! koje hladenje?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Stjepanj kaže...

uzas! ali doslovno! 2500k na toliko stupnjeva nisam vidio u zivotu! koje hladenje?

 Hlađenje je Xigmatek Gaia SD1283. Na procesoru je nova pasta, ali neko Spire smeće tako da su temperature očekivane pošto ni hladnjak nije nešto presjajan. Trenutno 4.4Ghz na 1.272V-1.280V,a temperature oko 84°C

 

EDIT: Opet nanio sloj paste sada tanji, međutim temperature iste

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2015 16:55 (goranmactavish).
12 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

kupi kvalitetnu pastu, cooler nije bog zna sta a proc je klokan s nesto visom voltazom pa su i temp lose! super kvalitetna pasta kosta cca 30kn, mx-2,mx-4,silver5,stg2...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Stjepanj kaže...

kupi kvalitetnu pastu, cooler nije bog zna sta a proc je klokan s nesto visom voltazom pa su i temp lose! super kvalitetna pasta kosta cca 30kn, mx-2,mx-4,silver5,stg2...

Pa nije to tako visok napon (1.27V u loadu), toliko i meni negdje skače napon, a temperatura je 55-61C, a moj bi se procesor (i7 2600k) u teoriji trebao više grijat jer ima hyper threading, a da bude bolje imam pastu kao i on za 8kn -> Spire (SP-420/0.3g)

 

 

Vidio sam te Xigmateke prije, ima toplovodne cijevi na bazi coolera pa bi morao bolje odvodit toplinu od npr. mog mugena 2, ali opet tanak je to cooler te ima samo 3 cijevi.

 

Ako imaš viška ventilatora probaj napravit push-pull na njemu, ali koliko sam vidio push-pull ne skida baš puno temperaturu (1-3C), a ni ja na mugenu 2 nisam neko veliko poboljšanje primjetio, a ti bi morao srezat temperaturu za 15-20C.

 

Ja bih na tvom mjestu pogledao testove/recenzije i komentare na forumima u vezi tog coolera. Usporedi se s nekim tko ima sličan setup i vidi temperature koje imaju, da vidiš da li je to normalno za taj cooler ili stvarno ne može obuzdat taj procesor na tom taktu.

 

Inače ne preostaje ti ništa drugo doli kupovina boljeg coolera.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2015 0:44 (Hyperion).
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Ja iskreno također sumnjam na pastu jer je stara mislim neke 2 godine tako da idem sutra po MX-2 i javim rezultate, ako ne upali udomljavam jednoga Mugena

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Hyperion kaže...
Stjepanj kaže...

kupi kvalitetnu pastu, cooler nije bog zna sta a proc je klokan s nesto visom voltazom pa su i temp lose! super kvalitetna pasta kosta cca 30kn, mx-2,mx-4,silver5,stg2...

Pa nije to tako visok napon (1.27V u loadu), toliko i meni negdje skače napon, a temperatura je 55-61C, a moj bi se procesor (i7 2600k) u teoriji trebao više grijat jer ima hyper threading, a da bude bolje imam pastu kao i on za 8kn -> Spire (SP-420/0.3g)

 


 

Vidio sam te Xigmateke prije, ima toplovodne cijevi na bazi coolera pa bi morao bolje odvodit toplinu od npr. mog mugena 2, ali opet tanak je to cooler te ima samo 3 cijevi.

 

Ako imaš viška ventilatora probaj napravit push-pull na njemu, ali koliko sam vidio push-pull ne skida baš puno temperaturu (1-3C), a ni ja na mugenu 2 nisam neko veliko poboljšanje primjetio, a ti bi morao srezat temperaturu za 15-20C.

 

Ja bih na tvom mjestu pogledao testove/recenzije i komentare na forumima u vezi tog coolera. Usporedi se s nekim tko ima sličan setup i vidi temperature koje imaju, da vidiš da li je to normalno za taj cooler ili stvarno ne može obuzdat taj procesor na tom taktu.

 

Inače ne preostaje ti ništa drugo doli kupovina boljeg coolera.

 Ipak je bio problem u pasti, ne mogu vjerovat da je razlika MX-2 u odnosu na Spire 20 stupnjeva

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2015 13:28 (goranmactavish).
15 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
goranmactavish kaže...

 Ipak je bio problem u pasti, ne mogu vjerovat da je razlika MX-2 u odnosu na Spire 20 stupnjeva

Prije bih rekao da ti nije cooler dobro sjeo ili nešto drugo. Ja imam to smeće od paste pa imam normalne temperature kao što sam imao i sa MX-2 prije nje.

Fortune favours the brave
10 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Od najbolje do najlosije paste nikada mi razlika u temperaturi nije bila veća od 4-5c, stoga i ja pretpostavljam da ti hladnjak nije bio dobro namišten

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

mozda ju je namazao na kruhLP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Hahaha a ne virujen da je do hladnjaka jer san 3 puta nanosija ovo smeće od Spirea ništa glavno da sad sve radi kako triba fala svima

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

meni nisi stisno hvala...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
goranmactavish kaže...

Hahaha a ne virujen da je do hladnjaka jer san 3 puta nanosija ovo smeće od Spirea ništa glavno da sad sve radi kako triba fala svima

 Mislim da ti se samo posrecilo, imo sam situaciju s Katanom 3 i MX2 da mi je tek iz 5. sjelo kak spada iako se sve cinilo u redu. Jednostavno nekim ljudima treba vise iskustva u montazi hladnjaka da bi to naucili radit kak spada :D

mojpismonosa
8 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Može li mi netko tko se razumije potvrditi da li je ovo OK? Malo sam se igrao tj. pratio upustva i OC-ao i5 2500k na 4.5Ghz. Pojma nemam što ovo sve znači, jer sam totalni amater, samo me zanima da li ovo može ostati ovako?

 

https://i.gyazo.com/23da7a51e939bc9d8ca5524b73578d99.png

Something Inside so Strong
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
TheMadNix kaže...

Može li mi netko tko se razumije potvrditi da li je ovo OK? Malo sam se igrao tj. pratio upustva i OC-ao i5 2500k na 4.5Ghz. Pojma nemam što ovo sve znači, jer sam totalni amater, samo me zanima da li ovo može ostati ovako?

 

https://i.gyazo.com/23da7a51e939bc9d8ca5524b73578d99.png

 moze bez problema, osim napona koji je povelik za mizernih 4,5ghz

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Stjepanj kaže...

 moze bez problema, osim napona koji je povelik za mizernih 4,5ghz

 

Možeš li biti malo precizniji u skladu sa slikom, tj. navesti što točno i koliko?

Something Inside so Strong
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2015 12:31 (TheMadNix).
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
TheMadNix kaže...
Stjepanj kaže...

 moze bez problema, osim napona koji je povelik za mizernih 4,5ghz

 

Možeš li biti malo precizniji u skladu sa slikom, tj. navesti što točno i koliko?

smanjujes napon(cpu voltage) za recimo cca 0.20(1.330) upalis recimo prime95 ako prode cca 10min super, smanjis jos napon, upalis cca prime95 ako se srusi digni za tih 0.20! Boldanu radnju ponavljas dok ti cpu nebude stabilan u cpu testovima!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Za 0.02v, znači sad si na 1.35v, spustiš na 1.33v pa vidiš jel stabilan, pa ako je onda 1.31v, pa tako dalje sve dok ne dođe do problema. Kad dođe do nestabilnosti digneš za 0.025v i to bi trebalo bit to.

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

kako je moguce da mi u full loadu  ( na linxu all memory ) i5 2500k @4.0ghz na stock cooleru temperature nejdu preko 68? ocan je preko auto configa na ascrockovoj mbo

Ficolinjo
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2016 11:51 (Ficolinja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Ficolinja kaže...

kako je moguce da mi u full loadu  ( na linxu all memory ) i5 2500k @4.0ghz na stock cooleru temperature nejdu preko 68? ocan je preko auto configa na ascrockovoj mbo

 Pa vidiš da je moguće .

Probaj očitat temperaturu s više alata.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice