Overclocking phenom II x3 720

poruka: 129
|
čitano: 34.193
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Overclocking phenom II x3 720

Pošto je Phenom II x3 720 BE (3x2,8GHz, 7,5MB cache ukupno) jedan od best buy-eva i odlican upgrade za korisnike koji imaju amd maticnu i starog athlona x2
te je specifičan po tome što mu se može otkljucati 4.-a jezgra(kako tko), te ima otkljucan množitelj,pritom ima
dobar oc potencijal i kosta trenutačno 100kn manje od suparnikovog dual core-a na 3Ghz, mislim da taj procesor
zaslužuje i svoju "temu"

Ovdje iznesite svoje rezultate overclockanja,benchmark-anja, iskustva, dali ste našli neku caku za vecu frekvenciju
procesora, dali brzina NB-a ili htlinka utječe nešto na performanse itd. I također možete napisat dali ste uspjeli
otkljucat 4.-u jezgru, te koji batch imate.


Mogao bih i napisati kako ga jednostavno overclockati.

- KONFIGURACIJA NA KOJOJ SAM TESTIRAO:


Phenom II x3 720 BE  batch 0851FPAW (08 znaci 2008 godina, 51 znaci 51. tjedan u godini)
Powercolor Radeon HD4870 - referentna
Corsair TX650W
4GB (2x2GB) kingmax 800MHz
Gigabyte MA770-DS3 rev2.0
WD6400AAKS Blue Edition
Pioneer 215-DBk
1x120mm vent iza procesora
cooler na procesoru - AC Freezer 64 pro


Cim sam dobio procesor odmah sam ga overclockirao, na referentnim taktovima ga skoro nisam ni koristio, jedino sam
2 dana bio na tim taktovima da isprobam cool&quiet i procesor se downclocka na 800MHz uz 1,025V temp nisu nesto niže,
ali za one koji žele uštedit energiju preporučam im...

- COOL&QUIET 3.0 RADI NA XP-u TEK KADA:

1. skinete sa amd-ove stranice pod rubrikom PHENOM II - "Proccessor driver"
2. odete pod- desni klik u desktopu i na properties->screen saver->power-> max batery,minimal power managment ili
portable/laptop odaberete
3. u biosu ukljucite amd cool&quiet na auto te vratite stavke od procesora na default inače neće radit.

Overclockat procesor možete jedino, a da vam radi C&Q, tako da dižete samo HTT i bez diranja ostalog(množitelja,napona,
htlinka itd.)


Oni koji znaju oc-at athlona x2 nebi trebali imat problema sa oc-anjem ovog jer se nije nešta puno promjenilo.



- PAR STVARI KOJIH SE PROMJENILO U ODNOSU NA ATHLONA X2:

1. htlink radi na 2000MHz(izuzevši phenom II x4 920/940 1800MHz) u odnosu na atlhona x2 1000MHz
2. dodan je northbridge frequency te njegov multiplier, i normalno radi na 2000MHz kao i HTlink
3. dodan je napon cpu NB vid
4. memorija više neradi na manjem taktu kada je množitelj neparan, to je ovdje ispravljeno sada radi na tocno
onoliko koliko ste postavili u biosu
5. na svim maticnama koje podrzavaju 1066MHz memoriju dobivate opciju da stavite memoriju na 1066MHz iliti množitelj
memorije na x5,33 , to kod athlona nemožete jer nepodržava 1066MHz i bržu memoriju pa morat oc-at da bi dobili tu
vrijednost, to u ovom slucaju je "ispravljeno".
6.cool&quiet 3.0 u odnosu na athlona x2 cool&quiet 3.0
7. podržava ddr3 memoriju(izuzevši phenom II x4 920/940 - iskljucivo ddr2) i ddr2 memoriju

itd.


- OVERCLOCKANJE:

imaju 3(2) načina:
1. stari način oc-anja dizanjem HTT-a/FSB-a
2. sve češći način oc-anja kod amd-a, tj. najlakši način - oc-anje pomoću množitelja
3. kombinirano - možda čak i najbolji način

1. je najteži zato jer se dizanje HTT-a/FSB-a diže i takt northbridge-a,htlink,memorije uglavnom te frekvencije
kada dođu do jednog zida postaju nestabilne , a i samo dizanje njih uzrokuje nestabilnost. Tu ima puno računanja/kalkuliranja.
2. Najlakši jer treba paziti na samo dvije stavke, a to su frekvencija procesora te voltaža procesora, a ostalo
ostaje na njihovim nominalnim frekvencijama
3. Zašto najbolji, zato jer sa množiteljem dignete frekvenciju procesora na recimo 3,6Ghz i znate da vam je granica
3,8GHz e do 3,8GHz overclokate sa HTT-om/FSB-om i malo dignete memoriju/htlink/NB i time dobijete nešto više na performansama
nego samim dizanjem množitelja.

Ako se nezelite previse zezati sa oc-anjem odaberite drugi način.

- KAKO OVERCLOCKATI:


odete u bios(kada se pali comp, stisnete tipku "delete"), nađete opciju "cpu multiplier", stavite ga na x16(3,2GHz)
i onda nađite opciju cool&quiet te ju stavite na disabled, ostalo ostavite kako jest, i pritisnite tipku F10,zatim
tipku z(iliti y = yes) i enter. Skoro sam 100% siguran da ce vam se računalo bootat normalno i sve ce super radit.

Uđite u windowse, upalite si neki od programa kao što su cpu-z,everest,core temp ili odite u my computer i properties
i vidite dali piše 3,2Ghz, ako piše onda ste ga overclockirali na 3,2GHz.
Sada slijedi testiranje stabilnosti. Postoji dosta programa za testiranje kao :
prime 95
orthos
occt
everest
wprime
super pi...

Ja preporučam occt 3.0, ima i jos par mogucnosti kao testiranje graficke,napajanja,memorije i dosta je pregledan i
jednostavan i na kraju testa vam da graf ovisnosti temperature o vremenu ,za svaku jezgru u procesoru,CPU,GPU,
harddisk također mjeri i voltažu pa možete vidjeti pad napona, ali to softversko mjerenje 12V i 5V skoro nikad nije točno...

Ako neko misli orthosom testirat stabilnost bolje da neprobava zato jer on neopterećuje 3.-u jezgru samo prve dvije, a to
možete i sami provjeriti.

Mislim da je 2h testiranja dovoljno i ako izdrži to je dosta za svakodnevni rad(barem meni).

Ako želite još veću frekvenciju, onda napravite ovo što sam vam rekao samo dignite množitelj za 1 ili 2
recimo na 17x(3,4GHz) i probajte sa stock voltažom, ako bude stabilan 2h mislim da bi bilo najbolje da ga tako i
ostavite , više  vam netreba ako imate jednu grafičku karticu tipa hd4870,hd4850,gtx260,gtx280,9800gtx/+,gts250.

Ja imam hd4870 kao što vidite, i jos sam ju overclockao i procesor ju iskoristi 100% vec na 3-3,2GHz.(mjereno sa
ATT-om u crysisu)

Ako imate recimo gtx295,2xhd4850,2xhd4870,2xgtx260,hd4850/70x2 onda ga stavite na što više možete recimo nekih
3,8-4,0Ghz, jer dva gpu-a treba nahraniti, a prednost nad dualcima je ovom procesoru što ima jezgru više i to
meni puno znači, a i ako imate sreće možda čak i četiri jezgre možete imati.


- 4.-a JEZGRA

Da bi otkljucali 4.-u jezgru trebate imati maticnu tipa:
biostar 790gx
asrock 790gx
gigabyte 790gx
dfi 790gx/fx(sa sb750)

Vele da neradi sa asusicama, i jos par marki. Uglavnom to bi trebalo radit sa većino matičnih ploča koje imaju
southbridge(SB) 750.

I trebate imati primjerak procesora x3 710 ili x3 720 sa batchem "0904", a mislim da radi i sa drugima koji pocinju sa
"09xx", vidjet cete dole na slici gdje je taj batch.

Batch nemorate provjerit ako vam se neda skidat cooler, uglavnom samo trebate imat jednu od ovih gore maticnih ili
neku slicnu na kojoj to radi(www.google.hr - tu pronađite na kojima radi).

Prije nego krenete stavite sve postavke od procesora na početne vrijednosti.
Trebate otici u bios, naći opciju ACC(advanced clock calibration) i staviti je na "auto".
AKo vam se kompjuter neželi bootat onda znate da nije stabilna i sve što treba učiniti je izvadit bateriju na 1min
dok je računalo iskljuceno iz struje ili napraviti clear cmos, a cujte ima još šanse, probajte downclockat procesor na
recimo 2GHz i stavit veći napon pa onda probajte opet, ako neće odustanite očito niste imali sreće.
Ako vam se boota, uđite u windowse, upalite cpu-z i trebalo bi vam pisati pod vrijednostima cache-a npr.
4x64kB L1 cache, 4x512kB L2 cache... To  4x znači koliko cache-a po jezgri, normalno bi trebalo pisati 3x64kB, 3x512kB.

Probajte ga testirati u occt, ako je nestabilan mislim da je bolje da onda disable-ate tu jezgru i oc-ate procesor, jer
igrice ionako neprepoznaju 4.-u jezgru izuzevši njih 2-3.



- MOJA ISKUSTVA SA OVERCLOCKANJE PHENOM II X3 720 BE:

Normalni takt CPU-a je:

2800MHz/ 1,325V(cpu-z pokazuje 1,328V , znaci overvolta se skoro kod svih za 0,003V,to vas netreba zabrinjavati)

sa defaultnom voltažom sam ga uspio overclockat na prvo 3200MHz(200x16) full stabilan, te na 3400MHz(200X17), ali se na 3400MHz
srušio nakon 1h i 40min u occt 3.0.

Pa sam onda digao voltažu i dobio stabilnih 3400MHz. Sljedeci korak je bio 3600MHz(200x18), za to sam trebao cak povećati
0,1V znaci za 3600MHz sam trebao 1,45V, te je bio stabilan 2h dalje nisam testirao.

Onda dalje sam išao na 3,8GHz( 200x19), sa 1,55V je radio normalno i radio sam u windowsima preko 2h i to je cijelo vrijeme bilo
3dmark06 i igranje,ali se u occt srušio neznam tocno nakon koliko,ali oko 1h testiranja.

Dignuo sam napon za 0,025V(1,575V) i bio je stabilan 2h u occt, dalje nisam testirao.

Probao sam ga oc-at na 4000MHz sa najvecim naponom u biosu(1,65V) ,ali nije se htjeo bootat, i to vjerovatno
zbog low end maticne.
Međutim u windowsima sam preko amd overdrive-a(2.1.6 verzija) dao procesoru 1,6V i stavio množitelj na 20x i radio je na jedinstvenih

4GHz= 4000MHZ = 4 000 000kHZ = 4 000 000 000 Hz hehe to se neviđa često sa amd-om u zadnjih par god.

Dalje sam probao maksimalni HTT/fsb.Sve množitelje (memorija,NB,htlink,množitelj proca) sam stavio na njihovu minimalnu vrijednost
i napon procesora digao na 1,5V i probao dizati polagano HTT. Na kraju se i nisam baš proslavio , maticna nije
trpila fsb veći od 280MHz ili možda je procesor kriv , jer sam sa athlonom došao do 313MHz.


Za svakodnevni rad procesor držim na 3,2-3,4GHz (kako kad), i to uz napon od 1,325V za 3,2GHz i 1,35V za 3,4GHz.


UKRATKO - frekvencije,naponi,množitelj na mojoj konfi kako ide:

HTT|množitelj|frekvencija procesora|napon cpu-a

200Mhz|x14|2800MHz|1,325V -default
200MHz|x16|3200MHz|1,325V
200MHz|x17|3400MHz|1,350V
200MHz|x18|3600MHz|1,450V
200MHz|x19|3800MHz|1,575V
200MHz|x20|4000MHz|1,600V - nestabilno i jedino pomocu overdrive-a u windowsima

Htlink i NB frequency nisam dirao, napone za southbridge,northbridge,cpu NB vid također ,znaci sve ostalo na defaultu,
 cool&quiet iskljucen(obavezno,ako mislite oc-at).


-JOŠ PAR STVARI


1.Mnogi ostaju zbunjeni kada na maticnoj piše "SUPPORT AM3 PROCESSORS", tada neki misle da je to podrska za ddr3 ram.
  E u krivu ste, to je vjerovatno am2+ maticna jer jos kod nas nema pravih AM3 maticna(maticna na koju ide ddr3 ram), i podržava samo ddr2 memoriju,
  i podržava sve am2,am2+,am3 procesore,
2.Koji su am3 procesori?
  Kod nas trenutačno su 3 AM3 procesora: PHENOM II X3 720 BE, x3 710, x4 810. Uskoro bi trebali doci i drugi.
  AM3 procesor ima integriran ddr2 i ddr3 memorijski kontroler pa podržava ddr2 i ddr3 memoriju, i ide na sve am3, am2+ i neke am2 maticne.
3.Gdje mogu vidjeti dali moja maticna podržava neki procesor, i koju memoriju i ostale karakteristike.
  Odete na proizvođačevu stranicu, nađete svoj model maticne i odete na cpu support list,memory support list ili specification...
4.Gdje vidim tko je proizvođač moje matične?
  To vam je istaknuto na kutiji od matične, ako je nemate, to možete vidjeti u nekom od programa kao cpu-z,everest,occt...
5.Zašto phenom II x4 920 i 940 BE nepodržavaju ddr3 memoriju i am3 maticne?
 Nepodržavaju zato što imaju integrirani ddr2 kontroler, a ddr3 kontroler nemaju, pa nepodržavaju ddr3 memoriju. To su am2+ procesori.
6.Što to znači black edition?
  To znači da procesor ima otkljucan množitelj, a time se jako lagano overclocka i zbog toga je procesor vrijedniji od ostalih iz iste serije.
7.Na mojoj grafickoj piše Black edition, dali to znači da i ona ima otkljucan množitelj?
  Ne! To znači da imate overclockanu graficku karticu,graficke kartice nemaju množitelje.

Kupio sam si neki dan asrock 790gx, a ovu prodao , pa ce uskoro rezultati sa ovom maticnom(kada kupim ram-e). Nadam se nešto boljim rezultatima
tj. vecem overclocku sa manje soka(voltaže), neočekujem mnogo,ali opet želim da se barem nešto isplati kupovina
ove maticne. Držite mi fige!

NA
POMENA!!!
AKO NETKO PROBA NAPRAVITI NEŠTO ŠTO PIŠE U OVOM TEKSTU,KAO OVERCLOCKATI PROCESOR, TO ČINI NA SVOJU ODGOVORNOST!
OVERCLOCKABILNOST JE RAZLICITA KOD SVAKOG MODELA PROCESORA,PA I U ISTOJ SERIJI SA ISTIM BATCHEM, I NEZNAČI DA ĆE VAŠ PROCESOR IĆI KAO MOJ "VISOKO" NEGO
MOŽE IĆI LOŠIJE ILI BOLJE OD MOG!
AKO NEMOŽETE OVERCLOCKIRAT PROCESOR NI ZA RECIMO 100MHZ PROCESOR NEMOŽETE ZAMIJENITI JER OVERCLOCKANJEM GUBITE GARANCIJU(ali to oni nemogu saznati,osim
ako ga nespržite naravno)!

 

Ako mislite da je ova tema nepotrebna, izbrišite ju , i ispričavam se...


Slike ce doci za koji dan, budem sad neku stavio koju vec imam na forumu(sve mi je na compu, a on trenutačno nije u funkciji).

Konfa: Phenom II x3 720BE@3,4GHz 1,35V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 1066MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Asrock 790gx/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2009 10:12 (Hyperion).
Moj PC  
13 0 hvala 9
15 godina
protjeran
offline
Overclocking phenom II x3 720

Bravo care, svaka cast!

Intel Pentium Dual Core E5200 2,53Ghz, 2MB Cache, MBO BIOSTAR G31-M7 TE, 2GB RAM Kingmax 800Mhz, Club3D Radeon HD4550 512DDR3, HDD 320GB Hitachi
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Overclocking phenom II x3 720

super bravo, ali vidim da nisi ubo neki proc, jedva da je s najvećom voltažom došao na 4 ghz. možda je do matićne, možda do proca, ali vidim sb nije dobio ni trunke soka. da si mu dao malo veću voltažu možda bi proc stabilno išao i do 4,2 - 4,3 ghz. ja sam imao sreće i svoga sam oc-ao na 4,5 ghz s 1,585 v. nisam mu ni 4 jezgru otkljućao(ti nisi naveo jesi li ili ne), ali sam mu na sb morao podignuti za oko 0,245 v.

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! |^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@)
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking phenom II x3 720

Si razmišljao o tome da napišeš knjigu?

s.t.a.l.k.e.r. semi-pro http://www.dailymotion.com/video/x44dz_chernobyl-ghost-town-for-1000-years_creation?from=rss
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking phenom II x3 720

kad Dražen clocka onda se sve overclocka :D
koja rima XD

Intel E5200 2.5 @3.0 stock vcore & cooler PowerColor HD4830 700/2000 stock cooler GA-Ep43-Ds3L 4gb SuperTalent 800MHz Pioneer 216-DBK Hitachi 320 GB 16 mb MX518 Razer Goliathus Corsair VX450W
15 godina
offline
Overclocking phenom II x3 720

Dobar thread, vrijedan sticky-a

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
RE: Overclocking phenom II x3 720
Matatata krele od zanata kaže...

super bravo, ali vidim da nisi ubo neki proc, jedva da je s najvećom voltažom došao na 4 ghz. možda je do matićne, možda do proca, ali vidim sb nije dobio ni trunke soka. da si mu dao malo veću voltažu možda bi proc stabilno išao i do 4,2 - 4,3 ghz. ja sam imao sreće i svoga sam oc-ao na 4,5 ghz s 1,585 v. nisam mu ni 4 jezgru otkljućao(ti nisi naveo jesi li ili ne), ali sam mu na sb morao podignuti za oko 0,245 v.

 Dizanje southbridge napona pomaže? Onaj cele333 sa pceksperta je uspio oc-at na 4,0 sa otkljucanom jezgrom , ali na dfi 790fxb-m2rsh.

Jucer sam otisao po ram-e i rekli su mi sada da dolaze u četvrtakViče,ali danas navecer cu dobit od frenda neke 667 MHz rame samo da ja to upogonim...


Ti mora da imas golden sample, ili dobru maticnu(koju, ako mozes reći?).

Ona stara maticna se veoma nestabilno ponasala s naponima preko 1,575V, stavio sam 1,65 a u cpu-z pise 1,6V... Treba 8-pinski da bi naponi bili stabilniji, a to ova maticna ima.

Idem stavit par sličica sad koje sam obećao u prvom postu. - uspio sam samo staviti batch, ostale nece stavit, ovaj tele2 stick nest mulja...
Konfa: Phenom II x3 720BE@3,4GHz 1,35V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 1066MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Asrock 790gx/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2009 10:13 (Hyperion).
15 godina
offline
RE: Overclocking phenom II x3 720

nemam golden sample. matična mi je ma790fx-ud5p. jedva sam ju nabavio nigdje je u hr nema, a ni u okolici, nego sam naručivao iz usa. i da ako daš soka sb dobivaš nešto bolje rezultate. aj stavi slikicee pa da vidimo. jedan mali savjet: zarunaj occt (20 min) i 3d mark06/vantage SAMO cpu testove, ako je stabilan ok, ako nije soka procu i idemo dalje. tebi predugo traje testiranje stabilnosti proca, izgubiš puno vremena. btw. dobit ćeš bolje performanse a manje ćeš voltažu dizati ako ćeš dizati i fsb. ja uvijek koristim kombinaciju ako je moguća, jer je isplativije.

 

edit: za dobar oc je bitna dobra ploća.

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! |^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@)
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2009 10:18 (Matatata krele od zanata).
15 godina
offline
Overclocking phenom II x3 720

probat cu danas navecere sutra ujtro...

 

evo slike x3 720 na 3.8GHz sa otkljucanom jezgrom by cele333 - link

 

mozda nadem i od 4GHz.

Konfa: Phenom II x3 720BE@3,4GHz 1,35V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 1066MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Asrock 790gx/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Overclocking phenom II x3 720
Hyperion kaže...

probat cu danas navecere sutra ujtro...

 

evo slike x3 720 na 3.8GHz sa otkljucanom jezgrom by cele333 - link

 

mozda nadem i od 4GHz.

 pa daj mu pogle voltažu. da nije otključao 4 jezgru s tom voltažom bi išao njegov i na 4,1 - 4,2 ghz. da digne voltažu ko ti dobio bi rezultate ko i ja.
Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! |^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking phenom II x3 720
Hyperion kaže...

probat cu danas navecere sutra ujtro...

 

evo slike x3 720 na 3.8GHz sa otkljucanom jezgrom by cele333 - link

 

mozda nadem i od 4GHz.

 Je li ti stabilna ta jezgra??
Konfa:Intel Celeron 2.4Ghz@3.02Ghz/ATI Radeon 9550 128MB/NO-name napajanje 400W/MBO:Asrock P4V88+/HDD:80GB/1.5 GB ram/
15 godina
offline
RE: Overclocking phenom II x3 720
besla kaže...
Hyperion kaže...

probat cu danas navecere sutra ujtro...

 

evo slike x3 720 na 3.8GHz sa otkljucanom jezgrom by cele333 - link

 

mozda nadem i od 4GHz.

 Je li ti stabilna ta jezgra??
 pa nije on cele333. daj čitaj.
Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! |^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@)
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking phenom II x3 720

Dobro zabunio sam se.

Konfa:Intel Celeron 2.4Ghz@3.02Ghz/ATI Radeon 9550 128MB/NO-name napajanje 400W/MBO:Asrock P4V88+/HDD:80GB/1.5 GB ram/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking phenom II x3 720

Svaka cast,prikljucicu se i ja ovome cim stigne Mugen2 s newegga,cca 2tj. Zasad ga drzim na 3,4 s stockom i cist stabilno radi.

Phenomenalni duja X3,Biostar 790GX,XFX HD4830
15 godina
offline
Overclocking phenom II x3 720

daj ljudi recite rezultate u 3dmarku 06. moj je 16k.

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! |^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Overclocking phenom II x3 720

moj rekord -17334

 

Mislim da sada mogu i vise ocekivat recimo preko 17500.

Konfa: Phenom II x3 720BE@3,4GHz 1,35V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 1066MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Asrock 790gx/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Overclocking phenom II x3 720

lol thx care puno si mi pomogo

phenom II x3 720, 4 GB DDR2, GA-MA78G-DS3H, HD 4870
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking phenom II x3 720

Zas meni HTlink radi na 1600? Iznenađen

Phenomenalni duja X3,Biostar 790GX,XFX HD4830
15 godina
offline
Overclocking phenom II x3 720

evo upalio sam comp i sve radi, imao sam malo problema sa usb mišem ,ali sam u  biosu postavio nešto za usb i sada radi...

 

Uglavnom cim sam instalirao drivere, isao sam probat otkljucat jezgru. Joj koji trenutak, nasao sam opciju ACC , stavio na auto i saveo bios. Ocekivao sam da ce se konstantno restartat itd. kada ono on normalno uđe u windowse, pogledam cpu-z piše 4x64kB,4x512kB, odem u task manager i pokazuje 4 thread-a, hebate ja imam 4 jezgre! Jeeeee

 

evo i sličice...

 

 

LINK rekli su na pcekspertu da senzori od cpu-a pobenave, kao sto vidite pise 0C°...

 

Sada treba testirat jel stabilna.

3dmark cpu score 3dmark cpu score
Konfa: Phenom II x3 720BE@3,4GHz 1,35V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 1066MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Asrock 790gx/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2009 0:24 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Overclocking phenom II x3 720

super, bravo. e sada sve postavke vrati na normalno(i 4 jezgru iskljući), napravi 3dmark06 test cijelog kompa. zapiši rezu(PrSc), ukljući 4 jezgru, ponovi test, PrSc, ocaj ga i opet benchmark. postaj sve tri slike da vidimo dobitak u performansama.

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! |^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Overclocking phenom II x3 720

http://www.imagesforme.com/show.php/417657_17433.JPG - nije neki pomak u odnosu na 3 jezgre,ali cpu score je porastao za cca 1000bodova.

http://www.imagesforme.com/show.php/417664_17227.JPG - sa 3 jezgre

super pi super pi
Konfa: Phenom II x3 720BE@3,4GHz 1,35V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 1066MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Asrock 790gx/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2009 11:00 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Overclocking phenom II x3 720
Hyperion kaže...

http://www.imagesforme.com/show.php/417657_17433.JPG - nije neki pomak u odnosu na 3 jezgre,ali cpu score je porastao za cca 1000bodova.

http://www.imagesforme.com/show.php/417664_17227.JPG - sa 3 jezgre

 nnice
1 jezgra više 1000 bodova više nice. odnosno 1/4 bodova više.
Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! |^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@)
15 godina
offline
RE: Overclocking phenom II x3 720

Ajde vidi kako radi četvrta jezgra.Udri taj komad lima nekin stres testom.

vidimo se,ako ja prije ne vidin tebe
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2009 16:02 (dery).
15 godina
offline
RE: Overclocking phenom II x3 720
dery kaže...

Ajde vidi kako radi četvrta jezgra.Udri taj komad lima nekin stres testom.

 držim ga na 3,4GHz

boota se sa 1,35V i radi normalno ali se ruši u occt nakon 3min, sa 1,365V stabilan 10min, sa 1,375V stabilan 40min, sa 1,385V stabilan 1h i 20min dalje nisam testirao.

Sa 3 jezgre je bio stabilan na 1,35V puna 2h loada u occt 3.0,  cini se da su disable-ali 4.-u jezgru zato jer treba malo vise napona nego ostale 3.

E vidiš vraga, sad sam se sjetio. 3 jezgre držim na 3,4GHz, a tu četvrtu na recimo 3,0GHz. Tko nije znao, pomocu amd overdrive-a mozete clockati svaku jezgru posebno...(vrijedi samo za phenome)
Konfa: Phenom II x3 720BE@3,4GHz 1,35V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 1066MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Asrock 790gx/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
15 godina
offline
RE: Overclocking phenom II x3 720

Zašto ga ne probaš opteretit u default clock-u sve 4 jezgre sa prime 95,pa da vidin jeli to radi,i isplati li se to kupovat.

vidimo se,ako ja prije ne vidin tebe
15 godina
offline
RE: Overclocking phenom II x3 720
dery kaže...

Zašto ga ne probaš opteretit u default clock-u sve 4 jezgre sa prime 95,pa da vidin jeli to radi,i isplati li se to kupovat.

 kao da prime 95 nesto bolje optereti od occt 3.0...
Konfa: Phenom II x3 720BE@3,4GHz 1,35V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 1066MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Asrock 790gx/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
15 godina
offline
RE: Overclocking phenom II x3 720

Nije bitno,samo probaj tako da vidimo oče li 4.izdržat.

vidimo se,ako ja prije ne vidin tebe
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2009 17:13 (dery).
15 godina
offline
RE: Overclocking phenom II x3 720
dery kaže...

Nije bitno,samo probaj tako da vidimo oče li 4.izdržat.

 Evo stavio sam small fft i vrti 17min stabilno.

Konfa: Phenom II x3 720BE@3,4GHz 1,35V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 1066MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Asrock 790gx/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2009 18:45 (Hyperion).
15 godina
offline
Overclocking phenom II x3 720

Sat i pol vec testiram i nema nikakvih errora/resetiranja... Mislim da dalje nije potrebno.

1 1
2 2
Konfa: Phenom II x3 720BE@3,4GHz 1,35V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 1066MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Asrock 790gx/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Overclocking phenom II x3 720

E to je posal i to svima govorin,kupit jeftino proc x3 720 i prišišat x4 940,pametan potez Hiperyon sad se možeš rugat.

vidimo se,ako ja prije ne vidin tebe
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2009 16:26 (dery).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice