Xiaomi Amazfit

poruka: 1.901
|
čitano: 691.688
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit GTR
Grgeć kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Da li netko zna,da li na GTR-u postoji mogućnost dolaznih poruka Wiber i Whatsapp?

Meni dolaze samo obične poruke,a ne kužim kako i da li se može postaviti i na druge?

 

Hvala

 U amazfit aplikaciji moraš podesiti notifikacije koje želiš primati.

Why so serious?
14 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Decki, jel koristite opciju raise to light up? Imam amazfit pace i odlicna mi je ta opcija, osim u jednom slucaju zbog kojeg razmisljam da to ostavim ugaseno, kad vozim po noci i kad skrecem volanom stalno se pali, sto zna bit dosta ometajuce za voznju kad u mrklom mraku u autu ti sat svijetli svako malo.

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit GTR
Grgeć kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Da li netko zna,da li na GTR-u postoji mogućnost dolaznih poruka Wiber i Whatsapp?

Meni dolaze samo obične poruke,a ne kužim kako i da li se može postaviti i na druge?

 

Hvala

 U Amazfit aplikaciji idi na Profil/Amazfit GTR/Obavijesti aplikacije/Upravljanje aplikacijama i tu označiš za koje aplikacije želiš da dobijaš obavijesti!

13 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Kako vama funkcioniraju zajedno mi fit i amazfit aplikacije? Mi fit je odlicna za vagu a ova druga za GTR. Ali mi se kod otvaranje jedne i druge uvjek nesto posameri, ili se diskonektuje sat ili vaga. Kako ste vi sebi "poslozili" ta dva uredaja i aplikacije?
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit

Stigao mi GTR. 47mm alu verzija (ona crna, najlakša). Prije kupnje sam znao mane i prednosti ali evo ipak mojih dojmova.

Izgled: sat izgleda jako lijepo, gunmetal crna boja, mat crni okvir koji lijepo štiti ekrana i uopće nije gadan, strap je kvalitetan, lijep, stylish, smeđa koža (ili umjetna koža) vani a unutra kvalitetniji gumirani materijal. No i to se da promijeniti. Vrlo je lagan (36g alu verzija) i to mi je bila bitna stavka kod kupnje sata jer nisam navikao nositi sat na ruci. Npr. Galaxy watch je duplo teži. No to nekome ko je nosio klasičan sat neće biti bitno. Stainless steel GTR je samo neznatno teži.

Ekran: odličan amoled ekran, oštar, boje top, osljetljiv na dodir. Izbor watchfaceva je velik (amazfit app, amazfaces app).

Funkcije: fitness ne koristim (osim koraka) i to mjeri preciznije od mi banda 4 ali sigurno ne precizno kao neki skupi garmin. Meni dovoljno. Za GPS mnogi kažu da nije precizan pa onaj kome je to bitno neka uzme stratos, pace ili nekaj treće. Ali onda...reflektivni ekrna kojem je prednost samo gledanje na direktnom suncu. Always ON screen sad ima ali ja ne koristim a sa zadnjim updejtom vidim da se i brzo pali kod dizanja ruke, mrvu sporije nego na galaxy watchu. Notifikacije ne kasne i sve dolaze (koje si namjestiš). Kao i kod GT2 moguće je pročitati samo prvih par redaka i to je to. Nema skrolanja za cijelu poruku niti odgovaranja na poruke (nema ni kod GT2). Dolazni pozivi se uredno pojave na vrijeme i sa imenom onog koji je zvao (ak je u imeniku mobitela), poziv se može odbiti. Vibracija je dovoljno jaka, onako taman da nije iritantna iako se neki žale da je slaba. Meni nije. Možda da sam medvjed. Funkcije razgovora nema (nema zvučnik niti mic). Malo mi smeta što sat ne podržava naše znakove pa dijakritički znakovi dolaze sa upitnicima. Ali navodno se preko Notify & fitness for amazfit i to da riješiti. Ja sam probao al nisam uspio. Navodno ide preko custom ROMa pa custom font.....xiaomi je rekao da rade na tome. Bumo vidjeli.

Baterija: najbolja na tržištu. Već po prvom danu vidim da će mi bez GPS a i mjerenja otkucaja srca izdržati 20 dana bez problema. Vjerojatno i više, bar tako čitam od drugih koji ga već koriste duže vrijeme. To mi je također bila bitna stavka. Vjerojatno je tako zbog slabašnog hardvera i nedostatka nekih već spomenutih funkcija.

Brzina sučelja/fluidnost: vertikalno swajpanje je sasvim OK...horizontalno malo sporije ali nije tako komatozno kako neki recenzenti pišu. Niti ja imam potrebu za swajpanjem po meniju jer su mi na konkretnom custom watchfaceu svi podaci koje trebam vidjeti (vrijeme, broj koraka, datum i dan/mj/god).

Storage: memorija i storage su patetični...sa sata se može plejati glazba na mobu ali se ne može ništa od muzike spremati na sat. Meni nebitno kao i pozivi. Supruga na glaxy watchu ni ne koristi mogućnost razgovora na satu i slušanja glazbe. Jednostavno odrasla osoba izgleda kao kreten kad to radi u javnosti a bome ako je buka oko tebe onda nije ni praktično. U autu imam BT i spikerfon ako mi se brblja dok vozim.

Ako želimo biti malo bezobrazni možemo reći da je Amazfit GTR zapravo Mi band 4 sa lošim GPSom u tijelu prekrasnog sata sa predivnim ekranom ali po 5 puta većoj cijeni. I ne bi bili puno u krivu. Ali uvijek postoji ali....GTR je ipak kvalitetnije izrade, kvalitetniji strap, izgleda puno bolje i ozbiljnije...u uredu kad sam ga dofurao svi su komentirali izgled pa i kolege koje furaju daleko bolji iwatch i galaxy watch. Također kod mi banda mi se ekran nije htio paliti ponekad, ovdje toga nema.

Svako neka odluči što je za njega....Meni je dobar. Do prije nekog vremena za tisuću kuna nisi mogao ništa slično kupiti. Pogotovo ne kod nas. Ja sam ga uzeo u Smartusu jer oni jedino nude 2g. garancije. Da, meni je bitna garancija. Znam da sam nekima već dosadan s time ali tak je kak je.

 

maxy0 kaže...

Decki, jel koristite opciju raise to light up? Imam amazfit pace i odlicna mi je ta opcija, osim u jednom slucaju zbog kojeg razmisljam da to ostavim ugaseno, kad vozim po noci i kad skrecem volanom stalno se pali, sto zna bit dosta ometajuce za voznju kad u mrklom mraku u autu ti sat svijetli svako malo.

 Tako je kod svih amazfita a mislim da ne samo kod njih. Ja se naviknuo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 22:47 (gnomisa).
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 23:46 (gnomisa).
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit

U obitelji 2 GTR-a...

47mm i 42mm...

 

Moja 47ca radi savrseno i bez greske... Baterija sa cca 12-13h GPS trackinga prilikom voznje biciklom izdrzala ukupno 36 dana...

Od zene 42ca tek krenula u testiranje... :D

 

Ocekujem da baterija na 42mm potraje barem 15 dana normalnog koristenja...

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
davor333 kaže...
Kako vama funkcioniraju zajedno mi fit i amazfit aplikacije? Mi fit je odlicna za vagu a ova druga za GTR. Ali mi se kod otvaranje jedne i druge uvjek nesto posameri, ili se diskonektuje sat ili vaga. Kako ste vi sebi "poslozili" ta dva uredaja i aplikacije?

 Obrisao Mi Fit, Amazfit uredno radi s vagom.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2019 9:29 (CyberDemonVZ).
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit

Samo da javim da sam uspio gore opisanom metodom riješiti dijakritičke znakove. Svako neka to radi na svoju odgovornost.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2019 14:39 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Amazfaces aplikacija mi trenutno ne radi, na gtr 47,nakon zadnjeg ažuriranja,vjerojatno zato što je u mene već odavno android 10,xiaomi Mi9,čekam ažuriranje da to poprave.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2019 17:35 (Cesare).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit

Narucen Stratos 3. Stize sutra pa javim dojmove nakon koristenja.

5 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Imao sam pace i bio mi je dobar,ali ne bi se vraćao sa amoleda na takvu vrstu zaslona.Što se tiče gtr sata da li noću uključivate neke opcije za uštedu energije,i da li od toga ima neke koristi s obzirom da i ovako sa svim uključenim baterija traje mjesec dana.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Cesare kaže...

Imao sam pace i bio mi je dobar,ali ne bi se vraćao sa amoleda na takvu vrstu zaslona.Što se tiče gtr sata da li noću uključivate neke opcije za uštedu energije,i da li od toga ima neke koristi s obzirom da i ovako sa svim uključenim baterija traje mjesec dana.

 Samo opciju da se sat noću kada spavam (odabereš od koliko do koliko sati) ne pali (ekran i obavijesti). To sam uključio ne toliko radi uštede energije nego da me ne bude svjetlo sata i vibracija!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Nemo nemo kaže...
Cesare kaže...

Imao sam pace i bio mi je dobar,ali ne bi se vraćao sa amoleda na takvu vrstu zaslona.Što se tiče gtr sata da li noću uključivate neke opcije za uštedu energije,i da li od toga ima neke koristi s obzirom da i ovako sa svim uključenim baterija traje mjesec dana.

 Samo opciju da se sat noću kada spavam (odabereš od koliko do koliko sati) ne pali (ekran i obavijesti). To sam uključio ne toliko radi uštede energije nego da me ne bude svjetlo sata i vibracija!

 Nema potrebe. Ja ionako gasim BT i sve drugo i palim airplane mod na mobu prek noći pa nema šanse da se sat pali. A na satu ništa ne treba dirati.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit

Dosao Stratos 3 i ne moze se uopce uparit s mobitelom preko BT vec samo stoji onaj QR code na ekranu. Pokusam se logirat na amazfit app i ni to ne radi. Kontaktirao support i cekam odgovor.

 

EDIT: Rijeseno bez supporta. Aplikacija na google store ne radi. Nasao najnoviju apk verziju, skinuo i sve radi normalno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 15:13 (JohnnyBlaze).
5 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Amazfit gtr se ne može automatski spojiti na amazfit aplikaciju bez da se ručno uključi gps,nakon što je mobitel bio ugašen,ili je bio uključen zrakoplovni mod,iako aplikacija ima dozvolu da uvijek može upaliti gps.Isto važi i kad se prvi put uparuju sat i aplikacija...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 10:46 (Cesare).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit

Jel moze GTR raditi bez ukljucenog GPS-a na mobu?

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Wh1T3L10n kaže...

Jel moze GTR raditi bez ukljucenog GPS-a na mobu?

 Ako to pitaš, GTR ima svoj GPS.

5 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Uređaji ,sat i mob se neće upariti,spojiti dok ne uključite gps na mobu,kad se spoje gps na mobu možete isključiti.

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit

Koristim Amazfit Pace zadnjih godinu dana i jako sam zadovoljan sa istim. Međutim, prije par dana sam uočio da mi se u aplikaciji prikaza vremenske prognoze nalaze kineski znakovi, na mjestu gdje se treba nalaziti ime grada. Pokušao sam vratiti ime grada vraćanjem na tvorniče postavke, ali ne pomaže. Da li netko ima isti ovakav problem i kako to ispraviti?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Opet sam se zeznuo klikanjem na update firwarea... Stratos, prije nekoliko dana ponudio update firmwarea, 2 puta bio update Amazfit aplikacije, posljedica: podaci o otkucajima srca i spavanju se ne sinkroniziraju u Amazfit aplikaciju. Sat ih bilježi uredno, vidim podatke na satu ali ne povuče u aplikaciju na mobitelu. Upareni jesu, notifikacije dolaze. A ne da mi se raditi factory reset i ponovno uparivati... Pisao sam podršci, vidjet ćemo šta kažu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Meni je na GTR isti problem. Promjenio sam jezik na engleski na mobu i sad uredno pise ime grada bez kineskih znakova. Bas cudno. Cim vratim jezik sustava na mobu na hrvatski, vraca na kineske znakove.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit
ukay1000 kaže...
Meni je na GTR isti problem. Promjenio sam jezik na engleski na mobu i sad uredno pise ime grada bez kineskih znakova. Bas cudno. Cim vratim jezik sustava na mobu na hrvatski, vraca na kineske znakove.

 Meni je mob uvijek na hrvatskom jeziku, i do prije neki dan nije bilo problema, uvijek mi je uredno sat pokazivao ime grada, a mislim da se problem pojavio nakon zadnjeg ažuriranja Amazfit aplikacije, jer vidim da su se u aplikaciji, u postavkama za prikaz vremena, u traženju lokacije, također pojavili kineski znakovi. Pričekati ću novo ažuriranje aplikacije na mobu.

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit

Ja sad imam hr dijakritičke znakove i kod poruka...riješio sam to manualnim updateom firmwarea preko notifiy & fitness for amazfit koji ima font11 (unicode). Onda opet Mi fitom napravio update na zadnji firmware i ostao mi font 11 (njega ne gazi već samo resources i fw fajlove). Iz nekog razloga šibaju nekima update sa fontom 9 koji nema hr znakove.....stavio sam link ranije u ovmo topicu na postupak....naravno, sve radite na vlastitu odgovornost.

 

BTW kod mi band 4 ako je kineska verzija a ne global, bilo je obavezno imati eng jezik na mobu inače bi band bio na kineskom....

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 14:41 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Kakva su vam iskustva sa aplikacijom,notify fitness for amazfit ,vidim da ima i mogućnost mijenjanja watchface itd..

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 15:14 (Cesare).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Cesare kaže...

Kakva su vam iskustva sa aplikacijom,notify fitness for amazfit ,vidim da ima i mogućnost mijenjanja watchface itd..

 Ima dosta mogućnosti samo je pitanje jer ti trebaju. Tu app obično korisitm kada ubacujem manualno neki firmware. Neke od naprednih mogućnosti i ne rade bez custom firmwarea. Sve u svemu dosta je dobra aplikacija. Ima i pro verzija koja dodaje neke featurese. 25kn.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 19:59 (gnomisa).
10 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Amazfit mi ne dovršava syncing sa Paceom. Vidim u app da je povezano, vidim na satu da je povezano, ali u aplikaciji nema podataka o npr. koracima. Također, kad pustim da se sinkroniziranje pokuša dovršiti dobijem poruku da je Amazfit energetski zahtjevna app, očito muči mob, a ne može dovršiti povezivanje. 

 

Mogu li što napraviti, a da ne moram radit factory reset samog sata? 

HZV
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
spilice05 kaže...

Amazfit mi ne dovršava syncing sa Paceom. Vidim u app da je povezano, vidim na satu da je povezano, ali u aplikaciji nema podataka o npr. koracima. Također, kad pustim da se sinkroniziranje pokuša dovršiti dobijem poruku da je Amazfit energetski zahtjevna app, očito muči mob, a ne može dovršiti povezivanje. 

 

Mogu li što napraviti, a da ne moram radit factory reset samog sata? 

 Čekaj update, meni se isto neda reset raditi a i sumnjam da bi pomoglo s obzirom da je s verzijom Amazfit aplikacije problem.

 

Sad sam skužio da mogu Viber poruke čitati! Do sada sam mogao samo SMS i whatsapp a za Viber sam samo dobio obavijest da imam poruku. Sada se vidi i sadržaj. Još da i Gmail notifikacije prorade... uh.

10 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Evo proradilo. 

 

HZV
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit

Znam da je tek drugo punjenje baterije ali prek noći mi na GTR-u ode 2% (mob na airplane modu) a u 24h oko 10%. Dakle ovim tempom baterija će mi trajati oko 10 dana a jedino što mjerim su koraci, notifikacije samo whatsapp i viber te sms plus pozivi...relativno često gledam kolko je sati a svjetlina  ekrana je na 100% manualno s tim da koristim statični skin na satu, bez animacija....a čitam da ekipi traje po dva do tri tjedna....

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 9:54 (gnomisa).
 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice