Battlefield tips za bolji gameplay

poruka: 20
|
čitano: 11.229
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Battlefield: Bad Company 2, Battlefield 3
16 godina
moderator
offline
Battlefield tips za bolji gameplay

Budući da ima dosta igrača koji se prvi put susreću s Battlefield franšizom, odlučio sam napraviti guide gdje ću sumirati moje višegodišnje iskustvo u bf igranju. Cilj je efikasniji teamplay i izbjegavanje frustracija, kako vlastitih, tako i frustracija vaših suboraca. ;)



Opće smjernice:

1. Squad up! Nemojte biti Rambo, uđite u squad, čak i kad ne poznajete ljude na serveru, kroz teamspeak koji je implementiran u igru možete se dogovarati o taktikama, a i imaćete više spawn pozicija, bliže akciji, nećete morati hodati od baze do bitke (nema ništa gore nego kad sam hodaš 5 minuta pa dobiješ snajperski metak)


2. Ne ganjajte k/d ratio! Držite se svog squada i nastojte ispuniti objective, ne lutajte samo kako bi ubili druge, jer ako naletite na protivnički squad, nemate šanse, možete skinuti jednog, možda dvojicu dok vas ne skuže, onda ste ledeni, a oni će skočiti na noge kad ih squad medic oživi.


3. Prilagođavajte se stanju na terenu, mijenjajte klasu po potrebi, nemojte biti tvrdoglavi. Ovo uključuje i field switchanje kit-ova. Npr, ako vas ownaju tenkovima, uzmite anti-tenk i razvalite ih. Popunite prazninu u squadu, ako neka od klasa fali a potrebna je, ako vam treba medic, ako squad treba municiju, pomažete ekipi a bodovi rastu.


4. Ako koristite vozila (a trebate), kod transportnih vozila ne odlazite sami iz baze, sačekajte suigrače pa ih povezite prema objectivu. Osim što će vozili imati veći firepower, bićete i svjesniji situacije, jer imate suirače koji će vam spotati neprijatelja čak i kada su iza vas (a najranjiviji ste odzada). Za njihov kill, opet ćete dobiti assist bodove :D


5. Ako ste u gunshipu, najgluplje što možete napraviti je da letite sami, bićete samo konzerva na nebu (i to ne baš čvrsta konzerva). Kao pilotu, glavna vam je uloga da se pozicionirate dobro da gunner odradi posao (opet assist bodovi i vama). Eventualno, dovršite oklopljenog gada kojeg gunner nije uspio uništiti. Vratite se na helipad ako ste oštećeni, zbog popravka i resupplyja.


6. Ako ste u tenku, ne zalijećite se među protivnike, otkrivate im zadnji dio, a onda ste gotovi. Nastojte uvijek prednjom stranom biti okrenuti akciji i pružajte podršku svom timu po potrebi.


7. Slušajte team radio, nije tu da doprinese atmosferi, već da vam pruži vrijedne informacije. Tako možete biti pojačanje tamo gdje treba, a ako ste u gunshipu ili tenku, to je jako bitno


8. Gledajte minimapu, jako je bitna za stanje na terenu, daće vam informacije o palim suborcima, spotanim neprijateljima, onima koji trebaju municiju, praznim vozilima, itd. Također je dobra za orjentaciju ako je odzumirate, kad još niste upoznali mapu.


9. Koristite artiljeriju pametno. U nekim nastavcima je to uloga komandira, u bc2 je to recon. Ne zovite je na jednog čovjeka koji trčkara okolo, koristite je za grupe ljudi ili vozila, tamo gdje je protivnik nadmoćniji.


10. U conquest modu, ne trčite na metak da bi uzeli zastavu. Iako je cilj conquesta da protivnički tim izgubi tickete, a u opisu stoji da ćete to postići brže ako držite više zastava, to je tačno jedino ako neprijatelj ostane na jednoj zastavi, tad će ubrzano gubiti tickete. Ako to nije slučaj, ticketi će padati sa killovima (ako je igrač revivan, ticket nije izgubljen, zato igrajte timski i oživljavajte suborce ako ste medic).


11. Ako ostanete sami, pričekajte da se suborci spawnaju kod vas, nemojte biti heroj.


12. Ako koristite UAV, nemojte ga pretvoriti u vašu high-tech igračku, glavna mu je namjera spotanje neprijatelja zbog preglednosti situacije, a ne fensi šmensi navođene rakete koje se napune svakih 2 sata. Samo spotajte, spotajte, spotajte, ili ostavite UAV nekom drugom.

 

13. SPOTAJTE! (i koristite gadgete za otkrivanje protivnika, trackere, senzore, EMP granate (2142), tnx null) Uvijek spotajte, jedna od važnijih stavki, iako je na 13. mjestu. Puno pomažete svom timu spotanjem. Prvo spotajte, onda pucajte, ako gad i pobjegne nakon što vas ubije, označen je.

 

14. Vježbajte letenje i gađanje u singleplayeru ili nađite prazan server (tnx jastreb ;)), napravite si game protiv botova i postanite odličan gunship pilot. :)

 

 

Posebne taktike:

Posebne taktike su stvar dogovora vas i suigrača, da li ćete otići u jihad misiju i raznijeti objective (ili sebe s njim, ili par neupućenih suigrača), da li ćete spustiti UAV pa pokositi igrače, raditi c4 whoring ako je friendly fire isključen... Izbor je na vama :D

 

 

 

Temu ću dopuniti kad se sjetim još korisnih savjeta, kao i na prijedloge forumaša igrača bf-a (veterana i novih :D)

Kome je suđeno da bude j@ban, njemu gaće same spadaju.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2010 11:01 (DrNasty).
 
78 0 hvala 58
14 godina
online
Battlefield tips za bolji gameplay

I jako korisna stvar, ako igrat squad ( znaci na ts-u, ventrilo ili sta vec gdje jeste) da min. jedan u njemu koristi trancer, to je jako korisno na conquestu i rush mapama gdje ima puno vozila, i to je prekorisna stvar za squad,a i cijelokupni team, jer se puno lakse unistavaju tenkovi i ostala vozila, a da vas oni uopce ne vide! + tome mozete dobiti onu "šarenu medalju" za njega = 5000 bodova, ako napravite 100 trackanja, a ako se dobro istrenirate s njim, da znate pogoditi helić u zraku, tj. znate njegovu brzinu izbacivanje( a to je jako sporo) te treba jako daleko ispred njega gadjat da ga pogodite, te kad ga pogodite i s rpg-om unistite, neprocijenjivo dobroNevinašce ( meni jednom usjelo, i to jučer).

 

Sorry, imam puno gramatickih pogreški.

BC2 nick: herro Ray
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Battlefield tips za bolji gameplay

pitanje oko 14. savjeta

kako je to moguce izvesti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Battlefield tips za bolji gameplay

U bc2 se ne može, ali bf2 singleplayer je savršen za vježbanje letenja, a nije toliko drugačiji.

Kome je suđeno da bude j@ban, njemu gaće same spadaju.
16 godina
offline
Battlefield tips za bolji gameplay

Ili jednostavno nađeš prazni server sa mapom na kojoj ima helikoptera i deri.

Moj PC  
12 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Battlefield tips za bolji gameplay
ljepo od tebe što si sve te savjete podijelio sa nama.svakako če koristiti.
14 godina
online
RE: Battlefield tips za bolji gameplay
DrNasty kaže...

U bc2 se ne može, ali bf2 singleplayer je savršen za vježbanje letenja, a nije toliko drugačiji.

a u kojoj stazi u sp-u se to tocno moze vjezbat letenje s helijem,ja se ne sjecam da ima misija s helijem u kojem je protagonist vozac helija?

16 godina
moderator
offline
RE: Battlefield tips za bolji gameplay
lollik91 kaže...

a u kojoj stazi u sp-u se to tocno moze vjezbat letenje s helijem,ja se ne sjecam da ima misija s helijem u kojem je protagonist vozac helija?

Razlikuj bc2 i bf2. Ako hoćeš vježbati u bc2, nađi prazan server :D

Kome je suđeno da bude j@ban, njemu gaće same spadaju.
14 godina
offline
Battlefield tips za bolji gameplay

Moj tip: IGRAJTE SVOJU ULOGU

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Battlefield tips za bolji gameplay
DrNasty kaže...
lollik91 kaže...

a u kojoj stazi u sp-u se to tocno moze vjezbat letenje s helijem,ja se ne sjecam da ima misija s helijem u kojem je protagonist vozac helija?

Razlikuj bc2 i bf2. Ako hoćeš vježbati u bc2, nađi prazan server :D

jojIzlanuo se

 

nisam skuzio,mislio sam da se radi o bc2

 

mali fail

14 godina
offline
RE: Battlefield tips za bolji gameplay
Kill Frenzy kaže...

Moj tip: IGRAJTE SVOJU ULOGU

U potpunosti se slazem. Te ako zelite biti nadmocni igrajte sa M60 Izlanuo se

BBC 2 nick - Vlatka Pokos
16 godina
offline
RE: Battlefield tips za bolji gameplay
Kill Frenzy kaže...

Moj tip: IGRAJTE SVOJU ULOGU

Ako misliš na to da odabereš jednu klasu koja ti paše pa da igraš samo s njom, ne bih se do kraja složio s tobom. Istina, tako ćeš biti djelotvorniji, ali nekad treba mijenjati klasu po potrebi. Problem je da ne možeš znati koje klase koriste igrači van tvoj squada, pa ako vidiš da se približava tenk, najbolje je respawnati se kao inžinjerac.

 

Zatim, u mapama gdje ima puno zgrada, po mom mišljenju je najbolji assault, a nakon njega inžinjer, jer oni imaju mogućnost brzo i efikasno razotkriti neprijatelja koji se skrivaju u tim zgradama.

 

Ja sam otklučao sva oružja i gadgete od svih klasa (fali mi samo jedna puška za inžinjera koju ionako neću koristiti) tako da sad igram po potrebi, vidim kakva je potreba na terenu i prilagodim se. Naravno, najviše bodova dobivam s medikom Smijeh ali kako ne ganjam bodove nije mi problem prebaciti se u drugu klasu.

16 godina
moderator
offline
RE: Battlefield tips za bolji gameplay

Upravo to. Nema ništa gore nego vidjeti kako bradley masakrira hrpu noob medica sa m60 :D

 

(osim ako sam ja taj u bradley-ju Nevinašce)

Kome je suđeno da bude j@ban, njemu gaće same spadaju.
14 godina
offline
RE: Battlefield tips za bolji gameplay
jastreb kaže...

Ako misliš na to da odabereš jednu klasu koja ti paše pa da igraš samo s njom, ne bih se do kraja složio s tobom. Istina, tako ćeš biti djelotvorniji, ali nekad treba mijenjati klasu po potrebi. Problem je da ne možeš znati koje klase koriste igrači van tvoj squada, pa ako vidiš da se približava tenk, najbolje je respawnati se kao inžinjerac.

 

Zatim, u mapama gdje ima puno zgrada, po mom mišljenju je najbolji assault, a nakon njega inžinjer, jer oni imaju mogućnost brzo i efikasno razotkriti neprijatelja koji se skrivaju u tim zgradama.

 

Ja sam otklučao sva oružja i gadgete od svih klasa (fali mi samo jedna puška za inžinjera koju ionako neću koristiti) tako da sad igram po potrebi, vidim kakva je potreba na terenu i prilagodim se. Naravno, najviše bodova dobivam s medikom Smijeh ali kako ne ganjam bodove nije mi problem prebaciti se u drugu klasu.

Ne,ne mislim to.

Ako odabereš neku klasu onda igraj kako treba tj kako je zamišljena da ta klasa trea izgledat.Nekažem da uzmeš jednu klasu i siluješ ju neovisno o prilikama na mapi

16 godina
offline
RE: Battlefield tips za bolji gameplay
Kill Frenzy kaže...

ne,ne mislim to.

Ako odabereš neku klasu onda igraj kako treba tj kako je zamišljena da ta klasa trea izgledat.Nekažem da uzmeš jednu klasu i siluješ ju neovisno o prilikama na mapi

Ok, kužim i slažem se, na žalost ima puno igrača sa assault klasom koji ne bacaju ammo. Stojim pokraj lika, pucam mu pred noge i stišćem tipku Q, ali ništa, niti preko chata ne kuži. Dođe mi da takve likove teamkillam, ali onda se sjetim da su možda noobovi i nisu još dobili ammo kit. Ma svaka klasa ima loše igrače: imaš inžinjerce koji ne popravljaju vozila, medike koji ne oživljavaju, recone koji ne koriste mortar i sl.

16 godina
offline
RE: Battlefield tips za bolji gameplay

napokon skinu BC2, čim završim single player i "ufuram" se u igru, kopčam se na bug server..

 

uglavnom, evo dobar link vezano za sve aspekte igranja.. BC2 FAQ..

 

http://boards.ign.com/battlefield_bad_company/b10679/189853638/p1/

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
15 godina
offline
RE: Battlefield tips za bolji gameplay

Imam pitanje.Što je to ticket u Conquestu?Što su to botovi?I kako spotati neprijatelje?

Gimnazija Antuna Gustava Matoša
16 godina
offline
RE: Battlefield tips za bolji gameplay
emerik kaže...

Imam pitanje.Što je to ticket u Conquestu?Što su to botovi?I kako spotati neprijatelje?

Ticket je svojevrsni poen u BF, međutim umjesto da raste on se u odnosu na početnu brojku smanjuje.

Kad igraš CQ i počneš sa 150 ticketa npr, svaki kill koji napravi protivnik na tvom timu oduzima jedan ticket, isto tako svaka zastava koju kontrolira protivnički tim periodički vašem timu skida tickete.

 

Prvi tim koji dođe do 0 ticketa izgubio je.

 

Botovi su AI protivnici, protiv njih možeš igrati samo na BF igrama prije Bad Companyja. Svojevrsni SP, ali ne kampanja već istog oblika kao MP. Dakle umjesto ljudskih protivnika igraš protiv računala.

 

Spotaš koristeći "Q" po defaultu. U Bad Companyju dovoljno je samo pritisnuti tipku kada vidiš neprijatelja, u prijašnjim igrama iz serijala Q otvara tzv. "rose menu" u kojemu odabereš funkciju, od najobičnijeg spotanja pa do točno definiranog spotanja npr. tenka, aviona, apc-a, snipera itd.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
13 godina
neaktivan
offline
Battlefield tips za bolji gameplay

evo posto je ova tema stara godinu dana i svi tipovi su za bf2 i bfbc2, bilo bi dodro kad bi ovdje dodali neke dobre tipove za bf3, mislim da ce svima vreijedit.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Battlefield tips za bolji gameplay

Jedna i najbolja: igraj kao da imaš jedan život, ne leti, ne gini jer kad umreš nema respawn, nek to bude u glavi, ta koncentracija i biti ćeš na vrhu uvijek.

Moj PC  
7 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Battlefield: Bad Company 2, Battlefield 3
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice