Cyberpunk 2077 izdvojena tema

poruka: 6.048
|
čitano: 1.201.285
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Paolo Maldini kaže...

Što se prije pomirite s činjenicom da većina ljudi gejma na konzolama i da su one najprofitabilnije tržište za developere to bolje po vas.

na cemu temeljis svoju izjavu? jesi je napisao samo da je napises ili postoji neka sluzbena brojka koja to moze potvrditi?

It's not who you are, it's who you know.
7 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077
Santana kaže...
Evil Access kaže...
Paolo Maldini kaže...

Što se prije pomirite s činjenicom da većina ljudi gejma na konzolama i da su one najprofitabilnije tržište za developere to bolje po vas.

 Buducnost je u mobilnim telefonima muhahahahahahahahaha...

Da bit ce kad ce ekipa koja igra na mobitelu zapravo kupovat igre i placat ih 60€ il vec kolko. 

 


Na onom grafu koji sam stavio mozes vidjet da je u 2017. godini PC nadmasio PS4 po prodaji. Zato jer 2017. godine je igra na najjacem popustu,a tu je zarada najmanja. 
Njima je najbitnija prodaja u prvoj godini kad je cijena igre najveca,a tu je PS4 nadmasio PC sa dost velikom razlikom.

 

 

Uglavnom PC igraci skrti ste, kupujte Cyberpunk na GOG-u po punoj cijeni, ak ih hocete podrzat. :)

 Zivis u proslosti kojih 10ak godina, odavno tih 60 nije glavni izvor zarade u svijetu igara.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
6 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...
Paolo Maldini kaže...

Što se prije pomirite s činjenicom da većina ljudi gejma na konzolama i da su one najprofitabilnije tržište za developere to bolje po vas.

na cemu temeljis svoju izjavu? jesi je napisao samo da je napises ili postoji neka sluzbena brojka koja to moze potvrditi?

 I stand corrected, donekle. Trebao sam napisati da je PC najmanje tržište.

16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Paolo Maldini kaže...
 I stand corrected, donekle. Trebao sam napisati da je PC najmanje tržište.

a kakvo je stanje po pitanju tko najviše igra na kojoj platformi?

 

edit: ja imam drugacije podatke

It's not who you are, it's who you know.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2018 23:07 (Obi Wan).
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Kako god buducnost je u mobitelima , nego, mene zanima kako ce proci konzole iduce generacije, nekako mislim da nemaju tako svijetlu buducnost. PC je cini mi se na dosta dobrom mijestu Kina nije bas neko trziste za knozole, Indija ce u narednom periodu isto tako postajati sve zanimljivije trziste, punooooo ljudi zivi tamo.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Cyberpunk 2077

Graf je prihod u šuškama. Na mobilnim platformama se najviše "muže" gdje je sve na prvu besplatno, a zapravo treba ulupati love i love. Plus što smarthone ima praktički svaka osoba i zgodno je odigrati nešto u pokretu.
E sad konzola/PC. Znam samo da zadnjih par godina kronično fali kreativnosti i dobre igre mogu nabrojati na prste jedne ruke. Sve ostalo su dvadeset i treći nastavci silovanih serijala ili igre za mase. Svjedoci smo kako sve više developera radi takvog tržišta ide ili u propast ili odustaju od onog gdje su dobri da bi uhvatili dio MP kolača (Arkane Studios zadnji pada na pamet).
Još jedna strašna istina; iako sam uživao na konzoli u primjerice Uncharted 4, The Last of Us, Horizon: Zero Dawn itd., to je sve "wow" dok se igra, a nakon prespavane noći shvatiš da si igrao generički blockbuster s retardiranim A.I.-em, nikakvim hrabrim mehanikama i u coreu zapravo iste igre. Odnosno ono što funkcionira kao TV/gamepad/fotelja zabava. Kad probam zamisliti igrati bilo koju od tih igara na PC-u shvatim koliki su prosjek s par varijacija. Pa čak i God of War novi, koliko god je ušminkan, ima interesantnu priču itd. nije ništa novo. Zapravo je sve već viđeno na konzoli najmanje 20x prije. I silim se igrati. Zanima me priča, al neide. Previše je ziheraška igra, kao Disney Star Wars.

 

Ja se tu nadam da će C 2077 zabljesnuti iako su ovi bistri dani rezultat onog što "avarage Joe" želi. Sjetite se samo kako je najavljivan svijet igre prije par godina. Nadam se samo da će na tome stati; jer gameplay me je nahypeao (što se vidi i tu u komentarima), al kad su se dojmovi slegli i kad sam išao analizirati video, čini mi se da iako siromašniji, svijet DeusEx-a ima više "duše". Al da ne laprdam, vidjet ćemo što će se desiti. Uglavnom mainstream trendovi ubijaju pravi gaming već godinama. Ne zaboravit da je počelo prošlo desetljeće i ljudi su se masovno bunili kako je npr. Assassin's Creed poglupljeno, al ušminkano njesra (što jedinica ruku na srce i je), da bi 10 godina kasnije na krilima "milenijca" bio jedan od najboljih serijala ikad. Al takav je život dok ne znaš i/ili ne probaš bolje.

P.S. Ispričavam se na malo duljem postu, al ostao sam doma i bez cigareta pa je napeto.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2018 23:30 (Lovac).
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Jedina igra koja je izasla exluzivno na konzolama zadnjih godina, a vrijedna je odigrati je Breath of the Wild. Ono sto ljudi cesto govore je da je PC "kompliciran", je ako si retardiran, win10 + Steam Radi savrseno, ne znam kada sam zadnji put imao problema u igrama radi tehnickih stvari. Sto se tice Cyberpunka, igra je u prvom licu, kontroler ili keyboard+mouse?

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Mis i tipkovnica. Kontroler koristim samo kad moram, i na retro konzolama.

 

Da, igra godine je definitivno BotW - RPG bez greske.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
It's not who you are, it's who you know.
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

To se vec znalo - s vremenom cemo moci mijenjati lokaciju, ovisno kojim putem krenemo, za koga misije radimo, te naravno kojem smjeru vjestina idemo.

 

Nadam se da ce postojati dio grada gdje ce biti totalni ludjaci. Ne znam dali ce biti kao u W3, da se obicni NPC-i ne mogu ubiti,

ili cemo moci krenuti u "rampage", pa ce nas policija ganjati dok im ne pobjegnemo, il dok nas ne zaustave silom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

 ovo za stanove bi po meni najbolje bilo da ih renatmo i plaćamo stanarinu, malo mi je to više u skladu s nekom pričom da smo došli u grad da se probijemo, dakle nismo neki bogatuni

16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Cansee kaže...

 ovo za stanove bi po meni najbolje bilo da ih renatmo i plaćamo stanarinu, malo mi je to više u skladu s nekom pričom da smo došli u grad da se probijemo, dakle nismo neki bogatuni

dok nisi nitko i nista da... kasnije kupujes jer imas love

It's not who you are, it's who you know.
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...
Cansee kaže...

 ovo za stanove bi po meni najbolje bilo da ih renatmo i plaćamo stanarinu, malo mi je to više u skladu s nekom pričom da smo došli u grad da se probijemo, dakle nismo neki bogatuni

dok nisi nitko i nista da... kasnije kupujes jer imas love

 

pa da, samo što ne bi volio da u pola igre imamo toliko novaca da ne znamo gdje ćemo s time. volio bi da novac ima značaj, da igra ima dobru ekonomiju, samo ne znam kako to izvesti

7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Bilo bi zgodno da nam raidaju stan, tako da se moramo redovno seliti, da nas ne ubiju na spavanju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Cyberpunk 2077

Samo se nadam da game nece postati GTA...Jer vidim vec po nekima kako ocekuju tako nesto.Meni osobno bi to ubilo game.

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Evil Access kaže...

Kako god buducnost je u mobitelima , nego, mene zanima kako ce proci konzole iduce generacije, nekako mislim da nemaju tako svijetlu buducnost. PC je cini mi se na dosta dobrom mijestu Kina nije bas neko trziste za knozole, Indija ce u narednom periodu isto tako postajati sve zanimljivije trziste, punooooo ljudi zivi tamo.

 Buducnost samo za kakve igre ?

Kruske i jabuke. Nece igre sa konzola i PC-a nikud pobjec. Da je to istina vec bi EA odusto od igara za konzole i PC ;) 

 

Mobiteli su previse nestabilna i nepredvidljiva platforma da bi se netko od vecih izdavaca fokusirao samo na nju. 

Naivno gledas brojke.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2018 12:16 (Santana).
10 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Evil Access kaže...

Kako god buducnost je u mobitelima , nego, mene zanima kako ce proci konzole iduce generacije, nekako mislim da nemaju tako svijetlu buducnost. PC je cini mi se na dosta dobrom mijestu Kina nije bas neko trziste za knozole, Indija ce u narednom periodu isto tako postajati sve zanimljivije trziste, punooooo ljudi zivi tamo.

 Možeš mi onda objasnit zašto mobilni PUBG ne zarađuje ni približno koliko PUBG na PCu

7 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077
Santana kaže...
Evil Access kaže...

Kako god buducnost je u mobitelima , nego, mene zanima kako ce proci konzole iduce generacije, nekako mislim da nemaju tako svijetlu buducnost. PC je cini mi se na dosta dobrom mijestu Kina nije bas neko trziste za knozole, Indija ce u narednom periodu isto tako postajati sve zanimljivije trziste, punooooo ljudi zivi tamo.

 Buducnost samo za kakve igre ?

Kruske i jabuke. Nece igre sa konzola i PC-a nikud pobjec. Da je to istina vec bi EA odusto od igara za konzole i PC ;) 

 

Mobiteli su previse nestabilna i nepredvidljiva platforma da bi se netko od vecih izdavaca fokusirao samo na nju. 

Naivno gledas brojke.

 Naravno da su kruske i jabuke, ali to ne mijenja cinjecnicu da se na igrama za mobilne uredjaje vec danas okrece najveci novac, a ta razlika ce samo rasti, mobitel ima svatko. Jebe se EA i za konzole i za PC, a i za igre, njima je cilj zaraditi novac i oni ce ici tamo di je novac.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Evil Access kaže...

 Naravno da su kruske i jabuke, ali to ne mijenja cinjecnicu da se na igrama za mobilne uredjaje vec danas okrece najveci novac, a ta razlika ce samo rasti, mobitel ima svatko. Jebe se EA i za konzole i za PC, a i za igre, njima je cilj zaraditi novac i oni ce ici tamo di je novac.

to je istina kada se govori po zaradi. puno je jednostavnije zaraditi veliku lovu na mobilnim igrama samo zato jer je koncept nacina zarade poprilicno prihvacen od strane korisnika, za razliku od pc gdje je taj koncept korisnicima stran i ponekad neprihvatljiv. ali i tu se stvari mijenjaju, doduse polagano. zato i postoji nastojanje da se ubacuju multiplayer elementi u igre kako bi se korisnike ohrabrilo da koriste lovu za kupovinu ingame stvari. cak stovise, dosta je govora o tome kako SP igre umiru i kako je MP buducnost, ali samo sa stajalista zarade. SP itekako zanimaju igrace (ja sam jedan od njih) i to je vidljivo na svakom koraku.

 

zato igre koje su free to play uvijek imaju tu komponentu kupovine ingame valute sa stvarnim novcem i te igre financijski odlicno izgledaju. razlog je u tome sto se kreira taj "stick and a carrot" osjecaj pri cemu treba proci jako puno vremena da igrac dobije ono sto zelji, za razliku od sp igre gdje relativno brzo ostvaris sve, tj dovoljno is op da mozes uzivati u igri.

It's not who you are, it's who you know.
13 godina
offline
Cyberpunk 2077

Ili možeš dati 60e za igru kao bf5 i još kupovati kozmetiku za dodatnu zaradu EA, preimjera radi.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

It's all about the benjamins.

 

Zato postoji crowdfunding, early access, i slicne stvari, nije savrseno ali...

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Evil Access kaže...

It's all about the benjamins.

 

Zato postoji crowdfunding, early access, i slicne stvari, nije savrseno ali...

 Da, sigurno će bf i takve ić u EA.

U EA idu ovi šta nemaju love pa na polupoizvodu i ideji izvuku milje ko u slučaju pojedinih poluproizvoda dan danas.

 

No nećemo daleko od teme.

Nekako sam propustio vidjeti kad se c2077 očekuje?

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
fila2208 kaže...
Evil Access kaže...

It's all about the benjamins.

 

Zato postoji crowdfunding, early access, i slicne stvari, nije savrseno ali...

 Da, sigurno će bf i takve ić u EA.

U EA idu ovi šta nemaju love pa na polupoizvodu i ideji izvuku milje ko u slučaju pojedinih poluproizvoda dan danas.

 

No nećemo daleko od teme.

Nekako sam propustio vidjeti kad se c2077 očekuje?

 

 

ti i svi ostali. nema još ni okvirnog datuma, ali prije nekih tjedan dva su objavili da je igra igriva od početka do kraja. osobno vjerujem do kraja 2019. ili neki početak 2020

8 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Evil Access kaže...
Santana kaže...
Evil Access kaže...

Kako god buducnost je u mobitelima , nego, mene zanima kako ce proci konzole iduce generacije, nekako mislim da nemaju tako svijetlu buducnost. PC je cini mi se na dosta dobrom mijestu Kina nije bas neko trziste za knozole, Indija ce u narednom periodu isto tako postajati sve zanimljivije trziste, punooooo ljudi zivi tamo.

 Buducnost samo za kakve igre ?

Kruske i jabuke. Nece igre sa konzola i PC-a nikud pobjec. Da je to istina vec bi EA odusto od igara za konzole i PC ;) 

 

Mobiteli su previse nestabilna i nepredvidljiva platforma da bi se netko od vecih izdavaca fokusirao samo na nju. 

Naivno gledas brojke.

 Naravno da su kruske i jabuke, ali to ne mijenja cinjecnicu da se na igrama za mobilne uredjaje vec danas okrece najveci novac, a ta razlika ce samo rasti, mobitel ima svatko. Jebe se EA i za konzole i za PC, a i za igre, njima je cilj zaraditi novac i oni ce ici tamo di je novac.

To su vise igre na foru kockarnica nego prave igre, tak da ja to uopce ne usporedujem nit mi to izgleda kao nesto sto bi igrao 

Da je to tak jednostavno kak ti pricas otisli bi vec odavno kao i ostali, al ocito da nije. 

Uspjeh na mobilnoj platformi je jako nepredvidljiv jer trendovi imaju velik utjecaj. Danas jesi, a sutra vise nisi.Velike oscilacije kod profita i gubitaka nisu bas privlacne niti jednoj firmi.
Kod PC igara i igara na konzolama to nije tak  zato je recimo GTA dugo godina uspjesan. Kvalitetom stjeces dugorocne kupce. 

EA zna da ce se Fifa svake godine dobro prodat, dal bi to isto bilo i na mobilnoj platformi ?
Pa vidio si Pokemon GO preko noci postao hit i vrlo brzo je zaboravljen, da izađe Pokemon GO 2 nikog nebi bilo briga.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2018 19:26 (Santana).
7 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077

Budes vidio kada izbace fifu za mob, biti ces puno pametniji.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
10 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

Pa već ima fifa za mob

12 godina
neaktivan
offline
Re: Cyberpunk 2077
Evil Access kaže...

Budes vidio kada izbace fifu za mob, biti ces puno pametniji.

 Pa meni se čini da to već postoji...tako da Santana javi nam ako si sad pametniji :D

Sad ne znam koliko love okreću te igre na mobitelima ali me niti jedna cifra nemože iznenadit kad te svaka prokleta igra obasipa ponudama čim uđeš...meni se to iskreno malo gadi pa slabo i igram na mobitelu

7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Sacekaj cross platform fifu na mobu.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Evil Access kaže...

Sacekaj cross platform fifu na mobu.

 To se nikad neće dogodit, jer nemreš ti napraviti kontrole za mob da budu u rangu s gamepadom.

7 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077
The_K kaže...
Evil Access kaže...

Sacekaj cross platform fifu na mobu.

 To se nikad neće dogodit, jer nemreš ti napraviti kontrole za mob da budu u rangu s gamepadom.

 Ako mozes igrati fortnite i dobiti chicken diner na mobu onda mozes i fifu da ga .ebes.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice