Escape from Tarkov

poruka: 602
|
čitano: 256.167
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Escape from Tarkov

Ima li zainteresiranih da bacimo koju zajedno, za lakse rjesavanje questova i tako to. Btw. najavili su da ce veliki patch sad u 8. mjesecu biti posvecen prakticki samo fixevima i optimizaciji, to se dugo cekalo.

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Escape from Tarkov

Ako ima ovdje tko igra Escape from Tarkov neka se javi ako želi bacit koju duo ili squad neka pošalje pm :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Escape from Tarkov

Zna netko kad tocno izlazi 0.10 patch? Trebao je krajem 8.mj ali ništa još

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Escape from Tarkov
D3lBoy kaže...

Zna netko kad tocno izlazi 0.10 patch? Trebao je krajem 8.mj ali ništa još

 Rekli su na Tweeteru da će brzo, ali kad budu sigurni da je sve u redu s njim. 

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
12 godina
offline
Escape from Tarkov

ako netko hoće u squadu igrati neka se javi na pm.

wot: maxonuniversal
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Escape from Tarkov

Ima tko nevjerojatan stutter od 0.10 patcha na interchangeu i ponekad shorelineu? Ovaj patch je tobože bio samo za performanse, a igra radi jos gore nego prije... Primjetio sam da u raidovima od 1h pred kraj ram dođe i do 15.5gb i igra postane ne izdrživa, te mi se freeza pri extractu. Baš šta oni rade s tom igrom?

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.9.2018 16:58 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Escape from Tarkov

znaci nema promjena po onom najvaznijem pitanju zvanom optimizacija?? 

lol123Ipe77HR
11 godina
offline
Escape from Tarkov

Nazalost,ova igra propada pomalo.Jer devovi ili su lijeni ili neznaju ili ih boli racku za bitne stvari.Kao optimizacija

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Escape from Tarkov

heheh optimizacija.. jednorog sa krilima u svijetu gaminga 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Escape from Tarkov

Volio bih da naprave single player igru od ovoga, da ima neku pricu, da moras obavljati taskove po mapama, nesto kao stalker.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Escape from Tarkov

O tom frend i ja skroz pricamo . Treba definitivno nešto tako detaljno na mapi stalkera.

 

Što se optimizacije tice, igra radi opcenito nesto bolje nego u 0.9, ali taj memory leak nekad baš ubije. I pucanje konekcije, danas pobijem pola factorya "server connection lost", discord i sve ostalo radi... Reconnect, opet se isto dogodi prije nego uđem u server, opet reconnect. Baci me na menu - izgubim sve.

Ja se dam kladit da ce to mrcvarit još godinu, dvije i onda ce skuzit napokon da im treba novi engine. Pa ce prebacivat sve u novi engine, i onda ce fanboyevi kao "joj pa radili su sve u novom engineu normalno da im je trebalo vremena...". Ista stvar kao DayZ, mark my words.

Battlelog: D3lBoy-00
7 godina
protjeran
offline
Escape from Tarkov

Izbacivanje iz igre u Tarkovu mora biti svedeno ispod 0.1% posto. Igra je tako napravljena da ti sati igranja mogu propasti u opremi nakon sto ti se srusi igra, ako ti se desi par puta uvijek imas malo vraga u glavi koji ceka da se igra srusi. Stvarno mislim da ovdije imaju materijala da naprave vrhunsku single player igru, da imam par milijuna eura otisao bih do njih, ulozio novce, napravio odlicnu igru i jos bih usput zaradio 100%.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Escape from Tarkov

Razmišljam da uzmem igru ako bude popust za božić. Jel vrijedi novaca, kakvo je stanje sa cheaterima? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Escape from Tarkov

Ne pratim ovu igru, ali pratim Jim Sterlinga koji je objavio video vezan uz nju, odnosno developere i streamera/Ytera Eroktica pa stavljam samo za info.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Escape from Tarkov

eroktic je optužio ove iz tarkova da su im hackeri pokrali masu account informacija pa se raspričao o tome. ovi ga sjebali na youtube, skinuli neke njegove video sadržaje i valjda će ga sad i tužiti radi širenja neprovjerenih činjenica što je eroktic zapravo i radio. tko zna kako će to sad završiti.

 

no ja se nadam da igra bude na nekom popustu za božić jer bih je volio probati

15 godina
offline
Re: Escape from Tarkov
Skullscar1989 kaže...

eroktic je optužio ove iz tarkova da su im hackeri pokrali masu account informacija pa se raspričao o tome. ovi ga sjebali na youtube, skinuli neke njegove video sadržaje i valjda će ga sad i tužiti radi širenja neprovjerenih činjenica što je eroktic zapravo i radio. tko zna kako će to sad završiti.

 

no ja se nadam da igra bude na nekom popustu za božić jer bih je volio probati

 Igram aktivno Tarkov vec godinu+ Eroktikov sam subscriber isto dosta dugo i iskreno jeste postao prilicno toksican prema Tarkovu i BSG..., presudila su mu dva zadnja videa s jednim se 100% slazem gdje tvrdi da ce Flea Market unistiti ili prilicno ostetiti Tarkov jer ljudi vec sad prodaju gear za real money na 3rd party stranicama kao sto to rade sa CS GO skinovima i slicno. Odmah ce biti vise i cheatera kad mogu ostvariti profit. ALI onaj video gdje objavio da je pokradeno milion acc igraca je bio u najmanju ruku glu* stvorio je paniku medju igracima na osnovu informacija od banovanog hakera i exploitera i to ga je kostalo.

 

Smatram da ga je BSG trebao "kazniti" ali mislim da je bilo dovoljno upozorenje i micanje tog videa gdje siri laz malo su preterali kad su mu makli sav Tarkov sadrzaj.

http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c9cd93fca6d2687966453
8 godina
neaktivan
offline
Re: Escape from Tarkov

maknuli su mu sve u vezi igre s channela jer ne žele da uopće ima veze s njima, ne znam da li je dobio ban ili ne. nego kažeš da igraš više od godinu dana. jel bi preporučio igru ili ne? stanje s cheaterima? optimizacija je navodno malo problem.

ja imam ryzen 3 1200, geforce gtx 1050ti 4gb inno3d, 8gb ram ddr4 2400 mhz i naravno windows 10. igram sve na 1080p i zadovoljan sam. fallout 4, warframe, elite dangerous, divinity 2, mad max, dying light, xcom 2, witcher 3, gta 5 itd itd itd sve se više manje vrte na very high ili čak ultra detaljima a za neke ponekad srežem shadows ili malo smanjim anti aliasing i tako neke stvari. fps mi rijetko kad ide ispod 35-40 što je meni itekako igrivo s obzirom da mi je računalo prije ovoga igralo fallout 4 na low a witcher 3 nisam mogao ni pokrenuti. 

e sad, ne želim kupiti tarkov ako bi me zezao jer čujem svakakve priče u vezi optimizacije. a sumnjam da bih dobio refund 

10 godina
offline
Escape from Tarkov

Oko ovog YT incidenta: stvar je u tome da su se developeri pozvali na "kršenje autorskih prava" odnosno američki DMCA akt. Budući da to nije namijenjeno za ovakvu namjenu, da nije došlo do nikakvih kršenja autorskih prava, te s obzirom da su namjerno izvršili prijavu 3 puta (tzv. 3-strike sustav) nakon kojeg YT po defaultu blokira cijeli kanal, normalno je da je YT/Twitch zajednica i općenito gejmerska populacija pošizila.

 

Budući da su devovi neispravno koristili DMCA prijave, nakon 30 dana će YouTube automatski vratiti sve njegove videe na YT, možda i prije budući da je veliki pritisak.

 

Ukoliko je dotični YTer lažno oklevetao developere, za to postoji drugi, pravni kanali kojim se takve stvari rješavaju i videi nepovratno uklanjaju. Ovo nije ništa drugo nego jeftin pokušaj ušutkavanja i direktnog udara na "livelihood" kako to ameri lijepo kažu.

Ovo se već mnogim nadobudnim developerima obilo o glavu, kao što će i ovima.

 

Obožavam pratiti Sterlingova iživljavanja na svim takvim umišljenim tvrtkama koji misle da BAŠ, eto, ONI ovaj put imaju pravo. :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.12.2018 8:14 (Moloch).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Escape from Tarkov

nabavio sam trial key, otišao na par twitch kanala gdje je bio stream, malo se raspitivao i dobio key od nekoga. 14 dana trial, još 30 min i skinuo sam igru. taman da vidim jel mi igra paše ili ne jer će za božić imati popust od kojih 20-30%. standard edition je 35 eura no na to se računa 2.33 eura payment fee + 9.34 eura pdv za hrvatsku. pa me igra ispada 46.66 eura preko njihove stranice. a nažalost ne vrijedi riskirati pa kupovati negdje drugdje jer će baš u to vrijeme svi koji sada imaju igru dobivati 1 ili 2 trial key. pa bi se lako moglo dogoditi da se plati 30-35 eura a dobije trial key a ne full

 

 

15 godina
offline
Re: Escape from Tarkov
Skullscar1989 kaže...

maknuli su mu sve u vezi igre s channela jer ne žele da uopće ima veze s njima, ne znam da li je dobio ban ili ne. nego kažeš da igraš više od godinu dana. jel bi preporučio igru ili ne? stanje s cheaterima? optimizacija je navodno malo problem.

ja imam ryzen 3 1200, geforce gtx 1050ti 4gb inno3d, 8gb ram ddr4 2400 mhz i naravno windows 10. igram sve na 1080p i zadovoljan sam. fallout 4, warframe, elite dangerous, divinity 2, mad max, dying light, xcom 2, witcher 3, gta 5 itd itd itd sve se više manje vrte na very high ili čak ultra detaljima a za neke ponekad srežem shadows ili malo smanjim anti aliasing i tako neke stvari. fps mi rijetko kad ide ispod 35-40 što je meni itekako igrivo s obzirom da mi je računalo prije ovoga igralo fallout 4 na low a witcher 3 nisam mogao ni pokrenuti. 

e sad, ne želim kupiti tarkov ako bi me zezao jer čujem svakakve priče u vezi optimizacije. a sumnjam da bih dobio refund 

 Iskreno s obzirom na tvoju konfiguraciju strah me reci ti da ce raditi dobro..., ali vidim u postu poslje da si ubo trial key pa ces sam procjeniti.
Cheatera ima i uvjek ce biti dok je online igara, mozda je ovaj Flea market ucinio situaciju malo gorom s obzirom da sad neki ne varaju samo radi osobne satisfakcije vec i radi profita..., bilo bi pozeljno da uzsvoj anti cheat koriste jos neki AAA ali trenutno guraju svoje. BAN wave se desava relativno cesto, jucer/prekjucer su objavili listu gomile banovanih smeca*a neki od ljudi s kojima igram su komentirali da su im prepoznali nickove. Uglavnom tolerantno je kao i u svakoj drugoj igri...

Sto se tice same igre, ako volis survival zarn tipa Day Z, Miscreated, H1Z1 i slicno od ovog nema boljeg raidovi su odlican koncept koji eliminira sate i sate besciljnog lutanja a kompleksnost mehanika igre od odlicnih modela oruzja, balistike, itema, questova etc daju onaj osjecaj adrenalina i panike kad netko zapuca na tebe. Ja sam odusevljen i spreman da igram unatoc svim manama koje igra trenutno ima.

 

Igra ima ogroman learning curve i sada upadas nakon reseta, ocekuj da ce te ljudi "istresati iz gaća" dok ne naucis neke bar osnovne stvari..., ako das vremena i volje isplatit ce ti se. Sretno!

http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c9cd93fca6d2687966453
8 godina
neaktivan
offline
Escape from Tarkov

Igram na 1080p, grafika na High postavkama i igra radi fenomenalno. 55-60 fps u svim mapama bez stuttering. Igra troši oko 60% cpu, 3-4 gb rama i grafička na  90-100%. Prezadovoljan sam i kupujem sad kad bude popust 

 

edit: da se nadovežem na ovo gore.... jedino kad igra trzne je prvih 10 sekunda na mapi shoreline. tad trza dok ne učita sve a nakon toga milina. mene čudi kako dobro radi s obzirom da ljudi imaju jača računala od mojeg sa 24+ gb rama pa jedva vrte 30-40 fps na high. i kažu da njima igra bez problema povuče po 15-20 gb rama. tko zna o čemu je riječ. uzmeš 2 identična računala po komponentama i neka igra na jednom radi super, na drugom ne. drugačiji driveri i tko zna što sve ne. uglavnom, ja sam sretan. atmosfera igre je super, danas sam umirao i ubijao druge, nisam niti jednom završio na extraction ali nema veze. prezabavna je. jedino je količina oružja i svega vezano uz njih stvarno nevjerojatna. ne znam odakle da krenem haha

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2018 3:09 (Skullscar1989).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Escape from Tarkov

14-day free access codes:

 

LR122-FB5VF-J9BIR-UF45U

 

SN122-FB7WK-UMB67-DCR5U

 

do 06.01.2019 možate aktivirat kod, pa ako neko želi probat igru prije nego je kupi.

 

Btw mislim da je igra sada na popustu 25%.

 

 

 

 

Fr4nk_Horrig4n
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 18:40 (Hedrick).
Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Escape from Tarkov

Ako neko hoce igrati nek se javi u pm a se dogovorimo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Escape from Tarkov

Nabavio si trial kod da probam igru, upalim je kad ono nema uopće nikakvog tutoriala, loadam prvi raid i odma me netko ubije. Može netko linkat neki dobar tutorial kako se igra ovo igra ili u par natuknica objasnit.

15 godina
offline
Re: Escape from Tarkov
The_K kaže...

Nabavio si trial kod da probam igru, upalim je kad ono nema uopće nikakvog tutoriala, loadam prvi raid i odma me netko ubije. Može netko linkat neki dobar tutorial kako se igra ovo igra ili u par natuknica objasnit.

 https://www.google.com/search?tbm=vid&q=tarkov+beginner+tutorial&spell=1&sa=X&ved=0ahUKEwjH9OSZ19LfAhUF3KQKHZfiAQcQBQgkKAA&biw=1920&bih=938&dpr=1


Pa kreni redom iskreno trebalo bi mi sat vremena da ti napisem na sta sve trebas obratiti paznju i kako sta funkcionira. Najbolje ti je zamoliti iskusniju grupu playera da im se pridruzis na TS i s njima da "pohvatas konce"

http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c9cd93fca6d2687966453
15 godina
offline
Re: Escape from Tarkov
The_K kaže...

Nabavio si trial kod da probam igru, upalim je kad ono nema uopće nikakvog tutoriala, loadam prvi raid i odma me netko ubije. Može netko linkat neki dobar tutorial kako se igra ovo igra ili u par natuknica objasnit.

 Meni suprotno iskustvo, znao sam što i kako jer sam već prije gledao streamove od igre.

Igrao nekih 4 ili 5 sati i nisam jednog igrača vidio. Samo sam se sa botovima borio u igri. Što je najgore ti botovi, iako me nisu ubili lik me pogodi sa sačmom sa 50 metara, strga mi noge i onda šepam okolo, gingam se kao puž.

 

Iskreno igra mi bila strašno dosadna u ovih par sati. Loota bilo skroz malo, pola toga ne možeš otvoriti nego breacham pola sata, a onda ono malo soba koje mogu otvoriti mi se vrata zatvaraju pred nosom radi nekog buga? Na kraju se ponadao da vidim lik, kad ono dođem do njega, a on trči na mjestu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Escape from Tarkov
Jack Sparrow kaže...
The_K kaže...

Nabavio si trial kod da probam igru, upalim je kad ono nema uopće nikakvog tutoriala, loadam prvi raid i odma me netko ubije. Može netko linkat neki dobar tutorial kako se igra ovo igra ili u par natuknica objasnit.

 Meni suprotno iskustvo, znao sam što i kako jer sam već prije gledao streamove od igre.

Igrao nekih 4 ili 5 sati i nisam jednog igrača vidio. Samo sam se sa botovima borio u igri. Što je najgore ti botovi, iako me nisu ubili lik me pogodi sa sačmom sa 50 metara, strga mi noge i onda šepam okolo, gingam se kao puž.

 

Iskreno igra mi bila strašno dosadna u ovih par sati. Loota bilo skroz malo, pola toga ne možeš otvoriti nego breacham pola sata, a onda ono malo soba koje mogu otvoriti mi se vrata zatvaraju pred nosom radi nekog buga? Na kraju se ponadao da vidim lik, kad ono dođem do njega, a on trči na mjestu.

 Zato uvijek nosis painkillere sa sobom to si valjda vidio na streamu. Popijes ih i ne gegas se vise. Zasto breachas pola sata, ako ne ide prvi put nece ni nakon pola sata, samo nabavi pravi kljuc za vrata. Igra je u razvoju i ima par bugova i problema, ali je isto tako nevjerojatno zanimljiva i neces naci nista slicno na trzistu. Samo treba biti strpljiv i uciti mehaniku igre, kako se kretati koji su korisni itemi, kako rjesavati questove... Samo treba volje.

6 godina
offline
Re: Escape from Tarkov
scipion kaže...
Jack Sparrow kaže...
The_K kaže...

Nabavio si trial kod da probam igru, upalim je kad ono nema uopće nikakvog tutoriala, loadam prvi raid i odma me netko ubije. Može netko linkat neki dobar tutorial kako se igra ovo igra ili u par natuknica objasnit.

 Meni suprotno iskustvo, znao sam što i kako jer sam već prije gledao streamove od igre.

Igrao nekih 4 ili 5 sati i nisam jednog igrača vidio. Samo sam se sa botovima borio u igri. Što je najgore ti botovi, iako me nisu ubili lik me pogodi sa sačmom sa 50 metara, strga mi noge i onda šepam okolo, gingam se kao puž.

 

Iskreno igra mi bila strašno dosadna u ovih par sati. Loota bilo skroz malo, pola toga ne možeš otvoriti nego breacham pola sata, a onda ono malo soba koje mogu otvoriti mi se vrata zatvaraju pred nosom radi nekog buga? Na kraju se ponadao da vidim lik, kad ono dođem do njega, a on trči na mjestu.

 Zato uvijek nosis painkillere sa sobom to si valjda vidio na streamu. Popijes ih i ne gegas se vise. Zasto breachas pola sata, ako ne ide prvi put nece ni nakon pola sata, samo nabavi pravi kljuc za vrata. Igra je u razvoju i ima par bugova i problema, ali je isto tako nevjerojatno zanimljiva i neces naci nista slicno na trzistu. Samo treba biti strpljiv i uciti mehaniku igre, kako se kretati koji su korisni itemi, kako rjesavati questove... Samo treba volje.

 Igrica ima odlican koncept ali i jedan ogroman problem sto se tice varanja. Kada udes u Battlefield/PUBG/nesto deseto i naletis na varalicu, izgubis nesto vremena i to je to. Ako ovdje naletis na nekoga tko vara i imas opremu na sebi, popusio si daleko vise vremena koje si utrosio na sakupljanje opreme. Neko vrijeme je aktivan bio hack koji je igracima na glavu teleportirao granatu, ne znam sto da jos dodam nakon toga.

15 godina
offline
Re: Escape from Tarkov

Zašto je onda uopce dodano breachanje na vrata koja znaju da ne možeš probiti? Koji je smisao haha

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 13:47 (Jack Sparrow).
12 godina
offline
Re: Escape from Tarkov
Jack Sparrow kaže...

Zašto je onda uopce dodano breachanje na vrata koja znaju da ne možeš probiti? Koji je smisao haha

 Zato što za veliku većinu vrata treba ključ (mislim da se samo jedna vrata na factory mapi mogu brechati) a ona koje možeš otvoriti možeš i breachati kako bi dobio na djeliću prednosti ako je protivnik iza njih. Ali ako ih ne možeš breachati iz prve nećeš ih breachati ni iz stoprve

I da igra je uz toliko bugova, chitera i nesređenog netcoda čista ovisnost i definitivno ne postoji igra na tržištu koja ima taj feeling i natjerati da ti srce počne lupati ko ludo.

Rusi su majka

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 18:14 (MRSKI).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice