Escape from Tarkov

poruka: 602
|
čitano: 256.872
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Escape from Tarkov
Ipe77 kaže...

nisam bas popratio slucajno naletio na ovu igru neznam kako je zamisljena igra sto ce se radit u igri koji je princip igre..

What is Escape from Tarkov? Who is the developer?:

 

Escape from Tarkov is a hardcore story-driven MMO that combines FPS/TPS with RPG elements. It is being developer by Battlestate Games, the Russian game studio based in St. Petersburg.

 

 

Will the Escape from Tarkov be a session-based shooter? What game modes is it going to have?:

 

In the classic meaning of this term - no, the game won’t be session-based. It has several playing modes. The player only has one life, and, with dying, he loses everything that was brought to the location or found in it.
The first and essential mode will be available with the game release, the story mode. The game session (typically an hour or hour and a half long) will take place on a large, about 5-10 sq. km., open location. The player will have to consecutively clear all of these raid scenarios, with several possible exits, each determined by the game story. By completing one scenario, the player unlocks the next one. Players can return to the previously unlocked scenarios in search for particular loot or more detailed exploration (which can lead to the uncovering of side quests and locations)..
When all scenarios (there will be around 10 of them) are completed, a free roam mode will be unlocked. In this mode, player can move around a 15 sq. km. area without any time limits. Moreover, the game is going to have an Arena mode, which closely resembles gladiator fights.
Thus, although EFT technically does have a session in the scenario mode, it is only determined by the story, where player’s character has to escape from Tarkov. The free roam mode will have no time limitations, and in the Arena the game session will be limited by death either of player’s character or his adversary.

 

 

Where and when is Escape from Tarkov set?

 

The events of Escape from Tarkov take place in an alternate universe around our present time, in the fictional Russian city of Tarkov, the northern industrial and financial center of the country, and its suburbs. The game events, in turn, set background for the Russia 2028 universe. The city of Tarkov is caught in a plight of the war between two private military companies, triggered by illegal activities of the Terra Group transnational corporation. For the reasons yet unknown, the situation in the city quickly went out of control and the local populace was evacuated. The only ones left behind were either private military contractors, the local Scavs gunmen or shady characters of unknown origin and allegiance.

The details of the story you canread at synopsis of EFT story

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
14 godina
neaktivan
offline
Re: Escape from Tarkov
pirat kaže...

Super to sve izgleda...bilo bi odlično kad bi napravili neki tdm,s&d i slične modove 😀.

 

 Ne trebamo novi BF :) nego novi DayZ

live and let live
16 godina
offline
Re: Escape from Tarkov

Danas na akciji 30% popusta na preorder. Ima interesenata da ne uzimam solo? Meni se igra dopada i kupil bi ali necu igrat mmo solo jer to nema smisla.
http://www.escapefromtarkov.com/preorder-page

 

EDIT:

Kita. Citam malo kaj ljudi pisu o developerima i reakcije istih. Lockaju teme gdi ih se kritizira i prijasnji projekt im je bil p2win tak da odgadam kupnju dok se ne dokazu kak spada.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 13:26 (NEW_MAN).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Escape from Tarkov
NEW_MAN kaže...

Danas na akciji 30% popusta na preorder. Ima interesenata da ne uzimam solo? Meni se igra dopada i kupil bi ali necu igrat mmo solo jer to nema smisla.
http://www.escapefromtarkov.com/preorder-page

 

EDIT:

Kita. Citam malo kaj ljudi pisu o developerima i reakcije istih. Lockaju teme gdi ih se kritizira i prijasnji projekt im je bil p2win tak da odgadam kupnju dok se ne dokazu kak spada.

 nakon svih alpha sranja s brdom obećanja zarekao sam se da nema šanse da više išta kupim što ne izađe kako spada :) za sada uspješno odoljevam :)

live and let live
16 godina
offline
Escape from Tarkov

Ako ima netko da vec igra alphu neka mi se javi na pm.  =)

Potpis:
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Escape from Tarkov

Nekih vijesti kada strata Beta.... Je li bilo najavljeno za XII ili mi je nešto promaklo? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Escape from Tarkov
MRSKI kaže...

Nekih vijesti kada strata Beta.... Je li bilo najavljeno za XII ili mi je nešto promaklo? 

 Pa možeš kupiti betu ako se ne varam, kao i Squad i DayZ i sl. Neznam baš dali će biti open bete.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Escape from Tarkov
Jack Sparrow kaže...
MRSKI kaže...

Nekih vijesti kada strata Beta.... Je li bilo najavljeno za XII ili mi je nešto promaklo? 

 Pa možeš kupiti betu ako se ne varam, kao i Squad i DayZ i sl. Neznam baš dali će biti open bete.

 Po ovome će biti open beta:
https://www.escapefromtarkov.com/preorder-page

live and let live
12 godina
offline
Re: Escape from Tarkov
Jack Sparrow kaže...
MRSKI kaže...

Nekih vijesti kada strata Beta.... Je li bilo najavljeno za XII ili mi je nešto promaklo? 

 Pa možeš kupiti betu ako se ne varam, kao i Squad i DayZ i sl. Neznam baš dali će biti open bete.

 Znam da mogu. Samo pitam kada će biti. Imam jednog dobrog druga koji mi je rekao posuditi na probu

12 godina
offline
Escape from Tarkov

Izgleda da ništa od Bete u ovoj godini jer će produžiti closed Alphu na još neko vrijeme. Vjerojatno da je još ispeglaju za betu.  Dobra stvar je da će skinuti NDA tako da možemo očekivati dosta revjuova i strimanja gameplaya.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Escape from Tarkov

ljudi, NEMOJTE preorderovati igre, a jos gore ove alfa beta i ostalo.

u najboljem slucaju zasioticete se nedovrsene igre, pa i ako ikada izadje nece to biti to.

u jednom od gorih slucajeva dacete pare i imacete scenarij dayz ili alien colonial marines .... uuuugh

nemojte :)

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Escape from Tarkov
mirkoj kaže...

ljudi, NEMOJTE preorderovati igre, a jos gore ove alfa beta i ostalo.

u najboljem slucaju zasioticete se nedovrsene igre, pa i ako ikada izadje nece to biti to.

u jednom od gorih slucajeva dacete pare i imacete scenarij dayz ili alien colonial marines .... uuuugh

nemojte :)

 Slažem se, ali mene je uzelo to što su rusi i ekipa sa stalkera :)

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
12 godina
offline
Escape from Tarkov

sve to stoji ali to nije nikakav garant.

na kraju krajeva kako je oivo early access i  preorderi uzelo maha pojavilo se tona igara koje nikada nisu niti ce biti zavrsene, ili koje ce ljudi malo zaigrati u ne dovrsenom stanju zasititi i otici daljea  developeri pokupe nesto opara i gotovo.

sama industrija igara truli. 

da je moguce da ljudi konacno shvate sta rade ap da prestanu to podrzavati novcanicima pvratili bi se u staro dobro doba:

prvo da naprave DOBRU igru,

onda d adaju demo da se vidi na sta igra lici pa da se onda tek odluci ko ce da kupi ko nece.

a ovako izrada igara je postala prodaja macaka u vreci

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Escape from Tarkov

Problem je sta neki developeri nemaju dovoljne pocetne pare za izbaciti onakvu igru kakvu zele u nekom razumnom roku.

Plus ako se radi o igri koja nije komercijala nego je na rubovima zanrovske popularnosti, sanse za brzi release su jos manje.

 

Ja san u alphi i mogu reci da san sasvim zadovoljan trenutnim stanjem i brzinom napretka, i nije mi niti malo zao novaca danih za ovo.

U pocetku su kasnili dobrih 5mj sa ulaskom u alphu ali evo sada na kraju stiscu i poliraju stvari sve brze i brze.

Tako da s ovom najavom bete za kraj 2016 ce izgleda kasniti nekih mjesec dva, jer su odlucili produziti alphu dok ne srede neke od bitnijih stvari.

Prvenstveno desync, spawnanje, i grupno ulazenje na server. Prve dvi stvari su vec najavljeni fixevi u patchu koji stize za koji dan a ostalo dolazi s novim sadrzajem koji tjedan kasnije.

Potpis:
Moj PC  
4 0 hvala 5
10 godina
odjavljen
offline
Escape from Tarkov

Necto

 

Ti kao alpha tester.Da li imaš kakvu približnu informaciju kada bi igra mogla izaći u prodaju?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Escape from Tarkov
Necto kaže...

Problem je sta neki developeri nemaju dovoljne pocetne pare za izbaciti onakvu igru kakvu zele u nekom razumnom roku.

Plus ako se radi o igri koja nije komercijala nego je na rubovima zanrovske popularnosti, sanse za brzi release su jos manje.

 

Ja san u alphi i mogu reci da san sasvim zadovoljan trenutnim stanjem i brzinom napretka, i nije mi niti malo zao novaca danih za ovo.

U pocetku su kasnili dobrih 5mj sa ulaskom u alphu ali evo sada na kraju stiscu i poliraju stvari sve brze i brze.

Tako da s ovom najavom bete za kraj 2016 ce izgleda kasniti nekih mjesec dva, jer su odlucili produziti alphu dok ne srede neke od bitnijih stvari.

Prvenstveno desync, spawnanje, i grupno ulazenje na server. Prve dvi stvari su vec najavljeni fixevi u patchu koji stize za koji dan a ostalo dolazi s novim sadrzajem koji tjedan kasnije.

 Ti već igraš closed alphu?!

Pa hajde ako ti se da, opiši malo iskustva i dojmove. Kao prva stvar kakav je famozni "netcode". Kičma svakog FPS naslova. Ponašanje oružja, "feeling" u igri, da li vuče na Stalkera, da li je zahtjevna što se tiče hardvera i slične stvari. 

Više vjerujem tebi domaćem, nego bilo kojem jutjuberu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Escape from Tarkov

Cek, nisam skuzio, free roam ce imat svoju mapu od 10-15 km, dok ce scenariji imat svoje zasebne, tako nekako? Zasto ne napravit jednu ogromnu mapu i pustit igracima na volju?

Origin ID: ReaLazio
14 godina
neaktivan
offline
Re: Escape from Tarkov
TheDarkSide kaže...

Cek, nisam skuzio, free roam ce imat svoju mapu od 10-15 km, dok ce scenariji imat svoje zasebne, tako nekako? Zasto ne napravit jednu ogromnu mapu i pustit igracima na volju?

 Ukoliko serveri neće podržavati 200 i više igrača nema smisla u tako ogromnim mapama osim ako nisi fan running simulatora. Meni bi idealno odgovarala sredina između dayz i h1z1 u viđanju protivnika a i mapi:)

live and let live
16 godina
offline
Escape from Tarkov

MacolaToni 

Devsi vise ne daju fiksne rokove, pa cak niti priblizne odkad su fulali datum pocetka alfe.
Ali ovako po mojoj optimisticnoj procjeni prema njihovoj azurnosti i patchevima, rekao bi tamo na proljece.

Osim ako nisu lagali pa nemaju polovicu sadrzaja i sve ostale mape i stvari trebaju raditi iz temelja, u tom slucaju kasna jesen.

 

MRSKI

Za sada mi je sve odlicno iako ima nekih trzavica koje definitivno tribaju biti ispravljene.

Ali ono sta mi je bitno je da nema gamebreaking bugova koji se ticu same igre.

Uglavnom problemi koji najvise frustriraju se ticu servera, ali niti to nije toliko ucestalo da bi netko atm gubio zivce oko toga.

Ionako je alfa i sva oprema je tu da je testiras i izgubis, nakon svakog patcha je wipe pa te ne dira puno ako par puta ispadnes sa servera i izgubis sve equipano.

 

Netcode je solidan jer kada sve funkcionira kako bi tribalo onda nema apsolutno nitkakvih problema.

U tom slucaju hit reg je spot on, nema teleportiranja, nema trokiranja, sve vozi ko po loju.

Ali kada okrene desync, heh, cak niti tada nema teleportiranja ali jednostavno likovi nisu sinkronizirani sa serverom.

Pa ti pucas po nekom i nista se ne dogadja, jer dok ti na svom ekranu praznis sarzer sta se servera tice ti mozda tek stojis na spawn pointu.

Ili hodas naokolo i odjednom skuzis da te nesto pogadja ali nema nikog i ne cujes pucnjavu pa si mrtav, i sl.

Mislim da u tim slucajevima nije toliko problem u netcode-u koliko u preopterecenosti servera, jer tokom radnog tjedna sve je ok a kad dodje vikend bam, desync.

Evo upravo stavljaju novi patch i jedna od stavki je resolving desync problems, pa cemo viditi kakvo ce bit stanje ovih dana.

 

Igra vuce na Stalkera i podosta je stalkerasta, ebiga ipak su to rusi a i jedan od devova je radia na Stalkeru, tako da.

Kretanje u igri je ok, nije fluidno koliko bi moglo i tribalo biti ali nije niti retardirano, fale mozda neke animacije i gladji prijelazi kad mijenjas stav ali biti ce i to popravljeno.

Oruzlja su bas ono imaju taj feeling robusnosti i tezine, kad ti izleti netko u mraku i odnese ti glavu sa shotgunom lagano poskocis sa stolice od shoka. =D

Mozda bi malkice tribalo povecati viewmodel_fov za dlaku, jer su ti trenutno sve puske "in yo face". Buduci da nije trenutno implementirano spustanje.

Pa si nonstop u ready to engage polozaju pa ti puska zauzme dobar dio ekrana. FOV je atm 80 max sta bi isto tribalo biti vise.

 

Optimiziranost i nije bas najbajnija, sta je totalno razumljivo za ovu fazu alfe, tako da vrtim sve na low osim teksture na high da bi dobia stabilnih 60fpsa

Trenutno igra zdere rame pa san jutros uzea jos jedan keks od 8 i voli jako jaku grafu ako ces dizati sve na max. Ekipa s 1080 nema nikakvih problema.

Frend s R9 390X 8GB takodjer glatko sve na max.

 

TheDarkSide

Ovo ti je Tarkov mapa - https://assets.vg247.com/current//2016/05/escape-from-tarkov-full-map.png

A ovo je u odnosu na DayZ - http://i.imgur.com/4X7auzV.jpg

 

Po onom sta devsi pricaju igra ce funkcionirat tako da imas ovih 10ak raid lokacija kroz koje moras proci da bi ti se na kraju otkljucala citava mapa za free roam mod.

Znaci free roam nece biti zasebna mapa nego sve ove lokacije skupa, otkljucane, i ja se nadam spojene u tu vecu mapu od 15km2, bez loading ekrana medju podrucijima.

Potpis:
Moj PC  
3 0 hvala 5
12 godina
neaktivan
offline
Escape from Tarkov

NEW_MAN vam je gore sve rekao....prestajem pratiti temu pogledam rezultate kad igra jednog dana iziđe što ljudi kazu do tada pozdrav 

Team32Ipe77
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Escape from Tarkov
Ipe77 kaže...

NEW_MAN vam je gore sve rekao....prestajem pratiti temu pogledam rezultate kad igra jednog dana iziđe što ljudi kazu do tada pozdrav 

 Iskreno, ne pratim baš ni ja temu ali sam uzeo igru 

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
16 godina
offline
Escape from Tarkov

Ja ne znam o cemu NEW_MAN prica i ne mogu naci te zakljucane teme i kritiziranje devova ? link ?

Also, prethodna igra im je bila browser fps Contract Wars i uopce nije bila P2W.

Sve mi se cini da poprilican broj ljudi ne shvaca sto p2w uopce znaci, i svaku igru s mikrotransakcijama zovu p2w.

Potpis:
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Escape from Tarkov

Koji je đir/cilj ove igre? Ala DayZ, samo lutanje i lootanje ili...? 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Escape from Tarkov
Necto kaže...

Ja ne znam o cemu NEW_MAN prica i ne mogu naci te zakljucane teme i kritiziranje devova ? link ?

Also, prethodna igra im je bila browser fps Contract Wars i uopce nije bila P2W.

Sve mi se cini da poprilican broj ljudi ne shvaca sto p2w uopce znaci, i svaku igru s mikrotransakcijama zovu p2w.

 Nemozes ih naci jer su zakljucane = obrisane, ne vidljive. Ne znam gdi sam nasao jer je proslo dosta vremena i ne mislim ti pravit uslugu trazeci nesto da te uvjerim ako nisi sam u stanju guglat.

Kaj je 1 head shot protection koji sam kupil za pare i +150 armor skill +attention I,II i III +Guaranteed Detection skill! ???

P2w znaci da imas prednost, znaci da ne prodaju skinove i kozmeticke bedastoce nego prednost u odnosu na druge igrace. P2w je preuvelicavanje jer ustvari ne postoji p2w ako je netko puno bolji  igrac, ali ako se sukobe dva isto dobra igraca i jedan ima bust koji je kupio onda je on platio da pobjedi jer ima vece sanse za pobjedu.

 

Kupite si igru i financirajte njezin razvoj ako vas veseli ali ja necu dok se ne dokazu sa krajnjim proizvodom. 

 

16 godina
offline
Escape from Tarkov

skank666 

https://www.escapefromtarkov.com/faq

 

NEW_MAN 

Ne mislim ni ja kopati i traziti nesto sto mozda niti ne postoji, a ako se radi o EfT forumima onda sigurno nije obrisano cak i ako je zakljucano.

 

Uz to obojica smo fulali s povezivanjem CW i Eft-a, jer EfT je napravljen od strane Battlestate-a a za CW je zasluzan Absolutsoft.

To sta je nekolicina ljudi napustila Absolutesoft i osnovala Battlestate bi mozda tribalo gledati kao pozitivan argument.

Takodjer na EfT-u radi i jedan lik iz Stalker dev teama, jedan iz Metro teama i cini mi se par njih koji su radili na Mass Effectu.

Absolutsoft koliko vidim razvija CW 2.0 koji je trenutno na steam greenlight pod nazivom Hired Ops

 

Da ne spominjem kako EfT nije Free2Play vec moras kupiti igru i to da su devsi nebrojeno puta rekli da igra nece uopce imati mikrotransakcije.

 

Sta se tice CW-a i P2W, to je ajmo reci tocno do odredjenog levela, jer na lvl40 si slobodno mogao igrati Hardcore mod bez OP skillsa i bez boosta.

Na HCu su svi podjednaki, i osim premium oruzja koje uopce nisu toliko jaca, razlika medju igracima je bila samo u njihovom skillu.

To sta ljudi vole imati kupljene prednosti i ownati druge igrace s istima a nakon toga po netu cmizdriti da je igra nepostena i da moras trositi pare je drugi par postola.
Pravi P2W je kada ti apsolutno nemas izbora pa za biti kompetitivan moras trositi novce, ako u igri postoji opcija koja kompletno anulira P2W onda igra nije P2W.

 

Potpis:
Moj PC  
0 0 hvala 4
16 godina
offline
Re: Escape from Tarkov

Sve pet i ko voli nek izvoli, samo dajte javite neki put kad bude igra takva da se isplati igrat. Kupil sam Dayz koji je vec godinam u kurcu a sve jedno imam 1166 sati i vise nemam volje igrat igre gdi me mogu ubiti stepenice ili se likovi krecu ko da su retardirani a pucanje je arkadno.
Trenutno mi je Rust i Overwatch fora pa mi nije sila kupovat igre u alfi.

Pratite, igrajte i javljajte dojmove.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.12.2016 17:13 (NEW_MAN).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Escape from Tarkov
NEW_MAN kaže...

Sve pet i ko voli nek izvoli, samo dajte javite neki put kad bude igra takva da se isplati igrat. Kupil sam Dayz koji je vec godinam u kurcu a sve jedno imam 1166 sati i vise nemam volje igrat igre gdi me mogu ubiti stepenice ili se likovi krecu ko da su retardirani a pucanje je arkadno.
Trenutno mi je Rust i Overwatch fora pa mi nije sila kupovat igre u alfi.

Pratite, igrajte i javljajte dojmove.

 Probaj DayZ, igra radi, konacno.

12 godina
offline
Escape from Tarkov

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
Moj PC  
0 0 hvala 3
12 godina
offline
Escape from Tarkov

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
Moj PC  
0 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Escape from Tarkov

Nisam nešto puno stigao pogledati ali koliko sam skužio odabereš jednu od ponuđenih mapa i cilj je naći izlaz s što više opreme i tako u krug. Nisam siguran jel to kompletan koncept igre ali ako je onda je ovo meni jedno ogromno razočaranje.

Sreća više alfe i slične sr.... ne kupujem :)

live and let live
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice