EVE Online

poruka: 1.719
|
čitano: 386.910
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: EVE Online : Veliki EvE Rat
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online
Faerdhur kaže...

 

Jel ima za EVE neki, ajde recimo polu-legalni, "wow glider" koji sakuplja resurse i automatski radi sve te financijske stvari dok igrač ne upravlja?

 

Ili da podržim ono što je Miro pitao - koji programčići su za igrača uobičajeni uz EVE, s obzirom na kompleksnost igre?

 

 

 Naravno da ima, samo nije polulegalno. Nego je protiv EULA-e

Sves to ti treba je integrisano u sam klijent kao navedeno. UI je poprlicno fiksan, znaci ne moze se modificirati poput onoga u WOWu. Licno koristim evemon da mogu isplanirati skillove i viditi kad se zavrsavaju. Jump planner je online,  i koristim ga kad putujem sa capital brodovima. Nesto drugo ti i ne treba.
Danas kada postajem pionir ...
15 godina
neaktivan
offline
EVE Online
Jesi li napravio svoja "sabrana djela" Osmijeh o tome koji klijent skinuti sa weba i koje apgrejdove?

Daj napiši ovdje malo više strukturirano što treba redom skinuti i instalirati, ja bih sve zajedno s glavnim klijentom, nadogradnjama i onim apgrejdom grafike - dakle, sve da EVE bude up-to-date (ne samo za isprobavanje, već sve kao za igranje uz plaćanje).

Thnx

Ja cu skinuti onaj obican classic client ( http://www.eve-online.com/download/windows.asp ) pa ce mi onda on valjda skinuti sve sto je potrebno... moram prvo nagovorit prijatelja da mi skine tih 600 MBa jer mu je besplatno, a i brze nego da ja skidam ;)

Nisam toliko upoznat sa svim tim patchevima i upgradeovima, na kraju krajeva to je i jedan od razloga zasto sam dosao na forum :D , ali cini mi se da ako skines ovaj obican, poslije mozes trial account platiti kao obican, pa ti se upgradea u regular account, znaci ne moras pocinjat isponova... A ako hoces bolju grafiku, postoji i upgrade classic u premium. Detaljnije ne znam ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2008 10:47 (Kaldo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online

Da li postoje bonovi za placat kao za WoW ili je to iskljucivo preko kreditne kartice?

P35-DS4 // Q6600 @ 3.5Ghz // Corsair DDR2-1066 // 8800GTX
15 godina
neaktivan
offline
EVE Online

http://www.crovortex.com/pretrazivanje.php?query=eve+online&type=webshopi

Crovortex je imao time codeove, sad ne znam ako ih jos uvijek prodaju jer ne vjerujem bas njihovom online katalogu...  vjerovatno se moze i paypalom.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
EVE Online

Pozdraf..

 

moj kolega, MorciTheCroat, uputio me na ovaj forum. Vidim, ima ekipe koja bi igrala EVE online i to mi je drago za vidjeti. Izdivljali ste WoW i sad bi nesto kompleksnije.

 

Ova igra ima vise aspekata igranja. Mozete je igrati kao divljaci, PVP pirati...mozete je igrati malo suvislije...kao mission runneri, mineri, produceri...ili jednostavno..zgrabiti sve sto igra nudi...osnovati svoje carstvo  (ukljucuje sve aspekte igre). No za ovu igru treba imati strpljenja. Bilo tko od vas, tko nema strpljenja, bolje da je ni ne zapocinje. Time ce samo izmuciti one koji ga pokusaju necemu nauciti... a kao soler ce dobro posluziti wannabee piratima..ili piratskim noobovima..naravno, kao meta.

 

Eh sad kad sam vas malo (raz)uvjerio, mogu vam ponuditi i pomoc. Naime, ekipa iz Salvonije je napravila stranicu posvecenu EVE online. Ne znam link ovog trena jer radim na radnom kompu :)) (psst).. Ali znam adresu stranice koju sam ja pokrenuo ( a na njoj ima i link na gore spomenutu stranicu). www.afk-wrecking.com.

 

Stranica je pokrenuta u smislu da se svi igraci EVE online ukljuce u njezin sadrzaj, no, kako to uvijek biva sa slogom nas Hrvata, ljudi su se podijelili... Neki otisli na slavonsku stranu (iako si nismo rivali..imamo iste ciljeve), neki su tu kod nas...a najvise ih uopce nije briga, pokupe informacije..igraju i gustaju..a za druge...ko ih.....

 

Na stranici mozete naci razne informacije, postoji i forum na kojem mozete postavljati pitanja (morate se registrirati na site da bi pristupili forumu)[registracija besplatna :)]{pri registraciji unesite ime iz EVE, radi lakseg pracenja i u svrhu dobivanja odgovora}. Postoji i chat koji je u fazi..ne znam chega..ali je funkcionalan, slabo iskoristen...i ne treba registracija na sajt za njega....ok dosta reklame za sajt :)

 

Nadalje, u igri sam pokrenuo Corp [E L I T E Corp] koji nije najbolji korp u EVE, a ni u miljeu [ima li takav?] hrvatskih igraca nije najjaci, ali nudi pomoc novim igracima.

 

Moram napomenuti da ne volim snobizam u stvarnom zivotu, a tako ni u igri i ljudima sa dozom snobizma savjetujem da potraze drugu ekipu. Nasi su decki jednostavni i prijateljski raspolozeni i ne da mi se muciti sebe ni njih sa nekim individuama koje ce nam crpiti energiju i vrijeme,  na dokazivanje da je ovaj nacin borbe bolji od onoga.  Ukoliko trebate pomoc, dobit cete je, a ukoliko trebate polutocne i neprovjerene informacije...skupljene po forumima, nabildane teorije nekih idola od koji su pokupili "znanje" ili samo napuhavanje nakon dokazane premoci nad ekipom sljedbenika,  to cete morati traziti drugdje...

 

Tak deca... znam da sam vas vise otjerao nego privolio :)..ali .vjerujte mi..ova je igra predobra da bi mi netko odvlacio paznju s glupostima od nje :)))

 

vidimo se unutra !!!

 

 

One and only
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online
Kaldo kaže...

http://www.crovortex.com/pretrazivanje.php?query=eve+online&type=webshopi

Crovortex je imao time codeove, sad ne znam ako ih jos uvijek prodaju jer ne vjerujem bas njihovom online katalogu...  vjerovatno se moze i paypalom.

 moze se placati i paypalom i kreditnim karticama - mastercardom, americanom, visom.... mozes debitnim karticama..master- visa...mozes cashom.
One and only
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online
Faerdhur kaže...
Kaldo kaže...

Vidim da tu ima dosta novih igraca, pa mozemo pocet svi u isto vrijeme, necemo bit "jedini newbiji" u okolici...

 
Jesi li napravio svoja "sabrana djela" Osmijeh o tome koji klijent skinuti sa weba i koje apgrejdove?

Daj napiši ovdje malo više strukturirano što treba redom skinuti i instalirati, ja bih sve zajedno s glavnim klijentom, nadogradnjama i onim apgrejdom grafike - dakle, sve da EVE bude up-to-date (ne samo za isprobavanje, već sve kao za igranje uz plaćanje).

Thnx


 

Sav ostali patching se desava kad startas igru. Patch se sam skine, ti ga samo startas.

EveMon mozes naci na http://evemon.battleclinic.com
API kod da ubacis u evemon da bi mogao pratiti svog lika nadjes na https://myeve.eve-online.com/api

To bi bilo to sto ti treba.
Danas kada postajem pionir ...
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online
zeleni kaže...

To bi bilo to sto ti treba.
 
A jel to sve podrazumijeva i onaj grafički redizajn igre ili je taj samo za nekakve premiume?


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31 <========]]=0
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online

Premium klijent je graficki upgrade.

Classic je za slabije mashine.

Danas kada postajem pionir ...
15 godina
offline
EVE Online

Evo probo sam trail i igra izgleda super, ali me zanima jer je u trail cijela galaxija ili je samo dio??

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
EVE Online

Pa cijela galaksija ima oko 5000 solarnih sistema, sad ti odredi ako vidis sve ili samo neki podsistem =)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online

Vecina funkcija je dostupna u trialu.

Neke skillove ne mozes trenirati, uglavnom one sto su orijentisane na farming.

To bi bilo to.

Danas kada postajem pionir ...
16 godina
neaktivan
offline
EVE Online

 

Još jedno pitanje za razmisliti. Nemam ništa protiv, molim vas nemojte flejmati, samo jedno suštinsko razmišljanje za nekoga tko voli povremeno živjeti po virtualnim svjetovima i uživati.

 

Sjećam se svojih početaka u EVE prije 3 godine (i odustajanja), a i čitanje materijala ovih tjedana po webu, te gledanje filmova. Pa pitam vas iskusnije:

 

Temeljno: Čemu služi kompliciranje u EVE mehanizmima i razvoju kad je ishod isti kao i da se ne komplicira?

 

Podpitanja: Ne nastoji li se u svakoj igri balansirati klase? Tako u krajnjoj PvP borbi odlučuju neki faktori koji nemaju veze s kompliciranim skilovima nego s time kako igrač tipka mišem i tipkovnicom. Recimo,

 

a) u jednoj igri imate skill-tree od 10-ak levela s ukupno 30-40 skilova, a u drugoj igri (EVE, recimo) imate figurativno tisuće skilova i čitavu šumu kako se razvoj grana.

 

b) U onoj prvoj igri za opremu imate sword, spear, shield, staff, daggers, armor i samo ponegdje morate paziti da se oprema ne istroši, a u drugoj igri imate shieldove, scramblere, turrete, gunove, generatore, radare, projektile, intelligence info, tisuće modula i dijelova za fino nabrijavanje i podešavanje, *ebački lude brojeve i podatke, gdje morate paziti na grijanje, potrošnju energije i drugih resursa, brzinu, udaljenost, kut, manevarske sposobnosti broda, i još dosta detalja jednoga broda u borbi.

 

c) U prvoj igri za mjesec-dva razvijete lika, prođete zanimljivu priču, možda malo craftanja, a u drugoj igri pola godine potrošiš da izgradiš svog prvog lika u nekakvom osrednjem brodu s tisuću dijelova na koje je potrošeno stotine milijuna nekog novca, plaćanje osiguranja, dugotrajno treniranje skilova, kupovanje klonova, mjeseci rudarenja, možda mukotrpno izgrađivanje POSa, itd.

 

d) I sad finiš - U prvoj igri se nađu licem u lice warrior i caster, svaki je sebe razvijao s nekakvom taktikom koju smatra dobrom, te uz odgovarajuće mlaćenje po mišu i tipkovnici, po tih nekoliko odabranih skilova jedan umlati drugoga i sutra kad se opet nađu ovaj drugi umlati onog prvog - nema malog boga na serveru, nema warlorda na serveru, svi jednaki, netko manje vješt netko više vješt, nitko nije one-man-army, svatko skakuće oko svakog, udara, jednom mu se posreći drugi put popuši, itd a kad su u čoporu nastaje krkljanac, brojčani pobjeđuju, malobrojni bježe. U drugoj igri (EVE, recimo), nađu se dva igrača sa svojim brodovima licem u lice, svatko misli da je mali bog jer je pola godine nabrijavao svoju lađu s trilijunom onih kvazi-znanstvenih điđa po nekom svom tehnološkom ukusu, potrošio stotine milijuna novca na verziju X nekog shielda i još stotine na verziju Y nekog guna i što onda? Ako i dobije taj fajt protiv jednog protivnika, sutra je tu na njega čopor koji ga odere. I onda ispočetka.

 

Gledao sam onaj EVE fajt gdje se jedna korporacija boastala sa svojim prvim Titanom i onda krenuli u rat. Naišao čopor manjih i poderali su ih, te uništili Titan. Sve skupa preračunato to je godine i godine truda, kompliciranja s finim tech-tree razvojem, trilijuni novca, za što? U jednome Starcraftu ili Warcraftu 3 takve uzbudljive online partije s jednostavnim razvojem vojske traju 30-ak minuta, i manje, a adrenalin do neba!

 

I opet ono gornje temeljno: Čemu služi kompliciranje u EVE mehanizmima i razvoju kad je ishod isti kao i da se ne komplicira? U čemu je kvaka?

 

Ili još jasnije: Vodi li igranje EVE i sve to tehnološko razvijanje, i podešavanje po ukusu, do nekog trajnijeg zadovoljstva nakon godinu-dvije igranja osim orgazma ako pobijediš u PvP ili depresije ako te unište u PvP?

 

Thnx a load, pals... (peace be with you, bro, nemoj me ubiti, plz)

 

 

 

Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31 <========]]=0
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2008 14:08 (Faerdhur).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
EVE Online

Sve se svodi na to da je EVE prilika za sudjelovanje u zaista epskom svemiru koji je najbliži simulaciji, a kompliciranje služi realizmu koji služi tome da ti se otvori hrpa, hrpa mogućnosti i kombinacija.

To je ogromna prednost EVE-a: nitko neće imati isti set skilova i opreme što na kraju rezultira donekle nepredvidivim i vrlo realističnim susretima u PvP-u.

Klasični fantasy MMO-i (MMORPG) jako su siromašni i zapravo nude tek nekoliko mogućnosti.

Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: EVE Online
Znači epic mlačenje prazne slame gdi onda dojde ekipica sa šibicama i sve zapale.
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online
NEW_MAN kaže...
Znači epic mlačenje prazne slame gdi onda dojde ekipica sa šibicama i sve zapale.
 
LMAO!  Smijeh To sam i pitao, tako stvar izgleda.

Ali ipak je suštinski pitanje bilo s naglaskom da vjerujem kako ima neka smislenija kvaka u višegodišnjem igranju toliko složene igre.


I'm sorry! Sorry! Excuse me for having an opinion! - Simon Cowell
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online
Faerdhur kaže...
LMAO!  Smijeh To sam i pitao, tako stvar izgleda.

Ali ipak je suštinski pitanje bilo s naglaskom da vjerujem kako ima neka smislenija kvaka u višegodišnjem igranju toliko složene igre.


Kad baš upireš, da, kao i u svakom MMO-u: što više novca dati firmi, potrošiti što više vremena i stvoriti virtualno osjećaj vrijednosti uloženog i gubitka prestajanjem igranja (ovisnost). - To je zapravo svrha. Sve ostalo su nijanse.
Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2008 14:52 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online
naxeem kaže...
Kad baš upireš, da, kao i u svakom MMO-u: što više novca dati firmi, potrošiti što više vremena i stvoriti virtualno osjećaj vrijednosti uloženog i gubitka prestajanjem igranja (ovisnost). - To je zapravo svrha. Sve ostalo su nijanse.
 
Bravo, doktore, cijenim ovo mišljenje, jeste to je tako.

Na kraju, sve se svodi na to koliko je tko spreman platiti i pomučiti se za vlastitu zabavu, a zabava je svrha svegta toga, jel?

Netko će u multiplayeru voziti sportski auto krug za krugom za postići djelić sekunde prednosti - pa orgazam. Netko će mjesecima čitati statove pojedinih modula i skilova, galaktičke vijesti, voziti se svemirom, rudariti, trgovati, računati na kalkulatoru, pa opet na kraju čovjek uživa.

Eh...



I'm sorry! Sorry! Excuse me for having an opinion! - Simon Cowell
16 godina
neaktivan
offline
EVE Online

EvE je sasvim unikatan po tome sto svi igraci u svijetu igraju na jednom te istom serveru. Znaci imas nas, amere, engleze, australijance, ruse, kineze i sta ti ja znam. Pojma nemas koliko konflikata u eve ima u svakom datom vremenu. Sada pricamo o konfliktima koji su prouzrokovali sami igraci, ne dogovorom, nego nizom faktora, koji se dozivljavaju kroz igru. Svakodnevna politika koja proplice igru moze se porediti samo sa pravom stvari. Navedi mi jedan MMO gdje to mozes postici.

 

Cijelo trziste zavisi od samih igraca. Cak i najjednostavnije prevozno sredstvo, shuttle, se vishe ne prodaje od NPC kompanija. Znaci potraznja i ponuda, u svom pravom znacenju. Od sirovina, do rafiniranih metala, pa dalje proizvodnja, istrazivanje i razvijanje.

 

Logistika, kao u pravom svijetu, vojska se bori na stomak, odnostno u ovom slucaju, pristup opremi sto blize frontu. Posto se oprema ne moze kupiti u cijelini, i dovoljno jeftino, alijanse moraju imati pravo jaku logistiku da bi vodile rat. Znaci transport novih brodova i opreme na front, pristupacne cijene vojsci koje zele nove brodove, ili nadoknade za izgubljene u nekim slucajevima. U kojoj igri jos to ima ?

 

Eve je sandbox, prozor u dimenziju sci fi, sa elementima normalnog zivota. Na tebi je da iskoristis mogucnosti, ne da ti se sve servira.

 

Da si dozivio unistenje fountain alijanse, pokor teritorija Delve, Period Basis i Fountain, pa onda ekspanziju dalje u paragon soul, esoteriju, pa onda cijeli jugo istok eve galaksije, i onda na kraju da dozivis da se svi ti entiteti koje si gazio 2-3 godine skupe u jednu grupu, i krenu u protivnapad, i vrate te na jednu jedinu teritoriju, i na kraju izgube rat, ne bi sada imali ovu diskusiju.

 

Kao sto rekoh, eve je ono sto napravis od igre, veoma mali dio ce ti biti serviran content.

Danas kada postajem pionir ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
EVE Online

Taaako lijep opis... :)

Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
EVE Online

Zeleni ti bi se trebao baviti marketingom.

Kad sam procitao tvoj post odmah sam dobio zelju da zaigram EVE :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
EVE Online

Nema propagande, samo moj utisak igre. Iako nisam pretjerano aktivan upravo sada, jos uvijek udjem i vidim sta se deshava.

 

Npr

 

karta eve nekad

http://dl.eve-files.com/media/corp/crii/10.07.109.jpg , odnosno ljeto prije godinu dana

Ovo je peak imperija bio, kad smo bili na dobrom putu da pokorimo galaksiju

 

karta zimus, u toku opsade, obratite paznju na razliku kolicinu plavo obojene teritorije

ovdje smo napadnuti od svih vecih blokova u eve.

http://dl.eve-files.com/media/corp/CRII/04.02.2008.png

 

Karta ovo ljeto

http://dl.eve-files.com/media/corp/CRII/Latest.jpg

 

Karta sada, na zalost nije isti format kao i ove ostale, ali pokazuje dovoljno :)

http://dl.eve-files.com/media/corp/Verite/influence.png

Danas kada postajem pionir ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: EVE Online
naxeem kaže...
Kako si uspio platiti u dolarima? Ljudi se već dugo žale da je plaćanje neravnomjerno. Ja to plaćam preko proxya...
Eh, da, dodatni alati.. nema ih previše jer u igri imaš praktički sve... čak i kalkulator.
Trail sam skinuom jo proljetos, preko Steama. Još tada sam napravio account s realnim podacima (Croatia) i kada sam sada "reaktivirao" account jednostavno mi je ponudio plaćanje u dolarima. Euri se u samom formularu za unos podataka ni ne spominju.

BTW - dodatnih alata, iznenadilo me da EVEMon podržava i ekran na G15! :) Nije od neke bitne važnosti, ali lijepo je vidjeti...

naxeem kaže...
Ne. U EVE-u ne možeš imati "najbolji brod" jer takav ne postoji. Možeš imati puno različitih brodova, ali nikada nećeš imati najbolji brod. Kombinacija brodova i opreme je stotine.
Jedna bitna stvar je da u EVE-u kad te raznesu, onda si prašina - broda više nema - nikad - nula. Kada tebe ubiju (raznesu escape pod) onda te nema. Ako imaš klona koji je updejtan na najnovije stanje onda zadržiš skillove, ali implatante (vrlo skupo) zaboravi.Tek toliko da budeš odmah svjestan da EVE nije za one koji ne trpe gubitke.:)
Ovo mi baš i nije jasno... Kako pravom noobu dogodilo mi se da sam pri opremanju prvog broda, lakomo tražeći što niže nabavne cijene naoružanja otišao "malo dalje", odnosno u low sec zonu, bez da sam toga bio svjestan. I kada sam se fino nakrcao, stavio tek kupljene štitove (mož' si mislit - small klase I, zaštita valjda od komarca samo), vani me dočekao neki pirat i s dva šusa razbio ko bebu... Trećim hicem, na moje iznenađenje, razbio je i moju kapsulu za spašavanje. Jasno nisam imao pripremljenog klona. tek sam ga tada "kupio". Izgubio sam brod i sve što je bilo u njemu, ali nisam izgubio skillove?!

zeleni kaže...

Ukoliko idesh na to da ces se pobiti taj dan, velika je mogucnost da ces izgubiti brod, s tim, veoma ga je pametno osigurati, jer obicno dobijes nazad vrijednost broda, - oprema. Posto su ti skillovi poprilicno ograniceni, vjerovatno ne opremas nista skupo, tako da nije relevantno.

 Apsolutno podržavam ovaj savjet. Već sam izgubio nekoliko brodova (noobovski pristup zadacima :)), ali financijski mi to nije bio problem jer sam ih osigurao. Sada čak idem na to da kupim brod po vrlo povoljnoj cijeni (odmah sam uzeo više komada, nek se nađe :), pa ga osiguram na dosta veći iznos, tako da će mi eventualni gubitak pokriti i opremu.

16 godina
offline
EVE Online

Evo još jedan dokaz kako je EVE jedinstvena igra:http://mmorpg.qj.net/Biggest-scam-in-EVE-Online-history/pg/49/aid/62826

 

U nijednoj drugoj igri ovo ne možeš postići Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: EVE Online
Faerdhur kaže...

 

Još jedno pitanje za razmisliti. Nemam ništa protiv, molim vas nemojte flejmati, samo jedno suštinsko razmišljanje za nekoga tko voli povremeno živjeti po virtualnim svjetovima i uživati.

 

Sjećam se svojih početaka u EVE prije 3 godine (i odustajanja), a i čitanje materijala ovih tjedana po webu, te gledanje filmova. Pa pitam vas iskusnije:

 

Temeljno: Čemu služi kompliciranje u EVE mehanizmima i razvoju kad je ishod isti kao i da se ne komplicira?

 

Hm, meni se čini da si ti sam sklon kompliciranju i filozofiranju! Previše sve to analiziraš i tražiš dublji smisao...

 

Mene je Eveu najviše privukla atmosfera koja me jako podsjeća na Homeworld, nekada mi iznimno dragu igru. Volim igrati što više s ljudima, a i to je karakteristika Eve. Zanimljiv mi je i sustav trgovanja (još sam u tome totalni noob, ali uspoređujući s drugim igrama, očito je ovdje to na daleko višoj razini), a recimo PvP me trenutno uopće ne zanima...

 

Ljudi koje sam do sada upoznao u igri su vrlo OK, kooperativni, spremni pomoći i tako djeluje mi kao sasvim lagodna zabava...

 

Uopće ne planiram "ostaviti život" zbog Eve, a i to je uvijek stvar osobnog pristupa, a ne neke igre.

 

Slažem se da Eve ostavlja dojam pretjerano komplicirane igre, ali uz pomoć iskusnijih igraca i ležeran pristup, napredovanje i ovladavanje detaljima nije tako naporno...

15 godina
neaktivan
offline
EVE Online

Da se ukljucim u tu MMORPG raspravu... to da u ostalim MMORPGovima postoji izbalansiranost klasa i da ce jedan dan jedna osoba pobijediti, drugi dan druga, nije istina. u WoWu igrac 60. levela moze napast 40. lvl , sa svojom superiornim opremom, vise mane, hpa, boljih spellova, etc... To je opet bilo grindanje i gridanje golda, xpa ili drugih igraca da bi se postigla razina superiornosti nad drugim igracima... Takva je vecina MMORPGova, rijetki su bas izbalansirani.. jedan od takvih je npr Guild Wars koji upravo zbog toga ima toliko igraca, max level cap i ne postoji najjaca oprema, postoji max razina damagea i abilitija, sve ostalo ovisi o skillu i , well kombinaciji skillova kao spellova i napada ;) Ali opet, u toj igri ima tisuca sati skupljanja golda koji sluzi samo za nabijanje titula, sa kojima se mozes hvatili drugim igracima - ukratko, prestiz. Vecina nema nikakvu funkciju, jedino se obecaje da ce ti igraci imati neke bonuse u GW2, sto po meni bas i nema nekog smisla osim zadrzavanje trenutnih igraca...

EVE naprotiv, tezi sto vecem realizmu ( za to doba ofc). Razliciti aspekti igre su detaljnije napravljeni, kao npr. vlastita konfiguracija broda, vrsta stitova i oruzja.. s tim da je ovdje jos i naglasak na teamwork i korporacije, osim ako si carebear kada ti se zivot sastoji od grindanja.

Mene osobno privlaci cinjenica da si ti mozes customizirat svoj brod do svake sitnice, od naoruzanja do pogona, do lasera za rudarstvo i craftanja svih mogucih weapona... da ne spominjem ogromni svemir za koji ti trebaju godine da ga istrazis, sve te vrste brodova, ekonomija u rukama igraca, a ne da svi itemi imaju svoje default cijene, odes u market i kupis +3 longsword of charr slaying... ima puno vise skillova koji ti odredjuju karakter i funkciju lika...

Ukratko, detaljnost moze imati dosta vaznu ulogu, ja ne smatram da je to nedostatak...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online
Miro kaže...
Izgubio sam brod i sve što je bilo u njemu, ali nisam izgubio skillove?!
Skillove nikad ne gubiš, nego implantante. Implatanti su često jako važni i skupi. Ponekad i rijetki.
jastreb kaže...

Evo još jedan dokaz kako je EVE jedinstvena igra:http://mmorpg.qj.net/Biggest-scam-in-EVE-Online-history/pg/49/aid/62826

 

U nijednoj drugoj igri ovo ne možeš postići Smijeh

 Što se tiče toga, ja sam za to da se takve stvari kontroliraju ingame. Tip koji to napravi treba i od Concorda popiti batine i biti kažnjen. Ali sve ingame.
Miro kaže...

recimo PvP me trenutno uopće ne zanima...

 

 Trgovina je već PvP:) Ova igra nije samo borba, već mnogo više.
Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2008 21:12 (naxeem).
15 godina
neaktivan
offline
EVE Online

Vidim ljudi izmisljaju razloge zasto ne zaigrati igru a nisu ni probali. (btw zafrkava me tipkovnica jako)

EVE me naucio toliko pravilnih stavova prema zivotu da se nemogu niti sjetiti neke igre koja je toliko poucna. I to na metodi vlastite koze.

Kad prvi puta izgubis brod boli, oh da, ali isto tako covjek nauci da nije kraj svijeta, strese prasinu i krene dalje. Naucis da nista u zivotu nije vjecno, bas naprotiv vjerojatno ce biti razneseno pa se zabavljas dok moze.

U EVE se moze raditi BILO STA!!! Stvarno covjek je toliko slobodan da neznas ponekad sta bi radije radio. Na forumu se moze pratiti jednog lika koji se uokolo samo vozi svemirom i slika krajolike i razlicita "turisticka" mjesta po svemiru. Putem prezivljava od salvaganja olupina (poput smetlarenja). Cuo sam za ekipu koja radi na principu novinara, cim se detektira neko vece kretanje trupe, citaj rat, krenu se zaletit u samu akciju pa snimaju i izvjestavaju, najcescesce  i poginu :)

Ja sam krenuo putem istrazivaca, covjeka koji otkriva skrivene beltove i mjesta u svemiru koja su ponekad krcata raznoraznim blagom. Hej, mozete biti i izumitelji, izmisljasti nove predmete i opremu te ih proizvoditi za masne pare.

Postoje pirati, postoje i lovci na glave. Kad vas netko jako raznjupa uplatite mu ucjenu na njegovu glavu, onaj koji ga krkne dobije pare.

Hej ima ljudi koji su placeni ubojice, daj mu pare i on ga nadje i kokne.

Trading je prekrasno razradjen, ako se malo covjek ufura u to trziste da se fino zaraditi.... na kraju i nije tolko razlicito od trgovanja dionicama ili forexa.

I nitko vam nece reci sta morate raditi, kako vas nesto privuce toga se primite.... nigdje ne pise da se morate odmah odluciti za trading napr. i sad slagati lika SAMO za to a sve drugo zaboraviti. Malo jedno, malo drugo, kak  ti puhne u glavu.

Samo da spomenem da poucen nekim principima iz trgovine u EVE sada pokrecem vlastitu firmu, u Zagrebu.....  EVE vas moze motivirati ili preplasiti, kako cete se postaviti?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: EVE Online
ot0_m0t0 kaže...

EVE me naucio toliko pravilnih stavova prema zivotu

...

Samo da spomenem da poucen nekim principima iz trgovine u EVE sada pokrecem vlastitu firmu, u Zagrebu.....  EVE vas moze motivirati ili preplasiti, kako cete se postaviti?

Dakle, naučio si da su sačekuše idealan način pribavljanja materijalnih vrijednosti, a otvaraš firmu za šverc vojne klase naoružanja kroz područja visokog rizika?
Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
16 godina
neaktivan
offline
EVE Online

Ja znam par frajera sto su dobili najbolje ocjene na par projekata iz logistike i ekonomije koristeci se opisima iz EVE.

 

Danas kada postajem pionir ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: EVE Online : Veliki EvE Rat
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice