Kolko FPS-a za normalno igranje

poruka: 118
|
čitano: 36.049
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Kolko FPS-a za normalno igranje

Kolko FPS-a za normalno igranje treba, pošto naše oko vidi 24 FPS dali je tolko dovoljno ili treba više.

AMD 6000+ 3,1 GHz ATI 3850 512 ddr3 WD 750 GB 400 W 4 GB DDR2 1000GHz Muskin red line
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Kolko FPS-a za normalno igranje

Minumum za normalno igranje je 25FPS, a za ugodno negdje oko 60FPS.

Procesor: Intel Celeron D331 2,66Ghz 256KB L2 Cache, Presscot Matična Ploča: MSI P4M900M2-L RAM: 2GB (2*1) Kingmax DDR2 800Mhz HDD:80GB Hitachi Grafička Kartica: Xpert Vision GeForce 8400GS 512MB DVD-RW: Pioneer DVR-112D
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kolko FPS-a za normalno igranje

savrseno igranje je od 55+ fpsa  (meni osobno sve ispod smeta za oci te me nakon nekog vremena pocne i glava boljet)

Asus P5N-T Deluxe | Intel C2D E8400@Scythe Orochi | 2 x 2gb Kingston HyperX DC | 2 x 9800gtx 512mb | WD 320gb + HITACHI 500gb| Fortron 650w| 22" Benq Wide Screen
16 godina
offline
Kolko FPS-a za normalno igranje

Glupost...

 

Minimalna granica ti je tih nekih 22-25 FPS. Ispod toga je iritantno.

 

A ovo da je ispod 55 FPS iritantno je glupost i ne želim previše komentirati...

 

Dakle nekakvih 22-25 min.

www.infinite-gamers.com ---> PC Gaming Community Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kolko FPS-a za normalno igranje
Danny_HR kaže...

Glupost...

 

Minimalna granica ti je tih nekih 22-25 FPS. Ispod toga je iritantno.

 

A ovo da je ispod 55 FPS iritantno je glupost i ne želim previše komentirati...

 

Dakle nekakvih 22-25 min.

 joj daj molim te. necu se sada tu svadat al valjas gluposti ja ne razumijem kak neko moze igrat na tolko niskim fpsima.
daj mi reci si igro ti na 22-30fpsa i na kakvom monitoru. na 22" nema sanse da igram jer je katastrofa sve ispod 55 fpsa meni nije za igrat. e sad mozda to ovisi i od covjeka do covjeka i monitora do monitora u to  necu ulazit.


Asus P5N-T Deluxe | Intel C2D E8400@Scythe Orochi | 2 x 2gb Kingston HyperX DC | 2 x 9800gtx 512mb | WD 320gb + HITACHI 500gb| Fortron 650w| 22" Benq Wide Screen
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2009 9:36 (toxic).
16 godina
offline
Kolko FPS-a za normalno igranje

Po meni je 30+, jer na svemu ispod se osjeti, "da to nije to"!!! Najbolje se vidi kada se igra neki FPS i kada imaš, za mene pre mali 22-25, pa spustiš pogled skroz dole ili gore i vidiš koja je osjetna razlika u glatkoći izvođenja.

pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju http://doktor1.blog.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Kolko FPS-a za normalno igranje
toxic kaže...
Danny_HR kaže...

Glupost...

 

Minimalna granica ti je tih nekih 22-25 FPS. Ispod toga je iritantno.

 

A ovo da je ispod 55 FPS iritantno je glupost i ne želim previše komentirati...

 

Dakle nekakvih 22-25 min.

  joj daj molim te. necu se sada tu svadat al valjas gluposti ja ne razumijem kak neko moze igrat na tolko niskim fpsima.
daj mi reci si igro ti na 22-30fpsa i na kakvom monitoru. na 22" nema sanse da igram jer je katastrofa sve ispod 55 fpsa meni nije za igrat. e sad mozda to ovisi i od covijeka do covijeka i rezolucije do rezolucije u to  necu ulazit.


  LOL
Ja sam prešao Far Cry 2 na svojoj konfi iz potpisa sa 10FPS-ova. Evo i Benchmark: 
Procesor: Intel Celeron D331 2,66Ghz 256KB L2 Cache, Presscot Matična Ploča: MSI P4M900M2-L RAM: 2GB (2*1) Kingmax DDR2 800Mhz HDD:80GB Hitachi Grafička Kartica: Xpert Vision GeForce 8400GS 512MB DVD-RW: Pioneer DVR-112D
15 godina
offline
RE: Kolko FPS-a za normalno igranje
UPDaTEa ŽeljaN kaže...
toxic kaže...
Danny_HR kaže...

Glupost...

 

Minimalna granica ti je tih nekih 22-25 FPS. Ispod toga je iritantno.

 

A ovo da je ispod 55 FPS iritantno je glupost i ne želim previše komentirati...

 

Dakle nekakvih 22-25 min.

  joj daj molim te. necu se sada tu svadat al valjas gluposti ja ne razumijem kak neko moze igrat na tolko niskim fpsima.
daj mi reci si igro ti na 22-30fpsa i na kakvom monitoru. na 22" nema sanse da igram jer je katastrofa sve ispod 55 fpsa meni nije za igrat. e sad mozda to ovisi i od covijeka do covijeka i rezolucije do rezolucije u to  necu ulazit.


  LOL
Ja sam prešao Far Cry 2 na svojoj konfi iz potpisa sa 10FPS-ova. Evo i Benchmark: 
 sta reci nego da nisi upoznat sa pravim gamingom ovo je katastrofa. ja bi umro od bolova ociju na tak niskim fpsima
Asus P5N-T Deluxe | Intel C2D E8400@Scythe Orochi | 2 x 2gb Kingston HyperX DC | 2 x 9800gtx 512mb | WD 320gb + HITACHI 500gb| Fortron 650w| 22" Benq Wide Screen
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2009 9:39 (toxic).
16 godina
offline
Kolko FPS-a za normalno igranje

Neznam kako i zašto, ali sa 10 FPS je svaka igra neigriva!!!! Strašno

pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju http://doktor1.blog.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kolko FPS-a za normalno igranje

Ok ok... Nema potrebe za svađanjem...

 

Samo kažem.

 

Igram igre na 55-60 FPS i sigurno da je odlično.

 

Ali na svom 19' monitoru kada igram neku koja se spusti na 22-25 kako sam napisao nije neka ogromna razlika.

 

Razliku primjetim tek ispod te granice, ovisno o igri.

www.infinite-gamers.com ---> PC Gaming Community Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Kolko FPS-a za normalno igranje
toxic kaže...
UPDaTEa ŽeljaN kaže...
toxic kaže...
Danny_HR kaže...

  LOL
Ja sam prešao Far Cry 2 na svojoj konfi iz potpisa sa 10FPS-ova. Evo i Benchmark: 
  sta reci nego da nisi upoznat sa pravim gamingom ovo je katastrofa. ja bi umro od bolova ociju na tak niskim fpsima
  Heh...Tako sam i crysis prešao. Jedino mi Far Cry 1 radi na Very High i dobivam oko 40FPS-ova. Ove novije su sve negdeje oko 15-ak FPS-ova.
Procesor: Intel Celeron D331 2,66Ghz 256KB L2 Cache, Presscot Matična Ploča: MSI P4M900M2-L RAM: 2GB (2*1) Kingmax DDR2 800Mhz HDD:80GB Hitachi Grafička Kartica: Xpert Vision GeForce 8400GS 512MB DVD-RW: Pioneer DVR-112D
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2009 9:42 (UPDaTEa ŽeljaN).
15 godina
neaktivan
offline
Kolko FPS-a za normalno igranje

Meni je za ugodno igranje potrebno bar preko 40 fps, jer recimo GTA IV mi radi u prosjeku oko 32 fps-a, i to nije to, još kad se desi pad fps-a u nekim trenutcima, katastrofa... Inač e sad igram TDU i radi mi preko 40 fps-a i jako je ugodno za igrat...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kolko FPS-a za normalno igranje
Danny_HR kaže...

Ok ok... Nema potrebe za svađanjem...

 

Samo kažem.

 

Igram igre na 55-60 FPS i sigurno da je odlično.

 

Ali na svom 19' monitoru kada igram neku koja se spusti na 22-25 kako sam napisao nije neka ogromna razlika.

 

Razliku primjetim tek ispod te granice, ovisno o igri.

 
bas ne vjerujem da ne primjetiš razliku, al ovako probaj igrat bas na tim fpsima a ne ono nagli pad pa rast fpsa nije to to.
mozda cak nit ne osjetis taj nagli pad pa rast al igrat na tim fpsima vjerujem da neces dugo izdrzat

Asus P5N-T Deluxe | Intel C2D E8400@Scythe Orochi | 2 x 2gb Kingston HyperX DC | 2 x 9800gtx 512mb | WD 320gb + HITACHI 500gb| Fortron 650w| 22" Benq Wide Screen
16 godina
offline
RE: Kolko FPS-a za normalno igranje
UPDaTEa ŽeljaN kaže...
  Heh...Tako sam i crysis prešao. Jedino mi Far Cry 1 radi na Very High i dobivam oko 40FPS-ova. Ove novije su sve negdeje oko 15-ak FPS-ova.
 Ej, nemoj igrat nove igre dok ne nabaviš bolje računalo jer tako ne iskusiš niti i od igre. šteta je!!!
pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju http://doktor1.blog.hr/
15 godina
offline
RE: Kolko FPS-a za normalno igranje
doktor1 kaže...
UPDaTEa ŽeljaN kaže...
  Heh...Tako sam i crysis prešao. Jedino mi Far Cry 1 radi na Very High i dobivam oko 40FPS-ova. Ove novije su sve negdeje oko 15-ak FPS-ova.
 Ej, nemoj igrat nove igre dok ne nabaviš bolje računalo jer tako ne iskusiš niti i od igre. šteta je!!!
 bas sam to i ja krenuo pisat. ugl svi cemo se slozit da je to u prosjeku 40+fpsa sigurno manje od toga nikako
Asus P5N-T Deluxe | Intel C2D E8400@Scythe Orochi | 2 x 2gb Kingston HyperX DC | 2 x 9800gtx 512mb | WD 320gb + HITACHI 500gb| Fortron 650w| 22" Benq Wide Screen
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2009 9:45 (toxic).
15 godina
protjeran
offline
RE: Kolko FPS-a za normalno igranje
doktor1 kaže...
UPDaTEa ŽeljaN kaže...
  Heh...Tako sam i crysis prešao. Jedino mi Far Cry 1 radi na Very High i dobivam oko 40FPS-ova. Ove novije su sve negdeje oko 15-ak FPS-ova.
  Ej, nemoj igrat nove igre dok ne nabaviš bolje računalo jer tako ne iskusiš niti i od igre. šteta je!!!
  Ma nema veze. Far Cry i Crysis su mi jedna od dražih igara i morao sam vidit kakve su. Barem mogu vidjeti kakva je priča i igrivost. Pošto sam srednjoškolac, najvoli bih da mi crkne PC pa da mi roditelji kupe novi :)
Procesor: Intel Celeron D331 2,66Ghz 256KB L2 Cache, Presscot Matična Ploča: MSI P4M900M2-L RAM: 2GB (2*1) Kingmax DDR2 800Mhz HDD:80GB Hitachi Grafička Kartica: Xpert Vision GeForce 8400GS 512MB DVD-RW: Pioneer DVR-112D
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2009 9:46 (UPDaTEa ŽeljaN).
15 godina
neaktivan
offline
Kolko FPS-a za normalno igranje

Mislim da bi svatko trebao probati igrati Live for Speed, jer on ima frame limiter i isprobati koliko je najniže potrebno fps-a za ugodno igranje, a nije zahtjevan tako da se može vidjet razlika...

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Kolko FPS-a za normalno igranje

Osobno mislim da uvelike ovisi o igri, uzmimo samo crysis za primjer koji ljudi igraju na 25-35 fps-a (i to je skroz igrivo), isto tako i gtaIV..

Intel C2Q q8200 @3 GHz/Gigabyte EP35-DS3/ Sapphire HD 4870 512 Mb/ 4GB OCZ Platinum @ 1000MHz/ HDD Seagate 500 GB,7200.10, 32Mb /OCZ StealthXStream 500W/ Chieftec midi tower BH-02B-B-B/ Samsung SM2233BW
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Kolko FPS-a za normalno igranje
MARito kaže...

Mislim da bi svatko trebao probati igrati Live for Speed, jer on ima frame limiter i isprobati koliko je najniže potrebno fps-a za ugodno igranje, a nije zahtjevan tako da se može vidjet razlika...

 

  Postoji program po imenu FRAPS i snjime možeš svaku igru benchmati...
Procesor: Intel Celeron D331 2,66Ghz 256KB L2 Cache, Presscot Matična Ploča: MSI P4M900M2-L RAM: 2GB (2*1) Kingmax DDR2 800Mhz HDD:80GB Hitachi Grafička Kartica: Xpert Vision GeForce 8400GS 512MB DVD-RW: Pioneer DVR-112D
15 godina
offline
RE: Kolko FPS-a za normalno igranje
UPDaTEa ŽeljaN kaže...
doktor1 kaže...
UPDaTEa ŽeljaN kaže...
  Heh...Tako sam i crysis prešao. Jedino mi Far Cry 1 radi na Very High i dobivam oko 40FPS-ova. Ove novije su sve negdeje oko 15-ak FPS-ova.
  Ej, nemoj igrat nove igre dok ne nabaviš bolje računalo jer tako ne iskusiš niti i od igre. šteta je!!!
  Ma nema veze. Far Cry i Crysis su mi jedna od dražih igara i morao sam vidit kakve su. Barem mogu vidjeti kakva je priča i igrivost. Pošto sam srednjoškolac, najvoli bih da mi crkne PC pa da mi roditelji kupe novi :)
 ah sad znam di je caka, jbga. nadamo se da  ces ubrzo dobit novi pc i igrat farcry 2 i crysis na 60+fpsa.
Asus P5N-T Deluxe | Intel C2D E8400@Scythe Orochi | 2 x 2gb Kingston HyperX DC | 2 x 9800gtx 512mb | WD 320gb + HITACHI 500gb| Fortron 650w| 22" Benq Wide Screen
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kolko FPS-a za normalno igranje

1. Oko vidi 15 , ne 24 ;

 

2. 25-30 je STANDARD  = za normalan rad ;

 

3. Sve dr je marketinski trik za trosenje para t.j : klinci da mogu da si mjere cyber *****...

Sentient Hyper Optimized Data Access Network
15 godina
offline
RE: Kolko FPS-a za normalno igranje
70R4N kaže...

1. Oko vidi 15 , ne 24 ;

 

2. 25-30 je STANDARD  = za normalan rad ;

 

3. Sve dr je marketinski trik za trosenje para t.j : klinci da mogu da si mjere cyber *****...

 a jel? aj super kad si ti tako uvjeren neka tako i bude.
Asus P5N-T Deluxe | Intel C2D E8400@Scythe Orochi | 2 x 2gb Kingston HyperX DC | 2 x 9800gtx 512mb | WD 320gb + HITACHI 500gb| Fortron 650w| 22" Benq Wide Screen
16 godina
neaktivan
offline
Kolko FPS-a za normalno igranje

25+

 

Kad bi bilo 55, pa nitko ne bi GTA IV igro...

Core 2 Quad Q6600@ 3.5 GHz, Thermatake Max Orb, Asus P5K PRO, 2X2GB kingmax, WD 500 GB, Nvidia GeForce 9800 GTX+, Antec 900, Razer Death Adder + Razer eXact Mat+Logitech Cordless Rumble Pad II
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kolko FPS-a za normalno igranje
Ige kaže...

25+

 

Kad bi bilo 55, pa nitko ne bi GTA IV igro...

 ja ga igram. e sad kolko fpsa hoces to ovisi o tvojim postavkama zato i lijepo postoje opcije u igri da si prilagodis tj optimiziras igru da ti ide glatko a to vi svi hocete na ultra mega high igrat vas problem.
Asus P5N-T Deluxe | Intel C2D E8400@Scythe Orochi | Patriot Extreme Performance 2 x 2 gb DC | 2 x 9800gtx 512mb | WD 320gb + HITACHI 500gb| Fortron 650w| 22" Benq Wide Screen
15 godina
offline
Kolko FPS-a za normalno igranje

Meni sasvim dovoljno 25fps-a sto se mene tice, iskljucivsi cod 4 gdje mi moze se reci nekak steka sa 40fps-a(na staroj 8500gt), kao da slika trza, tek sa 60fps-a ide OK.

 

Ja sam crysis presao na 8500gt sa average 22fps-a, postavke na medium/high , shadows i shaders low, grafa overclockana sa 490 na 700MHZ

Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(300,250)- 3D(780,950) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / ASUS M2N-privremena/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kolko FPS-a za normalno igranje

a jeste razmaženi :D

ak možete gledat fimove na 24 odnosno 25fps-a, možete se i igrat na tolko :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Kolko FPS-a za normalno igranje
70R4N kaže...

1. Oko vidi 15 , ne 24 ;

 

2. 25-30 je STANDARD  = za normalan rad ;

 

3. Sve dr je marketinski trik za trosenje para t.j : klinci da mogu da si mjere cyber *****...

 
Ovo je posve točno - ljudsko oko na nekih 15 fps-ova više sličice ne vidi kao zasebne entitete već kao animaciju.

Ipak, nije marketinški trik nastojanje da se ide na što veći broj fps-ova.

Prije svega, u prirodi percipiramo stvarnost na beskonačnom broju "fps-ova", tako da su i naš mozak i oči prilagođeni prirodi, a ne računalnoj animaciji.

Osim toga, visoki broj fps-ova koji daje fluidnu animaciju nije uvijek jednako visok. Prosječno u nekoj igri možeš dobiti 50, 60, 100 ili više fps-ova, ali to ne znači da nema "nadprosječnih" scena u kojima je animacija ispodprosječna i pada ispod minimalnih 15 fps-ova. Ako je prosječan fps u nekoj igri 25-30, takvih ispodprosječnih trenutaka će biti više nego u onoj igri u kojoj je prosječan fps 50, 60 ili veći.

Također - nizak fps daje i loš osjećaj kontrole. Iako se animacija čini glatka, s niskom brojem fps-ova čini se kao da naš lik na ekranu (avion, automobil - bilo šta) kasni, trza odnosno usporeno reagira na komande. Osjećaj nije subjektivan nego vrlo objektivan i direktno je vezan s malo frekvencijom obnavljanja scene na ekranu.

Dakle, što veći broj fps-ova, to bolje, s  tim da je u nekim tipovima igara 50-60 fps-ova minimum (govorimo u pucačinama raznih vrsta), dok je u drugima (simulacije) već 25-30 fps-ova sasvim dovoljno.

Zbog osjećaja traljavih kontrola niti jedna igra nema dobar osjećaj s animacijom ispod 20-25 fps-ova.


Usput, vaja uočiti da fps znači "frames per second". Dakle, u jednoj sekundi se icrta određeni broj sličica. Kada govorimo o nekom konkretnom broju, primjerice 20 fps-ova, intuitivno podrazumijevamo da je tih 20 sličica ravnomjerno raspoređeno unutar jedne sekunde - svakih 50 milisekundi jedna.

Greška!

Sekudnu koristimo kao mjeru jer nam je tako jednostavnije, ali to uopće ne znači da je to idealni vremenski odsječak. U stvarnosti se može dogoditi (i obično se i događa), da se sličice za animaciju naguravaju u nepravilnim burstovima pa u prvih 100 milisekundi nema niti jedne, onda ih dođe pet u idućih 10-20 milisekundi, pa onda opet pauza itd. Naše oko, s druge strane, ne percipira svijet u "sličici u sekundi", već u manjim vremenskim odsječcima i stvarno je u stanju uočiti trzavu animaciju koja nominalno ima visoki fps.

This space for rent!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kolko FPS-a za normalno igranje
LittleNicky kaže...

a jeste razmaženi :D

ak možete gledat fimove na 24 odnosno 25fps-a, možete se i igrat na tolko :P

 U potpunosti se slažem, eventualno dodati još 5-10 fpsa ako upadnete u neku gužvu ili slično pa da kopenzira za eventualni pad framerate-a.
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kolko FPS-a za normalno igranje

Dobro , zavisi i  od samog softvera. Osmijeh

 

Na primer ne mozes napraviti razliku sa  DOOM3 na 30 fps i na 200 fps. A sve sto je komplikuvano kao CRYSIS  (svaki 3D i 2D model sta ima posebni frejm i fizika  za fluidnost)  i to kako mozes osjetiti razliku izmedju 30 i 200 fps. Smijeh

 

ali "Normalno" igranje sta treba da definira? Smijeh

Sentient Hyper Optimized Data Access Network
15 godina
neaktivan
offline
Kolko FPS-a za normalno igranje

Potpuno se slažem s Dragom, mislim da je rekao najvažnije što se tiče fps-a...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice