Mali vodič za poboljšanje izvođenja igara

poruka: 15
|
čitano: 15.434
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Sitnice za održavanje fluidnosti igre

>> Opis vodiča:

Vodič za bolju fluidnost igre nenasilnim putem, tj. bez overclockanja. Pokazati ću par programčića i savjeta koji mogu optimizirati vaš sustav. Naime, ne očekujte neka epska poboljšanja i slično. Ovi programi služe jednostavno da pomognu pri lakšem izvođenju igara. Niti jedan nebi trebao naštetiti računalu. U dijelu Opis, biti će kratak opis programa i što taj program radi. U dijelu Zašto ću napisati zašto je program potreban. U svakom odlomku se nalazi link za download programa i screenshot sučelja (GUI). Svi programi su besplatni.Neki od programa su korisni i za sam OS ali zajedničko im je da na neki način utječu na bolju podršku i izvođenje same igre.Svi programi rade na svim verzijama Windowsa uključujući i Windows 7. Neki savijeti se mogu ćiniti smijšnim ili nepotrebnim, ali ja sam tu naveo sve moguće sitnice koje vam mogu pomoći nekako. Pa ko voli nek izvoli koristit što želi.

==============================================================================================

 

Note1: Ako imate starija računala s starijim kablovima, zamjenite ih novim. Jer noviji imaju veću propusnost podataka.

Note2: Uzmite kompresor, usisavać ili nešto slićno kako bi ste ispuhali ventilatore od CPUa i GPUa.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

>> Game Booster (GUI)
    Opis: Gasi sve procese i programe koji vam nisu potrebni, naravno možete sami izabrati da vam ne ugasi neki program ili proces. Te još detektira igru i defragmatira ju.
    Zašto: Mnogi imaju uključeno hrpu programa i to se vidi u taskbaru, ali ih se nikad ne gasi. Prilikom igranja računalo mora izvršavati igru plus tih 10 programčića koji su tijekom igranja nepotrebni.

 

>> AlacrityPC (GUI)

    Opis: Program sličan Game Boosteru ali s više opcija. Preporučam ga naprednijim korisnicima koji znaju što rade.

    Zašto: Mnogi imaju uključeno hrpu programa i to se vidi u taskbaru, ali ih se nikad ne gasi. Prilikom igranja računalo mora izvršavati igru plus tih 10 programčića koji su tijekom igranja nepotrebni.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

>> SmartDefrag (GUI)
    Opis: Odličan program za defragmataciju. Ima mogućnost defragmatacije i dvije vrste optimizacije diska. Analizira i savjetuje što učiniti.
    Zašto: S vremena na vrijeme je potrebno defragmatirati/posložiti datoteke na računalu. Iako Game Booster također ima defragmataciju, ovaj program to čini još i bolje.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

>> Glary Utilities (GUI)

    Opis: Besplatan program za optimizaciju cijelih Windowsa. Radi i s Win7. Radi sve što i ostali programi tog tipa; čisti registry, 1-click Maintenance, uklanja neke poteškoće i greške itd.
    Zašto: Zato jer je to jednostavno potrebno našem računalu da ga očisti od smeća i ostalog.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

>> TechTracker (GUI)
    Opis: Program za ažuriranje ostalih programa. Jako kvalitetan i nudi instant link za download programa koji je zastario. Otvara se u web pregledniku gdje nudi kompletan prikaz programa, verzija, download, freeware/trial itd.
    Zašto: Novije inačice drivera i programa daju bolju podršku i popravljaju nedostatke iz starih.

 

>> Software Informer (GUI)

    Opis: Pregledava vaše računalo za zastarjelim programima i igrama. Nudi direktan link na stranicu gdje možete skinuti update. Kvalitetan program, lijepog sučelja, brz, nudi podršku korisnicima u obliku ocjena, recenzija i slično.

    Zašto: Novije inačice drivera i programa daju bolju podršku i popravljaju nedostatke iz starih.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

>> AMD DC Optimizer
    Opis: Za one koji koriste AMD procesore. Pomaže u izvođenju igara koje imaju problema s dvojezgrenim procesorima. Samo se instalira i podaci se integriraju sami u računalo.  Mi ne moramo ništa raditi.
    Zašto: Inače bi neke igre radile sporije ili uopće nebi radile.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

>> Antivirus (AVG, Avira, Comodo, Avast):

    Opis: Neki programi za rješavanje od razne gamadi.
    Zašto: Iako se mnogima čini da virusi, malwarei i ostali maliciozni programi ne mogu naškoditi računalu - e pa mogu. Jer kad se njih nakupi, a svaki usporava neku funkciju ili ne daj bože zahvati vas neki gadniji virus, to treba riješiti. Izbor je na vama.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

>>Can you run it? (GUI):

    Opis: Program u browseru koji zahtjeva skidanje određenog plugina da može vidjeti koliko je moćna vaša zvijer. Nakon tog izaberete s popisa igru koju hoćete i provjerite dali je možete igrati na svojem računalo tj. dali je vaše računalo dovoljno jako da ju pokrene.

    Zašto: Nekad ste jednostavno probali sve i neznate zašto igra ne radi. Moža je do hradware-a vašeg računala. Ovime provjeravate koliko je vaše računalo jako i dali je dovoljno za minimum ili recommended igre.

 

==========================================================================================================

 

Hvala:

 

... Armor za AlacrityPC.

...andy0101 za uređenje i ispravak gramatičkih grešaka.

 

Audaces fortuna iuvat
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2009 15:43 (Canassob).
Moj PC  
33 0 hvala 22
14 godina
neaktivan
offline
Mali vodić za poboljšanje izvođenja igara

Znam da ima slicnih tema, al vecinom su vezana uz samo pitanje. U ovih par programcica (i jos tudih prijedloga ako bude) se nalaze odgovori na mnoga pitanja koja se postavljaju i spamaju. Volio bih da se ova tema odrzi na neki nacin. Stoga slobodno recite ako sam negdje pogrijesio u bilo cemu, pravopisu, komentaru i slicno. Predlozite neki program i dajte link uz njega pa cu ga uvrstit među ostale. Ako imate neki alternativni program na ove moje isto recite pa cu napravit po skupinama. Slobdno komentirajte. Živili.

Audaces fortuna iuvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mali vodić za poboljšanje izvođenja igara

Dajem ti thumbs up zbog odlične ideje.nadam se da će ti tema dobit pozitivan odziv i dobit na popularnosti.Pokušat ću iskopati nešto da ti malo "podebljamo" OP.

oko za oko,pasta za zube
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Mali vodić za poboljšanje izvođenja igara

Petica za trud.Ja već neko vrijeme koristim GameBooster,našao sam ga sasvim slučajno,a budući da sam imao jako,jako slab komp puno mi je pomogla.Imao sam proc od 2,4GHz i 128Kb cahe,pa sam sa Busterom uspio poboljšati igru.Sad imam proc od 3,0GHz i 1MB cahe ali mi svejedno treba za Gothic 3 jer MBO i CPU nisu 64bit nego 32bit.Slažem se sa svim kaj si opisao...

Evo popravak,možda mi pisanje engleskog ponekad nit neide,ali to je zato jer ja nikad nisam nit učio engl već sam ovo znanje stekao gledajući filmove...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2009 23:26 (General Zed).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Mali vodić za poboljšanje izvođenja igara

Hvala ljudi. Nadam se da ce doci jos komentara i programa. GameBuster? Mislis booster? :D

 

Btw skuzio sam kako Gamebooster ubraza i sucelje windowsa. Na sedmici kad izskacu oni pop upovi itd itd ima puno animacije a ovo sve to makne u procesima i vidi se dosta da ide brze.

Audaces fortuna iuvat
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Mali vodić za poboljšanje izvođenja igara

Lijepo.

Evo ti još AlacrityPC pa dodaj i njega ak hoćešNamigiva

 

*slično ko i Game Booster

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Mali vodić za poboljšanje izvođenja igara

Jako dobra tema, thumbs up ;)

Let The Metal Flow - Chuck Schuldiner, The Father Of Death Metal (1967 - 2001) R.I.P.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Mali vodić za poboljšanje izvođenja igara
General Zed kaže...

Petica za trud.Ja već neko vrijeme koristim GameBooster,našao sam ga sasvim slučajno,a budući da sam imao jako,jako slab komp puno mi je pomogla.Imao sam proc od 2,4GHz i 128Kb cahe,pa sam sa Busterom uspio poboljšati igru.Sad imam proc od 3,0GHz i 1MB cahe ali mi svejedno treba za Gothic 3 jer MBO i CPU nisu 64bit nego 32bit.Slažem se sa svim kaj si opisao...

Evo popravak,možda mi pisanje engleskog ponekad nit neide,ali to je zato jer ja nikad nisam nit učio engl već sam ovo znanje stekao gledajući filmove...

Prešao sam Gothic 3, ali ta igra jednostavno nije optimizirana.

Zabavna jeste, ali za onu grafiku što nudi previše je zahtjevna.

Zbog nje sam kupio 2 Gb ddr2 rama (1000Kn) kada je izašla i igrao sam je na P4 3 Ghz 2 Mb Cache i 7300GT na medium i opet je štekala.

Previše je bugovita, ali su to malo popravili patchevi kao i performanse, ali nije to to.

Čak i na ovom kompjuteru koji imam sada, ovaj dodatak Forsaken Gods sa zadnjim patchem zna na high zastajkivati u pojedinim područjima, valjda kada loadira novi dio terena.

 

Edit:

Canassob  -  slabo ti ide ć i č.....

 

He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2009 0:51 (boxer).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Mali vodić za poboljšanje izvođenja igara
boxer kaže...

Edit:

Canassob  -  slabo ti ide ć i č.....

 

Znam :D. Slobodno reci gdje sam pogrijesio pa da to malo popravim.

 

Skidam ova Alacrity pa budem ga uvrstio gore.

Audaces fortuna iuvat
14 godina
neaktivan
offline
RE: Mali vodić za poboljšanje izvođenja igara
Canassob kaže...

Znam :D. Slobodno reci gdje sam pogrijesio pa da to malo popravim.

Pogriješio si na više mjesta. Smijeh Kopirao sam ti tekst i ispravio gramatičke i stilske pogreške, ali možda mi je nešto promaklo. Ako želiš, možeš izbrisati tekst iz prvog posta i zamijeniti ga sa ovim (ostao je više-manje neizmjenjen, samo su greške ispravljene):

 

EDIT: budući da je tekst kopiran u prvi post nema potrebe da ovdje stoji dupli, stoga ga brišem.

Press any key to continue or any other key to quit.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2009 18:24 (andy0101).
14 godina
neaktivan
offline
Mali vodič za poboljšanje izvođenja igara

Vodič za bolju fluidnost igre nenasilnim putem, tj. bez overclockanja. Pokazati ću par programčića i savjeta koji mogu optimizirati vaš sustav. Naime, ne očekujte neka epska poboljšanja i slično. Ovi programi služe jednostavno da pomognu pri lakšem izvođenju igara. Niti jedan nebi trebao naštetiti računalu. U dijelu Opis, biti će kratak opis programa i što taj program radi. U dijelu Zašto ću napisati zašto je program potreban. U svakom odlomku se nalazi link za download programa i screenshot sučelja (GUI). Svi programi su besplatni. Neki od programa su korisni i za sam OS ali zajedničko im je da na neki način utječu na bolju podršku i izvođenje same igre.Svi programi rade na svim verzijama Windowsa uključujući i Windows 7. Neki savjeti se mogu Činiti smijEšnim ili nepotrebnim, ali ja sam tu naveo sve moguće sitnice koje Vam mogu pomoći nekako. Pa ko voli nek izvoli koristit što želi.

 

 

Neću cjepidlačit ali ako baš težiš da je što točnije moguće,mislim da je ovo najtočnije

AMD Athlon(tm) 7750 dual core,2.71 ghz,4 gb RAM,ATI radeon HD 4850 graf. Windows 7 64 bit
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mali vodič za poboljšanje izvođenja igara

Ja bih jos dodao prilikom pokretanja igre iskljuciti antiviruse, firewalle, iskljuciti internet.

Vjerujem da vise rasteretis kompjuter gasenjem ovih stvari nego koristenjem game boostera ili sličnih programa.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mali vodič za poboljšanje izvođenja igara

Moćan program koji koristim već nekoliko godina - XP Smoker Pro.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mali vodič za poboljšanje izvođenja igara

@Cannasob,stvarno odlicna tema.

Za ove sve programe nikad nisam ni cuo, vjerojatno ce mi pomoci u daljnjem igranju Namigiva

Luckyluke!
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2009 16:50 (luckyluke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Mali vodič za poboljšanje izvođenja igara
Sint1 kaže...

Ja bih jos dodao prilikom pokretanja igre iskljuciti antiviruse, firewalle, iskljuciti internet.

Vjerujem da vise rasteretis kompjuter gasenjem ovih stvari nego koristenjem game boostera ili sličnih programa.

Game booster trosi 164k memorije tako da... Ovako game booster iskljuci sve sam ali i opet moze vratit programe.

 

Btw, hvala svima na svemu.

 

Edit: Takozvani, hvala na programu. Ali gore su sve navedeni freeware tako da ovaj smoker necu uvest jer se placa. Zahvaljujem svijedno. Ako imas kakav free, samo postaj pa cu ga pogledat. Evo pokuso instalirat vista smoker na sedmicu i kaze mi da nemoze instalirat na windowse NT ili starije hehe.

Audaces fortuna iuvat
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2009 21:43 (Canassob).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice