Metro Exodus

poruka: 166
|
čitano: 16.167
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
Re: Metro Exodus
VooDooZg kaže...
tomglo kaže...
VooDooZg kaže...

Kažu da tessellation i hairworks svaki po 15ak % performance-a nose pa akk vas muce fps-i na ta 2 se uštedi i naravno ovi kaj imaju pile na ray lightinig u RTX-u kaj je po meni prodavanje magle ali dobro meni ne tvrdim da sam u pravu ili krivu ali to odnese brutalno tipa 25%  tak da ako ko igra na 4k eto mu zašto mu je veliki drop...

Uglavnom hairworks se vidi kad se isključi jer živinama fali krzna drastično tak da je to za odlučiti ali tessellation on/off je razlika gotovo nikakva a razlika u performansama je osjetna 15-20% a na AMD karticama ode do 45% - tak da tessellation  je way to go off ;)

i navodno između ultra i extreme nema baš razlike tak da ultra 

eto uživajte igra je stvarno vrh i fali mi sad kad sam završio, išao bi opet na hardcore ( završio sam na normal ) ali ne znam da li da čekam da je po-patch-aju malo :)  e da i ima Ruski voceover naravno samo sam glup pa nisam vidio u sound ;)

Po ovome ni hairworks ni tessalation bas ne uzimaju perf. 

U nekoliko review-a ti je rečeno da taj banchmark ne daje realne rezultate - u prijevodu kad igraš igru je jedan fps a kad pokreneš banchmark potpuno drugi - da ne pričam ak si igrao onda bi trebao znat da igra ne radi isto na npr Volgi i Caspianu a baš kad igraš onda vidiš koliko je razlika kad uključiš i isključiš  ali dobro ko hoce nek proba ko nece ne mora ;)

Kužim. Ma uključio sam oboje i uglavnom ne ide ispod 60 pa se nisam trudio više igrati s tim, posebno nakon ovog videa, al ak je tak kak ti veliš, probat ću. 

11 godina
Metro Exodus

Odigrao, na hard polako taktizirao gamepad i TV, guštao u svakoj sekundi uz ovu maštovitu, atmosferičnu, napetu i prekrasnu igru ali nisam skužio koga smijem/nesmijem potamaniti pa sam dobio loš kraj...svejedno izvrsna igra a sad imam motiva za ponovni prelazak. Po meni najbolja igra u serijalu i najbliže kaj možemo danas dobiti od stalkera.

Da ne sitničarim 10/10 remek djelo iako ima poneku manu. Najbolje kaj danas možeš igrati na PC platformi IMO

Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
Metro Exodus

Samo da kažem za one koji ne znaju , ako imate nvidija karticu nemojte igrat na dx12 nego na dx11 razlike u framovima su ogromne.

1 0 hvala 1
7 godina
Streetpunk kaže...

Samo da kažem za one koji ne znaju , ako imate nvidija karticu nemojte igrat na dx12 nego na dx11 razlike u framovima su ogromne.

Zanimljivo, a u grafici ??

11 godina
Metro Exodus

Ne postoji razlika između dx11 i dx12 u prezentaciji; u niti jednoj igri.

Eventualno samo u performansama

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
Metro Exodus

Nema nikakve razlike između dx11 i dx12 u grafici...

Poanta je da je Microsoft razvio dx12 sa AMD-om i zato na AMD grafama radi bolje.

1 0 hvala 1
7 godina
Metro Exodus

Zanimljivo je da Ray Tracing ne radi na dx11 .

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2019 21:03 (Streetpunk).

1 0 hvala 0
5 godina
Metro Exodus

i5 4690k GTX 970 8GB RAM i ne mogu doslovno igrati igru koliko mi stuttera. Svakih 10 sekundi framerate padne na ispod 20, pogotvo kod naglih okreta misem neovisno o grafickim settingsima. Stavio sam cak i na 720p i sve low i idalje isti problem kao na High sa 1080p. Igram u dx11 i sve one physx gluposti, teselacija i hairworks su ugaseni.

0 0 hvala 0
4 mjeseca
Metro Exodus

Caspian Desert ili tokom cijele igre ? CD "zakopa" i kudikamo jace konfiguracije, gdje nece jedan 4/4 i 970.

0 0 hvala 0
11 godina
Metro Exodus

Ja sam imao stalno 50+ fpsa nna high detaljima i full hd, isklučio teslaciju i držao na DX 12.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
SamoPitam3 kaže...

Caspian Desert ili tokom cijele igre ? CD "zakopa" i kudikamo jace konfiguracije, gdje nece jedan 4/4 i 970.

Nisam ni dosao do deserta, ono winter podrucje nakon sto izadjes iz crkve onih cultista.

4 mjeseca
Metro Exodus

Jesi cackao slucajno po FOV-u ? Pogledaj si u *.cfg jel' na 60.

0 0 hvala 0
5 godina
SamoPitam3 kaže...

Jesi cackao slucajno po FOV-u ? Pogledaj si u *.cfg jel' na 60.

nisam ni ulazio u cfg, niti mi je fov smetao da sam ga isao mijenjat. Nezz stvarno u cemu je stvar...

4 mjeseca
IvanDado kaže...

nisam ni ulazio u cfg, niti mi je fov smetao da sam ga isao mijenjat. Nezz stvarno u cemu je stvar...

Ne znam ni ja. Mogu samo nagadjati. Vjerojatno neka (po)stavka, jer bi ti trebalo raditi. Pretpostavljam da imas zadnje drivere za graficku.

Dosta je ljudi imalo problema sa stuttering kada je metro izasao. Meni je radio OK. Od onda su izasla 2 patcha koja su dosta toga popravili.

Jedino ti ostaje da eksperimentiras sa postavkama sto ingame, sto onih od graficke, preko stavljanja prioriteta za samu igru na high pa na dalje i otkrijes sto ga muci. Rjesenje postoji cim se ne rusi, a drugima radi bez problema.

5 godina

Hvala ti na trudu ako nista drugo. Znam da ovaj PC nije top quality vise, ali sve igre rade odlicno, jedino Metro neovisno o settingsu zajebava. Jel moguce da mu treba vise RAMA?

4 mjeseca
IvanDado kaže...

Hvala ti na trudu ako nista drugo. Znam da ovaj PC nije top quality vise, ali sve igre rade odlicno, jedino Metro neovisno o settingsu zajebava. Jel moguce da mu treba vise RAMA?

Od viska glava ne boli, ali dosta mu je i 8. Vidis da spustas kvalitetu i to ne daje rezultat. Isto bi ti se dogadjalo i sa 32.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice