Minecraft izdvojena tema

poruka: 6.706
|
čitano: 1.264.090
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Minecraft

Ehh u 5om mjesecu su slavili 10-u godišnjicu i minecraft je bio prvi put ikad na popustu, mogao si ga kupiti za 15 evra.

 

Objavio sam odmah u temi Popusti, akcije i dobre ponude za igre..

11 godina
offline
Re: Minecraft
Nista čekaj sljedećih 10 godina za popust lol
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Minecraft

ljudovi

trebao bi kupiti igru,e sad vidim da je na oriđiđi sajtu 23E

 a vidim da ima na g2play po 5e u cemu je kvaka???

i ima ovih na njuskalu po 60kn???

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Minecraft
dart_tom kaže...

ljudovi

trebao bi kupiti igru,e sad vidim da je na oriđiđi sajtu 23E

 a vidim da ima na g2play po 5e u cemu je kvaka???

i ima ovih na njuskalu po 60kn???

Skineš si Tlauncher i imaš ga besplatno!

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
9 godina
offline
Re: Minecraft
dart_tom kaže...

ljudovi

trebao bi kupiti igru,e sad vidim da je na oriđiđi sajtu 23E

 a vidim da ima na g2play po 5e u cemu je kvaka???

i ima ovih na njuskalu po 60kn???

 To za 5eur-a je windows 10 edition.

 

Pogledaj na netu ili yt-u usporedbu različitih verzija (original, windows edition, bedrock edition itd.)

 

Ona "prava" verzija je skuplja (23eur).. A ovo za njuškalo ne znam gdje je kvaka, možda ljudi prodaju svoje stare acc ili neka muljaža..

13 godina
online
Minecraft

Minecraft Dungeons
PC and consoles in April 2020

Be the first to get the latest news, events, and early access.
We’ll be hosting a closed beta some time in the future

For everything you gain, You lose something else.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Minecraft
Kidanje od smijeha hahaha
Kraljevi su :D :D
Be all that you can be
4 godine
offline
Minecraft

poz, gdje se može najjeftinije kupit minecraft sa onlineom? ili skinut ali bitan mi je online da ima i da se moze igrat survival na serverima 

ako zna ko dobro bi doslo

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Minecraft

Minecraft RTX službeno dostupan!

https://help.minecraft.net/hc/en-us/articles/360041035092-Minecraft-NVIDIA-RTX-FAQ

 

(Ako vam javi da ne postoji ovaj navedeni "Xbox Insider Hub" pronađite ga na internetu i ostavite da ste u USA).

 

Ja imam GTX 1080, a piše ovo:

This beta supports NVIDIA GeForce RTX 2060 and higher graphics cards.

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 16:57 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Minecraft
CyberDemonVZ kaže...

Minecraft RTX službeno dostupan!

https://help.minecraft.net/hc/en-us/articles/360041035092-Minecraft-NVIDIA-RTX-FAQ

 

(Ako vam javi da ne postoji ovaj navedeni "Xbox Insider Hub" pronađite ga na internetu i ostavite da ste u USA).

 

Ja imam GTX 1080, a piše ovo:

This beta supports NVIDIA GeForce RTX 2060 and higher graphics cards.

 

 Si pokusao vidjeti da li ima novi driver za GTX, meni za moji gtx 1060 je doslo i pise bas da je update za minecraft rtx

12 godina
offline
Re: Minecraft

Skinuo sam novi driver, Ali nije mi palo na pamet probati, hvala :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Re: Minecraft
CyberDemonVZ kaže...

Minecraft RTX službeno dostupan!

https://help.minecraft.net/hc/en-us/articles/360041035092-Minecraft-NVIDIA-RTX-FAQ

 

(Ako vam javi da ne postoji ovaj navedeni "Xbox Insider Hub" pronađite ga na internetu i ostavite da ste u USA).

 

Ja imam GTX 1080, a piše ovo:

This beta supports NVIDIA GeForce RTX 2060 and higher graphics cards.

 

 cek kaj ray tracing radi na 10xx seriji?

12 godina
offline
Re: Minecraft
Avensac kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Minecraft RTX službeno dostupan!

https://help.minecraft.net/hc/en-us/articles/360041035092-Minecraft-NVIDIA-RTX-FAQ

 

(Ako vam javi da ne postoji ovaj navedeni "Xbox Insider Hub" pronađite ga na internetu i ostavite da ste u USA).

 

Ja imam GTX 1080, a piše ovo:

This beta supports NVIDIA GeForce RTX 2060 and higher graphics cards.

 

 cek kaj ray tracing radi na 10xx seriji?

 Da, od prije koji mjesec je dodana softverska podrška preko drivera. Naravno, loše performanse.

Ali igra treba podržavati.

 

Prema opisu Minecraft ne podržava. Ja još nisam probao.

Klinci, škola na daljinu, zadaće.. možda tek navečer..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Minecraft
CyberDemonVZ kaže...
Avensac kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Minecraft RTX službeno dostupan!

https://help.minecraft.net/hc/en-us/articles/360041035092-Minecraft-NVIDIA-RTX-FAQ

 

(Ako vam javi da ne postoji ovaj navedeni "Xbox Insider Hub" pronađite ga na internetu i ostavite da ste u USA).

 

Ja imam GTX 1080, a piše ovo:

This beta supports NVIDIA GeForce RTX 2060 and higher graphics cards.

 

 cek kaj ray tracing radi na 10xx seriji?

 Da, od prije koji mjesec je dodana softverska podrška preko drivera. Naravno, loše performanse.

Ali igra treba podržavati.

 

Prema opisu Minecraft ne podržava. Ja još nisam probao.

Klinci, škola na daljinu, zadaće.. možda tek navečer..

 Radi ali na nvidinoj stranici o minecraftu moras mislim skinuti poseban svijet i staviti u folder sa mapama, tek onda mozes aktivirati rtx, a ovako kad sam napravis novi svijet ne da ti aktivirat. Barem sam tako shvatio, nisam probao

12 godina
offline
Minecraft

Kad sam već ovdje, kako čim jeftinije nabaciti Minecraft za Android, ona verzija na kojoj se može igrati zajedno s igračima koji imaju Minecraft za Windowse?

 

Kupiti na play store? Ima jeftinijih načina?

 

P.S. "ona" verzija podržava normalno multiplayer s kupljenim verzijama za win? :D

 

 

EDIT: "kreknuta" verzija ne radi u mreži s kupljenim verzijama za Win 10.

Nema jeftinijeg ključa, mora se kupiti preko Play store.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 11:33 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Minecraft

RTX ne radi na grafičkim karticama ispod RTX 2060. Točno piše u uputama :)

Makar na ostali igrama radi (isprobano na Battlefield V) sa GTX 1080.

 

Ovo je još beta, tako da moramo još čekati, možda uvedu.

 

 

Jedino mi nije jasno kak to da nema skoro ni jedan Twitch kanal koji igra RTX verziju uživo. Tražio sam da pokažem klincu, a kad tamo jedan jedini lik hoda okolo i prikazuje kocke. Nitko ne igra....

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Minecraft
CyberDemonVZ kaže...

RTX ne radi na grafičkim karticama ispod RTX 2060. Točno piše u uputama :)

Makar na ostali igrama radi (isprobano na Battlefield V) sa GTX 1080.

 

Ovo je još beta, tako da moramo još čekati, možda uvedu.

 

 

Jedino mi nije jasno kak to da nema skoro ni jedan Twitch kanal koji igra RTX verziju uživo. Tražio sam da pokažem klincu, a kad tamo jedan jedini lik hoda okolo i prikazuje kocke. Nitko ne igra....

 A nitko ne igra jer je u beti, ali ima jedan youtuber koji suraduje sa minecraftom pa radi recenzije novih updatea itd

https://www.youtube.com/user/Logdotzip/

15 godina
offline
Re: Minecraft
zviznemte kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Avensac kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Minecraft RTX službeno dostupan!

https://help.minecraft.net/hc/en-us/articles/360041035092-Minecraft-NVIDIA-RTX-FAQ

 

(Ako vam javi da ne postoji ovaj navedeni "Xbox Insider Hub" pronađite ga na internetu i ostavite da ste u USA).

 

Ja imam GTX 1080, a piše ovo:

This beta supports NVIDIA GeForce RTX 2060 and higher graphics cards.

 

 cek kaj ray tracing radi na 10xx seriji?

 Da, od prije koji mjesec je dodana softverska podrška preko drivera. Naravno, loše performanse.

Ali igra treba podržavati.

 

Prema opisu Minecraft ne podržava. Ja još nisam probao.

Klinci, škola na daljinu, zadaće.. možda tek navečer..

 Radi ali na nvidinoj stranici o minecraftu moras mislim skinuti poseban svijet i staviti u folder sa mapama, tek onda mozes aktivirati rtx, a ovako kad sam napravis novi svijet ne da ti aktivirat. Barem sam tako shvatio, nisam probao

-nema to veze s nvidia.. (tj možda ima njihov forum..) sve je na klasičnim mod-ovima forge i ostalo, radi.

-zapravo radi svaka app koja koristi odgovarajući api (directx-ogl) koji to hendla kao što to rade svi ostali driveri za sav hw kao printer-miš itd.. :)

-razlika što je minecraft recimo 'modularna' igra koju sam slažeš od legića (prigodne kockice kockastog svijeta..) dok su ostale igre-appsi ono što dobiješ od proizvođača tj outoffbox..

-naravno, minecraft je uvjek loš-nepotimiziran za 3d-hw ali time široko dostupan za sve koji zadovolje minimum req. dx90c-ogl.1.2 itd.. + problem što se korisnik mora naučiti podesiti-konfigurirati dodatke-modove pa na to bezbrojne verzije od kojih je recimo 1.7.10 i 1.12.x ono što većina koristi, dok je posljednja trenutno 15x + novi api (novi 'forge' ali nije forge.. od ver.14) i tad prikupljanje i konfiguracija svih željenih modova kreće od početka + server ako netko igra u lanu multi..

 

+ napomena, VR radi ok.. ali je osjećaj malo extremniji i oni kojima je mučnina trebaju zaobići .. (loša izometrija-3d)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Minecraft

VR s RTX-om?

Osobno si isprobao, ili iskustvo s neta?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Minecraft

-vr radi, raytracing je sporedan (osim ako baš na taj fičer gledaš).. ili rtxica ili ray-tracing..

-da, gledam yt i sabor pa malo lupetam :)

edit .. npr optifine i ostatak (meni besmislenih fičera, ali klinci vole..) :) klik.

-VR.. klik. itd..

 

naravno, netko želi to u vanilla, tj za većinu je to 'poželjno' jer se ne snalaze s nrp forge-modovima, ali tko malo uđe u minecraft svijet, ipak poželi modove.. bez tog to nije to.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 19:17 (ihush).
11 godina
offline
Minecraft

Netko je tražio minecraft sniženoj cijeni
OVDJE je snižen Minecraft Windows 10 Edition
Cijena mu je 5.02 USD

 

Akcija traje 9 dana

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2020 18:09 (zviznemte).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Minecraft

-paziti, win edišn nije noramalan-java edišn.. :) (iz nekog nepoznatog-blesavog razloga, tj prije nego je ms kupio minecraft ili možda zbog monopola i sl..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Minecraft
ihush kaže...

-paziti, win edišn nije noramalan-java edišn.. :) (iz nekog nepoznatog-blesavog razloga, tj prije nego je ms kupio minecraft ili možda zbog monopola i sl..)

 Da. Veli meni sin "Mogu igrati Minecraft"?

Idem ja čitati o tome, i skužim da je priča mnogo kompliciranija nego izgleda :D

 

Java edition je najstarija verzija, radi na svemu na što se može kompajlirati source. Ima mogućnosti potpune konfiguracije, legalni i "ilegalni" serveri, custom nadogradnje. - za one koji žele imati potpunu kontrolu nad igrom

Win 10 verzija je "službena verzija", spaja se na Xbox gaming account, i podržava crossplay između Win 10, andoroid, iphone, xbox... Ovo je jedina verzija koja podržava RTX - zatvorena igra - What you see is what you get

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Minecraft

-prava verzija podržava sve, tj os je sporedan, dok je ms verzija za ms interese kao xbox.. i recimo da treba izbjegavati, tj minecraft modovi su daleko veća-važnija stvar nego novi set ikona u win :)

-kao btw, minecraft je vrlo povoljna igra, skoro đabe (ili većinom..) :)) a samo premium-acc za legalne servere je ono što se ekšli kupuje kao i ostala potrošnja vezana uz gaming, pa preferiram da klinac nešto sam slaže vs da plati-kupi i tad je java jedina verzija koja ima smisla, kao legići (kocke).. npr kad se gleda školski rad djece, upoznavanje s računalima.. tad su modovi i crative mod ono što ima smisla.

-problem je samo što za pokrenuti server nije dovoljno klik-nextati, treba znati osnove rada na računalu kao cmd i to u pravilu ne može klinac sam (dok ne nauči, što vrijdi za ekšli sve...), config-skripte, vanilla-vs-forge i sl. ili optifine ako se netko pali na turbo grafiku i sl. no legići su i dalje kocke pa nema bitne razlike.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
neaktivan
offline
Re: Minecraft
Pozdrav ekipa!Mi imamo Windows 10 verziju Minecrafta ( nećak i ja).I nikako da uspijemo pokrenuti igru ili ti server na kojem on i ja mozemo igrati zajedno onaj čisti originalni survival minecraft.Jedino što smo uspijeli je to da se zajedno povežemo na neki od vec postojecih servera koji su puni modova.Pa me zanima da li postoji ikakav način da se napravi privatan server ili da se kupi hosting neki sa par slotova?Hvala,LP
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Minecraft

-skini normalnu verziju, java.. đabe, +sve ostalo. To je biz, nećeš naći službene upute za server jer je to razlog kupnje. Mada je sve moguće napraviti jednostavno taj edišn nije ono pravo..

 

naravno, treba vremena dok sve potrebno priaviš i poloviš kako se što radi npr server, pomaže ako znaš osnove tipkanja u cmd-u tj skripta (batch).

 

.. možda ovih dana napravim 'howto..' ako ima smisla.. :)

install samog minecrafta je jednostavan kao svih ostalih appsa klik-next ali je stvar u verzijama (popularne 1.17.10, 18x, 1.22.4, 14x i posljednja 15x) dio problema se može riješti loaderima ali relativno su kratkotrajno rješenje (pa tako stari ne rade s novim verzijama kao 14-15..) i client dio nije problem, osim za modove, ali server je 'ručno' tj kad se jednom napravi tad su loaderi sporedna stvar tj bolje je imati par kopija paralelno nego ovisiti o loaderu-modovima + stalno nešto novo.

 

osnove, vanilla=noramalan mc, bez dodataka (čist), dok za modove (dodatke) imamo npr forge i tad sve mora biti forge-verzija + čista verzija.

-kad pribavite čistu verziju, install, instalirate, pokrenete, tad se keriraju juzerski fileovi-config.. izađete i to je to. Tek nakon tog idu modovi i sl.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
neaktivan
offline
Re: Minecraft
Uh,znači nije nikako moguće igrati zajedno na ovom windows 10 editionu osim na vec napravljenim tuđim serverima?Nas ne zanimaju modovi niti išta drugo.Totalni sam laik što se tiče programiranja i slično...Ipak hvala.
15 godina
offline
Re: Minecraft

-za početnike, najjednostavnije je potražiti po interentu, google nađe sve pa i jeftiniju verziju-instaler (pravi, java) .. par klikova mišem i radi, radi i s original serverima (premium acc) i onim drugima, dok kupljeni samo s originalnima.

-lako je podići svoj server u svojoj mreži-lan, problem su mrežne postavke za multiplayer, antivirus-firewall ili igranje preko interneta, .. tad moraš znati mrežne sitnice ili igraš na serverima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Minecraft
M8a13 kaže...
Uh,znači nije nikako moguće igrati zajedno na ovom windows 10 editionu osim na vec napravljenim tuđim serverima?Nas ne zanimaju modovi niti išta drugo.Totalni sam laik što se tiče programiranja i slično...Ipak hvala.

 Meni kćer i sin imaju Win 10 verziju i pod "friends" vide kad je onaj drugi online i samo se spoje na njega. Ne treba raditi server, spoje se na mapu koju ovaj drugi već igra.

To ne radi kod tebe.. ili?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
3 godine
neaktivan
offline
Re: Minecraft
Vidiš to nismo ni probali,znači ja pokrenem novi svijet kao u ‘singleplayer’ modu a on se samo spoji na mene?Daj bože da radi.
Uostalom jako nam je teško sve to organizirati jer je on kod svoje kuće pa sve komunikacije idu preko video calla.Nadam se da ce funkcionirati tako.Puno hvala!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice