Morrowind

poruka: 52
|
čitano: 12.850
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Morrowind

Evo vidio ja da niko nije otvorio temu o ovoj igri(iskljucimo li tipicnu temu prepiranja Oblivion vs Morrowind) pa pomislio zasto i ova genijalna igra ne bi imala svoj thread, sada kada su sve teme o novim igrama i nadolazecim hitovima.Meni je to osobno najbolja igra koju sam ikad igrao, a bilo ih je mnogo.E sad ako se ko pita za sta uopce sluzi ova tema e tu ni ja sam nisam siguran.Prvo mozete malo baciti koju misao o igri i mozda ponukati i neke koji su noviji u svijetu igara da zaigraju ovaj klasik.Drugo oni koji je jos igraju mogu raspravljati o questovima i tome.A trece i meni najbitnije je pitanje modova.Koje modove koristite i zasto, navedite modove koji su vam se najbolje svidjeli i objasnite zasto, dajte preporuke o istim i razgovarajte o pitanju novih(Tamriel rebuilt...).

Naravno ja sam proveo mnogo dana u zadnje vrijeme u moddanju morrowinda i eto ak ko ima preporuke koje modove,shadere koristit ili ima skripte nekih boljih od onih ponudenih u MGE itd.....

Moja lista modova je ogromna pa se ne mogu ni sjetiti svih(naravno bez .esp) a neki su:

Better bodies

Ultimate textures

Darknut`s creature textures

.....

i naravno MGE ( morrowind graphics enchancer).

Eto pa ak ko ima preporuke prvenstveno za texture ali da ne izgube onaj stari stih i blaze HDR shadere nek kaze...

 
1 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
Morrowind

Igra nije bas nesto super al mi je dobra

HD 2400pro,1.8GHz,512mb of ram
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Morrowind

Meni je osobno igra bez modova jedna od najboljih ikada, atmosfera prvenstveno

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Morrowind

Igra ima svojih cari, ali mi nije sjela. Pokusavao sam igrati u nekoliko navrata i presao sam odredeni dio igre. Mozda meni ne leze ti otvoreni svjetovi s puno tumaranja. Razvijanje lika je drugacije nego u nekim drugim RPG-ovima i uvijek sam se osjecao inferiorno.

Oblivion mi je bolje sjeo (ne tvrdim da je Oblivion bolji, da ne potaknem svadu na forumu). Ljubitelj sam RPG-ova gdje tocno znam sta moram napraviti i kamo moram ici, pa makar to bilo i branje gljiva u sumi i nosenje kuharici u krcmu Sramim se


Inace sam tip koji skuplja sve zivo, a to ne pusi u Morrowindu, jer ima milijun stvari za pobrati a vecina mi nece nikad trebati (moja pretpostavka).

Mozda mu se vratim jednog dana kad ne budem imao sta drugo za igrati i zelja mi je zavrsiti ga (onaj Glass Armor mi je bio pre..ben Smijeh

16 godina
offline
Morrowind

Meni jedna od najboljih igara.

Stotine sati igranja su prošla uz Morrowind.

To je klasika gaminga uopće.

Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Morrowind

Morrowind san igra jedno šest miseci u komadu kad je izaša + jeoš po koji misec za svaku ekspanziju i svakako mi je najdraža igra ikad. S ekspanzijama još bolja, a kad još napraviš/skineš koji mod...

Ne mogu se jesino sad sitit sa kojin san modovima igra pa da preporučin 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Morrowind

Odličan nadimak! Što se tiče Morrowinda, prvo sam mislio da je igra loša, ali me frend nagovorio da probam. Sad sam odvisan i o njoj i o Oblivionu. Usput, kak se šaltaju ti modovi?

15 godina
neaktivan
offline
Morrowind

Što se mene tiče, morrowind je igra u kojoj sam uživao najviše od svih koje sam igrao (a bilo ih je mnooogo...).

Kao prvo, ugođaj je fantastičan, sloboda apsolutna, a najbolje mi je bilo što čim sam više prolazio igru tako je postajala sve bolja i napetija (što se questova i radnje tiče).

Zato je TES3 po meni najbolja igra koju sam ikad igrao. Kolko sam samo sati na to ulupao... Namigiva
Jednostavno je genijalna (i da, bolja mi je od obliviona).

 

Što se tiče modova, nisam koristio nijedan (samo oba nastavka koje sam, naravno, s guštom prešao).

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Morrowind

Atmosfera,borba,priča...Morrowind je ODLIČNA igra. Prva igra koju sam igrao više od 3 godine.Stvarno super igra.OsmijehOsmijehOsmijehOsmijehOsmijehOsmijehOsmijehOsmijehOsmijehOsmijehOsmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Morrowind

Meni je takodjer najdraza igra. Kao RPGu mogu mu se uputit razne kritike i ima dobar broj mana, ali ima i neku posebnu atmosferu i dubinu koju sam iskusio samo u jos par igara. 

Bezbroj sati sam proveo uz Morrowind...

Za modove se ne sjecam bas dobro, znam da sam dost tih kozmeticih upotrebljavo, volio sam i razne kucerke dodavat i svasta eksperimentirat. Bilo je to vec davno. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Morrowind

Predobra igra,nisam prešao,ali upravo prelazim glavni quest.42. sam level.

omgwtfbbqroflmaolol!!!!!1
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Morrowind

Najbolja igra

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Morrowind

evo trenutno sam da DeusEx-u (I. dio, ne znam zakaj sam čekao 10god da ga zaigram) i nakon njega imam namjeru nastavit morrowind.. stao sam na onom djelu kad moram izvršavat questove za ona sjeverna plemena (kolko je to otprilike % prijeđeno).. jedino je problem kaj je prošlo previše vremena i dosta toga sam vjerojatno zaboravio pa ću morat ispočetka!?

trebao bi si kupit neku A4 bilježnicu i u nju zapisivat sve moguće i stavljat fusnote, jer kaj je da je, igra je glomazna i prekompleksna Smijeh  a i sjećam se da sam se na nekim dijelovima mučio ko vrag..

najbolje mi je bilo kad sam po par dana znao potrošit po razno raznim rudnicima i "spiljama".. i nadmudrujući se sa NPC-evima kako ih sve potamaniti sa što manje izgubljenih health-a.. quick save je radio ko lud. jedino kaj me stvarno živciralo je to kaj na početku imaš syeban dexterity i ne možeš nikog nanišanit ni zatamanit kak spada   Belji se

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2010 19:53 (nixass).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Morrowind

morat ces krenut ispocetka.. meni je morowind pregenijalna igra, ali je nikad nisam zavrsio kretao sam iznova jedno 4 puta i nikad je nisam uspio kompletirat.. jbga i nema smisla krenut s likom negdje usred neceg a vise nemas pojma o nicemu..

jedino sto je pozitivno da je igra toliko opsirna da mozes svaki ponovo igrat i potpuno je drugacije odigrat (izuzev main questa kojeg moras odradit- ali i taj moze bit tehnicki drugacije odradjen ovisno o liku i statijaznam)

 

najdalje sto se sjecam jest da sam bio obolio od one neke "neizljecive" bolesti pa sam se uspio izljeciti.. i bio sam prebio onog nekog bad motherfuckera tamo na nekom otoku lijevo i tamo sam nasao neke ultimativne rukavice statijaznam..

 

nikad nisam skuzio kako postat vampir.

 

a inace sam bio uglavnom dosta zlocest, izvan gradova sam klao sve zivo ako je bilo vrijedno truda, a i po gradovima ako su mi se svidjali itemi.

 

 

i sad mi dodje da je pocnem igrat ali sam svjestan da nemam vremena i da nema smisla.. steta zanima me kako bi se vrtila na ovoj pili sto je sad imam. ma mogao bi ja nju instalirat.. ma da..

 

 

a4 biljeznica je odlicna ideja.. ja sam isto imao neke papire di sam pisao sta moram, gdje sam bio, s kim sam pricao itd.. ali imas sad na netu ono bas sve di je sta neki toolsi..

14 godina
offline
Morrowind

Hehe, igru sam zaigrao nakon što sam vidio kako jedan lik u jednoj HRVATSKOJ DOKUMENTARNOJ EMISIJI (?? XD) pokazuje svog lika i kako igra..I on je imao bilježnicu jer je ostavljao iteme posvuda..Ja inače kupim magije Mark i Recall..Označim jednu kuću s Mark-om, i kad sam pun oružja i svega upotrijebim Recall i vratim se na to mjesto što sam označio te se olakšam..

A ako negdje zapneš ima odlična WIKI stranica ili pitaj ovdje..

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Morrowind

ISTA STVAR je bila i kod mene  Smijeh to je ona emisija.. vodi je starija ženska i bavi se temama s margine itd..

doduše, prvi put sam ga pokrenuo kad je igra izašla al se nisam uhvatio ni navikao.. mozak mi je tada funkcionirao na hack'n'slash principu a morrowind je totalno drukčiji par čarapa i bio mi je previše hardcore..

tada je bila ta emisija na tv i u inat sam je počeo igrat, prošao par questova i navukao se.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Morrowind

Jel zna neko mod za grafiku a da mi ostane SP? Probo sam onaj iz prvog posta al nece se pokrenut...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Morrowind
Don Strongtoni kaže...

Jel zna neko mod za grafiku a da mi ostane SP? Probo sam onaj iz prvog posta al nece se pokrenut...

 

Nema veze ja naso...

 

http://www.mwmythicmods.com/telesphoros.htm

14 godina
neaktivan
offline
Morrowind

Eo poceo sam igrati igru i predobra je. stvrano ako neko nije treba ju probat. sam nekuzim kako da prelazim levele? kupovo sam si i odjecu i tak to i pojacavo skillove, čak sam i uspio napravit progres 2/10 al neznam kako

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Morrowind

Vjerovao ili ne, spavaj nakon što nakupiš dovoljno "experiencea".

''I don't believe in a lot of things but I do believe in duct tape.''
14 godina
neaktivan
offline
Re: Morrowind
blacko kaže...

Vjerovao ili ne, spavaj nakon što nakupiš dovoljno "experiencea".

sta da radim da nabildam brzo expirience

14 godina
neaktivan
offline
Re: Morrowind

Bilo je to davno, ali samo prelazi questove i doći će. Ionako je to predobra igra da bi se brzo prelazila...

''I don't believe in a lot of things but I do believe in duct tape.''
15 godina
neaktivan
offline
Morrowind

Evo jednog pitanja za iskusne "Morrowindaše" :)  Koja je šema s tim expansion packovima? Mislim da je sada najbolje (u iščekivanju TES-a 5) uz te packove kratiti vrijeme pošto ih nikada nisam instalirao. No nemam više svoj stari save i počinjem igru ispočetka... Sjećam se da mi je frend nekoć davno nešto spominjao da nije mudro čim kreneš igrati odmah staviti i expansione jer će doći neki likovi i ubit boga u tebi.... I tu dolazimo do pitanja: Koji level (otprilike) trebam biti da sam spreman na expansion packove?

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Morrowind
weirdfreak kaže...

Evo jednog pitanja za iskusne "Morrowindaše" :)  Koja je šema s tim expansion packovima? Mislim da je sada najbolje (u iščekivanju TES-a 5) uz te packove kratiti vrijeme pošto ih nikada nisam instalirao. No nemam više svoj stari save i počinjem igru ispočetka... Sjećam se da mi je frend nekoć davno nešto spominjao da nije mudro čim kreneš igrati odmah staviti i expansione jer će doći neki likovi i ubit boga u tebi.... I tu dolazimo do pitanja: Koji level (otprilike) trebam biti da sam spreman na expansion packove?

10 pa naviše...

Sting like a bee, flow like a butterfly...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Morrowind
Buller kaže...
weirdfreak kaže...

Evo jednog pitanja za iskusne "Morrowindaše" :)  Koja je šema s tim expansion packovima? Mislim da je sada najbolje (u iščekivanju TES-a 5) uz te packove kratiti vrijeme pošto ih nikada nisam instalirao. No nemam više svoj stari save i počinjem igru ispočetka... Sjećam se da mi je frend nekoć davno nešto spominjao da nije mudro čim kreneš igrati odmah staviti i expansione jer će doći neki likovi i ubit boga u tebi.... I tu dolazimo do pitanja: Koji level (otprilike) trebam biti da sam spreman na expansion packove?

10 pa naviše...

Ne budi takav, druže, meni je najzabavnije bilo kad me na level 1 napao DBovac :P

 

I još bolje je bilo kad sam sišao u sewerse u Mournholdu, ubio goblin warlordse i trainere (što mi nije ni bila misija, nisam je uopće bio dobio, samo sam išao tražit DB), obavio sve moguće šta se u sewersima može obavit, prošao nekoliko groznih sati (mrzim sewerse), samo da bi primjetio da sam na samom početku krivo skrenuo i da je tamo bio DB :D

 

Uglavnom, bloodmoon možeš držati uključen koliko ćeš jer ti on utječe tek kad stigneš na Solstheim, a ako nećeš da te DBovci napadaju na početku, kad si spreman uključi Tribunal.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2011 3:08 (DžavoŠepard).
13 godina
protjeran
offline
Re: Morrowind
DžavoŠepard kaže...
Buller kaže...
weirdfreak kaže...

Evo jednog pitanja za iskusne "Morrowindaše" :)  Koja je šema s tim expansion packovima? Mislim da je sada najbolje (u iščekivanju TES-a 5) uz te packove kratiti vrijeme pošto ih nikada nisam instalirao. No nemam više svoj stari save i počinjem igru ispočetka... Sjećam se da mi je frend nekoć davno nešto spominjao da nije mudro čim kreneš igrati odmah staviti i expansione jer će doći neki likovi i ubit boga u tebi.... I tu dolazimo do pitanja: Koji level (otprilike) trebam biti da sam spreman na expansion packove?

10 pa naviše...

Ne budi takav, druže, meni je najzabavnije bilo kad me na level 1 napao DBovac :P

 

I još bolje je bilo kad sam sišao u sewerse u Mournholdu, ubio goblin warlordse i trainere (što mi nije ni bila misija, nisam je uopće bio dobio, samo sam išao tražit DB), obavio sve moguće šta se u sewersima može obavit, prošao nekoliko groznih sati (mrzim sewerse), samo da bi primjetio da sam na samom početku krivo skrenuo i da je tamo bio DB :D

Slatka patnja.. :D

Sting like a bee, flow like a butterfly...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Morrowind
vukodlak_031 kaže...
blacko kaže...

Vjerovao ili ne, spavaj nakon što nakupiš dovoljno "experiencea".

sta da radim da nabildam brzo expirience

Stavi si HandtoHand za major skill, idi se šamarat s mudcrabovima, digneš se za 3 levela samo tako :P

13 godina
neaktivan
offline
Morrowind

Ja sam MW krenuo igrat tek nakon Obliviona, i glavni turnoff mi je bilo to... šta sporo trčim. I to šta ne možeš nikoga pravilno opalit s mačem bez da promašiš :P

 

Kasnije mi to ni nije bilo bitno.

 

Sjeća li se još ko svojeg najdražeg oružja? Ja sam oduvijek bio sklon Daedric Crescentu. Samo zbog njega sam si nabio long blade :P

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2011 3:14 (DžavoŠepard).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Morrowind

Meni je definitivno Ice Blade of the Monarch bio najdraze oruzje, jako rano sam ga nabavio i krsio je sve pred sobom, taj mac uz normalan damage je imao jos 40 pts-a frost damage-a ako se ne varam, mozda je imao cak i najjaci damage. Umbra mi nije bila nesto posebno. Daedric Crescent mi je bio previse cudan oblikom da bih ga koristio pa je uvjek zavrsio na polici, međutim onaj paralyze enchantment mi je bio fora. Chrysamere mi je bio ok mac ali mi je do toga kad sam ga nasao Ice Blade prirasao srcu tako da ga nisam previse koristio, osim toga i izgledao je prilicno neugledno da bih ga ja koristio {#} Daedric Dai-Katana mi je isto bilo odlicno oruzje pogotovo ako stavis fire enchantment na nju. Cak sam planirao zarobit Vivec-a u Azura's Star i s time soulgemom stavit enchantment na Dai-Katanu sa nekim bijesnim fire damage-om, nazalost taj plan nikad nisam uspio ispunit. Kako bilo odlicno oruzje koje sam uvjek za sobom vukao {#} Skull Crusher je isto bilo odlicno oruzje ali nikad nisam preferirao Blunt oruzja.  

12 godina
neaktivan
offline
Morrowind

 Pozdrav, eo da malo bumpam temu :)

 

  Počeo sam danas igrati MW,

počinjem i krenem ubit onoga u svjetioniku sa sjekirom koju sam kupio, i svaki put promašim, a on me ubije, ista stvar s mačem?

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2012 18:27 (donator_bubrega).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice