NFS od pocetka pa do danas

poruka: 37
|
čitano: 24.574
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
NFS od pocetka pa do danas

 

Žanr arkadnih utrka jedan je od najpopularnijih na svijetu,jedna od najpoznatijih

igara tog zanra je Need for Speed.Need for Speed(NFS) je serija igara osnovana na Kanadskoj tvrtki EA Black Box a izdata od strane Electronic Artsa.Igra se sastojala od utrka skupih automobila najpoznatim i ponekim sumskim stazama,ukljucujuci policiske potjere.Poslje izdavanja NFS High Stakesa,igra je dobila zapadno ime.Od NFS Undergrounda u igru su dodali uređivanje automobila.NFS je do danas izbrojio 21 nastavak, to su:

 

1.The Need for Speed  (1994) : To je bio prvi NFS 1994 godine izdan je za 3DO.1995 za PC i 1996 za PlayStation i Sega Saturn.

                

 

2.Need for Speed II  (1997) : U njemu su bili najpopularniji i najegzoticniji automobili toga vremena ukljucujuci Ford Indigo concept auto,radnja se odrzava na poljima i sumama po Sjevernoj Americi,Europi i Aziji.

                

 

3.Need for Speed V-Rally  (1997) : Kada je Eden Studios želio izdati V-Rally(Europska igra) u Sjevernoj Americi Electoric Arts je u kasnim mjesecima 1997 uvrstilo ime Need for Speed u V-Rally da bi povecali njegovu popularnost.

         

 

4.Need for Speed III  Hot Pursuit  (1998) : U toj igri su dodali "Hot Pursuit" mod u kojoj je igrac trebao pobijeci policiji ili biti policajac.Ovo je bila prva igra u kojoj ste mogli dodati nove automobile sa sluzbene stranice.

                

 

5.Need for Speed V-Rally 2  (1999) : Poznata i kao Test Drive V-Rally za U.S Sega Dreamcast,a Need for Speed V-Rally 2 za americki PlayStation.Razvio ga je Eden Studios i Atari Europe,a izdao ga je Atari Europe i Electronic Arts.

       

 

6.Need for Speed  High Stakes  (1999) : High Stakes(americki naziv) takodjer poznat kao Road Challenge(Europski i Brazilski naziv) izdan je u ljeto 1999.ova je igra imala takozvani split screen mode za dva igraca.Igra je izdana za PlayStation i PC.

         

 

7.Need for Speed  Porsche Unleashed  (2000) : Igra koja je imala tri naziva Porsche Unleashed za cijelu ameriku,Porsche 2000 za Europu ili samo Porsche za Njemacku.Ova je igra drukcija od predhodnika jer su u njoj bili samoautomobili marke Porsche.Igra je imala split screen mod a nekoliko godina kasnije izdana je za Game Boy Advance.

                 

 

8.Motor City Online  (2001) : Je bila MMOG(masive multyplayer online game) verzija Need for Speeda.U igri su bili pretezito americki "Cupei" i "Muscle cars" od 1930 do 1970.Motor City Online je prestao s postojanjem 29.kolovoza.2004.

 

 

9.Need for Speed  Hot Pursuit 2 : Je bio prvi NFS za šestu generaciju konzola a to su : Sega Dreamcast,PlayStation 2,Nitendo Game Cube i Xbox.Igra je takodjer imala "Hot Pursuit " mod ali ni priblizno realističan kao na prethodnim NFS-ovima,imala je cockpit mode,za multyplayer mode vise nisu koristili LAN igranje,vec GameSpy tj.preko interneta,i također je imala split screen.

                 

 

10.Need for Speed Underground  (2003) : Ovo je prvi NFS sa mogucnoscu tuniranja automobila i voznje ilegalnih utrka ali bez policiskih potjera.To je takodjer prvi NFS koji je imao svoju radnju.

         

 

11.Need for Speed Underground 2  (2004) : Igra koja je takodjer imala pricu kao i predhodnik,donosi nam free roam(vozikanje po gradu),nove opcije za tuning i SUV-ove. 

         

 

12.Need for Speed  Most Wanted  (2005) : Igra koja je bila medju prvim igrama izdanim za Xbox 360.Imala je policiske potjere i malo manje opcija za tuning od predhodnika.Takodjer je imala free roam.

                  

 

13.Need for Speed  Carbon  (2006) : U ovome nastavku je bio zanimljiv soundtrack tj, prilagođavao se automobilu koji vozite,imao je jednu novu znacajku "Autosculpt" odnosno prilagođavanje body kita prema svojoj volji,radnja se odvijala u izmišljenom gradu Palmontu,automobile ste osvajali prema tome koje ste auto prvo kupili.

          

 

14.Need for Speed  Prostreet  (2007) : U ovome nastavku vi ste Ryan Cooper,bivsi streetracer i novi clan legalnih utrka,utrke su se odvijale iskljucivo na zatvorenim stazama.

                   

 

15.Need for Speed  Undercover  (2008) : U ovom nastavku NFS "dolazi k sebi",vraca se ilegalnim utrkama,svijet se sastoji od cetiri djela,koji se sastoji od oko 175km ceste,ovdje ste u ulozi tajnog agenta koji rijesava razne misije.

                   

 

16.Need for Speed  Shift  (2009) : U ovom nastavku NFS se baca u vode simulacije,jednim dijelom je to uspijeo ali jos uvijek vise podsijeca na arkadu,utrke su se odvijale na zatvorenim stazama,uglavnom veliki napredak.

           

 

17.Need for Speed  World : Ranije poznat kao Need for Speed World Online,igra ima stil ranijih nastavaka Carbona i Most Wanteda,fokusirajuci se na ilegalne utrke,tuning i policske potjere,u igri se izmjenju dan i noć,i također moguće igranje Co-op moda tj. da igraci igraju kao policajci

                   

   

 

18.Need for Speed Nitro  (2009) : Izdat samo za Nitendo Wii, ima podrusku do 8 igraca,tokom utrke policajci ce vas pokusati zaustaviti,sa svakim ostecenjem smanjuje vam se maximalna brzina i kolicnina nitra.

       

 

19.Need for Speed Hot Pursuit  (2010) : NFS se vratio korijenima i preuzima stil nekadašnjih nastavaka. Igra omogućuje igraču da bude policajac ili trkač i imaju puni Career mod za obje uloge. Igra ima 160km otvorene ceste. Igra nudi i Multyplayer mod do 8 igrača.

 

 

20. Need for Speed Shift 2 Unleashed  (2011) : Razvijen od Slighty Mad Studious i nastavak je Need for Speed : Shift-a. Izdan 29 ozuljka 2011 godine. U igru su uvedene neke nove stvari kao nocno utrkivanje te vise podrucija koja igrac mora zavrsiti da bi napredovao. Ima i mnogo "manjih" napredaka, kao full demage za automobil te bolja fizika kod prevrtanja. 

 

Limited Edition paket, otkljucava 3 automobila : Nissan Silvia spec. R Aero, Alfa Romeo Giulietta i Lamborghini Murcielago LP640.

 

 

21. Need for Speed : The Run (2011) : Igra je najavljena na sluzbenoj stranici Need for Speed-a na Facebooku. Trailer ukljucuje potjere i utrke. Igra je najavljena za 15 Studeni 2011 godine. Trailer takodjer otkriva da se prica odvija na podrucuju SAD-a. Od San Francisca do New Yorka. Neki automobili koji se daju primjetiti su Audi R8 V10, Ford Mustang Shelby GT500 Super Snake, BMW M3 GTS, Pagani Huayra i drugi.

 

NFS Porsche Unleashed NFS Porsche Unleashed
Underground 2 Underground 2
Underground Underground
Hot Pursuit Hot Pursuit
V-Rally V-Rally
Most Wanted Most Wanted
Undercover Undercover
Shift Shift
World Online World Online
Nitro Nitro
Hot Pursuit (2010) Hot Pursuit (2010)
Shift 2 Unleashed Shift 2 Unleashed
Tuning is not a crime......Ako ne gori zeleno ne znaci da nisam tu...
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.7.2011 22:08 (Gman).
Moj PC  
32 0 hvala 31
15 godina
neaktivan
offline
NFS od pocetka pa do danas

To su bili dani Sramim se

 
12 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
NFS od pocetka pa do danas

Lijepo je prisjetit ih se svih..dođe mi sad da zaigram Underground I , on mi je nekako

ostao u dobrom sjećanju, vjerojatno zbog onog odličnog

Smijeh

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
NFS od pocetka pa do danas

ja i dan danas zaigram Underground II,sad cu nabavit Underground I.Smijeh

Tuning is not a crime......Ako ne gori zeleno ne znaci da nisam tu...
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
NFS od pocetka pa do danas

Joooj,Hot pursuit!Dugo ga nisam igrao sutra moram instalirat.

Tema je super,samo daj malo uredi,razdvoji naslove(godine),teško je za čitat kad ima puno.Ostalo,sve 5Smijeh(osim što slika hot pursuit nije iz Hot pursuita,koliko se sjećamNeodlučan,ne sjećam se te staze)

Fućkaj ga!
 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
NFS od pocetka pa do danas

ja sam tu slku nasao na google-u pa moguce da nije,sad cu dodati jos oju sliku.

Tuning is not a crime......Ako ne gori zeleno ne znaci da nisam tu...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
NFS od pocetka pa do danas

Jedini ispravak je da je i Hot Pursuit imao split screen, ne samo High Stakes.

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
NFS od pocetka pa do danas

Svaka cast na ulozenom trudu.

Imam par prijedloga.

Mogao bi boldati brojke da to sve bude uocljivije+dodati neki koristan link pokraj svake igre.

Neki NFS gameplay sa YT-a ili slicno.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
NFS od pocetka pa do danas

Hvala ti na ovoj temi meni stvarno fale stare igre i onaj blazeni osjecaj PSX-a

99 sam dobio Playstation i prve 2 igre koje sam nabavio za njega su bile Need for Speed 4 i Fifa 99

Danasnje igre nemaju tu car kao onda,u sjecanju mi je ostao najjaci intro u neku Nfs igru

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
NFS od pocetka pa do danas

evo sad sam uz svaki nfs stavio neki video ili gameplay,ako imate jos nekih prijedloga samo naprijed.Namigiva

Tuning is not a crime......Ako ne gori zeleno ne znaci da nisam tu...
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
NFS od pocetka pa do danas

kad se sjetim onih driftova na nfs underground 2 i otkljucavanja skylinea.

 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: NFS od pocetka pa do danas
robx kaže...

kad se sjetim onih driftova na nfs underground 2 i otkljucavanja skylinea.

on po meni ima najbolji i najrealniji drift od svih NFS-ova.

Tuning is not a crime......Ako ne gori zeleno ne znaci da nisam tu...
14 godina
neaktivan
offline
RE: NFS od pocetka pa do danas

NFS Most Wanted mi je najbolji,dan danas ga igram,mislio sam instalirati i underground 2 al mi se cd previse izgrebao :(

Steta sto nema vise ovakvih igrica,pucacina mi je vise pun kofer hehehehe ( nezamjerite ) :D

Acer 5535 AMD Athlon 64 x2 1.9ghz ATI Radeon HD3200, 3gb DDR2 250gb HDD Windows 7
15 godina
neaktivan
offline
NFS od pocetka pa do danas

Jao kad se sjetim! Kad sam bio klinac igrao sam na Sony kecu NFS 4: High Stakes i to mi je najdraži NFS do sada.. Najveći mi je gušt bio lov na bjegunce u policijskim autima.. I onda možeš zvati pojačanje, javljati kolegama da stave roadblock i spikes, možeš zvati helić i tako...

Zakon igra!

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: NFS od pocetka pa do danas

svaka čast, inače nfs world mi se čini zanimljivim, jel to netko probao igrat, ako je kakva je igra ??

Dompa
14 godina
neaktivan
offline
RE: NFS od pocetka pa do danas
Dompa kaže...

svaka čast, inače nfs world mi se čini zanimljivim, jel to netko probao igrat, ako je kakva je igra ??

koliko sam ja shvatio ta igra jos nije izasla.

Tuning is not a crime......Ako ne gori zeleno ne znaci da nisam tu...
15 godina
neaktivan
offline
NFS od pocetka pa do danas

18 nastavaka, ne 17 (stavi ovaj pod 17-ti, jer je izašao poslije Shifta)

 

Need for Speed Nitro (Nintendo Wii)

In the new franchising model for the series adopted by EA, Nitro takes its place aiming at casual gamers rather than the hardcore fans of the series and is also Nintendo exclusive. As with previous titles in the Need for Speed series, Nitro features a large catalog of customizable licensed vehicles, as well as cops. It is distinguished by fast, arcade racing with an anime-like visual, akin to the also upcoming Blur racing game. Need for Speed Nitro is also the first Need For Speed game that has traffic cars can also be bought in career mode (with the exception of the Volkswagen Golf traffic car).

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2010 23:01 (netko_namo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: NFS od pocetka pa do danas
netko_namo kaže...

18 nastavaka, ne 17 (stavi ovaj pod 17-ti, jer je izašao poslije Shifta)

 

Need for Speed Nitro (Nintendo Wii)

 

znam za Nitro ali ja ga nedozivljavam kao prvai NFS,al stavit cu ga kasnije.

Tuning is not a crime......Ako ne gori zeleno ne znaci da nisam tu...
15 godina
neaktivan
offline
RE: NFS od pocetka pa do danas
Gman kaže...
netko_namo kaže...

18 nastavaka, ne 17 (stavi ovaj pod 17-ti, jer je izašao poslije Shifta)

 

Need for Speed Nitro (Nintendo Wii)

 

znam za Nitro ali ja ga nedozivljavam kao prvai NFS,al stavit cu ga kasnije.

World Online je isto takav, al ipak je stavljen.

14 godina
neaktivan
offline
NFS od pocetka pa do danas

upravu si,stavit cu ga poslje.

 

EDIT : obnovljeno.

Tuning is not a crime......Ako ne gori zeleno ne znaci da nisam tu...
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2010 23:42 (Gman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
NFS od pocetka pa do danas

Ajme, Underground II...

Kad se sjetim suza krene, zamirišu uspomene...

Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: NFS od pocetka pa do danas
Šef kaže...

Ajme, Underground II...

Kad se sjetim suza krene, zamirišu uspomene...

ta dobra stara vremena.Sramim se

Tuning is not a crime......Ako ne gori zeleno ne znaci da nisam tu...
15 godina
neaktivan
offline
NFS od pocetka pa do danas

Sjecam se kad sam igrao NFS III  Hot Pursuit, još nisam znao engleski pa sam je zvao Need For Speed Pršut xD

 
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: NFS od pocetka pa do danas
misko28 kaže...

Sjecam se kad sam igrao NFS III  Hot Pursuit, još nisam znao engleski pa sam je zvao Need For Speed Pršut xD

 

i ja 

14 godina
neaktivan
offline
NFS od pocetka pa do danas

ma NFS je prica sama za sebe.

Tuning is not a crime......Ako ne gori zeleno ne znaci da nisam tu...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
NFS od pocetka pa do danas

Lista malo updateana.Uredio sam malo ove gameplayeve i stavio jos koji trailer za NFS World.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
NFS od pocetka pa do danas

Ovo je prava stvar, svaka čast majstore!

Tako funkcionira Formula 1 - rekao je kolumbijski vozač
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: NFS od pocetka pa do danas
Gman kaže...

Lista malo updateana.Uredio sam malo ove gameplayeve i stavio jos koji trailer za NFS World.

Bravo,svaka častNamigiva

Fućkaj ga!
14 godina
neaktivan
offline
NFS od pocetka pa do danas

BUMP! Evo narode lista malo updejtana. {#}

Ne vozi brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
NFS od pocetka pa do danas

Postoji jos i NFS Underground Rivals, mala igra poput Nitro-a, bila je napravljena samo za PSP.

 

btw., ja i dan danas imam instaliran UG2, moddovao sam ga skoro cijelog sto se auta tice, i lagano uzivam u vozikanju{#}

Koliko ga god mi pljuvali, omalovazavali i kritizirali, NFS je NFS, opet ga svi igramo i vozimo, bez obzira koji je dio u pitanju.

 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice