Overwatch (Blizzard studios)

poruka: 3.497
|
čitano: 380.784
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Promster kaže...

Ja sam ove sezone odlučio igrati tj. pickati ono kaj hoću u compu (a da to ima smisla naravno), bilo to DPS, tank ili heal. Jer mi je dosta da uvijek ja budem taj koji flexa i popunjava rupe. Fino insta-lockam ono kaj mi se igra tu rundu i to je to, nek se ostali prilagode, jer ako sam već platio igru da barem onda igram ono kaj želim. I naravno to se pokazalo kao odlična taktika ako vam je cilj da čim više padnete u SRu, umjesto uobičajnog winrate-a 48-52% sad sam fino na 26%, ali ne smeta mi previše. I ne može se baš reći da "suckam" sa herojima koje odaberem kad u većini slučajeva pokupim medalje u kategorijama u kojima bi i trebao. Ukratko: ajmo taj role-select.

 Ne slazem se sa tobom. Ako zelis igrat ono sto ti se igra imas quick play i arcade za to pa tamo igraj bez da drugim ljudima unistis game. U competetivu treba uzat ono sto se zna igrat, dat maksimum od sebe i biti timski igrac jer u ovo igri nema mjesta za sebicnost.

7 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Upravo ovo što je The_K rekao. Igrati ono što želiš, a ne ono što tim treba za pobjedu je stavljanje soli na ranu. I ovako postoji masa igrača koji instalockaju i ne switchaju, a ako ti to još radiš onda ti samo gore može biti. Osim toga, rank koji imaš trenutno je rank koji si postigao zahvaljujući flexanju, a ne zato što si instalockao heroje koje ti se tada igraju, tako da i nije čudo što ti se rank sada prilagođava, na tvoju žalost prema slabijem sr-u.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
The_K kaže...
Promster kaže...

Ja sam ove sezone odlučio igrati tj. pickati ono kaj hoću u compu (a da to ima smisla naravno), bilo to DPS, tank ili heal. Jer mi je dosta da uvijek ja budem taj koji flexa i popunjava rupe. Fino insta-lockam ono kaj mi se igra tu rundu i to je to, nek se ostali prilagode, jer ako sam već platio igru da barem onda igram ono kaj želim. I naravno to se pokazalo kao odlična taktika ako vam je cilj da čim više padnete u SRu, umjesto uobičajnog winrate-a 48-52% sad sam fino na 26%, ali ne smeta mi previše. I ne može se baš reći da "suckam" sa herojima koje odaberem kad u većini slučajeva pokupim medalje u kategorijama u kojima bi i trebao. Ukratko: ajmo taj role-select.

 Ne slazem se sa tobom. Ako zelis igrat ono sto ti se igra imas quick play i arcade za to pa tamo igraj bez da drugim ljudima unistis game. U competetivu treba uzat ono sto se zna igrat, dat maksimum od sebe i biti timski igrac jer u ovo igri nema mjesta za sebicnost.

Pročitaj podcrtano...Ne igram heroje koje ne znam, npr. Genjia i ostale heroje koji mi ne leže ne uzimam. Ali kad od 3 DPS-a u momčadi imam najviše elimsa i damagea, ja stvarno ne vidim kako uništavam ljudima game, a da ne spominjem glupo korištenje ultija koja sam primjetio u zadnje vrijeme, nakon već gotovo dobivenog team fighta 76 pali tactical visor (ovo se često događa) itd...I naravno ako me dobro counteraju i nisam učinkovit tad mijenjam, jer se ni meni ne igra ako me siluju. Jednostavno više neću popunjavati rupe u momčadi već si uzmem ono što želim i u čemu mislim da sam dobar, samo je fascinantno koliko se je malo ljudi spremno "žrtvovati" zbog momčadi, na žalost ja sam postao jedan od njih.

 

Ja uvijek dajem maksimum i ne zajebavam se kad igram u competetivu, ali mi je puna kapa da ja svoj maksimum konstantno moram davati na healerima. Nakon 8 sezona jednostavno više ne želim konstantno biti primoran igrati healera ako želim da imamo šanse za pobijedu. Mislim da me možeš shvatiti, a u svemu tome nisam ni spomenuo toksičnost, evo sad neki game dobijem insta-lock Widow koji se doslovno dere i cvili u voice chatu od prve sekunde kako su nas spojili.

7 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Papa Jeff je po prvi puta u povijesti službeno objavio listu najigranijih heroja po rankovima, a temu je komentirao i Stylosa u svojem najnovijem

.

 

Moj je zaključak da je D.Va najpopularnij heroj zbog 3 glavna razloga:

1) Ima niski skill floor i visoki skill ceiling što znači da je pristupačna noobovima, a u isto vrijeme je i profesionalci mogu efikasno koristiti.

2) Uklapa se u skoro svaku kompoziciju. Oćeš Dive sa Winstonom, može. Oćeš Deathball sa Rheinom, može. Oćeš sporiju shield ili cheese kompoziciju za Orisom, nema problema.

3) Izuzetno visoki pickrate Moire kojoj je Dva direktni counter jer može pojesti njezine kugle.

 

Osim DVe lijepo se vidi koliko je Moira zapravo kvalitetan, da ne kažem OP, heroj kad je doslovno u svakom ranku među prva 4 najigranija heroja.

 

A za ove scrubove koji neznaju kontrirati Junk-a i već mjesecima plaču kako je OP ovdje je lijepa statistika koja dokazuje kako to zapravo nije jer u Platinum + ranku nije niti među prvih 10 najpickanijih heroja, a ti rankovi okuplaju preko trećine ukupne populacije OW-a.

 

Također lijepo je vidjeti potvrdu onoga što sam ovdje već govorio, da je Zenya izuzetno teško igrati u nekoordiniranom okruženju i da su zbog toga Moira, Mecy i Ana (do Diamonda) mnogo superiorniji healeri.

 

I još je jednom stigao dokaz kako je da bi postao dobar s Tracericom potrebno eliminirati društveni život, posao, obitelj i spavanje i umjesto toga igrati Tracericu non-stop.

 

Sve u svemu, zanimljiva statistika i konačno da smo dobili nešto službeno, a ne da ljudi navode nekakve izmišljotine sa linkova trećih stranica.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Promster kaže...

Pročitaj podcrtano...Ne igram heroje koje ne znam, npr. Genjia i ostale heroje koji mi ne leže ne uzimam. Ali kad od 3 DPS-a u momčadi imam najviše elimsa i damagea, ja stvarno ne vidim kako uništavam ljudima game, a da ne spominjem glupo korištenje ultija koja sam primjetio u zadnje vrijeme, nakon već gotovo dobivenog team fighta 76 pali tactical visor (ovo se često događa) itd...I naravno ako me dobro counteraju i nisam učinkovit tad mijenjam, jer se ni meni ne igra ako me siluju. Jednostavno više neću popunjavati rupe u momčadi već si uzmem ono što želim i u čemu mislim da sam dobar, samo je fascinantno koliko se je malo ljudi spremno "žrtvovati" zbog momčadi, na žalost ja sam postao jedan od njih.

 

Ja uvijek dajem maksimum i ne zajebavam se kad igram u competetivu, ali mi je puna kapa da ja svoj maksimum konstantno moram davati na healerima. Nakon 8 sezona jednostavno više ne želim konstantno biti primoran igrati healera ako želim da imamo šanse za pobijedu. Mislim da me možeš shvatiti, a u svemu tome nisam ni spomenuo toksičnost, evo sad neki game dobijem insta-lock Widow koji se doslovno dere i cvili u voice chatu od prve sekunde kako su nas spojili.

 Znam kako ti je, ja sam isto flex igrač i supportati trash DPS-ove ili suicidalne tenkove je najgore iskustvo u OW-u. I zato sam i ja prolazio faze kada sam instalockao DPS-ove jer sam skužio da sa Junkom mogu bolje odigrati nego 70% DPS igrača koje inače dobivam u timu. Ali ubrzo sam odustao od toga jer se toksičnost mojih igara primjetno povećala.

 

Sva sreća pa nas je tata Jeff nagradio s nekoliko poklona u zadnje vrijeme. Moira koju je veoma zabavno igrati. Mercy koja više nije must pick. Ana koja je opet postala viable. I dolazi Brigitta. Uz to svi tenkovi koji mogu funkcionirati. Tako da bih rekao da je ovo možda i najbolje vrijeme za nas flex igrače. Nikad nismo imali više heroja za izabrati.

 

Jučer smo napadali Hanamuru 1st sa 3 main healera - Mercy, Moira i ja sam igrao Anu. Još smo imali Genjia, Roadhoga i Rheina. Slomili ih iz drugog pokušaja s time da je samo Mercy popala Valkyre. Za 2nd point smo onda promijenili na 2-2-2 jer nismo mogli osigurati high ground i u OT-u smo i to osvojili i na kraju pobjedili tekmu.

12 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
D-wook kaže...

Papa Jeff je po prvi puta u povijesti službeno objavio listu najigranijih heroja po rankovima, a temu je komentirao i Stylosa u svojem najnovijem

.

 

Moj je zaključak da je D.Va najpopularnij heroj zbog 3 glavna razloga:

1) Ima niski skill floor i visoki skill ceiling što znači da je pristupačna noobovima, a u isto vrijeme je i profesionalci mogu efikasno koristiti.

2) Uklapa se u skoro svaku kompoziciju. Oćeš Dive sa Winstonom, može. Oćeš Deathball sa Rheinom, može. Oćeš sporiju shield ili cheese kompoziciju za Orisom, nema problema.

3) Izuzetno visoki pickrate Moire kojoj je Dva direktni counter jer može pojesti njezine kugle.

 

Osim DVe lijepo se vidi koliko je Moira zapravo kvalitetan, da ne kažem OP, heroj kad je doslovno u svakom ranku među prva 4 najigranija heroja.

 

A za ove scrubove koji neznaju kontrirati Junk-a i već mjesecima plaču kako je OP ovdje je lijepa statistika koja dokazuje kako to zapravo nije jer u Platinum + ranku nije niti među prvih 10 najpickanijih heroja, a ti rankovi okuplaju preko trećine ukupne populacije OW-a.

 

Također lijepo je vidjeti potvrdu onoga što sam ovdje već govorio, da je Zenya izuzetno teško igrati u nekoordiniranom okruženju i da su zbog toga Moira, Mecy i Ana (do Diamonda) mnogo superiorniji healeri.

 

I još je jednom stigao dokaz kako je da bi postao dobar s Tracericom potrebno eliminirati društveni život, posao, obitelj i spavanje i umjesto toga igrati Tracericu non-stop.

 

Sve u svemu, zanimljiva statistika i konačno da smo dobili nešto službeno, a ne da ljudi navode nekakve izmišljotine sa linkova trećih stranica.

 Statistika je nakon Junk nerfa, prije toga mu je bio puno veci pick rate. Ista stvar kao i Mercy. Primjecujem i iz vlastitog iskustva, prije je bio u svakoj igri, sad ga srecom rijetko kad vidim.

 

"A za ove scrubove koji neznaju kontrirati Junk-a i već mjesecima plaču kako je OP" - moram primijetit jednog scruba koji place da je Pharah OP, i da je navodno 20 igri "odluceno Pharah pickom", a ni nje nema u top pickovima nigdje ;) necemo nikoga imenovat... BTW, Pharah je laksa za kontrirati nego Junk, osim u granicnim slucajeva kad se citava kompozicija vrti oko nje tipa D'va, Pharah, Zen i Mercy koji su na njoj stalno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 15:40 (Minneyar).
10 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Blockao ovoga mutavoga trolla davnih dana ljepota posjetiti OW forum i ne citati njegova smrdljiva baljezganja bez imalo mozga,skilla i logike.

PS:Savjet ostalima uradite isto osjecat cete se mnogo,mnogo bolje lik je neko razmazeno deriste i mentalno nestabilna osoba bas nema nikakvoga smisla pokusati voditi razgovor sa njim.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Pozdrav ljudi moze savijet gdje kupiti overwatch najpovoljnije?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
mislioc kaže...

Pozdrav ljudi moze savijet gdje kupiti overwatch najpovoljnije?

 instant gaming https://www.instant-gaming.com/en/2208-buy-key-battlenet-overwatch/

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2018 12:11 (morbida).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
mislioc kaže...

Pozdrav ljudi moze savijet gdje kupiti overwatch najpovoljnije?

 Ako si staromodan i volis kutijice ima kod nas u svijetu medija GOTY verzija za 249 kuna.

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Mrgud Veliki kaže...
mislioc kaže...

Pozdrav ljudi moze savijet gdje kupiti overwatch najpovoljnije?

 Ako si staromodan i volis kutijice ima kod nas u svijetu medija GOTY verzija za 249 kuna.

 

 

 

 

 Uzeo sam goty preko instant gaminga za 25.5 eura.

9 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

ako netko hoce vidjeti kako zagrebcani igraju overwatch protiv drugih ekipa, danas protiv liverpoola. https://cityleague.gg/ 

 

https://www.twitch.tv/videos/237203088

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Overwatch (Blizzard studios)

Inside Overwatch | Brigitte Concept Art

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Zamolio bih nekoga da mi objasni matchmaking u ovoj igri, tj. onaj famozni MMR...

 

Prvo da kazem da sam los, jedino sa Moirom i Sombrom znam vrhunski odigrat i naravno Torbjornom tj. turret odradi posao, ali sa ta tri lika nisam igrao sigurno mjesec dana...

 

Ne shvacam zasto svaku jebenu partiju moram bit sa srebrnima, ponekad i sa gold igracima ili sa likovima sa tonom zvjezdica dok sam ja lvl 86 (i to poprilicno los). Ok, zvjezdice ne znace da je netko dobar nego to da netko puno igra, ali ja sam u svakoj jebenoj partiji ko glineni golub. Koliko sam citao Blizzard tezi tome da svi imaju 50:50 omjer pobjeda i poraza, a sta je najbolje od svega i jesam tu negdje, ali na nacin da ili mi nekoga pregazimo ko plitak potok ili netko nas, ne sjecam se kad sam zadnji put imao overtime u partiji, kada je bilo napeto itd...

I am over 9000!!!
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Previše je tu varijabli koje mogu utjecati na tijek meča. Od same prirode igra koja naginje streamrollingu do milijon različith stvari koje igru mogu okrenuti igru u jednom ili drugom smjeru. Zbog svega toga još se ja i čudim koliko zapravo mnogo napetih partija dobivam.

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Shivi kaže...

Zamolio bih nekoga da mi objasni matchmaking u ovoj igri, tj. onaj famozni MMR...

 

Prvo da kazem da sam los, jedino sa Moirom i Sombrom znam vrhunski odigrat i naravno Torbjornom tj. turret odradi posao, ali sa ta tri lika nisam igrao sigurno mjesec dana...

 

Ne shvacam zasto svaku jebenu partiju moram bit sa srebrnima, ponekad i sa gold igracima ili sa likovima sa tonom zvjezdica dok sam ja lvl 86 (i to poprilicno los). Ok, zvjezdice ne znace da je netko dobar nego to da netko puno igra, ali ja sam u svakoj jebenoj partiji ko glineni golub. Koliko sam citao Blizzard tezi tome da svi imaju 50:50 omjer pobjeda i poraza, a sta je najbolje od svega i jesam tu negdje, ali na nacin da ili mi nekoga pregazimo ko plitak potok ili netko nas, ne sjecam se kad sam zadnji put imao overtime u partiji, kada je bilo napeto itd...

 zato što ti imaš slični mmr tj SR kao i oni.

13 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Blizzard zajedno u mečeve stavlja igrače koji su sličnog "skilla", i vrlo vjerojatno tih 12 igrača i je sličnog skilla (zanemarimo smurfove). Gaženje i steamrolling se događa zato jer, iako su svi sličnog skilla, jedna momčad dobije 4 heal maina i 2 DPS maina i onda netko mora flexati a jednostavno neke heroje (koje mora odabrati kako bi team comp bio normalan) ne zna igrati. Dok druga momčad dobije 3DPS maina, 2 tank maina i jednog heal maina, i ta druga momčad je puno bolje balansirana jer ljudi igraju ono kaj znaju. Naravno nije to uvijek tako, ali premam mom mišljenju to je razlog ovih problema. Zato kažem opet, ajmo više taj role-select.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Tygaa kaže...
Shivi kaže...

Zamolio bih nekoga da mi objasni matchmaking u ovoj igri, tj. onaj famozni MMR...

 

Prvo da kazem da sam los, jedino sa Moirom i Sombrom znam vrhunski odigrat i naravno Torbjornom tj. turret odradi posao, ali sa ta tri lika nisam igrao sigurno mjesec dana...

 

Ne shvacam zasto svaku jebenu partiju moram bit sa srebrnima, ponekad i sa gold igracima ili sa likovima sa tonom zvjezdica dok sam ja lvl 86 (i to poprilicno los). Ok, zvjezdice ne znace da je netko dobar nego to da netko puno igra, ali ja sam u svakoj jebenoj partiji ko glineni golub. Koliko sam citao Blizzard tezi tome da svi imaju 50:50 omjer pobjeda i poraza, a sta je najbolje od svega i jesam tu negdje, ali na nacin da ili mi nekoga pregazimo ko plitak potok ili netko nas, ne sjecam se kad sam zadnji put imao overtime u partiji, kada je bilo napeto itd...

 zato što ti imaš slični mmr tj SR kao i oni.

 Znaci blizzard logic kaze da igrac sa omjerom W/L 300/300 ima isti mmr, SR ili sta god kao i onaj sa omjerom 10000/10000? Da li na SR utjece npr. koliko precizno gadam tokom igre, koliko sam na objectu i slicne stvari ili iskljucivo W/L rating?

 

Smurfovi su posebna prica, vjerojatno neki isfrustrirani kompleksasi...

I am over 9000!!!
13 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Ne, možeš ti imati veći winrate on nekog tko je u Diamondu, a ti ćeš biti npr u silveru. u SR računicu mnogo toga ulazi i nije baš jednostavna, Blizzard uspoređuje koliko si dobar s nekim herojem u usporedbi sa svim ostalim igračima (vjerujem da tu unutra ulazi aim %, objective time itd..). Ali od nedavno Blizzard je ukinuo "Performance based" podjelu SR-a u Diamondu i iznad, znači ukoliko imaš "jadan" učinak u nekom meču, dobit ćeš isti broj SR-a kao i tvoj suigrač koji je dominirao, pod uvjetom da ste pobijedili. A za sve ispod Diamonda to nije tako, tu se gleda i tvoj učinak i po tome se dijeli SR.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

ja se lagano penjem, trenutno na 3810, probat cu izvuc GM ove sezone ali tesko.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Nisam baš pratio OWL u drugoj fazi jer su promijenili termin, ali sam sad u subotu uhvatio par mečeva i Dynasty-Spitfire na Kings Row je bio ogledan primjer meča kako bi Overwatch kao igra trebala funkcionirati. Izmjenjali su MASU kompozicija i heroja, counterpickali što više mogli i bilo je zbilja užitak gledati.

 

Ove ostale mape što sam uspio pogledati su se i dalje pokazale kao igralište za DIVE kompoziciju, Genjia i Tracer. Pogotovo me pogodi kad netko pokuša odigrati dva hitscana na KOTH (Mcree, Soldier) i onda ih ovi toliko izdominiraju sa Tracer i Genjiem da to nije ni smješno. Ta dva heroja još uvijek malo previše dominiraju.

 

No vidio sam da su odlučili ovu nedjelju staviti završnicu faze u normalno vrijeme u 2200 i 0000 sati pa ću to pogledati, nadam se dobrim dvobojima.

 

Što se tiče XQC-a, žalosno je do kuda je SJWizam dogurao i što je napravio od nečega što bi primarno trebao biti SPORT. U potpunosti sam na strani XQC-a i očigledano je da su ga se htjeli riješiti, ali mi se isto tako čini da on nije uspjevao balansirati između pro karijere i streama i to ga je činili frustriranim pa je ovakvo riješenje možda i bolje za obje strane.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

evo jedan gejm iz kasnih sati pa igrao sa ekipom iz GMa.. na defense igrao moiru, nakon kaj su cappali point nisu mogli dalje, na attacku igrao mercy uz pharu i lagano winali gejm.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Overwatch (Blizzard studios)

Introducing Brigitte | Overwatch

 

New Overwatch Patch - Brigitte Live & Sombra Nerf [Patch in A Minute]

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

po prvi put u GMu D:

 
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Tygaa kaže...

po prvi put u GMu D:

 Cestitke, uskoro mozda dodes i do D-wookovog nivoa :D

15 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Minneyar kaže...
Tygaa kaže...

po prvi put u GMu D:

 Cestitke, uskoro mozda dodes i do D-wookovog nivoa :D

 teško, ja sam čuo glasnie da ga dallas fuel ganja otkad su šutnuli xQc-a, al svakako čestitke kolegi

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Tygaa kaže...

po prvi put u GMu D:

 Bravo tygaa i zasluzio si 

13 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Kaj mislite o mapama u Overwatchu, općenito kakav posao Blizzard radi na tom području po vašem mišljenu? Koje su vam najdraže, a koje najomraženije?

 

Neke od meni najboljih su: Nepal, Eichenwalde, King's Row. Dok Oasis i Horizon Lunar Colony ne mogu smisliti. Ostale su sve tu njegdje, ima bolji i gorih, al ove koje sam ispisao se ističu (po dobrom il lošem).

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Promster kaže...

Kaj mislite o mapama u Overwatchu, općenito kakav posao Blizzard radi na tom području po vašem mišljenu? Koje su vam najdraže, a koje najomraženije?

 

Neke od meni najboljih su: Nepal, Eichenwalde, King's Row. Dok Oasis i Horizon Lunar Colony ne mogu smisliti. Ostale su sve tu njegdje, ima bolji i gorih, al ove koje sam ispisao se ističu (po dobrom il lošem).

 Najdraze King's Row, Eichenwalde i Junkertown, najomrazenije sve KotH, posebno Lijang Tower. Ne volim bas ni Lunar Colony ni Blizzard World, zasad.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Tygaa kaže...

po prvi put u GMu D:

 Samo jedno pitanje, jel igraš na 144 HZ monitoru ili 60HZ?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice