Pro Evolution Soccer 2019

poruka: 1.215
|
čitano: 213.402
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2019

ja sam itekako zadovoljan

gameplay je jos malo bolji i realisticniji..a posebno mi se svidjelo sto passovi trokutom vise nisu onako ultraprecizni kao prije..sad dosta cesto (ovisi o tezini situacije i polozaju igraca) neotiđu tamo gdje bi mi željeli..i to mi se posebno sviđa...također sam to ponekad primjetio i kod šuteva...osobno bi volio da se jos cesce događaju traljava dodavanja i traljavi šutevi,ali i ovo sada je vec zadovoljavajuce...vidjet cu kako je to sa slabijim ekipama jer francuska,liverpool,inter i schalke s kojima sam igrao ipak imaju odlicne igrace

travnjak bi mozda mogao/trebao malo bolje izgledati

 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2019

Novi meni mi se sviđa. Brze zamjene u igri. Grafika je ljepša, ali teren mi je čudan i nešto su tu zeznuli. Kao da igrači lete po nekom ledu. Online igra brza kao i fifa. Nažalost meni se čini da još dugi niz godina ne budemo igrali neki bolji nogomet. Kad se smanji brzina i podesi bolja kamera onda to puno bolje izgleda. Znači za oflline sa ekipom se bude igralo, ali teško da ću odmah uzeti čim izađe. Pes i fifa biti besplatni par godina dok ne srede igre kao izvinjenje za prodavanje magle za sve ove godine. I fifa i pes na normal brzini kao hokej:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2019

I meni izgleda brža nego 2018. Ne vidi se neki ogromni napredak. Brze izmjene su ok, ali Konami ko Konami je i tu morao zeznuti stvar. Možda samo u demu ne rade tijekom prekida što nema smisla.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Pro Evolution Soccer 2019
mariclius kaže...

Novi meni mi se sviđa. Brze zamjene u igri. Grafika je ljepša, ali teren mi je čudan i nešto su tu zeznuli. Kao da igrači lete po nekom ledu. Online igra brza kao i fifa. Nažalost meni se čini da još dugi niz godina ne budemo igrali neki bolji nogomet. Kad se smanji brzina i podesi bolja kamera onda to puno bolje izgleda. Znači za oflline sa ekipom se bude igralo, ali teško da ću odmah uzeti čim izađe. Pes i fifa biti besplatni par godina dok ne srede igre kao izvinjenje za prodavanje magle za sve ove godine. I fifa i pes na normal brzini kao hokej:)

 Da čudna je. Kada kamera zumira teren trava izgleda prekrasno, no čim se kamera digne na tribine gubi se filing trave i više manje izgleda glatko kao bilijarski stol. Možda to poprave do izlaska igre. Inače grafička prezentacija na nivou. Ostalo kako kome. Animacija mreže i lopte koja se zabija u nju isto mi izgleda jako lijepo. Gušt je kada zabiješ gol. S obzirom da igram fifu nekako mi se čine dodavanja jako točna. Nema onog silovanja kao u fifi kada hoću dodati lijevo a igra doda desno. Prebacivanje s igrača na igrača je isto precizno. U fifi 18 su tu nešto gadno sjebali jer mi je to mora cijelu godinu. Igra uvijek odluči što je bolje za mene pa me nerijetko tako ujebe.

15 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2019

Ne znam kako bi Vi travu sa udaljene kamere napravili realnom..no otom potom

 

Zasad iako je problem kaj traje 5 minuta od pozitivnih stvari mogu istaknuti:

 

1) Dodavanja su puno zanimljivija...brža/sporija nisu ujednačena kao na prošlom pesu gdje nije bilo neke razlike između 2/3 u puno napunjenog dodavanaj..prirodnija su

2) Animacije bolje kod kretanja igrača

3) Gol mreža - izgeda savršeno kad zabiješ gol...kad se lijepo cijela strese 

4) Kažnjavanje pogrešaka - ne prolzai prtaljanje sa loptom..ako si loptu krivo daš u for sad se možeš obrambeno lagano ubaciti i pokupiti tu loptu..isto tako akos e braniš izletiš  glupo sa obrambenim tu je rupetania i da se iskoristit

5)Ubraznje igrača sa loptom i bez lopte- napokon vidljiva razlika

6) Golmani još uvije puše potkopane lopte..poušaj loba

7) Bolja grafika, brži izbornici, puno ljepši izgel statisike na poluvremenu koji nije gloazan i ružan ko na prošlom PES-u

8) Mvicu bolja uklizavanja i mogućnost uzimanja lopte bez faula..nekad prođe nekad ne..al ovaj put izgleda prirodnije

9) Brze zamjene..dobar koncept zamjena bez prekidanja igre - moguć kod svake cut scene

10) Presjecanje lopti napokon radi kak spada

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 0:22 (plavi08).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2019

Za sada PES 2019 Demo i dalje nije dostupan na Steamu. Kada upišem u tražilicu "pro evolution soccer" i kliknem na Demo samo me usmjeri na full verziju igre. Na službenom twitter profilu PESa vidim da su već neki počeli skidati, valjda to ima veze sa regijom odnosno kontinentom. 

 

EDIT: Ako imate i dalje problem sa Steam verzijom igrom, može se skinuti preko ovog linka - SteamDB - PES 2019 Demo

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 4:05 (Snoozly).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2019

Pa da tam di ti je puna verzija desno oko sredine stranice ti je Download demo 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2019

Meni je fps zaključan na 36, ne mogu uopće igrati, čisti slide show ne znam šta se događa, stavio sam u opcijama 60fps gameplay i sve. 

 

http://prntscr.com/kgh5as

 

http://prntscr.com/kgh5d2

 

Prvi put mi se ovo događa sve ostale igre rade najnormalnije :D

 

Pes 2018 također...

 

EDIT: Nakon reinstall radi sve kako treba odigrao 1 tekmu. Manje više tipičan pes, ništa posebno novoga. Preskačemo ove godine nakon a i ne zanimaju me više takve igre :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 8:20 (BeLLicus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
Kako da otvorim postavke? Tipa kao za fifu, imas play dugme na Originu i onda te lijepo pita, play game, options/settings ili exit, trebam naredit rezoluciju...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
Ma kod Konamija sve mora biti komplicirano. U folderu gdje je .exe imaš file settings gdje radiš takve stvari
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
I mislio sam da je to kao i prije... majko mila, al okej, hvala puno!
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
Hexfire kaže...
Ma kod Konamija sve mora biti komplicirano. U folderu gdje je .exe imaš file settings gdje radiš takve stvari

 Nemoj ti po KONAMI-ju. Gdje se još moš maskirat iza kartona i da to protivnici puše 

13 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2019

Odigrao par online tekmi. Konekcija uglavnom ok. Zadnju sam s L'poolom pregazio nekog klinca s Barcom, imat će traume do puberteta. Sve u svemu, ok mi je. Mrvicu je brži nego prošli, passovi mi nekad ne idu ni blizu točno kako bi trebali (brat bratu nisam ni gledao u postavkama što je po defaultu), a vidim da ni protivnicima nije baš bilo lako. Prosjek točnosti passova oko 70%, a igrao sam protiv Barce i Francuske uglavnom. Čudno.

 

Fifa ide u nekakvom smjeru više manualne obrane, traži od igrača puno više skilla i koncentracije, a PES mi ovdje izgleda skroz suprotno. Moja obrana je toliko stvari riješila sama da pola vremena nemam potrebe išta dirati. Plus što Liverpool igra taj high pressing, a pošto je stamina smeće u obje igre možeš ga forsirati cijelu tekmu. I FIFA ima taj problem gdje ljudi koji baš ne znaju igrati obranu, stave high pressure i tak igraju cijelu tekmu. S realnošću nikakve veze. Dojam zasad je da je prelako uzeti loptu na centru ili presjeći neki pass kojeg nisi bio ni svjestan. Ali demo je ipak demo, tko zna kako će to izgledati. Opet je to korak u dobrom smjeru, ali bez nekakvog ozbiljnog redizajna online komponente i dalje nema šanse pokraj EA-a.

 

Na kraju balade, šanse da ipak i izdvojim nešto para za PES na plejci su jako tanke. Dolaze Spiderman i Red Dead 2, do Nove Godine imam šta igrati. Već onda će izaći ona Lite verzija pa možda isprobam barem to.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Pro Evolution Soccer 2019
plavi08 kaže...

Ne znam kako bi Vi travu sa udaljene kamere napravili realnom..no otom potom

 

 Sve pet, teško je to ali nije niti ok da je ovako glatka površina kao što je sada jer ne izgleda uvjerljivo. Pa prijašnjih godina to je bolje izgledalo, ili si samo utvaram da je tako bilo..

15 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2019

Juce spašava stvar 

 

Definiranje custom vremena za demo :  https://forum.cropes.org/index.php/topic,15251.msg272477.html#msg272477

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2019

Mene je ovaj pes odusevio u pozitivnom smislu, napokon neka fudbalska igra da valja. Ako matchmaking ostane kao u demu prelazim na pes posle 4 godine gubljenja zivaca sa fifom. 👍

Svako prolece na Zvezdu mirise...
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Pro Evolution Soccer 2019

Ovaj PES me podsjeća na neke stara izdanja, od PES-a 2013 pa na niže tj. starije. Nešto su hebeno izmjenili i osjećaj je drugačiji. Što se samog gameplaya tiče ne znam što bi mislio, ali nisam pretjerano oduševljen.

 

Travnjak bolje izgleda, mreže konačno izgledaju kak spada, modeli igrača lijepo odrađeni, sam gameplay nkako čudan, ne mogu definirati, na trenutak realno, pa kaotično. Ovaj put ću izdržati haype i lijepo preskočiti novo izdanje, jer mislim da im igra ne vrijedi više od 30 EUR.

 

Ovaj put startam s FIFA 19 od samog početka, a ne kao u dvije prošle sezone tek tamo za blagdane. Mislim da FIFA ipak nudi puni paket i čak više od toga, tako da je odluka konačna iako sam mislio preskočiti i fifu, ali ima neki osjećaj da će fifa biti prava za narednu sezonu.

The Commissioner of Football
 
0 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
TheMaverick kaže...

Ovaj PES me podsjeća na neke stara izdanja, od PES-a 2013 pa na niže tj. starije. Nešto su hebeno izmjenili i osjećaj je drugačiji. Što se samog gameplaya tiče ne znam što bi mislio, ali nisam pretjerano oduševljen.

 

Travnjak bolje izgleda, mreže konačno izgledaju kak spada, modeli igrača lijepo odrađeni, sam gameplay nkako čudan, ne mogu definirati, na trenutak realno, pa kaotično. Ovaj put ću izdržati haype i lijepo preskočiti novo izdanje, jer mislim da im igra ne vrijedi više od 30 EUR.

 

Ovaj put startam s FIFA 19 od samog početka, a ne kao u dvije prošle sezone tek tamo za blagdane. Mislim da FIFA ipak nudi puni paket i čak više od toga, tako da je odluka konačna iako sam mislio preskočiti i fifu, ali ima neki osjećaj da će fifa biti prava za narednu sezonu.

 Da, pa ti pesovi su bili fenomenalni, zadnji dobar je bas 2013. Raduje me povratak pesa na pravi put. A sto se tice fife dok god bude puna skriptinga preskacem je, ne zelim da me igra pobedjuje i da pobedjujem uz igrinu pomoc,cini mi se da ce to biti dug niz godina bez fife. 

Svako prolece na Zvezdu mirise...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019

Frendu, ako kupiš igru i kreneš žestoko igrati vidjet ćeš da je i PES skriptiran do bola i dešavat ćeti se da ne možeš iznijeti loptu dalje od 30m od svog gola, sve dok ga ne primiš, a prije toga protivnik ti nije mogao meda.

 

Ovo pišem iz iskustva. 

 

Ono što je moja glavna zamjerka PES-a zadnjih godina, pa tako i ovog novog je ta nepredvidljiva odbrana. Nekad ti igra toliko pomaže da je to žalosno i daje jedan lažan osjećaj dobrog igranja odbrane, a već drugu tekmu izgledaš kao telac koji je trebao s štoperom odigrati neku kombinaciju, ali nisi stigao jer kao da su kasnile komande (a jesu), jednostavno sve to izgleda kaotično i nikad nisi načisto.

 

Igra ima taj fotorealizam i osjećaj kada ga zabiješ, ali na žalost tu je i ono kad imaš osjećaj da ti pola ekipe izgleda kao telad zbog x razloga, a vjerovatno najvećim djelom zbog loše veze.

 

Nepredvidljivo do bola i monotono kada se uzme u obzir online.

 

PES je idealan kada se ekipa skupi u jednom od domova, ali taj period je za mene odavno završio tako da...

 

Osobno mi fali taj osjećaj vlastite kontrole, a ne da konstantno osjećam kako mi igra sama pomaže i servira šanse tako što pravi tele od protivnika. 

 

Pohvalno je to što je sudac konačno počeo sivirati prekršaje i djeliti kartone.

 

Vratari su brutalni, čak možda i mrvicu prebrutalni i lijepo animirani iako ima 1-2 animacije koje me živciraju, ali ajde...,nećemo tražiti dlaku u jajetu.

 

Sve u svemu rado bi ga kupio onako za zajebanciju i opuštanje, ali cijena je paprena za ono što nude od online modova.

The Commissioner of Football
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019

Kaj točno FIFA ima bolje kod tog skriptinga..i molim da mi objasniš način kako bi ti drugačije napravi taj "realizam" da je neki igrač ili ekipa u tom trenutku u banani.

 

Npr. tko je skrpitirao Varanea, Ramosa i Marcela u tekmi protiv ATM. Pogotovo proužetke.

 

FIFA je jedino bolja u prezentaciji pogotovo online modova pa i prezentaciji općenito. Sve ostalo kaj ima veze sa nogmetom FIFA je toliko unatrag koliko je PES sa komentatorima 

 

 

15 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2019

Maknuli su 2. talijansku i španjlosku ligu 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2019

Ne znam, igram ovaj demo vec par dana i nisam primetio nikakav skripting ako ga i ima nije ni blizu kao u fifi. Fifa je prepuna raznih skripti, momentuma i bagova. Prosto postoje situacije koje unapred znas kako zavrsavaju. Ne kazem da u pesu nema skriptinga ali verilujem da je to drasticno manje nego u fifi. A gameplay sam po sebi ne bi se trebao ni porediti sa fifinim jer je daleko prijatniji i realniji. E sad, kazem opet ako matchmaking u full verziji pesa bude kao u ovom demu bice to odlicna igra i myclub ce se uveliko igrati kod mene po prvi put. Fifu ne uzimam bez obzira sta bilo sa pesom, jednostavno ta igra mi se zgadila. 

Svako prolece na Zvezdu mirise...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019

Meni je pes jednostavno prespor i pretrom. Odigrao nekih 20 utakmica ovog dema i bas je sporo sve. U fifi se mogu brze kombinacije odigrat i izbacit igrac na bok ili promjenit stranu i otvorit prostor dok je tu ipak grafika po meni odlicna, ali igrivost ipak nije na razini fife.

7 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
JohnnyBlaze kaže...

Meni je pes jednostavno prespor i pretrom. Odigrao nekih 20 utakmica ovog dema i bas je sporo sve. U fifi se mogu brze kombinacije odigrat i izbacit igrac na bok ili promjenit stranu i otvorit prostor dok je tu ipak grafika po meni odlicna, ali igrivost ipak nije na razini fife.

Pa mislim normalno da je FIFA puno brža i većinom zabavnija, ali to nije ni blizu realnog nogometa, a u tome je i glavna razlika između te dvije igre

FIFA - zabavna nogometna igra

PES - simulacija nogometa (koliko je god to uopće moguće)

12 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
Snoozly kaže...
JohnnyBlaze kaže...

Meni je pes jednostavno prespor i pretrom. Odigrao nekih 20 utakmica ovog dema i bas je sporo sve. U fifi se mogu brze kombinacije odigrat i izbacit igrac na bok ili promjenit stranu i otvorit prostor dok je tu ipak grafika po meni odlicna, ali igrivost ipak nije na razini fife.

Pa mislim normalno da je FIFA puno brža i većinom zabavnija, ali to nije ni blizu realnog nogometa, a u tome je i glavna razlika između te dvije igre

FIFA - zabavna nogometna igra

PES - simulacija nogometa (koliko je god to uopće moguće)

 Niti jedna od te dvije igre nije simulacija ničega, niti ce ikad bit. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
15 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2019

Tako je Simek

 

Jedna je simulaciju Nutele, a druga Ajvara 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
SimeKZ kaže...

 Niti jedna od te dvije igre nije simulacija ničega, niti ce ikad bit. 

 Zato stoji ovo "koliko je god to uopće moguće" jer je očito da niti jedna igra nije simulacija, ali što se tiče samog gameplaya PES je tu puno bliže nego FIFA

13 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
Snoozly kaže...
SimeKZ kaže...

 Niti jedna od te dvije igre nije simulacija ničega, niti ce ikad bit. 

 Zato stoji ovo "koliko je god to uopće moguće" jer je očito da niti jedna igra nije simulacija, ali što se tiče samog gameplaya PES je tu puno bliže nego FIFA

 A zbog čega za FIFU ne vrijedi "koliko je god to uopće moguće"? Ako je nešto simulacija onda se gleda svaki aspekt, a ne samo i isključivo gameplay. A i tu bi se dalo raspravljati koliko je PES realan kad su napadači tromi ko šleperi, a obrambeni cijelu tekmu šprintaju na 100% snage bez umaranja.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
Hexfire kaže...
Snoozly kaže...
SimeKZ kaže...

 Niti jedna od te dvije igre nije simulacija ničega, niti ce ikad bit. 

 Zato stoji ovo "koliko je god to uopće moguće" jer je očito da niti jedna igra nije simulacija, ali što se tiče samog gameplaya PES je tu puno bliže nego FIFA

 A zbog čega za FIFU ne vrijedi "koliko je god to uopće moguće"? Ako je nešto simulacija onda se gleda svaki aspekt, a ne samo i isključivo gameplay. A i tu bi se dalo raspravljati koliko je PES realan kad su napadači tromi ko šleperi, a obrambeni cijelu tekmu šprintaju na 100% snage bez umaranja.

 Zato jer je preko 20mil ljudi u krivu, dok je nesto manje od 1mil ljudi u pravu... Kuzis, to je to. PES je nerealno spor, igraci nemaju fluidne i prirodne pokrete. Svi pricaju o nekakvoj prirodnoj putanji lopte, ja taj osjecaj nemam. Uopce nemam osjecaj da je igrac lupio loptu, nego na pritisak Xa lopta koda odleti do drugog igraca. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
14 godina
neaktivan
offline
Pro Evolution Soccer 2019

Ma dajte,

u FIFI jednostavno odeš u običan Online Seasons, znači nikakav FUT, nikakve sličice, nikakve ikone i boostovi igrača; odabereš klub poput Ajaxa, Mainza, Atalante, West Hama, AEKa, Flamenga, Spartaka gdje je prosijek ocijena 75 i matchmaking te spoji s igračima koji su odabrali npr. Everton, River Plate, Legia, CSKA, Bordeaux, Bešiktaš gdje je također prosijek ocijena 75 i možeš odigrat pravi nogomet gdje nisu svi igrači supermeni s ocijenom 90, i gdje možeš istraživat i uživat u nogometu i gdje moraš znati iskoristit potencijal ekpie i karakteristike i mane koje ona ima i sve to uz draž najtecateljskog igranja za rating i bodove.

 

U PES-u nema šanse da odigraš natjecateljsku utakmicu i da nađeš protivnika koj nije odabrao jedan od 10 najjačih klubova tipa Real, Barca, PSG. City.

 

 

Finalna verzija PESa 2019 bit će vjerojatno znatno brža od dema, i prošle godine je demo bio dosta sporiji, a onda su vratili brzinu po starom za retail verziju.

 

U PESu općenito u obrani i u napadu kompjuter previše pomaže. U obrani to eksploatiraju sa silovanjem dovstrukog pritiska, pa onda kompjuter sa 3 igrača stišće i juri protivnika za tebe, a u napadu komp previše pomaže sa dodavanjima, ne moraš pazit na smjer i snagu, osobito su overpowered dubinska dodavanja u prostor i lob passovi koji prolaze previše često i napamet, te se online svodi na spam toga, kao i previše preciznih duplih pasova. Svaka čast malobrojnima koji igraju na manual, ali Online igra PESa sa klasičnim postavkama uz asistenciju kompjutera što velika večina igra, puno je dalje od simulacije i puno bliže arkadi od online FIFE. (naravno govorim bez FUTa, bez boostova i ikona).

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2018 14:02 (dayvee).
 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice