Stare igre na windows 10

poruka: 7
|
čitano: 8.075
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Stare igre na windows 10

Dakle našao sam jednu prastaru igru koji bi htio nanovo igrati - Future COP LAPD. Problem je što je igra 16 bitna i koliko čitam po netu 16-bitne aplikacije se ne mogu pokrenuti na 64bitnim windowsima. 

 

Petljajući po netu našao nekakav installer koji kao omogućuje pod windowsima 64bita isntalaciju, uspješno instalirao međutim nakon toga kad se pokuša pokrenuti izađe poruke"application stopped working..."

 

A najgore od svega što se sjećam da sam pred koju godinu uspio na kompu pokrenuti tu igru na 64bitnom sustavu(windows 7 je bio) i sad nemam pojma kako mi je to uspijelo...ima tko kakvu ideju?

Stoja
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.4.2016 16:18 (Stoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stare igre na windows 10

Skini playstation verziju pa igraj preko emulatora ili instaliraj windows 98 u virtualnu mašinu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Stare igre na windows 10

Desni klik na ikonu igrice -> Properties -> Kartica Compatibility -> Run this program in compatibility mode: -> Windows 98 / Windows Me -> OK.

 

 

15 godina
offline
Re: Stare igre na windows 10
mind_challenge kaže...

Skini playstation verziju pa igraj preko emulatora ili instaliraj windows 98 u virtualnu mašinu.

 Skinuo psx emulator, radi odlično! :D

Marko :D kaže...

Desni klik na ikonu igrice -> Properties -> Kartica Compatibility -> Run this program in compatibility mode: -> Windows 98 / Windows Me -> OK.

 

 

 To sam odmah pokušavao međutim nakon toga izbaci grešku app has stopped working...odnosno zadnje sta sam uspio postići da se igra pokrene međutim samo bi mi otvorio End game credits, i sto god da kliknem ili stisnem bi izašlo iz igre

Stoja
13 godina
offline
Re: Stare igre na windows 10

Windows 10 onda vjerojatno ima problema s starijim igrama pa ti zato ne radi.

15 godina
offline
Re: Stare igre na windows 10
Marko :D kaže...

Windows 10 onda vjerojatno ima problema s starijim igrama pa ti zato ne radi.

 Evo još jedan update: Probao na windows 7 32 bit verziji, install uredno prošao, može se ući u igru, međutim prilikom učitavanja levela u 90% slučaja se igra zamrzne i treba je preko task managera ubiti, a jednom ili dvaput sam uspio učitati level al nisam isprobao dali kontrole rade  xD 

 

PS verzija ipak najbolje rješenje za sada 

Stoja
8 godina
offline
Stare igre na windows 10

za mene jedino pravo rijesenje je GOG ,  ima taj luksuz i svoju cijenu ali vrijedi 

waaagh
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice