Stellaris by Paradox (kutak za stratege)

poruka: 22
|
čitano: 5.512
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Stellaris by Paradox

I tako dok u zadnjih 20 godina 4x žanr ide na isti štih,javljaju se end game bloobs i ostala smeća,a mehanika se ne mijenja desetljećima nešto novo, dinamički eventovi,
u svakom trenutku se nešto događa,u svakom trenutku sve može otići kvragu.
Osvojili ste cijelu galaksiju i nemate što raditi, nema istražite AI i dobiti ćete scenario iz termniatora.Carstvo vam se prije toga može raspasti na 2-3 dijela u građanskom ratu.
Jednostavno ono što nam je prije 12 godina obećano sa Spore-eom ako se itko sjeća tog isprdka zapravo dobivamo danas.
Između desetke sf strategija ova se izdvaja i to na poseban način.Novi Master of Orion pokušaj je flipped kao i Galactic Civilization sa svojom mehnikom koja nema promjena jos od 95'
Neki developeri ne mogu shvatiti da jedina perfekcija i mehanika koja uvijek radi jest C&C ali i njega više od 25 minuta tjedno je dosta.
Sid Meier je davno to shvatio pa uvijek radi neke izmjene, ali zadnji ciV je teži shit od kojega fanovi dobivaju proljev.
Duja na drugu ruku je jedini nastavak vrijedan spomena uz CiIV sa moddovima koji može koliko toliko isplivati iz kaljuže.
Da ne duljim ovaj nastavak izlazi 9 maja pa ćemo vidjeti koliko to dobro izgleda kao što se predstavlja.Naravno ima mod support pa će stoga biti veselo sveselo.
Već sada imam jedne zamjerke a vezane su uz grafički dio.Igra se pegla na modificiranom eu enginu jer smotani Paradox već 16 godina nije u stanju napraviti promjenu.
Mnogim ljudima će isti teško pasti na želudac.I da shaderi trebaju poboljšanje kao i galaktička mapa koja trenutno izgleda kao neki pokušaj iz davne 1997.
Eto moji ljudi nismo dočekali novi Alpha Centauri ( beyond earth ne računam tu) ali dobili smo nešto drugačije.
Stoga što vam se čini hoće li ovo na kraju ispasti probavljivo??
Upitnici ostaju u zraku,a vama evo par videa koji grebaju sami površni gameplay igre.

Stellaris - Developer Diary Overview | 30 | Late Game Crises



Stellaris - Developer Diary Overview | 28(ish) & 29 | Pop Factions and Elections


Stellaris - Developer Diary Overview | 13 to 15 | Primitive Civs, Uplifting and Fallen Empires.


devs




momci iz EU teme upadajte,e da i mass effects mods incoming

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2016 16:44 (vito79).
 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Stellaris by Paradox (kutak za stratege)

Pratim je već neko vrijeme. Odlična kombinacija 4x igre i grand strategije. Za bolji pregled igre najbolje pratiti twich gameplay All hail Blorg .

Meni se svidio, pa sam je kupio već. na GMG ima voucher popust za 25%.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Stellaris by Paradox (kutak za stratege)

Danas je dan D :)

 

Jedva cekam

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stellaris by Paradox (kutak za stratege)
Penzo kaže...

Danas je dan D :)

 

Jedva cekam

 Jap, čim stignem s posla bit će Kraljevstvo Hrvatske preko čitave galaksije. Trenutno je Croatia u Europa Universalis 4 ali mala mi Hrvatska do Minga pa odo u svemir. :D

Za dom - vjera, ljubav i domovina
10 godina
offline
Stellaris by Paradox (kutak za stratege)

Yap! Danas je DAN! Koliko sam skužio izlazi u 18:00 po našem vremenu na STEAMu! Kupio NOVA edition! Planiram nadogradit kad bude popust! :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Stellaris by Paradox (kutak za stratege)

jel netko od vas zaigrao? kakvi su dojmovi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stellaris by Paradox (kutak za stratege)
ervin121 kaže...

jel netko od vas zaigrao? kakvi su dojmovi?

Nekih 8 sati igre i još nisam ni blizu kasnom stadiju igre. Svaki malo pauziram pa čitav questove, baš uživam.

Do sad sam zadovoljan, jutros oko 4 sata otiša spavat a nisam klinac to ti sve kaže. :)

 

PS. Ako počinjete igrat a već imate iskustva s 4x naslovima preporučujem veću težinu, na normal mi je malo lagano...mada to sve ovisi i o samom startu igre odnosno početnim resursima oko vas.

Za dom - vjera, ljubav i domovina
8 godina
neaktivan
offline
Re: Stellaris by Paradox (kutak za stratege)

neki od mojih frendova su čekali igru otkako je najavljena. pa kad je konačno izašla i kad smo svi vidjeli kako je igra dobra, nabavili smo je i mi ostali. u 5 ujutro smo išli na spavanje. nisam ovako već dugo zaigrao nešto haha. 

ovdje bi star trek ili mass effect mod legao kao budali šamar

14 godina
offline
Stellaris by Paradox (kutak za stratege)

Baš su brzi:

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Stellaris by Paradox (kutak za stratege)

Kakva je diplomacija i tako to? Jel sve funkcionira ili treba sačekat koji patch i DLC?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Stellaris by Paradox (kutak za stratege)

Mene isto zanima diplomacija i kakva je u odnosu na najdraži mi GalCiv 2 (iako je ova real time). GalCiv 3 na žalost nema "ono nešto".

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Stellaris by Paradox (kutak za stratege)

Grda igra. Misliš odigrati sat - dva, ono prođe 7 sati.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Stellaris by Paradox (kutak za stratege)

jel ikoga živcira da možeš kontrolirati samo pet planeta, ako da - evo kako to promijeniti (kopirano se nekog foruma)

 

open in notepad++ \common\defines\00_defines.lua

find CORE_SECTOR_PLANET_CAP and set it to 10

you can also change SECTOR_REVOKE_PLANET_COST to 0 so you don't have to pay influence to fix sector AI fuck ups.

 

napomena: OBAVEZNO koristiti notepad++

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Stellaris by Paradox (kutak za stratege)

pogledao par revieowa, izgleda je igra zamisljena kao eksperiment sid meierova civa sa paradoxovom klasikom tipa eu.

early game odlican, diplomacija ok, ali late game nedovrsen, ai se ima cudan behavior, kombat i nadogradnje flote u totalnom kupusu,

prvi patch treba popraviti combat i basic dizajn shipova, polako u narednim misecima i ostatak igre,

naravno bit će za ovo tona patchova i dlcova, sto free sto placenih,

sve u svemu ok,

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Stellaris by Paradox (kutak za stratege)

najveći problem je mid i late game lag/ stutter. igram u sistemu sa cca 20 drugih ai protivnika, mapa je 600 sistema. trenutno mi je igra na nekih 230 godina i imam 1/4 galaksije u svojem vlasništvu. ali igra usporava sve više kako mi se širi carstvo. treći dan u svakom mjesecu igra stane na cca 10 sekunda neovisno na kojem speedu igram a kad se borim sa flotom protiv drugih flota, fps pada na 5-15 ako mi je kamera u tom sistemu. i brodovi stutteraju lagano cijelo vrijeme. taj stutter sam imao prije od početka igre no patch 1 je to popravio. barem za early game. pokrenuo sam novu igru čisto da vidim kako se sve ponaša i igra leti, fps ide u troznamenkaste cifre. 

čitao sam po forumimam kako se puno ljudi na to žali, developeri su obećali patcheve ali vrag zna kada će i hoće li uopće nešto i popraviti

 

a što se tiće nadogradnji flote...

imate npr. 5 battleshipa sa različitim dizajnom oružja itd. svaki taj battleship mora imati blueprint spremljen pod istim imenom kao što je i klasa broda. znači sagradite dizajn za 1 battleship koji ima samo long range gunnove i imenujete taj blueprint long range. svaki takav brod koji proizvedete se zove long range class. ako napravite neke promjene oružja, shieldova itd. sve postojeće brodove možete nadograditi na novi dizajn. ali promijenite ime tog blueprinta i naravno postojeći brodovi se više nemaju na što nadograditi.

ili recimo moduli za starport, neki daju +10% hull, +10% energy weapon damage, speed-evasion itd. samo brodovi koje izgradite u starportu sa tim modulima će dobiti te bonuse. ako sagradite par brodova pa onda stavite neki takav modul na starport, ti izgrađeni brodovi se ne mogu nadograditi da dobiju te nove statistike

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2016 13:27 (Skullscar1989).
8 godina
neaktivan
offline
Stellaris by Paradox (kutak za stratege)
glavni uzrok problema sa frameratom ti je nesigurnost,strah i neznanje paradoxovih developera koji koriste isti patchan engine od 2001, sada se zove Clausewitz i zastario je kako ga god okrenes,
najboljim je se pokazao u razdoblju 2004-2005 i te generacije procesora, kasnije so ko babuni lupali a da ni sami ne znaju sto rade,
engine uopće nije za ovakav tip igre,nit sto se tice performansi ni grafike i višeprocesorski proračuna,
ja stvarno neznam koji im je k, pa nek naprave pomak i skoče u more.
Ne iz godine u godine taj konzervativizam i strah, za ovaku jednu grand 4x strategiju pa zasluzuje jedan pristojan engine,vizualnu svu slavu current enginea mozes vidjeti na odzumiranon galaktičkoj mapi,
izgleda ko neki mini buđžet naslov iz 1996, a mozda i losije ako ćemo biti iskreni, ostalo je pristojno,borbe izgledaju kao nesto naštampano u visual studiu u dva tjedna od strane troje programera,
a to je samo sto se tice vizualija posto oko prvo primjeti.
Naravno mozak primjeti jbenih 6-7 fpsova i grcanje nakon 13 sati provedenih u igri.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Stellaris by Paradox (kutak za stratege)

postaje i brodovi mi izgledaju sasvim solidno ali kao što kažeš galaxy map je odvratan. čitao sam kako developeri obećavaju fix za taj lag i stutter u kasnijem stadiju igre, kako će to sve brzo riješiti... ali nekako sumnjam. onaj prvi patch za stutter tokom early game mi je pomogao ali ovo kasnije je bože sačuvaj. igra mi je na +200 godina a sve šteka u pm. počeo sam opet na manjoj mapi sa 7 ai sistema i 400 sustava. nadam se da će biti malo bolje ovaj put kada dođem opet tako daleko u igri

16 godina
offline
Stellaris by Paradox (kutak za stratege)

Dakle sačekat ću par zakrpa i tako to...

Nadam se da će Hearts of Iron IV po izlasku biti bez problema!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Stellaris by Paradox (kutak za stratege)

Stellaris Dev Diary #33 - The Maiden Voyage donosi novosti o nadolazećim patchevima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Stellaris by Paradox (kutak za stratege)
doktor1 kaže...

Dakle sačekat ću par zakrpa i tako to...

Nadam se da će Hearts of Iron IV po izlasku biti bez problema!

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Stellaris by Paradox (kutak za stratege)

patch 3 je izašao i bogme je popravio performanse u mid-late game. nadam se da će nastaviti sa dobrim patchevima

13 godina
offline
Stellaris by Paradox (kutak za stratege)

19.99 eura za dlc od 75 mb di dobijes male promjene i navodno jos neke stvari u late game do kojih nisam dosel. uglavnom,sad znam kak su se osjecali oni kaj su no man sky kupili

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.4.2017 3:32 (phnx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice