Torment: Tides of Numenera

poruka: 40
|
čitano: 12.389
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Torment: Tides of Numenera

Torment: Tides of Numenera

 

Torment: Tides of Numenera video game is set a billion years in the future. Civilizations have risen and fallen on Earth. Even though the current inhabitants live at about a Medieval level of technology, the leftover remnants of these advanced societies lie all around them. Some of these are extremely helpful: advanced tools, valuable means of communication and learning, transportation, defenses, and weapons. Others are dangerous: genetically altered monstrosities, flesh-warping radiation, creatures transplanted from distant stars, and clouds of out-of-control nanobots, just to name a few. This setting, called the Ninth World, provides all manner of opportunities and challenges to those that call it home.

 

Više o samom gameplayu

 

 

RPG smješten u svijet fantastične igre znane kao Planescape: Torment, (stara igra koja je zahvaljujući moderima dobila widescreen support i mnoge fixeve te se definitivno isplati odigrat i dan danas - guide). Igra je na Kickstarteru skupila preko 4 miliona dolara, (lista šta će sve biti uvršteno u igru). Tvorac igre je inXile koji je nedavno izbacio Wasteland 2.

Izlazi kasnije ove godine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Torment: Tides of Numenera

Ljudi su čekali na ovakv tip igre (zajedno s Pillars of Eternity) punih 15 godina. Vjerujem da neće razočarati i da će biti jedni od kandidata za najbolju igru godine zajedno s ostalim RPG naslovima kao što su Bloodborne ( koji je nedavno izašao i dobio odlične ocjene) i Witcher 3 koji nam također uskoro dolazi. Ovo je odlična godina za RPG fanove.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2015 18:00 (AmonZero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Torment: Tides of Numenera

@doktor1

Ispravka - igra nije smijestena u Planescape svijet/setting vec u Numeneru iz istoimenog tabletop rpg-a by Monte Cook...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Torment: Tides of Numenera
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2015 23:50 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Torment: Tides of Numenera

Odličan video u kojem se detaljno govori o igri...

 

 

Dali ćemo dobit igru jednake kvalitete kao Pillars of Eternity? Moguće...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Torment: Tides of Numenera

Torment: Tides of Numenera - A World Unlike Any Other

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Torment: Tides of Numenera
doktor1 kaže...

 

Dali ćemo dobit igru jednake kvalitete kao Pillars of Eternity? Moguće...

 Ja se nadam da ce biti puno bolje, ko sta je Planescape daleko bolji od BG-a...

16 godina
offline
Torment: Tides of Numenera

Kakva će ovo igra biti...

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Torment: Tides of Numenera

Alpha Crisis Gameplay - Torment: Tides of Numenera

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Torment: Tides of Numenera
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Torment: Tides of Numenera

Puno gameplaya...

Počinje negdje oko petnaeste minute...

 

 

Ovo će biti vrh!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Torment: Tides of Numenera

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Torment: Tides of Numenera

Doktor oces li kupiti Lube malo kada dode? 

This troubled world, this peaceful world. Beneath the sky, its all the same. Its only Earth.
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Torment: Tides of Numenera

Joj bit će toliko Lorea...pfff tko će sve toga pohvatati,obožavam old schhool izometrijske RPGe.Pillarsi su mi bili odlični.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Torment: Tides of Numenera

Igra je pozlaćena i izlazi 28.02...

A došo je i interaktivni quest video

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Torment: Tides of Numenera

Preview igre

 

"Will this be a paragon of CRPGs, worthy of inheriting the accolades visited on its predecessor? Who knows. But Torment is setting itself up to be a genuine classic, an amazingly topical game for this day and age."

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Torment: Tides of Numenera

vise ne preorderam ili kupujem igre za punu cijenu,cekam popuste , medjutim ovo bi mogla biti iznimka

waaagh
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Torment: Tides of Numenera

Ova igra nosi breme nasljednika P:T-a pa nuzno mora razocarat nazalost...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Torment: Tides of Numenera
ansha kaže...

Ova igra nosi breme nasljednika P:T-a pa nuzno mora razocarat nazalost...

 Spiritualni nasljednik šta ne? Lore nije isti?

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
13 godina
offline
Re: Torment: Tides of Numenera

Izašlo iz early accessa 

 

http://store.steampowered.com/app/272270

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Torment: Tides of Numenera

Eurogamer revju http://www.eurogamer.net/articles/2017-02-27-torment-tides-of-numenera 

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Torment: Tides of Numenera

Cini se da nije sjena starog Tormenta, ocekivano...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Torment: Tides of Numenera

 

Navodno puno bugova i ni blizu onome što su reklamirali prilikom kickstarter kampanje. A nikaj, kupit ćemo na winter sale-u za 50% off 

16 godina
offline
Torment: Tides of Numenera

Proveo u igri 4 sata...

 

Da se najprije dotaknem mnogih postova na neogafu i steamu...

 

Prvo i osnovno, kritike na račun neispunjenih kickstarter obećanja... Neznam točno šta su bila sva obećanja, a pošto to neznam taj dio priče me ne smeta; vjerovatno da su ispunili sve obećano igra bi bila još i bolja, ali tako je kako je, meni ne smeta...

Treba se sjetit da ni Pillarsi nisu dostavili sve obećano.

Drugo je njurganje oko trajanja; nakon provedenih četiri sata doslovno nisam zagrebo površinu! Tako da oni postovi o pređenoj igri u 12 sati su čisto sranje!

Dalje, u svakom mogućem segmentu se igru uspoređuje sa prethodnikom i onda se njurga zašto nemožemo dizajnirat svog lika!? Dali si u prethodniku to mogao? Meni je i bolji predefiniran lik od nekog kojeg si složim;  nebi mogao zamislit odigrat Mass Effect triologiju sa nekim svojim random Shepardom!

Njurganje po pitanju grafike? Rukom crtane lokacije uz određene animacije na istim izgledaju odlično; kada se maksimalno zumira to i dalje izgleda odlično, (za razliku od recimo Pillarsa) - slika1, slika2. Modeli likova bi mogli biti nešto bolji, no nisu baš toliko očajni; opet mnogo bolji nego npr u Pillarsima ili Wastelandu 2!

Sljedi njuraganje po pitanju tone i tone teksta! Ti isti bi se trebali malo prisjetit koliko teksta je imao Planscape: Torment! I onda malo stat na loptu...

__________________

 

Da se malo dotaknem sam igre...

 

Dizajn svijeta je odličan i baš se ima osjećaj da je ovo neka luda bolesna budućnost; mnogi objekti imaju opis kada kliknemo na njih te nam tako poobliže predočavaju šta je tu nekad bilo u prošlosti... Od početka je dostupno mnogo lokacija i čini mi se da se questovi mogu riješit na više načina.

I kao šta sam već reko, ovo nije igra za nekoga tko želi samo akciju! Ako želite pročitat knjigu koristeći videoigru u ludom svijetu sa odličnim lokacijama onda je to to. Netko tko ovo zaigra i onda njurga na količinu teksta definitivno je promašio sa odabirom!

Čini mi se da ima mnogo više teksta nego npr u Pillars of Eternity igri i ako je već tamo to bio problem nema potrebe niti započimat ovu igru.

 

Odabrao sam 

klasu i od samog početka fokusiram izgradnju lika koji može zaobilazit sukobe te raznim metodama uvjerit sugovornike na neki drugi ishod...

Sa razvojem lika se još nisam najbolje upozno pošto sam zasada vrijeme proveo razgovorajući sa nekim likovima da se više upoznam sa situacijom u kojoj se nalazim. Na početku je moglo doći do borbe no uspio sam je izbjeć. Imao sam jednu kratku borbu u Lazarethu; osobno mi je draže da su se odlučili za TB naspram RTwP borbu; iako ovo nije ni približno odličnoj borbi u Divinityu još sam preslab i sa premalo opreme i skillova da bi mogao reći nešto konkretno o samoj borbi!

Za razne akcije u razgovorima i interakcijama također koristimo Effort bodove ovisno šta nam treba - Might / Speed / Intelect

 Lika još razvijamo uz pomoć Fettles satsa, (Fettles are temporary conditions or status effects that can improve or reduce a character's stats. = i Cyphersa, (Cyphers are numenera objects that can trigger a powerful effect, but can only be used once.)

 

A evo malo i o Plimama / Tides

Each Tide represents an array of concepts that are described by colors. For example:
Blue
Represents wisdom, enlightenment, and mysticism. It is the Tide of people whose goal is to expand the mind and the spirit.
Red
Represents passion, emotion, action, and zeal. It is the Tide of people whose goal is to live in the moment, to experience life to its fullest, or to follow their heart wherever it leads them.
Indigo
Represents justice, compromise, and the greater good. It is the Tide of people who view life’s difficulties from a broad, global perspective rather than an
individual one.
Gold
Represents charity, sacrifice, and empathy. Is it the Tide of people whose primary goal is to help others, especially at a cost to themselves.
Silver
Represents admiration of power and seekers of fame. It is the Tide of people who seek to influence the lives of others or who actively seek to be remembered.

These five Tides form the basis of how your actions will be perceived in Torment: Tides  of  Numenera.
It  should  be  noted  that  none  of  these  concepts  are  as  simple as “good” or “evil”.
A Silver-aligned player may use their fame to help someone.
A Gold-aligned player might help someone purely for their own benef

_____________

 

Sve u svemu ja sam zadovoljan; dijalozi su vrhunski, svijet predivan i ima neku osobnost te je drugačiji od onih koje su nam dosada servirali u CRPG igrama; Evo ispod jedan dio koji je dobro pročitati prije početka:

 

Jedna velika recenzija sa Rock, Paper, Shotgun stranice; četiri recenzije bolje rečeno.

 

Jedna 6816x3781 art slika

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 10:14 (doktor1).
Moj PC  
2 0 hvala 3
9 godina
neaktivan
offline
Re: Torment: Tides of Numenera

Gledam sliku, vidim pod->planscape to the max... Po tebi, dal se ovo ikako moze mjerit sa originalom?

Brain.exe has stopped working!
16 godina
offline
Re: Torment: Tides of Numenera
Može!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Torment: Tides of Numenera
doktor1 kaže...
Može!

Blasphemy!!!

9 godina
neaktivan
offline
Re: Torment: Tides of Numenera

 oplakah...

 

Planscape sam igrao ko omladunac (ispred tipkovnice rjecnik i udri, ujedno i yebacka investicija u znanje engleskog jezika). Najbolje provedeni mjeseci ispred kompa. Sve me vuce da prekopam po starim CDima; mozda digod kutija skuplja prasinu. A nis, ceka se plata da se izdvoji 90€...

Brain.exe has stopped working!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice