Total War: WARHAMMER II

poruka: 36
|
čitano: 5.423
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Total War: WARHAMMER II

Datum izlaska: 28.9.2017.

 

Nastavak jedne od najboljih strategija u povjesti, savrseni spoj Total War i Warhammer svemira. Igra donosi neke nove mehanike, vortex kampanju koja ce biti dinamicnija od onoga sto smo dosada navikli u Total War igrama. Novi sustav klima na strateskoj mapi koji ce nam omoguciti da gradimo naselja bilo gdje na mapi, ali ce mo isto tako imati velike minuse ako gradimo negdje gdje klima ne odgovara nasoj frakciji. Rogue armies, to ce biti extra stvar, znaci na mapi ce se pojavljivati vojske odredjenih warlordova koji ratuju za sebe, a sastoje se od unitsa iz raznih frakcija. Oceani ce da imaju iznenadjenja za nas, ima tu jos dosta novih stvari...

 

Naravno tu su nove igrive frakcije, nova mapa, novi legendary lordovi i jos mnoge male izmjene i poboljsanja onoga sto je vec i onako vrhunska igra. Mozda i najuzbudljiviji dio igre je onaj koji se odnosi na vlasnike prve igre, a to je da ce svi oni sto imaju Total War: WARHAMMER kupnjim Total War: Warhammer II dobiti mogucnost da igraju nesto sto ze zove "Mortal Empires campaign", znaci ogromni strateski sandbox na ogromnoj kombiniranoj mapi svijeta, pazite sada ovo, na kojoj ce biti, ni vise ni manje nego: 117 frakcija, veci dio njih nece biti igriv, ali svejedno zastrasujuci podatak.

 

Vortex kampanju za sada ce mo moci igrati sa 4 frakcije, to su: High Elves, Dark Elves, Lizardmen i Skaven. Skaveni se nekako cine kao "logican" izbor za prvo igranje, ali nisam se jos odlucio. Koji je vas prvi izbor?!

 

 

 

 

...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Total War: WARHAMMER II

sacekat pol godine da izadju svi dlc-i koji su vjerojatno na disku,dok se patcha A.I i ostali CA problemi.

 

to je mojh prvi i jedini izbor.

11 godina
offline
Re: Total War: WARHAMMER II
Rocinante2112 kaže...

sacekat pol godine da izadju svi dlc-i koji su vjerojatno na disku,dok se patcha A.I i ostali CA problemi.

 

to je mojh prvi i jedini izbor.

 

ili pricekati TW:W3 i da ujedine campaign mapu iz sve tri igre u jednu ogromnu sa toliko contenta (+ sav DLC za sve 3 igre) da mozes igrati godinama..

12 godina
offline
Total War: WARHAMMER II

Danas stavio.

 

Prvi dojmovi ne baš dobri.

 

Ajmo redom :

 

tehnička strana: 

 

- perfomanse - dosta zahtjevnije od WH1 iako je isti engine (čitaj : ekhm optimizacija), WH1 sam mogao šibati na 4k, dok je ovdje FPS popolovljen na višim rezama + TO je još bez blood&gore dlca 

- dosta isprana low end grafika (check žalbe na steamu), početne mušice sa stutterom

 

gameplay :

 

- vortex kampanja je bez grand mega mape koja će doći za koji tjedan koliko čitam, dakle imate Ulthuan,Naggaroth, Lustriju i otočiće što je isto solidno

- nema blood dlc po defaultu iako ga posjedujete iz prvog dijela

- kampanja mi se za sada sviđa (krenuo sa Asurima), ali opet tu sam pristran

 

Konkretno - ovo je baš DLC, a ne nova igra, kojeg još treba dosta polirati. Preorder sam platio 60 eurića pošto sam sucker za sve iz WH svijeta još od devedesetih i moj tip vam je da pričekate koji tjedan.

Ako tko želi knjige o Tyrionu&Teclisu ili Malekithu nek mi pošalje PM.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.9.2017 11:46 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 1 hvala 2
12 godina
offline
Re: Total War: WARHAMMER II

CA strikes a gain!

 

uz bethesdu vrlo brzo su mi postali najomrazenija kompanija.

12 godina
offline
Re: Total War: WARHAMMER II
Rocinante2112 kaže...

CA strikes a gain!

 

uz bethesdu vrlo brzo su mi postali najomrazenija kompanija.

 Ma ima potencijala. Bude to sve lijepo kad ukomponiraju dvije mape, ali opet nekako mi šupalj dojam ostavlja.

 

Ono što je "mega" pohvalno - battle mape su sada više kao u TW medievalu, dakle brdovito, šumovito , pusto. Ono, roknete stijelce na brdić i sprejaj po pješadiji u uskom klancu. Dakle , više su radili na taktičkom terenu. Tkđ. kampanja se dosta vrti oko rituala što je ajmo reć osvježavajuće. Zmajevi rigaju kao poluretardirani - na početak "unit stacka". Dakle - imaš liniju archera, pošalješ zmaja, a on retardiran dere jednog po jednog, počevši s lijeva na desno.

 

Što se tiče perfomansi - počelo je kukanje  : 

 

https://forums.totalwar.com/categories/support-total-war-warhammer-ii-performance-graphics

  

A i na steamu ih ne štede. Samo da ne dođu CA fanboyevi sa spikama kako im na low end pilama sve super radi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.9.2017 13:05 (DarthMarkus).
10 godina
offline
Total War: WARHAMMER II

Nije  i baš jasan ovaj TW:WH2. Da li je to nadoppuna na jedinicu ili se može igrat samostalno? Ak imaš oba nastavka dal se onda spoje u jednu igru?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Total War: WARHAMMER II

aj da ne piše sve u prvom postu (na istoj stranici gore) nebi niš reko.

 

 

7 godina
protjeran
offline
Total War: WARHAMMER II

Total war: WARHAMMER na steroidima, bas ono sto bi svaki nastavak trebao da bude. Gomila novih sitinih dodataka u igri, igra je poboljsana na svakom polju bar mrvicu. Poceo kampanju sa High Elfovima, mislio sam odigrati par turnova pa onda vidjeti kakve su druge frakcije, ali moram odigati jos jedan turn i tako vec 3 sata hahahah, ma budem turnao do 3 ujutro 100%, nije ovo dobro. 

...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Total War: WARHAMMER II
Evil Access kaže...

Total war: WARHAMMER na steroidima, bas ono sto bi svaki nastavak trebao da bude. Gomila novih sitinih dodataka u igri, igra je poboljsana na svakom polju bar mrvicu. Poceo kampanju sa High Elfovima, mislio sam odigrati par turnova pa onda vidjeti kakve su druge frakcije, ali moram odigati jos jedan turn i tako vec 3 sata hahahah, ma budem turnao do 3 ujutro 100%, nije ovo dobro. 

 mislis neoptimizirano,dlci zakljucani na disku s igrom i slicne pizdarije?

 

bitno da si Divinity OS 2 popljuvao zbog mehanika koje ne razumiješ xD

7 godina
protjeran
offline
Re: Total War: WARHAMMER II
Rocinante2112 kaže...
Evil Access kaže...

Total war: WARHAMMER na steroidima, bas ono sto bi svaki nastavak trebao da bude. Gomila novih sitinih dodataka u igri, igra je poboljsana na svakom polju bar mrvicu. Poceo kampanju sa High Elfovima, mislio sam odigrati par turnova pa onda vidjeti kakve su druge frakcije, ali moram odigati jos jedan turn i tako vec 3 sata hahahah, ma budem turnao do 3 ujutro 100%, nije ovo dobro. 

 mislis neoptimizirano,dlci zakljucani na disku s igrom i slicne pizdarije?

 

bitno da si Divinity OS 2 popljuvao zbog mehanika koje ne razumiješ xD

 Najbolje bi bilo da niti ne naplacuju igru.

...
16 godina
offline
Re: Total War: WARHAMMER II
Igra je glorified DLC, na koji će biti naljepljeno još brdo DLC-eva.

Stvarno su igrači postali ovce koje zaslužuju da ih se dere na najjače.
12 godina
offline
Re: Total War: WARHAMMER II
Evil Access kaže...

Total war: WARHAMMER na steroidima, bas ono sto bi svaki nastavak trebao da bude. Gomila novih sitinih dodataka u igri, igra je poboljsana na svakom polju bar mrvicu. Poceo kampanju sa High Elfovima, mislio sam odigrati par turnova pa onda vidjeti kakve su druge frakcije, ali moram odigati jos jedan turn i tako vec 3 sata hahahah, ma budem turnao do 3 ujutro 100%, nije ovo dobro. 

 Prvo - bez uvrede nisi objektivan i uopće nisi informirao ljude što je to WH2.

Najbolja strategija u prvom postu ?????? Jesi ti uopće igrao ostale TW ? Pa ovo je poglupito na kubik i ovo je veći DLC.

 

Drugo - ništa nije unaprijeđeno, nego je isto - DOSLOVNO, izuzev kampanje, tj. story moda i raznovrsnijih battle mapa.

 

Treće, perfomanse su katastrofa, teksture pate od low datail buga, mapa je stutter fest i igrati ovo bez blood dlca je grehota.

 

https://forums.totalwar.com/categories/support-total-war-warhammer-ii-performance-graphics

 

EDIT : budem napravio detaljan review ovaj tjedan, nemoj ljude dezinformirat, cijena ovog dlca bi trebala bit najviše 30 eura, budući da će još natankarit 234252 dodatna 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.9.2017 19:38 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Total War: WARHAMMER II

Burek je van u prvom danu 

Sarma
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Total War: WARHAMMER II
DarthMarkus kaže...
Evil Access kaže...

Total war: WARHAMMER na steroidima, bas ono sto bi svaki nastavak trebao da bude. Gomila novih sitinih dodataka u igri, igra je poboljsana na svakom polju bar mrvicu. Poceo kampanju sa High Elfovima, mislio sam odigrati par turnova pa onda vidjeti kakve su druge frakcije, ali moram odigati jos jedan turn i tako vec 3 sata hahahah, ma budem turnao do 3 ujutro 100%, nije ovo dobro. 

 Prvo - bez uvrede nisi objektivan i uopće nisi informirao ljude što je to WH2.

Najbolja strategija u prvom postu ?????? Jesi ti uopće igrao ostale TW ? Pa ovo je poglupito na kubik i ovo je veći DLC.

 

Drugo - ništa nije unaprijeđeno, nego je isto - DOSLOVNO, izuzev kampanje, tj. story moda i raznovrsnijih battle mapa.

 

Treće, perfomanse su katastrofa, teksture pate od low datail buga, mapa je stutter fest i igrati ovo bez blood dlca je grehota.

 

https://forums.totalwar.com/categories/support-total-war-warhammer-ii-performance-graphics

 

EDIT : budem napravio detaljan review ovaj tjedan, nemoj ljude dezinformirat, cijena ovog dlca bi trebala bit najviše 30 eura, budući da će još natankarit 234252 dodatna 

 

 

 Nista nije unaprijedjeno? Pa nacin na koji je uradjena tactical map sada potpuno mjenja igru, sve je 10 puta bolje i preglednije. Preformance bi mogle biti bolje, ali ja ne znam sta ljudi ocekuju, igram sa 6 godina starim procesorom, koji niti kada sam ga kupovao nije bio high end i imam 35-50 fps na 1080p medium-high detaljima, sta bi ja sada trbao da imam 60+ fps na 6 godina starom procu?! DLC i za Attilu i za Warhammer su bili odlicni i vrijedili su svake lipe, bar meni, jer sam utukao po 500 sati u obje igre.

 

Nakon 6 sati, 10ak odigranih custom battlesa, 30 turnova u kampanji sa High Elvsima, sto je vrlo malo vremena za igru ovog tipa, igri bih dao 95/100. Ovo nije tradicionalna TW igra i to neki ljudi nikako da shvate, naglasak je stavljen na fantazy i na zabavu, a manje na "realnost" i strategiju i po meni je to puni pogodak, ali ne volimo svi iste stvari.

 

...
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.9.2017 20:35 (Evil Access).
12 godina
offline
Re: Total War: WARHAMMER II

@EA tebi treba zabranit pristup kompu

 

 

12 godina
offline
Re: Total War: WARHAMMER II

SKinuh jogurt,probah... Moram priznat nemam problema s stutteranjem i fps dropovima (fx6300@4.6 i 970g1gaming),sve je na high/ultra osim par postavki koje me smetaju (depth of field,fog i slicne stvari)

 

POmak naspram TW WHI ,ali jednostavno igri fali contenta...Dok ne sjedne hrpa dlcova,spojena mapa i sve šta su najavili nije mi to to. Proso sam 40 turnova i vec me pocelo puštat. Dost slabo sve u svem

16 godina
offline
Total War: WARHAMMER II

POšto imam jedinicu na steamu sačekat ću nadogradnju koja će spojit obe mape...

I onda pošteno zaigrat...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Total War: WARHAMMER II
doktor1 kaže...

POšto imam jedinicu na steamu sačekat ću nadogradnju koja će spojit obe mape...

I onda pošteno zaigrat...

 Najpametnije . Vortex kampanja je ok, ali grand mapa bude tek ono pravo.

 

Btw, igrat bez blood dlca je odvratno. Čekaju se i prvi patchevi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 18:55 (DarthMarkus).
7 godina
protjeran
offline
Total War: WARHAMMER II

United States Of High Elves. Let's make High Elves great again!!!

...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Total War: WARHAMMER II

Evo i ja čekam da izdaju objedinjenu mapu, a i da Workshop proradi za War2. Probao sam malo igrati s Lizardima i Dark Elfovima i oboje su mi super. Jedino što me malo smeta u Vortex kampanji je to što mi se čini da AI vara s onim itemima za rituale, s DE baš nisam igrao polagano kao s Lizardima i svejedno se AI odlijepi od mene, ja tek možda na pola za onaj prvi ritual a AI već skupio svih 350...

It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not.
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Total War: WARHAMMER II

Ja sam zanemario ritual i idem unistiti druge frakcije, samo mi je zao sada napasti Lizardmene, na predzadnjem su ritualu, a imam military aliance s njima. Inace mapa je ogromna vec sada, slao sam sada na jug expeditionary force na Skavene, 3 full elitne vojske, nikada stici do njih lol. Vortex kapanja je odlicno odradjena, dipolomacija je odlicna, raznolikost frakcija, tereni za ratovanje, klime, dobar broj posebih zgrada koje daju dobre bonuse. Imam manjih zamjerke na neke stvari na novom interfaceu, ali sve u svemu igra je vrh.

...
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Total War: WARHAMMER II

Jeli tko rješio saturaciju boja ? Shimmering SSAO-a (povremeni crni obrub oko unita i strijeli) ?

 

Potonje je bug, no za saturaciju mislim da je namjerna (da istakne tropsku Lustriju).

 

https://forums.totalwar.com/discussion/202277/very-bad-graphics#latest

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.9.2017 18:24 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Total War: WARHAMMER II

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Total War: WARHAMMER II

Stigao je Mortal Epires. Malo sam razocaran sto je mapa malo stisnuta, ali dobro nije ni ovo lose . Blood for the Blood God II je besplatan ako sto kupili DLC za prvu igru, fino od njih. Neka klaonica pocne !

...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Total War: WARHAMMER II
Evil Access kaže...

Stigao je Mortal Epires. Malo sam razocaran sto je mapa malo stisnuta, ali dobro nije ni ovo lose . Blood for the Blood God II je besplatan ako sto kupili DLC za prvu igru, fino od njih. Neka klaonica pocne !

 Da zasada je ok. Napomena - dodali su sharpnes opciju tako da možete isključiti ako vam ne paše prejaki štimung u odnosu na prvi dio.

 

I nisu pokrpali ssao crni shimmering oko unita i strijela iako su obećali. Gadovi. Na old worldu nema problema, na NewW je sranje.

 

Odma da vas upozorim, ovo je još dodatni perfomance hit na mid konfama. Kod mene je stanje malo bolje (manji max, veći min).

12 godina
offline
Total War: WARHAMMER II

Meni je igra VRH, bas ono sto bi nastavak trebao biti. Ne reinventa wheel, ali donosi puno malih poboljsanja koja sve skupa cine igru puno boljom. Extra slotovi u glavnim gradovima, redesign heroja, UI, legendary lord bonusi i skill trees, treasure hunting i sl. Meni su i performanse dosta bolje nego u jedinici, a uz to igra i izgleda znacajno bolje (GTX 970 i i5 4690k). Svidaju mi se jako sve fakcije u Vortex kampanji, pogotovo High elfovi jer oduvijek volim igrati s OP archerima :) 

 

Evo trenutna High Elf (Tyrion) kampanja mi je oko poteza 180 (Hard/Hard tezina) i Dark elfovi su 7 poteza od zavrsetka zadnjeg rituala. Moram priznati da je puno teze nego sto sam ocekivao, DE su postali uzasan powerhouse, imaju strength rating jedno trostruki od mene a ja sam #2. Trenutno im zauzimam zemlje napadima s dve fronte, 2 vojske sa sjevera, 2 sa juga, i par manjih vojski koje brane moje provincije i skupljaju blaga po moru. Vjerojatno necu stici sprijeciti DE ritual pa me zanima sta ce biti iz toga, dal ce pobijediti cim zavrse ritual ili? 

 

In retrospect, trebao sam konfederirati s ostalim HE fakcijama, ja sam ostavio Avelorn i Ellystogod zive pa drzim svega 1/3 otoka. Logika mi je bila da ce bit dobri trade partneri/ income, i smanjenje micromanagmenta odnosno da ce oni branit otok od AI. Nije bas dobro proslo posto ih dark elfovi zgaze bez moje intervencije :)

 

Ugl nakon ove kampanje ne znam dal bi isao jos koji put Vortex campaign ili da se bacim na MortaL Empires. U mortal empires su pretpostavljam klasicni win conditioni/ dominacija?

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Total War: WARHAMMER II

AI je kriminalno loš u TW serijalu već dost dugo. Nemoj se uzdat uopce da ce napravit što trazis od njih ...

7 godina
protjeran
offline
Re: Total War: WARHAMMER II
Minneyar kaže...

Meni je igra VRH, bas ono sto bi nastavak trebao biti. Ne reinventa wheel, ali donosi puno malih poboljsanja koja sve skupa cine igru puno boljom. Extra slotovi u glavnim gradovima, redesign heroja, UI, legendary lord bonusi i skill trees, treasure hunting i sl. Meni su i performanse dosta bolje nego u jedinici, a uz to igra i izgleda znacajno bolje (GTX 970 i i5 4690k). Svidaju mi se jako sve fakcije u Vortex kampanji, pogotovo High elfovi jer oduvijek volim igrati s OP archerima :) 

 

Evo trenutna High Elf (Tyrion) kampanja mi je oko poteza 180 (Hard/Hard tezina) i Dark elfovi su 7 poteza od zavrsetka zadnjeg rituala. Moram priznati da je puno teze nego sto sam ocekivao, DE su postali uzasan powerhouse, imaju strength rating jedno trostruki od mene a ja sam #2. Trenutno im zauzimam zemlje napadima s dve fronte, 2 vojske sa sjevera, 2 sa juga, i par manjih vojski koje brane moje provincije i skupljaju blaga po moru. Vjerojatno necu stici sprijeciti DE ritual pa me zanima sta ce biti iz toga, dal ce pobijediti cim zavrse ritual ili? 

 

In retrospect, trebao sam konfederirati s ostalim HE fakcijama, ja sam ostavio Avelorn i Ellystogod zive pa drzim svega 1/3 otoka. Logika mi je bila da ce bit dobri trade partneri/ income, i smanjenje micromanagmenta odnosno da ce oni branit otok od AI. Nije bas dobro proslo posto ih dark elfovi zgaze bez moje intervencije :)

 

Ugl nakon ove kampanje ne znam dal bi isao jos koji put Vortex campaign ili da se bacim na MortaL Empires. U mortal empires su pretpostavljam klasicni win conditioni/ dominacija?

Ima jos jedna bitka poslije rituala, ritual nije kraj hehe...

 

Ovako sam ja zavrsio svoju vortex kapanju. Moram reci da su Eigh Elvs extra za igrati, imaju sve, mozes praviti mele vojsku, ranged, monster heavy, konjica heavy ma mozes sve, bas su odlicni za igrati.

 

Mortal Empires cu igrati sa Lord Skrolk, ima savrsen starting position, a nekako su Skaven ko stvoreni za Mortal Empires, kill sve sto se mice i gotovo.

...
15 godina
offline
Total War: WARHAMMER II

Ili čekajte patch ili instalirajte No Chaos mod ako planirate igrati Mortal Empires. Zeznuli su spawnanje chaosa, umjesto da se spawna kao u prvom djelu, na sjeveru i da onda polako idu dolje. Ovdje se spawnaju kao u drugom vortex kampanji - ukratko, spawna se oko 6 vojski s najboljim chaos jedinicama, i to 2-3 turna od capitala. A što je najbolje to se događa jako brzo, od negdje 40-50 turna, i spawnaju se svakih 6-7 turnova nakon toga s istim brojem. E i kao bonus, ignoriraju sve ostale frakcije i idu samo na playera 

 

 

It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice