Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste... zaključana tema

poruka: 78
|
čitano: 9.417
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste...

Pozdrav svima,

 

 

imam jedno pitanje koje mislim pitati već neko vrijeme.

Naime,imam PC koji je slabiji od PC-ja koji koriste iste komponente na recimo Youtubeu.

To kažem jer svaku igru koju igram (npr. Rise Of Tomb Raider,The Evil Within,Resident Evil 7...) ima ili pad FPS-a nizak FPS,ili stuttering.

Iste igre koje gledam na Youtubeu idu odlično,npr. Rise Of Tomb Raider a kada upišem svoje komponente (i5 4670K,8GB RAM,GTX 970),naziv igre i stavim benchmark na Youtubeu sve ide odlično i to na very high postavkama dok kod mene ima ogroman stuttering i pad FPS-a te loš FPS i to na medium postavkama.

To je samo jedan primjer igre,a to se događa sa svim igrama koje su izašle iza 2012.-2013.

Uvijek napravim driver update,te očistim PC sa CCleanerom,očistim Registry,i stavim 1 click maintaince,i svejedno-isto.

Postavke u nekim igrama moraju biti na low-medium npr. Resident Evil da bi igra išla 60 FPS-a a i onda zna biti stutteringa i pad FPS-a.

 

Zna li netko zašto je to tako i što mogu učiniti?

 

Svaki dobronamjerni komentar je dobrodošao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste.

Kakav je CPU/GPU/RAM usage dok igraš? Jesu li temperature dobre?

6 godina
protjeran
offline
Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste...

Ja bih kupio još 8 GB rama ma što god "drugi" imali.

Normalno, uz temeljit pregled svega što je kolega napisao.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 7:15 (Anđeo bez falinge).
 
1 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste.
softwaremaniac kaže...

Kakav je CPU/GPU/RAM usage dok igraš? Jesu li temperature dobre?

 Evo,snimio sam par nasumičnih screenshot-ova iz Rise Of Tomb Raider.Postavke su bile na medium,i uspio sam dobiti stalnih 60 FPS,ali je i dalje bio prisutan manji stuttering.

Koliko sam pratio usage GPU i CPU oboje je oko 90-95%,ma da zna na sekundu pasti na 85%

Evo prva 4 SS su snimana s medium postavkama

Druga 4 su na high.

Sad kad sam igrao,igra varira između 50-75 FPS-a,što je i više nego odlično,ali se svejedno osjeti trzanje/stuttering,onako ide glatko i onda trzne,što jako narušava igru,nije da sam picajzla,ali kad igra lijepo klizi i onda trzne,jednostavno smeta,a osjeti se i to dosta.

Ma da moram priznati da mi Metal Gear Solid 5 stvarno odlično ide,i to na najvišim postavkama,1080p i 60 FPS,ne znam jel to zato jer je igra odlično optimizirana ili što,ali eto igra ide savršeno,bez greške i pada FPS,ili stutteringa.

Ovaj Tomb Raider ide puno,puno lošije na nekim dijelovima,ali to ide i drugim igračima,ali ne toliko,meni padne i do 18 FPS-a.

 

Ako je potrebno mogu još snimiti i Resident Evil 7 ili neku drugu igru,npr Need For Speed 2015?

Anđeo bez falinge kaže...

Ja bih kupio još 8 GB rama ma što god "drugi" imali.

Normalno, uz temeljit pregled svega što je kolega napisao.

 OK,ako je neophodno.

 

 

 

EDIT:evo sad sam isprobao Resident Evil 7 i kad stavim FPS na ''variable'' ide kao i Tomb Raider oko 70FPS-a i trza,ali čim sam stavio 60 FPS lock,igra radi kao Metal Gear Solid,ono savršeno.

Da li u svakoj igri mogu staviti 60 FPS lock?

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 15:43 (Jurassic Park).
12 godina
online
Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste...

Cpu u igrama na 90° C?

Mislim kako tu nešto nije u redu to ne bi smijelo biti tako visoko, jesi oc procesor i s ćime hladiš cpu?

Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste...

Nešto ti nije u redu sa hlađenjem cpu-a, možda hladnjak ne leži dobro ili je zagušen prašinom.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste...

Procesor ti se pregrijava pa throttla (smanjuje takt) kako se ne bi ugasio ili stradao i zato ti performanse opadaju. Riješi hlađenje.

Twitter: @191x7
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste...

Iskreno, teško ti je dat dijagnozu što ti ne valja sa računalom "preko neta" - to je kao internet liječenje ljudi.

 

Ja bih u task manageru gledao koliko procesa imaš, koji su sistemski, koje si sam nasrao.

 

Imaš resource monitor pa vidiš što ti u određenom trenutku koristi disk/mem/cpu - tu se uglavnom nalazi problem - lako detektiraš manjak rama, ili neki antivirus/drugi proces koji ti primjerice zakucava nešto i računalo ne radi normalno. Ima primjera gdje običan antivirus sprečava ljude sa SSD, 16GB RAM i i7 (doduše konkretan primjer je na laptopu na i7 7700 HQ, ali princip je isti) da otvore internet eksplorer i gledaju jutarnji.hr

 

S obzirom da si puno toga sam instalirao vjerojatno možeš sam procijenit što ti ždere resurse.

 

Imaš i dodatnih programa koji ti mogu dat log performansi i trošenja resura pojedinih procesa na računalu... pokreni si takvo snimanje, odigraj 5 minuta igre, pa si vidi što ti zakucva računalo i zašto se javlja stutering... ne bi bilo loše paralelno snimat temperature CPU/GPU..

 

Tu negdje ti se skriva odgovor, ali to ti nitko nemre reć 100% ovako preko foruma.

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste...

kompletno čišćenje računala

kompletan reinstall windousa i latest updatea za početak, tako ćeš napravit fresh start

ako se dalje grije nešto onda vidjeti da nisu ventovi ošli ili nešto

 

 

ugl. skoro kao na mobu, kad radiš factory, tako i ovdje samo malo više vremena treba :)

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste.
Tiby kaže...

Cpu u igrama na 90° C?

Mislim kako tu nešto nije u redu to ne bi smijelo biti tako visoko, jesi oc procesor i s ćime hladiš cpu?

 Procesor nije nikad OC-an a hladim ga stock coolerom.

dery kaže...

Nešto ti nije u redu sa hlađenjem cpu-a, možda hladnjak ne leži dobro ili je zagušen prašinom.

 Da li bi promjena termalne paste i kupnja boljeg hladnjaka koji bi mi ujedino bio i hladnjak za OC-anje riješio problem?

191x7 kaže...

Procesor ti se pregrijava pa throttla (smanjuje takt) kako se ne bi ugasio ili stradao i zato ti performanse opadaju. Riješi hlađenje.

 Isto kao i odgovor gore-da li bi pomogao neki aftermarket cooler?Vidim da ih u Linksu ima od 200-700kn,pa ako će pomoći možda bi mi ti ili netko mogao reći koji da uzmem,onako Best Buy?

Rhodin kaže...

Iskreno, teško ti je dat dijagnozu što ti ne valja sa računalom "preko neta" - to je kao internet liječenje ljudi.

 

Ja bih u task manageru gledao koliko procesa imaš, koji su sistemski, koje si sam nasrao.

 

Imaš resource monitor pa vidiš što ti u određenom trenutku koristi disk/mem/cpu - tu se uglavnom nalazi problem - lako detektiraš manjak rama, ili neki antivirus/drugi proces koji ti primjerice zakucava nešto i računalo ne radi normalno. Ima primjera gdje običan antivirus sprečava ljude sa SSD, 16GB RAM i i7 (doduše konkretan primjer je na laptopu na i7 7700 HQ, ali princip je isti) da otvore internet eksplorer i gledaju jutarnji.hr

 

S obzirom da si puno toga sam instalirao vjerojatno možeš sam procijenit što ti ždere resurse.

 

Imaš i dodatnih programa koji ti mogu dat log performansi i trošenja resura pojedinih procesa na računalu... pokreni si takvo snimanje, odigraj 5 minuta igre, pa si vidi što ti zakucva računalo i zašto se javlja stutering... ne bi bilo loše paralelno snimat temperature CPU/GPU..

 

Tu negdje ti se skriva odgovor, ali to ti nitko nemre reć 100% ovako preko foruma.

 Znam,samo mi se ne da trošiti novce i vrijeme da ga šaljem u servis,a možda mi netko tu može reći problem.

Ako išta znači,skinuo sam Razer Cortex koji gasi nepotrebne procese,pa sam ih ugasio oko 15 i ostavio samo software za kontroler od PS4 i igru,ali nije pomoglo.

Sad ću probati izbrisati sve što mi se tijekom godina nakupilo a ne treba mi.

Možda to pomogne,ali sam skeptičan.

fila2208 kaže...

kompletno čišćenje računala

kompletan reinstall windousa i latest updatea za početak, tako ćeš napravit fresh start

ako se dalje grije nešto onda vidjeti da nisu ventovi ošli ili nešto

 

 

ugl. skoro kao na mobu, kad radiš factory, tako i ovdje samo malo više vremena treba :)

 Joj,to bi napravio samo ako je najnužnije.Iako imam dosta programa koji mi ne trebaju,imam i one koji su mi iznimno važni,tu su i e-mailovi,te krekani programi i sve što sam napravio (a da je važno) tijekom proteklih godina.

To ću napraviti,ali samo ako je zadnje što moram.

16 godina
offline
Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste...

Ako gledaš proči što jeftinije i zračno, LC Power LC-CC-120 ti je naj za oko 200 Kn. Iznad toga, neki Noctua hladnjak s više toplovodnih cijevi. Ili pak 240mm vodeno.

Twitter: @191x7
Moj PC  
9 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste...

Ja sam  imao sličan problem kad sam nedavno matičnu mijenjao i novi cooler stavio.. Bootam PC, odem pod temperature kad ono OOOP-80C u idle! I užasno sporo mi je sve radilo.. Testirao RAM, GPU, HDD, ma sve ispravno.. Na kraju ispalo da nisam dobro cooler zašarafio :)) provjeri, banalno je ali može biti problem u tome! 

Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste.
Jurassic Park kaže...
dery kaže...

Nešto ti nije u redu sa hlađenjem cpu-a, možda hladnjak ne leži dobro ili je zagušen prašinom.

 Da li bi promjena termalne paste i kupnja boljeg hladnjaka koji bi mi ujedino bio i hladnjak za OC-anje riješio problem?

 To se na žalost ne može znati, ali po svim simptomima velika je vjerojatnost da će riješiti probleme.

 

Hladnjak se ne može pokvariti, samo je pitanje koliko se prašine hvata po ventilatoru.

Tak da bi ti možda dobro bilo i pogledati po oglasnicima. Npr ovo:

https://www.njuskalo.hr/procesori/noctua-nh-d15s-cpu-cooler-oglas-26254003

U dućanima je 700kn.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 18:04 (CyberDemonVZ).
11 godina
offline
Re: Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste.
191x7 kaže...

Ako gledaš proči što jeftinije i zračno, LC Power LC-CC-120 ti je naj za oko 200 Kn. Iznad toga, neki Noctua hladnjak s više toplovodnih cijevi. Ili pak 240mm vodeno.

 Da li ću s tim LC powerom moći OC-ati procesor na barem 4,5 Ghz?I znam da zvuči glupo ali u Linksu ga imaju,ali u rozoj boji,što mi je onak ružno.Da li ih ima u npr. plavoj boji,ili crvenoj?

PS koji termalnu pastu da kupim za taj cooler?

Marko_95 kaže...

Ja sam  imao sličan problem kad sam nedavno matičnu mijenjao i novi cooler stavio.. Bootam PC, odem pod temperature kad ono OOOP-80C u idle! I užasno sporo mi je sve radilo.. Testirao RAM, GPU, HDD, ma sve ispravno.. Na kraju ispalo da nisam dobro cooler zašarafio :)) provjeri, banalno je ali može biti problem u tome! 

 Idem sad očistiti PC,pa ću usput provjeriti :)

CyberDemonVZ kaže...
Jurassic Park kaže...
dery kaže...

Nešto ti nije u redu sa hlađenjem cpu-a, možda hladnjak ne leži dobro ili je zagušen prašinom.

 Da li bi promjena termalne paste i kupnja boljeg hladnjaka koji bi mi ujedino bio i hladnjak za OC-anje riješio problem?

 To se na žalost ne može znati, ali po svim simptomima velika je vjerojatnost da će riješiti probleme.

 

Hladnjak se ne može pokvariti, samo je pitanje koliko se prašine hvata po ventilatoru.

Tak da bi ti možda dobro bilo i pogledati po oglasnicima. Npr ovo:

https://www.njuskalo.hr/procesori/noctua-nh-d15s-cpu-cooler-oglas-26254003

U dućanima je 700kn.

 Dobro,neće me 200kn ubiti.Mogu pokušati,a i rađe to nego da ga nosim u servis.Tak-tak sam prije ili kasnije namjeravao kupiti bolji cooler za OC-anje.

Nije da taj nije dobar,ali rađe bi neki iz dućana,nekako mi je sigurnije.

Ne treba meni nešto ''fensi'' samo da mogu OC-ati CPU i da dobro hladi.

 

 

EDIT:evo samo da javim da sam očistio PC,ali sam prilikom vađenja procesora iz utora malo zagrebao ležište,odnosno one sitne iglice gdje je procesor.

5-6 ih se iskrivilo.

Molim vas,recite mi da upravo nisam uništio matičnu...

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 18:57 (Jurassic Park).
16 godina
offline
Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste...

Zašto si vadio procesor? Nije trebalo vaditi procesor za čišćenje.

 

Moguće da si uništio ploču. Ako imaš mirne ruke i dosta sreće, možda uspješ popraviti.

Odgledaj ove videe prije nego išta pokušaš:

 

Što se hladnjaka tiče, nije rozi.

https://www.links.hr/hr/cooler-lc-power-lc-cc-120-cosmo-cool-socket-775-1150-1151-1155-1156-1366-2011-2011-3-fm1-fm2-am2-am2-am3-am3-050903309

 

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste.
Jurassic Park kaže...

 

EDIT:evo samo da javim da sam očistio PC,ali sam prilikom vađenja procesora iz utora malo zagrebao ležište,odnosno one sitne iglice gdje je procesor.

5-6 ih se iskrivilo.

Molim vas,recite mi da upravo nisam uništio matičnu...

 kako si to samo uspio? mislim da si nepovratno uništio pc utor...

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
15 godina
offline
Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste...

zato jer si napastan, nestpljiv, neznalica i papak. talent za destrukciju a pritom cjepidlaka. nema tu pomoći osim preodgojem, a to ne ide preko foruma. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste.
191x7 kaže...

Zašto si vadio procesor? Nije trebalo vaditi procesor za čišćenje.

 

Moguće da si uništio ploču. Ako imaš mirne ruke i dosta sreće, možda uspješ popraviti.

Odgledaj ove videe prije nego išta pokušaš:

 

Što se hladnjaka tiče, nije rozi.

https://www.links.hr/hr/cooler-lc-power-lc-cc-120-cosmo-cool-socket-775-1150-1151-1155-1156-1366-2011-2011-3-fm1-fm2-am2-am2-am3-am3-050903309

 

 Ma kad sam htio očistiti termalnu pastu,pa sam ga izvadio.

Evo gledam videe,ali se ne usudim to napraviti.

Sve me strah dotaknuti više išta oko procesora...

 

EDIT:Fila,koliko sam vidio,dva pina su već bila savinuta,a ja sam lagano dotaknuo ostala tri sa procesorom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 19:48 (Jurassic Park).
8 godina
offline
Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste...

da li redovno mijenjaš pastu i čistiš komp od prašine? da li je dobar protok zraka u kućištu, bar jedan ventilator da uvlači zrak u kućište i jedan da izvlači topli zrak iz kućišta? to isto može biti problem, pogotovo kad su ovakve ljetne vrućine.  uglavnom, za promjenu paste ne moraš vadit procesor, samo (lagano i pažljivo) očistiš sa suhom krpom/papirnatim ručnikom ili možeš eventualno upotrijebiti malo alkohola za čišćenje , vodu nikako. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 20:29 (dtdtdt).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste...

Ma izravnaj pinove kako su bili, dečki drame bez veze. Bitno je da pin liježe na svoj utor na procu i provodi struju... to je sve što on radi. Iskrivljavanjem pina nisi narušio njegovu sposobnost vodit struju, treba ga samo vratit na pravo mjesto.

Procesoru nisi učinio ništa, matičnu si uništio samo ako ti pin pukne.

Ako je to "lagano iskrivljeno" i možeš vratit nazad na mjesto - nikome ništa... vjerojatno :P

 

Probaj, nemaš što izgubit. Kad si ih vratio na mjesto, stavi proc, vrati sve gore kao da si sve ispravno uinio, spoji ga na PSU i probaj upalit. Imaj ruku/nogu na naponskoj letvi. Ako ti krene vrištat matična, čuješ "BEEP  BEEEP BEEEEP BEEEP BEEP BEEEEEEEP" gasi odmah i kupi novi, ako se sve digne, nisi ništa napravio!

 

Drugi put pazi i ne rukuj s tim ko sa ženom, već ko da igraš "operacije" ili nešto takvo -> žene volje grublju igru, ali sa nekim stvarima moraš bit apsolutno oprezan.

Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste.
dtdtdt kaže...

da li redovno mijenjaš pastu i čistiš komp od prašine? da li je dobar protok zraka u kućištu, bar jedan ventilator da uvlači zrak u kućište i jedan da izvlači topli zrak iz kućišta? to isto može biti problem, pogotovo kad su ovakve ljetne vrućine.  uglavnom, za promjenu paste ne moraš vadit procesor, samo (lagano i pažljivo) očistiš sa suhom krpom/papirnatim ručnikom ili možeš eventualno upotrijebiti malo alkohola za čišćenje , vodu nikako. 

 Imam jedan prednji ventilator koji uvlači zrak.Ovi u HGšrotu su mi jedan (stražnji) izvadili i kad sam došao doma sa servisa nije ga bilo.

Rhodin kaže...

Ma izravnaj pinove kako su bili, dečki drame bez veze. Bitno je da pin liježe na svoj utor na procu i provodi struju... to je sve što on radi. Iskrivljavanjem pina nisi narušio njegovu sposobnost vodit struju, treba ga samo vratit na pravo mjesto.

Procesoru nisi učinio ništa, matičnu si uništio samo ako ti pin pukne.

Ako je to "lagano iskrivljeno" i možeš vratit nazad na mjesto - nikome ništa... vjerojatno :P

 

Probaj, nemaš što izgubit. Kad si ih vratio na mjesto, stavi proc, vrati sve gore kao da si sve ispravno uinio, spoji ga na PSU i probaj upalit. Imaj ruku/nogu na naponskoj letvi. Ako ti krene vrištat matična, čuješ "BEEP  BEEEP BEEEEP BEEEP BEEP BEEEEEEEP" gasi odmah i kupi novi, ako se sve digne, nisi ništa napravio!

 

Drugi put pazi i ne rukuj s tim ko sa ženom, već ko da igraš "operacije" ili nešto takvo -> žene volje grublju igru, ali sa nekim stvarima moraš bit apsolutno oprezan.

 Probao sam uključiti PC i ne radi.Onda sam probao izravnati pinove i uspio sam 2 izravnati ali je jedan puknut.

Mislim da će me ova lekcija skupo koštati,ma da sad bar znam da su dolje pinovi,jer ovo mi je prvi put da rukujem s procesorom,a najvjerojatnije i zadnji...

12 godina
protjeran
offline
Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste...

tko te uopce silio da to ides raditi, inace sam cpu i je problem uhvatiti prstima i izvaditi iz socketa niti ima mjesta em je uzasno tanko, malo nestrucnosti i nepaznje i odose iglice! ja sam ih izvadio valjda 50+ i svaki put me malo strah jer je stvarno nespretno! odnesi to u neki servis neka ti zaleme.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste...

E, JEBIGA. Sad kad si pin krcnuo, definitivno si sjebo procesor. a sve zbog malo prasine u kucistu...

 

nista, stedi sad za drugi.

Moj PC  
2 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste.
Jurassic Park kaže...

 Probao sam uključiti PC i ne radi.Onda sam probao izravnati pinove i uspio sam 2 izravnati ali je jedan puknut.

Mislim da će me ova lekcija skupo koštati,ma da sad bar znam da su dolje pinovi,jer ovo mi je prvi put da rukujem s procesorom,a najvjerojatnije i zadnji...

 Ako ništa barem si riješio problem sa pregrijavanjem. Uvijek treba život gledati sa ljepše strane

10 godina
online
Re: Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste.
Umisto hladnjaka kupis 1150 plocu za 300 kn, dobijes garanciju na maticnu tako da realno nisi puno love p.....
Sumnjam da ce ti to ko lemit za manje novaca. Dok je bilo obrnuto(pinovi na procu)to je bila pizdarija za risit(zica iz utp u socket na misto polomljenog pina).
Moj PC  
4 0 hvala 1
11 godina
offline
Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste...

A jeb* ga,tak tak sam razmišljao o zamijeni procesora za neki malo jači,samo naravno nisam očekivao da ću ga u ovakvoj situaciji kupovati.

Gledao sam na Njuškalu (prvi put da kupujem komponente na oglasu) i7 4770K,samo kad gledam socket za od njega negdje piše 1155 ,a negdje 1151.

Koji je na kraju socket za taj i7?

Naravno,sad moram kupiti i matičnu,pa me zanima neka najjeftinija a da je iole dobra za gejming i da mi ne bottlenecka GPU i CPU?

 

PS

svima hvala na pomoći,znam da sam zeznuo,ali eto,šta je tu je.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste...

Što nije taj Haso na 1150 zapravo ?

Inače, baš te potrefilo. Još imaš i ddr3 memoriju. Samo još uvijek mi nije jasno zašto si išao vaditi CPU van.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste...

da 1150 je....

Pa samo pinovi na matičnoj su ti uništeni jelda? Zašto onda ne kupiš samo matičnu ako se baš neda popravit? Meni se čini da nebi puno dobio čak ni da upgrejdaš 1 ili 2 generacije...pogotovo ako ti je za gejming

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste.
Seronja nezauzet kaže...

Što nije taj Haso na 1150 zapravo ?

Inače, baš te potrefilo. Još imaš i ddr3 memoriju. Samo još uvijek mi nije jasno zašto si išao vaditi CPU van.

 Izgleda da je,samo što sam na par stranica pročitao da je i 1151,pa me to zbunilo.

Išao sam ga vaditi da ga bolje očistim,i jer je bilo dosta zaljepljene prašine oko njega.

PS

znaš lli ti da li u HR postoji matična koja je 1150 a da podržava overclockanje i da cijena nije preko 600kn?

5 godina
protjeran
offline
Re: Zašto mi je PC slabiji od drugih koji koriste.
Jurassic Park kaže...

znaš lli ti da li u HR postoji matična koja je 1150 a da podržava overclockanje i da cijena nije preko 600kn?

 Ne znam prijatelju. Ja ne bi išao ispod z97 ploče (kada se radi o OC-u), a na nabavi ne vidim niti jednu dostupnu do 600 kuna.

Možda će netko biti pametniji. Pričekaj.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice