Hardcore gamerska periferija od smeća

poruka: 38
|
čitano: 11.383
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Hardcore gamerska periferija od smeća

Evo sigurno vas je zainteresiaro naslov kad ovo čitate pa evo da vam kažem o ćemu se radi:

 

Već sam neko vrijeme planirao nabaviti novu tipkovnicu, recimo razer black widow ultimate, ali sad sam shvatio da bi mogao dobiti sličan rezultat ak si ju sam napravim.

.

Ha!?!?! Kako? Pa dobro nece bas biti tako dobra ali ja se volim uvjereavati da ce biti blizu.

.

Ovo je moj plan:

.

Imam jednu staru IBM tipkovnicu, model M, koja je zapravo mehanička.

.

Buduci da u njoj puno mjesta planiram unutra smjestit jedan arduino nano čip(relativno jeftina stvarčica), sjajan čip za programiranje.

.

Na njega se lagano spoji usb sjedne strane a žice od tipkovnice s druge strane.

.

I tako dobijem IBM mehaničku tipkovnicu koja ima usb utor i svaka tipka na njoj može imati praktički beskrajno velike makro naredbe koje sam mogu programirat u software-u od arduina. Ali ta će tipkovnica još uvijel izgledati ružno, pa i za to imam rješenje.

.

Vanjsko kučište od tipkovnice ću obojat u jednu lijepu piano black boju.

.

Tipke još moram vidjet ali planiram nekako ih ostrugat(jer su inače napravljeni od dvije plastike crna i bijela koja je lagano prozirna) ili produbit ili obojat tako da su mi slova onako malo prozirna.

.

Zašto? Zato jer još namjeravam od iza provest led žicu za osvjetljenje, ali ne jednu nego tri (za sve boje) tako da kada si promjenim recimo mode iz windows u game (što je lagano isprogramirat sa arduinom) da arduino promjeni makro tipke i boju osvjetljenja.

.

Ali to nije sve!! (da znam, malo zvuči ko top-shop reklama) Danas sve poštene gamerske tipkovnice imaju još ekstra tipki sa strane. 

.

U moju tipkovnicu neznam baš kako dodat još tipki, a da izgleda lijepo ali imam drugu ideju.

.

Uzeti ću još jednu staru tipkovnicu, bilo koja, glavno da radi i sve maknuti sa nje osim tri tipke i čipa za spajanje na kompjuter.

.

Te tipke ću ugradit u bilo koji stari set pedala (gas, kočnica i kuplung) koje dojdu uz  volan za igrice.

.

I to spojim na komp i evo ti još tri makro tipke koje su mi odmah na dohvat noge!

.

.

I to je to, molim vas da napišete svoja mišljenja i ako imate ideja više nego dobrodošle su.

.

Znam da se ovo čini dosta kompliciranim i da bi u vrijeme koje će mi trebat da to napravim zaradio za dvije tipkovnice razer black widow ultimate ali se nadam super zabaviti!!!

Moj PC  
50 5 hvala 1
12 godina
offline
Hardcore gamerska periferija od smeća

Apsolutno te podržavam u tom hrabrom pothvatu.

"Dulce cum utili"(ugodno s korisnim)-kako bi rekli dobri stari Latini.

Ako napraviš to " Hardcore gamerska periferija od smeća" dodaj nekoliko slikica.{#}

Jebo ti Joca Amsterdam mater!
Moj PC  
6 0 hvala 2
14 godina
odjavljen
offline
Hardcore gamerska periferija od smeća

Molim te nemoj uništiti tu savršenu tipkovnicu, rijetke su i cijenjene. To bi bilo kao da seljački tuniraš lamborghinia miuru...

 

Zato rađe skupi pare i kupi novu, ovu daj ili prodaj nekoma tko će znati cijeniti.

 

Evo ovu poruku sam napisao s jedne takve...

Bistar sam kao katran.
 
17 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hardcore gamerska periferija od smeća
Daj molim te napravi to, ovo je genijalna ideja =) Ocekujem slike takodjer kad budes krenio =))
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hardcore gamerska periferija od smeća
Jakovp kaže...

Molim te nemoj uništiti tu savršenu tipkovnicu, rijetke su i cijenjene. To bi bilo kao da seljački tuniraš lamborghinia miuru...

 

Zato rađe skupi pare i kupi novu, ovu daj ili prodaj nekoma tko će znati cijeniti.

 

Evo ovu poruku sam napisao s jedne takve...

 I ja stvarno cijenim te stare dobre tipkovnice, ali ja nisam baš siguran da su toliko rijetke, recimo ja kad sam svoju našao na jednom smetlištu stare IT opreme, bile su još tri take samo je moja bila malo manje zamrljana a na njuškalo nađeš jednu za 20 kn.

.

I neću je ja sad uništiti. Najbolja stvar kod IBM-ove tipkovnice nije prekrasna i sexy sivo-bež boja (sarkazam), niti ekstra visoki profil za dodanu ergonomičnost (sarkazam), čak niti cjelokupni moderni izgled tipkovnice (sarkazam), već te fenomenalne mehaničke tipke.

.

A te tipke će ostat isto sjajne kao i u starom modelu samo ću sve ove ostale ružne djelova maknuti ili poboljšati.

.

Usput, ako misliš da su sve ove moje ideje o mijenjanju tipkovnice "seljačko tuniranje" ajde mi objasni što je pravo tuniranje tipkovnice, ne ove, nego bilo koje.

12 godina
neaktivan
offline
Hardcore gamerska periferija od smeća

Usput samo da svi znaju, sa ovim projektom ću tek nakon što nabavim sve materjale, a ti bi moglo potrajat a moglo bi i ne potrajat, očekujte prve slike čim počnem i kad završim stavit ću sve na instructables.com

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hardcore gamerska periferija od smeća
Pratim temu i cekam prve slike :)
Battlelog ~ UrbanFsk
14 godina
odjavljen
offline
Hardcore gamerska periferija od smeća

Gle, u krivu si. Na njuškalu ih nema, vjeruj mi promatram, na ebayu ih ima ali ako su u dobrom stanju koštaju dosta i nema ju HR layout.

 

Također, ako si ih toliko našao na smetlištu, zašto nisi uzeo? Pa ja znam dosta ljudi koji bi dali dobre pare za njih.

 

Zašto seljački tuning? Vidjet ćeš kad bude gotovo {#}

Bistar sam kao katran.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hardcore gamerska periferija od smeća
Jakovp kaže...

Gle, u krivu si. Na njuškalu ih nema, vjeruj mi promatram, na ebayu ih ima ali ako su u dobrom stanju koštaju dosta i nema ju HR layout.

 

Također, ako si ih toliko našao na smetlištu, zašto nisi uzeo? Pa ja znam dosta ljudi koji bi dali dobre pare za njih.

 

Zašto seljački tuning? Vidjet ćeš kad bude gotovo {#}

 Sorry, to sam neku drugu IBM tipkovnicu našao. A ove druge sa smetlišta nisam uzeo jer nisam znao da baš nešto puno vrijede, ali ak ti tak kažeš izgleda da sam izgubio svoju priliku.

 

No samo da svi znaju, ja ne odustajem od ovog projekta.

 

Al cuj Jakov, ak ti se već ne sviđa tipkovnica barem nekaj komentiraj o pedalama, ili bilo tko drugi, imam dilemu ka ću postignut da kad stisnem pedalu dobijem klik na tipku a ne da mi on federira 5 cm gore dole.

13 godina
neaktivan
offline
Hardcore gamerska periferija od smeća
tip ima ideju i poprilično znanje al ne,treba odmah pljuvat i blatit jer ima još netko tu tipkovnicu..stvarno smo društvo u k... pa sta je ta tipk? svemirski brod da se ne smije nista taknut na njoj?

samo naprijed i završi to čim prije
Moj PC  
9 2 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Hardcore gamerska periferija od smeća
ARazer kaže...
tip ima ideju i poprilično znanje al ne,treba odmah pljuvat i blatit jer ima još netko tu tipkovnicu..stvarno smo društvo u k... pa sta je ta tipk? svemirski brod da se ne smije nista taknut na njoj?

samo naprijed i završi to čim prije

 

Zato jer se te tipkovnice više ne proizvode, a najbolje su. Treba ih očuvati da ne postanu još jedna izumrla vrsta...

 

 

To s pedalom nije tako jednostavno, ako nemaš dovoljno znanja nemoj se ni truditi.

 

 

Ajde bar za probu napravi to sve sa 20kn tipkovnicom za probu, pa da onda vidimo imaš  li potencijala.

Bistar sam kao katran.
14 godina
offline
Hardcore gamerska periferija od smeća

Kao što kolega kaže, prodaj meni tu za 200 kn, a ja ću ti još poslat, jednu sasvim pristojnu običnu tipkovnicu!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hardcore gamerska periferija od smeća

Jao nostalgičari budite realni, model M je smeće tipkovnica. Ok, mehanička je, stara je , može radit dugo al to pod uvijetom da ju koristi prosječan korisnik interneta koji niti ne tipka puno, niti često. Tko god ju koristi to je eventualno zato jer je "old school" , a i to uređivanje stare tipkovnice nema smisla. Ili ju ostavi u originalu i spremi, ili prodaj. Radije si kupi neku normalnu mehaničku sa današnjim switchevima i problem je rješen.  Model M i hardcore gaming neidu zajedno.Neznam zašto ljudi stalno koriste te izraze "hardcore" ili "competitive" a onda pišu ovakve gluposti. Da provodiš 50+ sati tjedno za kompom (recimo neka satnica za gejmera), onda bi znao da model M nema što tražit na stolu. Samo bog zna kolko mi je puta space zapeo na njoj ili neko random slovo.

 

 
2 7 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Hardcore gamerska periferija od smeća

Rođo dobra ideja, ali daj nam slike pa se hvali!

 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Hardcore gamerska periferija od smeća
Doovx kaže...

Jao nostalgičari budite realni, model M je smeće tipkovnica. Ok, mehanička je, stara je , može radit dugo al to pod uvijetom da ju koristi prosječan korisnik interneta koji niti ne tipka puno, niti često. Tko god ju koristi to je eventualno zato jer je "old school" , a i to uređivanje stare tipkovnice nema smisla. Ili ju ostavi u originalu i spremi, ili prodaj. Radije si kupi neku normalnu mehaničku sa današnjim switchevima i problem je rješen.  Model M i hardcore gaming neidu zajedno.Neznam zašto ljudi stalno koriste te izraze "hardcore" ili "competitive" a onda pišu ovakve gluposti. Da provodiš 50+ sati tjedno za kompom (recimo neka satnica za gejmera), onda bi znao da model M nema što tražit na stolu. Samo bog zna kolko mi je puta space zapeo na njoj ili neko random slovo.

 

Ajme koliko neistina, ne mogu vjerovati {#}

Bistar sam kao katran.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hardcore gamerska periferija od smeća

U ovom slucaju se moram potpuno sloziti sa Jakovom, kvaliteta ovih starih mehanickih tipkovnica je daleko bolja od danasnjih, recimo black widow, danas se brendovi hvale da moze 50 mil. pritisaka, tada to nisu stavljali na kutiju jer je prakticki nebrojivo, te stare tipkovnice su se nosile u posebnim celicnim kutjama okolo jer se to smatralo profesionalnom opremom, stvarno neznam kako ti je space uspio zapet, jer sam siguran da ce neki ljudi tu potvrdit njima ne zapinje, mozda ju nisi bas ocistio od prsine. A sto cini danasnjim hardcore tipkovnicama hardcore: kvaliet izrade, to model m definitivno ima, lijepi fancy izgled, to planram nadodat, hrpu tipki za programiraje i podesavanje, to cu dodat a mozda i nadmasit sa mojim cipom, i nravno brzina, a buduci da ce uglavnom sve raditi cip na hardeverskoj razini a ne software na hard disku to ce dfinitivno bti brza tipkovnica.

.

Usput, ljudi, jos samo cekm da mi cip dojde i mozda cu prvo svoje ideje isprobat na jednom slicno istarom modelu od chicony, tek tolko da vidim dal se to radi u teoriji, a sto se tice pedaa, nsam jos nasao nekakve, ako nek zna di bi mogao nac neku,molim vas da mi kazete.

.

Samo BTW, bilo bi sjajno ako mi date malo vise konstruktivnih kritika.

14 godina
offline
Hardcore gamerska periferija od smeća

Ja te savjetujem da probaš prvo ne nekoj drugoj tipkovnici sve to, jer mislim da Model M nipošto ne bi trebao biti pokusni kunić, ako na toj drugoj tipkovnici sve ispadne OK ja bi se tek onda bacio na uređivanje Model M, i moram reć da ako uspiješ sve to složit, ovo mi zvuči kao jako dobra ideja, čak mislim da bi mogao dosta i zaradit, je bih bez beda kupio takav uređen Model M pa makar i za 1000 Kn!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hardcore gamerska periferija od smeća

Hvala na poticaju, evo kao sto sam gore naveo najvjerojatnije cu pocet sa jedom starom mehanickom chicony tipkovnicom, iz osamdesetih, slicne je velicine i sve.

.

.

E sad, imam jedno pitanje za sve, u vezi osvjetljenja, dal da koristim vise fiber optickih kabela za svaku tipku pa na kraju ledice koje mjenaju boju (RGB) ili da uzmem one led trake koje svjetele skroz, a ne samo pri kraju kao fiber opticki kabeli. Te trake su relativno debele pa nisam skroz ziher da ce stat ispod tipki.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Hardcore gamerska periferija od smeća
Jakovp kaže...

Ajme koliko neistina, ne mogu vjerovati {#}

 ...kaže osoba kojoj je vrhunac igranje solitarea.

 

@mssmaster

o čem ti pričaš, ja nisam ni sugerirao blackwidow niti igdje spomenuo. Postoje firme poput Filco, Das Keyboard, Cherry isto radi svoje original tipkovnice koje su nemjerljivo bolje od modela M, + što su nove,a i bez ikakvih modernih gluparija. Pogledaj samo Cherry G80-3000 . Da ne govorim da ti uz to što dobiješ novu tipkovnicu ostane ova stara model M ili za prodat ili za čuvat (kad već slinite nad njom).

 

-druga stvar. Prestanite živjet u prošlosti. Kad je model m izašao van, prosjek korištenja tih tipkovnica je uglavnom bio jako slab. Znači u velikoj većini slučajeva se u 10 godina ta tipkovnica koristila ko današnja u 2-3.(po količini pisanja na njoj). Isto tako, čim su se pojavili malo bolje membranske tipkovnice opet je velika većina odbacivala ove stare jer su kao "tvrde" tako da su i tad stajale u većini slučajeva sastrane, ili su bile malo korištene. Normalno da tako mogu u nedogled. Tvrdnja da rade stoljećima ne drži vodu. Tipkovnica je kvalitetna, pogotovo za ono vrijeme, ali nije bog i batina. Imam još uvijek svoju staru negdje spremljenu, služila je, svaka čast, ali da je toliko ljudi uzdižu u nebo, nema smisla, pogotovo zato što uglavnom oni koji komentiraju kak je tipkovnica vječna i nezamjenjiva, niti koriste tipkovnicu pošteno, niti su isprobali više boljih tipkovnica.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Hardcore gamerska periferija od smeća
Doovx kaže...

 ...kaže osoba kojoj je vrhunac igranje solitarea.

 

@mssmaster

o čem ti pričaš, ja nisam ni sugerirao blackwidow niti igdje spomenuo. Postoje firme poput Filco, Das Keyboard, Cherry isto radi svoje original tipkovnice koje su nemjerljivo bolje od modela M, + što su nove,a i bez ikakvih modernih gluparija. Pogledaj samo Cherry G80-3000 . Da ne govorim da ti uz to što dobiješ novu tipkovnicu ostane ova stara model M ili za prodat ili za čuvat (kad već slinite nad njom).

 

-druga stvar. Prestanite živjet u prošlosti. Kad je model m izašao van, prosjek korištenja tih tipkovnica je uglavnom bio jako slab. Znači u velikoj većini slučajeva se u 10 godina ta tipkovnica koristila ko današnja u 2-3.(po količini pisanja na njoj). Isto tako, čim su se pojavili malo bolje membranske tipkovnice opet je velika većina odbacivala ove stare jer su kao "tvrde" tako da su i tad stajale u većini slučajeva sastrane, ili su bile malo korištene. Normalno da tako mogu u nedogled. Tvrdnja da rade stoljećima ne drži vodu. Tipkovnica je kvalitetna, pogotovo za ono vrijeme, ali nije bog i batina. Imam još uvijek svoju staru negdje spremljenu, služila je, svaka čast, ali da je toliko ljudi uzdižu u nebo, nema smisla, pogotovo zato što uglavnom oni koji komentiraju kak je tipkovnica vječna i nezamjenjiva, niti koriste tipkovnicu pošteno, niti su isprobali više boljih tipkovnica.

Koristim ju aktivno, imam verziju s mx i buckley tipkama, objes u odlične, imam i cheery tipkovnicu koja je također savršena.

 

Dosta sam se naigrao na svima, tako da znam što pričam, čudno kako se tvoja priča ne slaže s ostatkom svijeta.

 

 

Ako ti je ta tipkovnica tako loša rado ću ju otkupit.

Bistar sam kao katran.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hardcore gamerska periferija od smeća

A vidi, to stavljanje jedno po jedno ce te izmorit toliko da ces je na kraju razbit, još uz to previse kablova, zajebancija, ja bih ti predložio da probaš uklopit trake                                                                              

EDIT: Ja sam tako radio u svom autu nesto na instrument tabli pa eto da nebi mislio da nonsens pricam

13 godina
protjeran
offline
Hardcore gamerska periferija od smeća

kad ce slike? {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hardcore gamerska periferija od smeća
Gozz kaže...

A vidi, to stavljanje jedno po jedno ce te izmorit toliko da ces je na kraju razbit, još uz to previse kablova, zajebancija, ja bih ti predložio da probaš uklopit trake                                                                              

EDIT: Ja sam tako radio u svom autu nesto na instrument tabli pa eto da nebi mislio da nonsens pricam

 Hvala na savjetu, je mozda znas kolko su debele da vidim oce li stat il ce stalno tipke lupkat po njima.

.

.

Sada pokušavam skužit kak svaku tipku spojit zasebno na arduino cip, nije mi jos doso al se pripremam, prve slike moje pokusne chicony tipkovnice ocekujte do sredine tjedna,

dolje glasajte dali mislite da koristim led trake ili fiber opticke zice.

0 LED trake
14 Fiber optičke žice
12 godina
neaktivan
offline
Hardcore gamerska periferija od smeća

Evo tu je par slika moje pokusne tipkovnice, Chicony neki model iz 1988,

-prva je slika same tipkovnica

-druga je slika ploče od tipkovnice, kao što vidite svaka tipka je zasebno spojena, što je super za recimo anti-ghosting, ali će biti malo teže za spojit na arduino čip

-na trećoj slici vidite same tipke, znači ispod poklopca, dosta su glasne i relativno dobre kvatete, vrlo lijepo odskaču natrag jednom kad ih se stisne

-na četvrtoj slici je primjer kako bi recimo implementirao osvjetljenje ispod tipki, ovo je dosta tanji kabel od kabela koji planiram koristiti, ovaj ništa nebi osvjetio ali će i ovaj deblji sigurno stat bez problema

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hardcore gamerska periferija od smeća

Znam da je već rečeno, ali ovaj, ti si svjestan da se model M plaća suhim zlatom?

 

Pohvale za ideju, ali ako možeš, kupi neku jeftinu tipkovnicu i napravi pokus na njoj. Mislim, ako uspiješ M model modati u gaming tipkovnicu, a ta to bude kvalitetno i lijepo, pretpostavljam da bi mogao jako lijepe pare na tome okrenuti.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hardcore gamerska periferija od smeća

Znam da je već rečeno, ali ovaj, vidiš da gore upravo radim pokus a jednoj sličnoj tipkovnici za koju nisam čuo da se plača suhim zlatom.

12 godina
neaktivan
offline
Hardcore gamerska periferija od smeća

Debljina trakica ti je oko 2-3 mm, pa sad ti skontaj...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Hardcore gamerska periferija od smeća

Sad baš gledam, i ne čini mi se da je ovo prava IBM. Ajde poslikaj donju stranu s naljepnicom, inače prave imaju IBM logo u gornjem lijevom kutu.

Bistar sam kao katran.
 
0 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hardcore gamerska periferija od smeća

Jakov, sad  je čovjek napisao da probava na jednoj sličnoj a ne na IBM-oj

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Hardcore gamerska periferija od smeća
Gozz kaže...

Jakov, sad  je čovjek napisao da probava na jednoj sličnoj a ne na IBM-oj

Aha da. Nisam odmah skužio.

 

 

Svejedno nek uslika IBM odozdola :)

Bistar sam kao katran.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2012 14:52 (Jakovp).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice