Kupnja novog miša

poruka: 426
|
čitano: 81.895
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja novog miša

Želio bi kupiti novi miš, cijena oko 100 kn, trebao bi mi gamerski miš ili takav nekakav kojeg mogu dobiti za tu cijenu, ako tko ima nekakav prijedlog neka slobodno napiše.

 

ja sam mislio nešto ovakvo http://www.links.hr/index.php?naziv=Mi%9A+GENIUS+Navigator+G500%2C+laserski%2C+USB&option=artikl&id_kategorija=101503&id_artikl=101.503.215

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja novog miša

Za te pare tesko da ces naci ista ozbiljnije. Ja bih uvijek isao na logitecha jer tu ne mozes pogrijesiti. Kupis najskupljeg kojeg si mozes priustiti.

16 godina
neaktivan
offline
Kupnja novog miša

jel bi mogli preporucit neko do 200 kn?

gaming, ...

da je ugodan za rad

eh da, imam pitanje...

koaj poslovnica hgspota radi uopce, i gdje...

Psssssst Zecovi spavaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja novog miša

SLusaj, za te pare neces naci dobar gaming mis. Pogledaj logitechove ili razer proizvode, njihove cijene i mozes li ih sebi priustiti a ako ne mozes onda kupi ono sto se tebi svidja jer u toj cjenovnoj kategoriji sve je manje vise isto. Tu nema nikakvih naprednih funkcija tipa promjenjive rezolucije ili promjenjive mase misa.

16 godina
offline
RE: Kupnja novog miša
angel of fire kaže...

jel bi mogli preporucit neko do 200 kn?

gaming, ...

da je ugodan za rad

eh da, imam pitanje...

koaj poslovnica hgspota radi uopce, i gdje...

Preporucam ti svoj LX6 od Logitecha. Bezican je i veoma ugodan za rad.

Vidio je jako puno gaminga i nikad problema s njim.

Inace to nije gaming mis, ali odlicno odraduje i  taj posao.

Kosta nekih 200 kuna.

Ako trazis bas gaming mis, nadji si onaj specijaliziran za desnjake sa odmoristem za palac.

logic kaže...

SLusaj, za te pare neces naci dobar gaming mis. Pogledaj logitechove ili razer proizvode, njihove cijene i mozes li ih sebi priustiti a ako ne mozes onda kupi ono sto se tebi svidja jer u toj cjenovnoj kategoriji sve je manje vise isto. Tu nema nikakvih naprednih funkcija tipa promjenjive rezolucije ili promjenjive mase misa.

Probao sam dosta miseva, i vecina odraduje svoj posao kako treba. Sumnjam da bi vidio razliku izmedju 2000dpi-a i 5000.

Ali ako zelis postici wow! - efekt, uzmi Razerov ili Logitechov g9.

- Psiho246
16 godina
offline
RE: Kupnja novog miša
angel of fire kaže...

jel bi mogli preporucit neko do 200 kn?

gaming, ...

da je ugodan za rad

eh da, imam pitanje...

koaj poslovnica hgspota radi uopce, i gdje...

Kupuj u Linksu.

Nebudi lud da kupis u HG spotu ili Ve milu.

Oni samo sto nisu umrli, tj vec umiru a trebalo ih se vec pokopati dva metra pod zemljom.

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja novog miša
Psiho246 kaže...
angel of fire kaže...

jel bi mogli preporucit neko do 200 kn?

gaming, ...

da je ugodan za rad

eh da, imam pitanje...

koaj poslovnica hgspota radi uopce, i gdje...

Kupuj u Linksu.

Nebudi lud da kupis u HG spotu ili Ve milu.

Oni samo sto nisu umrli, tj vec umiru a trebalo ih se vec pokopati dva metra pod zemljom.

Sto u slucaju logitecha i nema neke pretjerane veze. Ako kupuje logitecha treba kupiti gdje mu je najjeftinije.

15 godina
offline
Kupnja novog miša

I nije bas istina... logitech direktna garancija vazi samo za one proizvode koji nisu bili na servisu od prodavaca... Ja se sada sa njima navlacim radi MX Revolution koji je bio u mikrolajna na servisu...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja novog miša

Ja reklamirao logitech harmony i vx revolution mis. Za oba proizvoda su me pitali jesam li probao sva rjesenje koja se nude na njihovim stranicama dok su za misa jos pitali kad i gdje sam ga kupio. Oba proizvoda mi poslali ih Holandije nova zapakovana i nisu trazili stare ;)

Sad posto imam jos 2 misa, dvije tastature, web kameru, X-530 zvucnike i Z-5500 zvucnike kupljene prekjuce razmisljam sta da sledece reklamiram ;)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja novog miša

Neznam.č.. možda bum još pričekal pa kad skupim pare ...

16 godina
neaktivan
offline
Kupnja novog miša

odlucil sam se za razer krait...

u vemilu 199 kn...

kaj mislite..

 

Psssssst Zecovi spavaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja novog miša

ja sam si za 200 kn u linksu kupio sharkoon fireglider i prezadovoljan sam... radi savršeno uz razer goliathus control podlogu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja novog miša
smrad06 kaže...

ja sam si za 200 kn u linksu kupio sharkoon fireglider i prezadovoljan sam... radi savršeno uz razer goliathus control podlogu...

nema ga više u linksa jel znaaš di ga još ima tj. u kojoj trgovini

I would love to change the world, but they won't give me the source code
16 godina
offline
Kupnja novog miša

Postoji i Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša. I to baš ovdje na forumu.

 

No za 100 Kn je jako teško (ili da kažem nemoguće) pronaći pravi gamerski miš.

Ima nekih pokušaja (Prestigio npr - imaju ga u mnogo trgovina), no nije to to.

Bolje je za te novce (minimalno za 100 ili više Kn) uzeti neku dobru podlogu.

 

Minimalno za neki polugamerski mip je 150-200 Kn.

Za te novce treba uzeti neki dobrih karakteristika, ali ne i imena (Jeftini Razer i Logitech gamerski miševi su smećasti).

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja novog miša
191x7 kaže...

Postoji i Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša. I to baš ovdje na forumu.

 

No za 100 Kn je jako teško (ili da kažem nemoguće) pronaći pravi gamerski miš.

Ima nekih pokušaja (Prestigio npr - imaju ga u mnogo trgovina), no nije to to.

Bolje je za te novce (minimalno za 100 ili više Kn) uzeti neku dobru podlogu.

 

Minimalno za neki polugamerski mip je 150-200 Kn.

Za te novce treba uzeti neki dobrih karakteristika, ali ne i imena (Jeftini Razer i Logitech gamerski miševi su smećasti).

puno si toga reko, a imas kaj za preporučit...

Psssssst Zecovi spavaju
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja novog miša

Ja bih ti preporucio nesto malo iznad cijene , kosta 350kn al kazem ti isplatit ce ti se na veliko: Razer DeathAdder :) Da ces malo vise para , al ces dobit kvalitetu , brzinu i izgled tako da ti ga preporucam jer skoro svi gameri koje znam imaju taj mis i stalno govore kako im se isplatilo i da je mis predobar , dok sam ja uzeo nki drek od Trusta za 200kn nista ne valja , scroll mi se nekad ukljuci za mijenjanje jacine zvuka spor je i ruzan.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Kupnja novog miša
Alex55 kaže...

 

 

Samo se šalim, naravno... Iskreno mislim da vam se miš mora sviđati (na pogled) i dobro vam ležati u ruci - onda je to miš za vas.

Tako je, trebas vidit kako ti stoji u ruci, kakve je kvalitete izrada (to ces takodjer najbolje vidit kad ga stavis u ruku... ostalo su finese... ima li on osjetljivost od 2000 tocaka ili 20 000 tocaka, to mi je tako nebitno...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja novog miša

Dobri miševi od 300 pa na dalje....

 
0 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja novog miša
Alex55 kaže...

Imate u novom broju BUG-a nešto o igraćim miševima. Ima jedan dobar za 200 kuna (sami BUG-ovci ga preporučuju ukoliko si ne možete priuštiti skuplje modele).

vidio sam, ja cu uzet sharkoon fireglider..Belji se

Psssssst Zecovi spavaju
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja novog miša
tnakir kaže...
Alex55 kaže...

 

 

Samo se šalim, naravno... Iskreno mislim da vam se miš mora sviđati (na pogled) i dobro vam ležati u ruci - onda je to miš za vas.

Tako je, trebas vidit kako ti stoji u ruci, kakve je kvalitete izrada (to ces takodjer najbolje vidit kad ga stavis u ruku... ostalo su finese... ima li on osjetljivost od 2000 tocaka ili 20 000 tocaka, to mi je tako nebitno...

Svi logitech misevi su pakovani tako da mozes vidjeti kako ti lezi u ruci bez raspkivanja. Ne znam kako je kod ostalih.

16 godina
offline
RE: Kupnja novog miša
Alex55 kaže...

 

Može li igraći miš biti bežičan?

 

Može, naravno. No takvi koštaju dost.

Pravi gamerski bežični ti je Razer Mamba. Ima i Logitech G7. I Razer Orochi. Uglavnom, može se naći.

Od jeftinijih, ima bežičnih Prestigio Laser Wireless.

 

Večini bežičnih, pogotovo jeftinjaka, USB radi na manje od 125 Hz, dok je za prave igrače potrebno više od 125Hz (preporuka 500Hz i 1000Hz).

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja novog miša

USB po standardu radi na 125 Hz. To znaci da 125 puta u sekundi skenira ulaz i to nema veze sa misevima. Moze se trikovima povecati taj sample rate.  Gamerski misevi tj. misevi o kojima ti pricas imaju vecu frekvenciju skeniranja podloge po kojoj se krecu i na tajnacim kursos se gladje krece po ekranu i mis je precizniji.

 

http://www.ngohq.com/news/15043-how-to-increase-usb-sample-rate-in-windows-vista-7-a.html

16 godina
offline
RE: Kupnja novog miša
logic kaže...

USB po standardu radi na 125 Hz. To znaci da 125 puta u sekundi skenira ulaz i to nema veze sa misevima. Moze se trikovima povecati taj sample rate.  Gamerski misevi tj. misevi o kojima ti pricas imaju vecu frekvenciju skeniranja podloge po kojoj se krecu i na tajnacim kursos se gladje krece po ekranu i mis je precizniji.

 

http://www.ngohq.com/news/15043-how-to-increase-usb-sample-rate-in-windows-vista-7-a.html

 

USB po standardu 1.0 radi na 125 Hz.

125 Hz je zadržano zbog kompatibilnosti s starijim uređajima, no po standardu 2.0 USB ide i do 1000 Hz.

 

Taj "sample rate" kojeg spominješ, to je upravo i frekvencija kojom se prenose podatci kroz usb.

Miš koji preko USB radi na 125 Hz ima osvježenje svakih 8 milisekundi. Na 500 Hz to iznosi 2 ms, na 1000 Hz 1 ms.

Razlika 8 ms i 2 ms itekako se osjeti, razlika izmeđi 2 ms i 1 ms ne (čovjek nije u stanju).

Ako navikneš na miš kojem usb radi na 500 Hz jednostabno osjetiš da miševi koji rade na 125 Hz imaju kašnjenje

(njihove informacije se sporije prenose do računala).

 

Po tvojoj teoriji miš koji skenira podlogu brzinom od 500 Hz samo svaki četvrti podatak daje kompu jer je takt usb porta 125 Hz.

Dakle i sam vidiš da si promašio i to dobrano.

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja novog miša

Ok. Nisma znao ovo za v1 i v2. Mislio sam da si ti pricao o ovoj drugoj frekvenciji. Sorry. Sto se tice ostalog to znam. Hehehehhe

Sto se tice razlike dobrog i loseg misa znam razliku ne brini ;)

Nijedan moj mis nije ispod 70 EUR-a i to logitechov ;)

14 godina
neaktivan
offline
Kupnja novog miša

e ja sam se sad bacio u kupnju novog gamerskog misa..pa vas pitam sta mislite koji da kupim u rangu od 200 do 400 kn ? dvuomio sam se između razera i logitecha,no ne znam,pa vas pitam =) Cool plz helP :D

Gamer.. =)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kupnja novog miša
Miran54 kaže...

e ja sam se sad bacio u kupnju novog gamerskog misa..pa vas pitam sta mislite koji da kupim u rangu od 200 do 400 kn ? dvuomio sam se između razera i logitecha,no ne znam,pa vas pitam =) Cool plz helP :D

 

Postoji i Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša. I to baš ovdje na forumu.

 

I naravno, u zadnjem BUGu imaš reviewove i usporedni test igračih miševa.

Nebi ti pala kruna s glave da i to proučiš.

 

CoolerMaster Sentinel ili Gigabyte GM-M8000 way to go.

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
15 godina
protjeran
offline
RE: Kupnja novog miša
Miran54 kaže...

e ja sam se sad bacio u kupnju novog gamerskog misa..pa vas pitam sta mislite koji da kupim u rangu od 200 do 400 kn ? dvuomio sam se između razera i logitecha,no ne znam,pa vas pitam =) Cool plz helP :D

Moj prijedlog ti je DeathAdder, imam ga i jako sam zadovoljan kvalitetom i podrškom, a i jako je lijep...

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja novog miša

vec jesam proucio u zadnjem BUGu...

Gamer.. =)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja novog miša

a naravno mi je vazno kak mi lezi i u ruci,jer onaj lachesis to mi nikako ne pase..

Gamer.. =)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja novog miša
logic kaže...

SLusaj, za te pare neces naci dobar gaming mis. Pogledaj logitechove ili razer proizvode, njihove cijene i mozes li ih sebi priustiti a ako ne mozes onda kupi ono sto se tebi svidja jer u toj cjenovnoj kategoriji sve je manje vise isto. Tu nema nikakvih naprednih funkcija tipa promjenjive rezolucije ili promjenjive mase misa.

Probao sam dosta miseva, i vecina odraduje svoj posao kako treba. Sumnjam da bi vidio razliku izmedju 2000dpi-a i 5000.

Ali ako zelis postici wow! - efekt, uzmi Razerov ili Logitechov g9.

ja kad sam kupio g9x nisam uopce dobio efekt wow jer mis nije nesto posebno cak mi jako ide na zivce jer ovak kotacic se jako tesko tiska i s tim se nekad okrene kad ga zelis okrenut a sad da npr da igram crysis i da zelim mjenjat ono maximum strenght itd... nebi opce da trebam nabrzinu i spromjenio bi 5 oruzja

najbolje je uzet neki prosjecan mis ajde nek je laserski ali svi ti skupi misevi ''gamerski'' su shit i opce se neisplatiju kupovat

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice