kupnja zvucnika

poruka: 74
|
čitano: 10.269
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
zvucnici
Znaci trebam pomoc u vezi zvucnika. Imam kompjuter s kojeg pustam filmove na tv-u i sad bi htio imat neki super surround za gledanje filmova ali nebi kupio one npr. 5.1zvucnike za pc jer su oni uvijek mali a ja bi htio imat neke malo vece koji bi stajali ba podu. Nek neko da neki prijedlog kako bi se dalo to izvest. Komp ima na ploci opticki i zvucnu onu neku. Dal bi mozda trebalo kupit i neki reciver(ako se tako zove) pa na njega spojit zvucnike jer tako imam u dnevnoj sobi? znaci dajte preporuku zvucnika i tog nekog recivera(napravite neku kombinaciju). dao bi nekih 2000-2500 kn sto jeftinije to bolje. Hvala!
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
kupnja zvucnika

Logitech Z5500, 2300-2500kn novi.

 

filmovi - super,

igrice - super,

muzika - tak, tak

(osim dnb,techno itd. - tu mu nema premca - jer ima vrlo snažan bass)

 

ima opticki input

 

 

za 2500kn teško da ces naci pošteni floorstander + reciver  jer samo pošteni entry-level reciver košta 1500-2000kn+

 

IMHO

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2011 22:42 (elwood).
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
kupnja zvucnika
Evo ovo šta kaže kolega elwood. Z5500 uzmi dok ih još ima jer ih taman povlače
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
kupnja zvucnika

Ovo bi bilo OK:

 

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/technics-gx230-cd-sl-pg440a-oglas-3214831

http://www.njuskalo.hr/zvucnici/mission-m73-vrhunski-samostojeci-zvucnici-oglas-3051462

 

Možda nove zvučnike, recimo:

 

http://www.technomarket.hr/products/09051149/yamaha-ns-555-bl

Pojačalo uzmeš ono koje sam već naveo. Zvučnike na blef kupovati je malo riskantno, no ovo je sasvim adekvatan zvučnik.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
kupnja zvucnika

gledajte mozda ti zvucnici z5500 jesu odlicni ali meni netrebaju niti za igre niti za muziku ego prvenstveno za gledanje filmova preko kompjutera na tv-u jer ja za igre i ostalo imam g35. ti z5500 mi se ne sviđaju jer su mali, a ja bi htio onakve visoke dugacke(ako znate na sto mislim) koji bi bili kao front i stajali bi na podu a za rear bi stavio nee manje na zid(mozda) i centar onaj neki isto stavim pod televizor. ja neznam na sto se sve takvi zvucnici opce mogu spajat. jel to moze samo na neki reciver ili moze i na zvucnu?

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: kupnja zvucnika
mar123 kaže...

gledajte mozda ti zvucnici z5500 jesu odlicni ali meni netrebaju niti za igre niti za muziku ego prvenstveno za gledanje filmova preko kompjutera na tv-u jer ja za igre i ostalo imam g35. ti z5500 mi se ne sviđaju jer su mali, a ja bi htio onakve visoke dugacke(ako znate na sto mislim) koji bi bili kao front i stajali bi na podu a za rear bi stavio nee manje na zid(mozda) i centar onaj neki isto stavim pod televizor. ja neznam na sto se sve takvi zvucnici opce mogu spajat. jel to moze samo na neki reciver ili moze i na zvucnu?

Treba ti pojačalo koje će ganjati zvučnike. Receiver je pojačalo sa radio tunerom i/ili gomilom AV ulaza te podrškom za višekanalni zvuk. Ako ćeš koristiti stereo, ne treba ti receiver, pojačalo je dovoljno.

Na pojačalo spajaš što želiš, kompjuter, DVD/CD player... štogod.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
15 godina
offline
kupnja zvucnika
Necu stereo znaci omda treba taj reciver. Koji je najjeftiniji? Kolke su cijene zvucnika?
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
kupnja zvucnika

z5500 prevenstveno jesu za filmove, muzika je u zadnjem planu, tak da neces ni malo pogrijesiti ako uzmes z5500

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
kupnja zvucnika
Nisam ja reko da je z5500 los ali su mali zvucnici a ja bi kupovo one sto idu na pod. Znaci trebam neki reciver i zvucnike pa predlozite nesto
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
kupnja zvucnika

Gle, ja imam Z-5500 i mogu reć da sam jako zadovoljan s njima, no preko 2/3 kad pojačam više nije to to. Što se tiče filmova efekti su WOW! :) Nemoj da te veličina tih malih zvučnika zavara jer su veoma glasni, a woofer je dosta velik (cca. 17 kg) i kad ga staviš u pravi položaj ili kad staneš u prostoriji gdje se bass najviše osjeti, stvarno je jak. Znači prvenstveno ti bass mora biti negdje u kutu što kod mene nije slučaj nego je više na metar visine i sredini sobe zbog prašine da mi se nebi zmazao. Inače i ovako je dovoljno jak za sve, osjetiš kako zidovi zgrade vibriraju. Ja sam ih uzo kad je Logitech davao akciju na neke proizvode i ispali su me 2200 kn i nisam nimalo požalio i da ih opet kupujem uzeo bi ih. No sad druga stvar: Možeš uzet polovno s njuškala receiver i zvučnike (znači prednje stupove) ili iz dućana stupove (neke jeftinije) i još ti onda fali centralni i zadnji, no neznam dal ćeš imat dovoljno para za hifi sistem za manje od 3000 kn. Jedino rabljeni za te pare je bolji od Z-5500. Sa logijima se nemoraš mučit, samo izvadiš iz kutije složiš u kuteve sobe i bok. Ja sam si još kupio 2 koluta po 25 m bakrene žice (za svaki slučaj imam višak).
Inače, sve u svemu, ja nisam požalio s kupnjom, pa mislim da ni drugi ne bi trebali požalit.

 

Evo npr. složen hifi kod šogora, znači ne mogu to uspoređivat sa Z-5500 (no Logitech je za te pare i dalje jako moćan i dobar), te kad slušaš čuješ samo savršenstvo bez mana (Cinestar mi je nula), glasno je do jaja, kvaliteta zvuka je najmanji problem, jedino mogu plakat i divit se kako je dobro.

;)

★★★★★
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
kupnja zvucnika
Hvala ti na objasnjenju. Jel se cuje na tim zvucnicima kad ih se pojaca na najjace onaj neki sum. Ha sad trenutno koristim stereo zvucnike koji nisu bili bas jeftini ali su stari(5-6 godina) i kad ih pojacam cujem taj sum i kvaliteta zvuka je slabija. Kolko je kosto taj hifi sustav? Jel imate jos neki prijedlog osim tog z5500?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: kupnja zvucnika
mar123 kaže...
Hvala ti na objasnjenju. Jel se cuje na tim zvucnicima kad ih se pojaca na najjace onaj neki sum. Ha sad trenutno koristim stereo zvucnike koji nisu bili bas jeftini ali su stari(5-6 godina) i kad ih pojacam cujem taj sum i kvaliteta zvuka je slabija. Kolko je kosto taj hifi sustav? Jel imate jos neki prijedlog osim tog z5500?

 

A mora se čut taj šum, no čuje se kad se pojača preko pola i još više, ali to se samo čuje kad prisloniš uho na zvučnik inače se ne čuje. Ovo tu što sam rekao nakon 2/3 nije to to, to sam rekao tako što se već gube srednji tonovi i to dosta, no opet slušljivo je i na max i stvarno nemam zamjerki, no na max mi je neugodno slušat kad se i na 2/3 čuje jako van, a kamoli na max jer susjeda bez problema čuje na 5 kat, a kako onda ne bi čuli drugi u krugu 50 m? To je strašno kak se čuje van, pogotovo ako ti je prozor otvoren. Imam namjeru pustit navečer kad se stiša situacija vani, tako da bi se to čulo i više od 100 m u daljinu, no ne želim mučit sve u kvartu, a i kladio bi se da bi mi došla policija nakon samo 5 minuta slušanja na max. Pojačam samo na dijelovima gdje želim i nikad više od 20 sekundi. Inače držim ih uvijek na volumen skali 5/20, pojačavam do 100% u winsima, i ako oću jače onda na daljinskom od Logija. Inače kad dulje slušaš i četvrtina ti se čini glasna. Većinom slušam tako, ili bass 3/9 ili 7/9, a glasnoća 5/20, 7/20, 9/20, center 5/9, a rear 7/9. Tako mi je najbolje u svemu, pa i u filmovima. Većinom su mi na modu PLII Music jer mi se čini najbolji mod, a u nekim filmovima kad mi je glas samo na centralnom, ne mogu koristit taj mod nego moram prebacit na 6 Ch Direct. Imaš i dupli stereo, to je ok, al mi je opet najbolji PLII Music. Na stand byu troše 20W, a kad su upaljeni 40W, prosjek sviranja 100-150W, no zna mi povuć i preko 300W bez problema ovisno o tome kolko si woofer pojačao i na kojoj je općenito glasnoći sistem. Inače filmove gledam sa zadovoljstvom jer efekti su na razini kina, svaki detalj čuješ. Pogotovo Avatar mi je super, jedna scena u šumi kad ga živine okruže, imaš osjećaj kao da stvarno oko tebe idu. A što se tiče ratnih filmova i pucačina, isto mi je realno to kako pucaju te eksplozije i udari. :) Meni od Logi Z-5500 više ni ne treba, za te pare mislim da nema bolje, a pogotovo ne novo.

 

 

Ako misliš na hifi od šogora: Imao je sreće pa je naišao na čovjeka kojem ne trebaju zvučnici pa ih je morao prodat po smiješnoj cijeni, a kao novi su (zapravo i jesu novi). No inače stupovi su 3000 kn, centralni 1000, zadnji 1300, woofer nisam siguran, al nije ispod 1500 kn, a receiver je 2500. Znači ispod 1000€ nema pravog hifi sistema, makar je ovo negdje oko 10000 kn.

★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2011 14:08 (DiRT).
15 godina
offline
kupnja zvucnika
Sad sam gledo na nabavi malo cijene recivera i najjeftiniji su oko 1500 kn. I onda sam iso malo gledat kucna kina i ika ih puno s tim dugackim zvucnicima i imajz hdmi itd itd. I mene sad zanima jel bi se to moglo kako spojit na pc?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
kupnja zvucnika

Prije nekolko godina sam imao Sony kućno kino od 850 W RMS, no imao sam ga samo 2 dana jer nisam imao ni pravi tv ni komp gdje bi mogao spojit preko HDMI kabla. Je da se čulo jako glasno van i svugdje unutra, no neznam dal je glasnije od Z-5500, mislim da nije. A i taj Sony je koštao oko 1600 kn, tako da je nemoguće da je bolji od Logija. Onda sam kasnije gledao tipa ovo http://www.nabava.net/kucno-kino__560/panasonic-kucno-kino-sc-pt580ep-k-usb__1003841 ..Čini mi se super i kao ima 1000W, no opet se ne bi kladio da je bolje od Logija. Samo to kućno kino od Panasonica koje sam gledao imalo je 4 stupa, 2 naprijed i 2 iza. Mislim da ih možda ima u Mercatone-u, il tako nekom dućanu tipa technomax. Treba ić pogledat...No ipak od svega sam odustao, rekao sam da neću ništa uzimat još i mislim da mi se isplatilo čekanje, ubro sam si Logije po manjoj cijeni, upario ih sa S20 i kompom i imam super kombinaciju. Npr, kad slušam tehnjavu, ponekad imam osjećaj kao da sam u noćnom klubu, a ne doma. :)

 

 

EDIT: Evo ovo, no ovo je jeftinije dosta, kad sam gledao isti takav, mislim malo je bolji bio i koštao je 2700 kn. http://www.technomax.hr/detalji_proizvoda.2ba0c7ecdd23403f92c40fe7dd4a2e00.kucno-kino-panasonic-sc-pt-850-s.aspx

★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2011 14:39 (DiRT).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
kupnja zvucnika
E pa takva kucna kina ko taj panasonic sam i gledo cijene se sve vrte oko 1500 kn. Kako bi ja to mogo spojit na pc da se cuje surround?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
kupnja zvucnika

Neznam, nisam probao, no možda se automatski treba čut, no neznam dal se prek tog dvd playera sve može......Ako baš želiš jeftinije proć za oko 1000 kn onda možeš uzet takve neke zvučnike, no neznam koliko su lošiji (bolji) od Z-5500. Ipak, ja ostajem pri Logitechu i to preporučam, a sad ti vidi šta ti najbolje odgovara.

★★★★★
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
kupnja zvucnika
Z5500 je vjerujem odlican ali mi je sad skup. Kad bi sa sigurnoscu znao da se kucno kino moze spojit na pc da se cuje surround kupio bi ga. Vidim ima opticki ulaz pa za sto to sluzi?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: kupnja zvucnika

Da li ti je palo na pamet pročitati upute od svoje zvučne kartice ili matične ploče, ako je u pitanju integrirana kartica na matičnoj?

Pitaš takve stvari koje si već mogao saznati da si pročitao upute. Također, što se kućnog kina tiče, odi na stranice proizvođača, skini upute za uređaj, i prouči.

RTFM, pa ako ti nešto nije jasno, pitaj.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
15 godina
offline
kupnja zvucnika
Nemogu jer sam na moru a upute su doma. Sto bi tocno trebo procitat? Ja znam da mi maticna ima opticki konektor i procito sam na specifikacijama kucnog kina da ima opticki ulaz. Jel to onda povezem samo optickim kablom i radit ce ili? Znam da bi za surround trebo digitalni prikljucak a to je opticki
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: kupnja zvucnika
mar123 kaže...
Vidim ima opticki ulaz pa za sto to sluzi? 

  Ukoliko imaš optički izlaz na MBO, zvučnoj kartici, CD playeru... etc. možeš spojiti putem optičkog kabla u njegov optički input,   logično zar ne?

A s time dobijaš bolju kvalitetu zvuka.

 

Preporučam Z5500 jer su kvalitetni u svojoj klasi. Sad meni nije jasno zašto si toliko navaljivao sa dugačkim zvučnicima. Da li možda želiš vizualno lijepo kučno kino ili da "zvuči dobro"?

Logi nisu pretjerano vizualno atraktivni, no vrlo su glasni. Ja u svojih 20m kvadratnih nikad nisam pojačao više od 30% (a volim glasno slušat muziku).

 

Mislim da bi se prvo razmisliti kakvi ti zvučnici trebaju s obzirom na prostor . Jer na kraju, želiš dobar zvuk? ili pod mus da bude HIFI sistem - koji lijepo izgleda? HIFI za cijenu Logija NEMA

Skupi 1-2k € pa cemo o HIFIu razgovarat.

 

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
16 godina
offline
Re: kupnja zvucnika
mar123 kaže...
Nemogu jer sam na moru a upute su doma. Sto bi tocno trebo procitat? Ja znam da mi maticna ima opticki konektor i procito sam na specifikacijama kucnog kina da ima opticki ulaz. Jel to onda povezem samo optickim kablom i radit ce ili? Znam da bi za surround trebo digitalni prikljucak a to je opticki

Upute su na stranicama proizvođača, i za matičnu i za receiver.

Da, povežeš optičkim kablom.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
15 godina
offline
kupnja zvucnika
Ma nisam na kompu nego na usranom iphone-u pa mi jw teze sad gledat manuale. Ok vidio sam sad da je hifi skup oa bi uzeo ili kucno kino(ako se moze spojit) ili neke 5.1 zvucnike. Na maticnoj je vjerojatno taj opticki output a na kucnom kinu u specifikacijama pise opticki ulaz( valda input). ja sam doma nedavno isprobavo na trenutnom kucnom kinu koje ima neki opticki(neznam jel input ili output) i spojio sam na komp optickim kablom ali nije radilo jer na kucnom kinu nije bio dobar optixki prikljucak.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
kupnja zvucnika

Ja isto preporučam z5500. Nisu u rangu HIFI sustava ali pretpostavljam da bi 98% korisnika bilo zadovoljno njima. Ja ih imam oko godinu i pol dana i ne bih ih mjenjao za ništa. Komp, dvd i maxtv su mi spojeni na njih. Preko crtića za djecu, filmova sa dts zvukom do tulumarenja sa ekipom - svagdje su se dobro uklopili. Bilo mi je par ljudi došlo koji su razmišljali o tome da ih kupe i svi su bili jednoglasni kad su ih čuli - WOW! Vjeruj mi, nećeš pogriješiti i nećeš se pokajati...

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
kupnja zvucnika
A kakvi su ovi ostali 5.1 sustavi od logitecha, vidim da su puno jeftiniji(do 1000 kn)? Kako se nesto spaja na taj z5500(ili kako se on spaja na nesto)? Moze neka slika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
kupnja zvucnika
Gledo sam na nabavi 5.1 zvucnike i svi su neki za 500-tinjak kuna nista skuplje, a neznam gdje drugdje da trazim. Ajde recite neke top modele za oko 1500 kn
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: kupnja zvucnika
mar123 kaže...
A kakvi su ovi ostali 5.1 sustavi od logitecha, vidim da su puno jeftiniji(do 1000 kn)? Kako se nesto spaja na taj z5500(ili kako se on spaja na nesto)? Moze neka slika.

 

Digitalno: optika + coax

Analogno: 3x stereo (kombiniraš kao 5.1 ulaz ili 3 odvojena stereo kanala) + jedan dodatni ulaz...

 

Dakle, više nego dovoljno za prosječnog korisnika!

Meni je komp spojen optikom, dvd koaksijalcem a maxtv na jedan stereo ulaz.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2011 21:45 (Friday).
15 godina
offline
kupnja zvucnika
E to je odlicno, ja bi recimo trebo spojit pc i tv. Dal takve opcije spajanja imaju i ostali sustavi? I dajte mi molim vas preporuku nekog jeftinijeg sustava(1500 kn)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: kupnja zvucnika
mar123 kaže...
E to je odlicno, ja bi recimo trebo spojit pc i tv. Dal takve opcije spajanja imaju i ostali sustavi? I dajte mi molim vas preporuku nekog jeftinijeg sustava(1500 kn)

 

Ne znam za jeftinije sustave ali ovi preko 1000 kn bi trebali imati...

EDTI:

Ovi bi ti trebali biti više nego dovoljni. A po snazi su vrlo konkurentni.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2011 21:44 (Friday).
13 godina
offline
kupnja zvucnika

A ja te iste vidio za 750 kn........Vidim da tema odlazi već na duplo jeftinije zvučnike. LP ;)

★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
kupnja zvucnika
Hvala na preporuci, ajde dajte jos prijedloga. Zelim skupit par modela zvucnika i onda kucnih kina i onda cu otic u neki ducan i tamo se sve raspitat.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice