Multifunkcijski Ink-jet

poruka: 11
|
čitano: 7.114
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Multifunkcijski Ink-jet

Kupujem multifunkcijski ink-jet, ne treba mi ništa preskupo, 500-600 kn. Printat ću nešto teksta, tu i tamo koju fotku. A bitno mi je i da tinta nije preskupa jer mislim kupovati originalnu.

 

Sad malo gledam, pa me zanimaju vaša mišljenja i iskustva...

Canon Pixma MP-210, MP-160

Epson DX4050, DX6050, DX4450

HP F2180, F4180, C4280 Photosmart, F4172

 

Ili nešto drugo?

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2008 16:32 (Racoen).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Multifunkcijski Ink-jet

Canon, ali ne ta dva jer nemaju odvojene tinte, vec samo dvi - crnu i color, nego me poslusaj, investiraj jos nesto love pa kupi Canon MP-520 koji koristi iste boje i mehanizam kao i serija ip4300/ip4500. Nedostatak u odnosu na ip4300/ip4500 je sto nema direktan ispis na CD/DVD. Ako pak zelis i tu mogucnost, onda je za tebe Canon MP-610, koji je otprilike 1000kn skuplji od tvoje planirane cifre, ovaj prije je tek 200-300kn skuplji. Zapamti samo jednu stvar - veca investicija na pocetku uskoro ce ti se isplatit kroz tinte. Ilustracije radi, tinte za MP-160 i MP-210 koriste se u najjeftinijoj seriji ip1800, a vrijednost tinti veca je od vrijednosti samog printera.

16 godina
neaktivan
offline
Multifunkcijski Ink-jet

Za MP-210 je crna cca. 100 kn, a boja 135 kn; za MP-520 crna također 100 kn, a cyan/magenta/yellow su po 85 kn svaka, ali ono što ne znam je koliko tinte sadržavaju. No našao sam na Canonovim stranicama podatke koliko se teksta i fotografija može isprintati - MP-520 skoro duplo više crnog teksta, ali podaci za fotografije su mi zbunjujući:

Cyan: 424 photos (CLI-8C), Magenta: 287 photos (CLI-8M), Yellow: 299 photos (CLI-8Y)²

 

Naravno da je bolje da su spremnici tinte odvojeni, ali ipak je to 255 kn za 3 komada.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Multifunkcijski Ink-jet

Meni jedino nije jasno zasto nebi koristia zamjenske tinte. Tada vec za 15-30kn uzmes zamjensku tintu. Tinte za mp-520 su cini mi se vise nego duplo vece od ovih za mp-210, a pored toga mijenjas onu boju koju potrosis. Tako ti se nece desit da kad printas plavo nebo ili more, da ode samo plava boja a moras minjat citavi cartridge zbog toga. Na ovaj nacin stedis jer: 1. tinte su kapacitetno znatno vece i 2. koristis samo onu tintu koja je potrebna gotovo bez bacanja.

Znas onu "nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari" - u ovom slucaju to vise nego vridi!

16 godina
neaktivan
offline
Multifunkcijski Ink-jet

To je zato jer sam dosta čitao da zamjenske nisu dobre za printer, kvaliteta nije ista... Milijun razloga, neki kažu da ne smeta, drugi pak da smeta, a ja stojim sa strane i ne znam što da učinim. Smijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Multifunkcijski Ink-jet

Razliku izmedju "dobre" i "lose" zamjenske ces brzo uvidit, ponajvise po "ciscenju" prilikom paljenja printera. Original i dobre zamjenske to ne rade cesto, i posa odrade jako brzo. Losije zamjenske imaju tendenciju "prljanja", pa zato vise i ciste. Ako trazis preporuku koje, najbolje su mi se pokazane neke no-name koje su dolazile u obicnoj biloj kutijici samo sa oznakom vrste tinte. Posto je njih nestalo, sad redovito koristim jedne u crvenoj kutijici, mislim da su Vivicolor, pogledacu jos, i te isto nisu lose. Original tinte jos uvijek nisam ni nacea :) a printam na ip4000 vec o-la-la.

16 godina
neaktivan
offline
Multifunkcijski Ink-jet

Kad će već jednom HP srediti ladicu za uvlačenje papira? Jel previše za tražiti da ga povuče ravnomjerno (HP 5900)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Multifunkcijski Ink-jet

OK, mislim da ću kupiti MP-520. Namigiva

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Multifunkcijski Ink-jet

Kupio sam MP520, uređaj je odličan, hrpetina funkcija, puno sam zadovoljniji nego s HP-om.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Multifunkcijski Ink-jet

hp je totalni očaj!!!!! troše kao ludi, ne radi uvlačenje papir, a i  izlaz papira je koma, jer često "trga" vrh papira!!!! užas!!!!

epson ne dozvoljava ispis ako nema crne (nije važno što su boje tu)?! i onda prvo po crnu pa ispis???? koma!!!!

 

canon -> zakon! malo troši, svaka boja je za sebe, tinte najpovoljnije,...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Multifunkcijski Ink-jet

E da sam bar vidio post prije nego sam uzeo Epson Stylus DX7450, ali sad sta je tu je.

 

Da ne otvaram novu temu.

 

Trebao bih printati nesto na 300g papir - u biti je vise karton nego papir.

Zanima me da li cu na taj nacin zeznut mehanizam za uvlacenje, tj. vjerovatno cu kasnije imat problema s obicnim 90g papirom.

Prema specifikacijama podrzava printanje na photo papir od 225g.

Mislim da ovaj od 300g nije jako puno deblji od ovog photo papira.

 

Bio bih zahvalan, ako je netko probao nesto slicno da podijeli iskustvo.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice