PC volan sa force feedbackom

poruka: 40
|
čitano: 24.571
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
PC volan sa force feedbackom

Pozdrav! Nov sam na forumu pa mi nemojte zamjeriti ako sam otvorio staru temu {#}

 

Kupujem volan za PC pa sam odlučio prvo ovdje pitati za preporuke. Najvažnije mi je da ima force feedback, ručice iza volana za mijenjanje brzina, dobar stupanj okretanja i da je kompatibilan sa win 7. Svaki koji sam našao nije imao bar nešto od toga, zato molim one koji su malo iskusniji od mene da mi daju neki savjet. Sad imam stari smartbox volan, ali on ne može na win 7, inače sam zadovoljan s njim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC volan sa force feedbackom

Koliko para mislis izdvojiti?

I possess a skill to google.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
PC volan sa force feedbackom

oko 300 kn, ne mora imati baš veliki stupanj okretanja

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2012 16:25 (techno_maniac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PC volan sa force feedbackom

 

 

Ja sam prije par mjeseci uzeo Logitech Driving Force GT za 900kn i mogu reci da sam ful zadovoljan. Ima brutalno jak ff, okretanje 900 stupnjeva, ima dvije male rucice/tipke ispoda volana koje mozes koristiti za mjenjanje brzina, al to nije toliko prakticno.. al zato ima sekvencijonalni mjenjac pored. Izrađen je od plastike i izgleda malo jeftino i djecije, al to je samo na prvu dok ga ne isprobas. Dosta je cvrst i stabilan na stolu. Mozda mu je mala mana sto je rađen za playstation, al funkcionira i na PCu, naravno podržava Win7. Možda ti neke starije igre nece baš raditi na njemu.. ili hoce al uz dosta muke. Novije igre vecinom sve rade. Istraži malo da li je kompaktibilan s igrama koje bi htio igrati na njemu. Ja igram od simbina simulacije koje rade (race 07...), radi i NFS shift, F1 2012, jedino sam imao problema s Dirtom 2, a za ostale ne znam.

 

 

 

Pogledaj jos i Thrustmaster Ferrari F430 koji dodje oko 650kn al ima samo 270 stupnjeva okretanje, ili ako ima kuna onda G25 ili G27.

 

 

300 kuna ti je malo za kvalitetan ff volan. Dodaj jos 300 i uzmi si onda ovog thrusmastera.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2012 16:53 (zussuz).
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
PC volan sa force feedbackom

Hvala puno na preporuci! DFG sam gledao i sviđa mi se, ali malo mi je skup. Našao sam ga na njuškalu za 400 kn, ali ne znam koliko je to pouzdano i sigurno. Ferrari mi se jako sviđa izgledom, jedina mana je što ima samo 270°, ali i na to bi se naviknuo. Provjerio sam mu cijenu i nema ga ispod 700 kn, a to mi je ipak malo puno. Ima li tko iskustva sa naručivanjem iz inozemstva? Kakva je carina i te gluposti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC volan sa force feedbackom

Uzmi si  Logitech Formula Force Ex solidan početnički volan, čvrste izrade i ima kolko tolko dobar force feedback za takvu cijenu, a u usporedbi sa ovim što imaš je nebo i zemlja.

 

Polovni se nađu za 150-200 kn, a novi oko 320 (negdje sam ga vidio nedavno nemrem se sjetit di).

 

Kasnije kad bude love upecaš DFGT ili polovni G25/G27 u dobrom stanju i nećeš se odvajat od njih ;)

 

Na naručivanje izvana zaboravi ... neisplativo je.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2012 17:34 (zober).
11 godina
neaktivan
offline
Re: PC volan sa force feedbackom

Taj bi mi odgovarao, ali čuo sam da gubi snagu force feedbacka. Možeš li mi ikako provjeriti to?

11 godina
neaktivan
offline
Re: PC volan sa force feedbackom

Odlučio sam kupit Formula force ex za 300 kn u Technomarketu. Poslije bih htio kupit neki bolji kad uštedim pa se dvoumim između Thrustmaster Ferrari F430 i Logitech Driving Force Pro. Zanima me zna li itko kako će se cijene kretati za koja 3-4 mjeseca i koje su razlike ta dva volana?

12 godina
neaktivan
offline
Re: PC volan sa force feedbackom

Uzmi DFGT puno bolji volan, što se tiče pedala tu malo TT Ferrari prednjači.

 

Po meni je DFGT puno čvršće izrade, ima bolji mehanizan pričvršćivanja, bolji force feedback, više gumbeka, i ima sekencijalni mjenjač na volanu i pored volana što je hebeno ako igraš rally igrice pa da se još više uživiš, i 900 stupnjeva naspram 270 je puno bolje.

 

Govorim ti sve iz prve ruke jer sam imao te volane, a ako naiđeš na očuvanog G25 za 600-800 kn (tak bi im se trebala kretat cijena) uzimaj ga odmah.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2012 18:57 (zober).
11 godina
neaktivan
offline
Re: PC volan sa force feedbackom

Ako ga i nađem, kako ću proveriti jeli očuvan? Živim u Metkoviću, a to je skroz na jugu pa ne mogu u Zagreb tako često, a mislim da je bolje uzet novi ovdje: http://www.protis.hr/products/details/logitech-driving-force-gt-pc-ps3/41407 pa nagovoriti starce da mi ga uzmu na 36 mjeseci za 40 kn na mjesec. Kako ti se čini ovaj: http://www.njuskalo.hr/igrace-konzole/logitech-formula-force-ex-volan-oglas-5949358 ? Misliš li da bi mogao biti očuvan za ovoliko para? Ovaj bi uzeo za sad pa bi onda skupljao za DFGT.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2012 19:19 (techno_maniac).
15 godina
neaktivan
offline
PC volan sa force feedbackom

 

 

270 stupnjeva ti je sasvim dovoljno ako igraš simulacije s brzim cestovnim autima (GT) , formulama i td. Ako volis vise relly utrke, ili volis drift onda bi dobro dosao volan sa 540 stupnjeva i više.

 

 

 

 

Ja sam svoga uzeo u Svijet Mediji

http://www.svijet-medija.hr/p/Volan-Logitech-Driving-Force-GT,-PC,-PS3/29262/

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2012 19:31 (zussuz).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC volan sa force feedbackom

Provjeriš tako da nazoveš čovjeka i veliš da si ozbiljan kupac i nek ti pošalje detaljno slike volana i neki video volana u akciji, te provjeriš starost, dal ima kompletnu amabalažu i sl.

 

Najsigurnije ti je dat oglas TU da kupuješ taj i taj volan - tamo je barem sigurno da te nitko neće zeznut.

 

Novi DFGT se ne isplati, a još manje u protisu (koji je loš dučan) jer su mu svi odjedanput nabili cijenu,a do prije par mjeseci je bio 850-900 kn ovisno o dučanu.

 

Uzmi sad jeftiniji Force Ex pa skupi poštenu lovu cca 800 kn i lako onda nešto naiđe ili se kupi drugo ;)

 

edit: evo kolega je gore stavio link di ga ima za 900 kn samo je šteta kaj nema 2 godine jamstva već jednu, ja sam svog bivšeg čopio u Hg Šrotu za 600 kn s popustom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2012 19:36 (zober).
11 godina
neaktivan
offline
Re: PC volan sa force feedbackom

Hvala ti na stranici! Onda ću uzet formulu ex pa kasnije kupiti nešto bolje :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: PC volan sa force feedbackom
Eh da je sad 600 kuna sad bi ga naruči, al je 1000 :( hoće li se ikako te cijene spuštati?
16 godina
online
Re: PC volan sa force feedbackom
techno_maniac kaže...
Eh da je sad 600 kuna sad bi ga naruči, al je 1000 :( hoće li se ikako te cijene spuštati?

 Neće se spuštati. Samo ako nađeš nekog povoljnog na oglasniku koji prodaje rođendanski poklon od kuma i slično:)
Bit ćeš zadovoljan sa FF EX toliko da vjerojatno nećeš ni tražiti kasnije bolji. Barem prema volanu koji si dosad koristio.

11 godina
neaktivan
offline
Re: PC volan sa force feedbackom

Koliki kut okretanja ima FF EX? Nemogu nigdje naći, a najviše bi vozio drift.

13 godina
offline
Re: PC volan sa force feedbackom
techno_maniac kaže...

Koliki kut okretanja ima FF EX? Nemogu nigdje naći, a najviše bi vozio drift.

180°

 

zober kaže...
Govorim ti sve iz prve ruke jer sam imao te volane, a ako naiđeš na očuvanog G25 za 600-800 kn (tak bi im se trebala kretat cijena) uzimaj ga odmah.

Jako tesko ce ga naci za tu cijenu , a i nema ih bas po oglasnicima !

Music As A Weapon !!
11 godina
neaktivan
offline
Re: PC volan sa force feedbackom

Evo našao sam logitech driving force pro za 400 kn. Čovjek koji prodaje će mi poslat slike i možda video. Vidim da ima malo razlike u izgledu između DFP i DFGT, a razlikuju li se u ostalom (ff, kvaliteta)?


11 godina
offline
PC volan sa force feedbackom

koji volan do max 300 kn ali ako ima i ručicu mjenjača

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: PC volan sa force feedbackom
hrčak kaže...

koji volan do max 300 kn ali ako ima i ručicu mjenjača

 rabljeni logitech momo?

13 godina
neaktivan
offline
Re: PC volan sa force feedbackom
techno_maniac kaže...

Koliki kut okretanja ima FF EX? Nemogu nigdje naći, a najviše bi vozio drift.

180°, dakle 90 lijevo i 90 desno

force feedback meni radi nakon 5godina kao i prvog dana

Any aluminum product may scratch or chip with use, exposing its natural silver color. That is normal.
11 godina
offline
PC volan sa force feedbackom

mislio sam novi

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC volan sa force feedbackom

Do 300kn ti je best-buy Thrustmaster Ferrari GT Experience iako nema rucicu mjenjaca ! Sve ostalo kaj se tice novoga do te cifre je neisplativo pa makar oni imali mjenjac !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: PC volan sa force feedbackom
ovako koristim volane vec 10g opcenito za simulacije(beta tester)itd volani ispod 900stupnjeva za drift su skoro beskorisni, i za rally u brzim dugim zavojima!(mogu ti objasniti)i sam imam ff ex volan razvaljujem vec 5god i na njemu sve radi kao novo!ff efekti su zaista jaki skoro kao na g25 kad se stavi na 120%! samo kaj je ff ex manji i nije metalni pa se i cine slabijima rfactor,gtr2,rbr uzitak vozit na tome a o arkadama tipa nfs da ne govorim sve savrseno radi! i dan danas best buy volan!!
13 godina
offline
PC volan sa force feedbackom

Kad ovako gledam, moj volan nije ni loš. {#}

Kupljen prije 3-4 godine, plaćen 200-300kn. Ima FF i moguće je koristiti papučice gasa,kočnice ili koristiti ona čuda iza volana koja bi trebala služiti za mijenjanje brzina.

Jedino mi je glupo to što se može okretati samo 180°.

http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: PC volan sa force feedbackom
Stjepanj kaže...
ovako koristim volane vec 10g opcenito za simulacije(beta tester)itd volani ispod 900stupnjeva za drift su skoro beskorisni, i za rally u brzim dugim zavojima!(mogu ti objasniti)i sam imam ff ex volan razvaljujem vec 5god i na njemu sve radi kao novo!ff efekti su zaista jaki skoro kao na g25 kad se stavi na 120%! samo kaj je ff ex manji i nije metalni pa se i cine slabijima rfactor,gtr2,rbr uzitak vozit na tome a o arkadama tipa nfs da ne govorim sve savrseno radi! i dan danas best buy volan!!

Sve je to ok, ali kako sam kažeš za drift i rally ništa ispod 900°, a ja vozim najviše to a ponekad i F1, tako da mi je jedini izbor DFGT ili DFP. DFGT ne mogu nać jeftino, ali sam našao DFP za 400 kn pa me zanima jeli on dobar volan za te pare, a i kako utječe na vožnju to što je manji za 3 cm od DFGT jer ja imam prilično velike ruke?

12 godina
protjeran
offline
Re: PC volan sa force feedbackom
gle rally se moze voziti odlicno ali u nekim extremnim situacijama s manjim okretajima na volanu nemres se izvuci,(meni osobno ne smeta)jednostavno ces dobiti efekt njihanja tj ti pokusavas malu korekciju na volanu a na stazi kotaci rade veliku(zbog nedostatka preciznog,dugackog okretaja volana) i by by s staze, u formulama toga nema jer tamo prakticki nema korekcija...koji god volan da izaberes neces pogrijesiti svi su odlicni, a tih 3cm vise:)stvar tvog izbora...
13 godina
offline
PC volan sa force feedbackom

Driving Force Pro je najjeftiniji volan, a da je kvalitetan, ima900°, ff, mjenjač itd.

 

Za 400kn ga ima na Njuškalu.

Pingu ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: PC volan sa force feedbackom
Vapor kaže...

Driving Force Pro je najjeftiniji volan, a da je kvalitetan, ima900°, ff, mjenjač itd.

 

Za 400kn ga ima na Njuškalu.

Nije loš ali je bučan, manji i neprecizniji. Bolje je dati 100-200 kn više za DFGT koji nov košta 900 kn.

11 godina
offline
PC volan sa force feedbackom

neko drugi preporuka

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice