Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.775
|
čitano: 787.817
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
netmail8 kaže...
kostolomac kaže...
netmail8 kaže...

Dobar dan, imam HP COLOR LASERJET M177fw i nakon isprintanih 15 000 stranica je poceo jako slabo printat sredinu papira, jos je pod garancijom ali popravak moram platit kazu da moraju mijenajt bubanj, dali je po vama isplativo to mijenjat nakon 15 000 stranica ili imate preporuku za neki novi printer do 3000 kn ?

 Bubanj je kod svih laserskih printera potrošni materijal nakon određenog broja ispisa ( ovisno od modela- kod nekih izdrži 10k, a kod nekih 100k ispisa ) 

 Neka ti kažu kolika je cijena bubnja, samo zbog tog nema smisla kupovat drugi printer.

 

 Hvala vam puno na pomoci cijena je 1000kn a printer je ksotao 3000kn. Recite mi koliko inace traju grijaci u takvim/tom printeru?

Hvala

 Ne mogu ti odgovorit na PM, jer vjerovatno imas u postavakam isključen primitak poruka ( pretpostavljam )

 Ja sam 99% siguran da je problem u bubnju. I da ga treba mjenjat svakako, pogotovo po simptomima koji su napisani.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
8 godina
offline
Re: Printer - preporuke
kostolomac kaže...
netmail8 kaže...
kostolomac kaže...
netmail8 kaže...

Dobar dan, imam HP COLOR LASERJET M177fw i nakon isprintanih 15 000 stranica je poceo jako slabo printat sredinu papira, jos je pod garancijom ali popravak moram platit kazu da moraju mijenajt bubanj, dali je po vama isplativo to mijenjat nakon 15 000 stranica ili imate preporuku za neki novi printer do 3000 kn ?

 Bubanj je kod svih laserskih printera potrošni materijal nakon određenog broja ispisa ( ovisno od modela- kod nekih izdrži 10k, a kod nekih 100k ispisa ) 

 Neka ti kažu kolika je cijena bubnja, samo zbog tog nema smisla kupovat drugi printer.

 

 Hvala vam puno na pomoci cijena je 1000kn a printer je ksotao 3000kn. Recite mi koliko inace traju grijaci u takvim/tom printeru?

Hvala

 Ne mogu ti odgovorit na PM, jer vjerovatno imas u postavakam isključen primitak poruka ( pretpostavljam )

 Ja sam 99% siguran da je problem u bubnju. I da ga treba mjenjat svakako, pogotovo po simptomima koji su napisani.

 zamjenski bubanj 126a u refill bar je mpc 160kn, tako da se isplati to promijeniti. Ja se slazem da je bubanj u pitanju ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.8.2018 8:44 (Fly598).
8 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,

 

Tražim printer za kućnu uporabu. Trebao bi printer, skener i kopirka u jednom. Da ima WiFi i da nisu skupe boje. Najviše po printao crno bijelo ali bitno mi je da ima sto kvalitetniji ispis slika. Printao bih slike s mobitela. Moze preporuka? Cijena do 1500kn.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Trenutno ima na stolu na  testiranju  Canon MG3150. 

 

Wifi radi savršeno i print i skeniranje.

 

Refil tinta za njega je bagatela  i uredno radi. 400 ml košta  cca 150 kn + PDV Kupiš jednom i ponovo je kupuješ za 4 -5 godina Glave su potrošni dio koštaju cca 100 - 150 kn i mijenjaš ih po potrebi.

 

PS.

Upravo sam naprvio novo punjenje. Izlazili prazni listovi.

 

Ovo je  treće ili četvrto dopunjavanje kolor kazete  a drugo crne.

 

Znači ukolko te zanima kvaliteta otiska nakon tolikog štrapaca daj neki link za predložak. Otisnem ga Skaniram i zaljepim dole kao attachement

 

Dakle moraš se potruditi samo toliko da priljepiš neki link za test primjerak. Ništa više. Sve ostalo će odraditi netko drugi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2018 15:11 (InkJet Artist).
8 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Trebao bi neki entry level printer (printer, skener, kopirka) pa me zanima dal da uzmem najjeftiniji koji nađem ili trebam obratiti pažnju na nešto?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

U principu printer ti je nebitna stavka

 

Bitna je tinta.

 

Ukolko tinta nje predviđena za dugotrajnu upotrebu i njajeftinija i naj skuplja opcija će trajati jednako.

Zato ti je pametno poslušati nekoga što je prije 4 -5 godina napravio pametan odabir i  cijelo vrijeme je koristio jednu te istu tintu.

 

Jer da ta tinta nije bila dobra sigurno taj printer ne bi doživio  tih 4 -5 godina.

 

Ukoliko ne znaš nijednog takvoga korisnika ili se nitko ne želi ovdje javiti , pošalji poruku u Mail box  pa ti dam meil nekoga što ima upravo takvo iskustvo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2018 19:25 (InkJet Artist).
15 godina
offline
Printer - preporuke

prije nego što NE kupite laserac, pogledajte ovo:

 

 

 

p.s. dulje od 10 godina rabim hp 2605 dtn (laser, boja, obostrano, mreža), za kojega su zamjenski toneri (prah u poriginalnom mehanizmu) nekih 200 novaca po boji (original više od 700 a isti q) i njikad nikakve frke, a znao je stajati neuporabljen mjesecima i naizmjence biti "deran" k'o da nema sutra. laser je uvijek bolje rješenje (boja je diskutabilna, ovisi o potrebama). nota bene, HP 4L ("L" je valjda za "legendarni") radi još uvijek besprijekorno (od win 95 do danas, kao i 2605 dtn), driveri i ostalo.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2018 9:55 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Sve što si napisao je živa istina

 

I sad reci dali svaki od ova dva lasera bez tonera 100% ispravni refubrished vrijedi 500 kn 

 

Inače za referencu u 2605 toneri su kapaciteta 80 gr tonera

A toner za LJ 4L je kapaciteta 170 gr tonera

 

Dok svi novi aktuelni laseri u istoj toj klasi imaju u novom toneru 35- 50 gr tonera

 

I nikome u ovom potrošačkom IT lancu nije u interesu da tvoji laseri dan danas rade.

 

Jednostavno da jenostavnije ne može biti

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2018 11:58 (InkJet Artist).
11 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav svima!

Pošto sam potpuni noob što se tice tih stvari, molim Vas da mi preporucite neki all-in-one printer.

Student sam, pa najviše koristim b&w ispis ali mora biti i u boji.

Jedino mi je bitno da tinta nije skupa, i po mogucmotim da ima zamjenska.

Do nekih max. 500-600 kn ako je moguće

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Iamdanny kaže...

Pozdrav svima!

Pošto sam potpuni noob što se tice tih stvari, molim Vas da mi preporucite neki all-in-one printer.

Student sam, pa najviše koristim b&w ispis ali mora biti i u boji.

Jedino mi je bitno da tinta nije skupa, i po mogucmotim da ima zamjenska.

Do nekih max. 500-600 kn ako je moguće

 

Ako ne printas previše uzmi Canon MG3650

 

Prednost je sto se glava nalazi na spremnicima i ako se zastopa lako zamjenis.

Takodjer, spremnici se mogu puniti (i dostupni su spremnici veceg kapaciteta).

7 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke
Iamdanny kaže...

Pozdrav svima!

Pošto sam potpuni noob što se tice tih stvari, molim Vas da mi preporucite neki all-in-one printer.

Student sam, pa najviše koristim b&w ispis ali mora biti i u boji.

Jedino mi je bitno da tinta nije skupa, i po mogucmotim da ima zamjenska.

Do nekih max. 500-600 kn ako je moguće

 

BoTiA kaže...

 

Ako ne printas previše uzmi Canon MG3650

 

Prednost je sto se glava nalazi na spremnicima i ako se zastopa lako zamjenis.

Takodjer, spremnici se mogu puniti (i dostupni su spremnici veceg kapaciteta).

 

Tu ti je glava = spremnik, i skupi su. A sa neispravnom glavom nece printati.

Sa jednim spremnikom u draftu isprintas odjednom max 150 stranica teksta,

dok se taj broj prepolovi ako printas povremeno, jer se tinta isusuje - a glava kosta 130+kn,

dvije dakle za 150 stranica su 250kn.

 

Onda radije laser sa zamjenskim tonerima za 1500 stranica, s kojima mozes napraviti bar 30% vise ispisa

nego sto je predvidjeno, nema isusivanja, moze stajati koliko hoce.

 

Ako negdje moze nabavati HP CP1025 - jedan od zanjih HP printera kojeg je radio Canon,

ima povoljne zamjenske tonere i radi super. A svi ovi novi su na Samsungovoj tehnologiju koju je HP kupio,

te su toneri jako skupi.

 

Ima jeftinih Brothera, ali su toneri 4x skuplji od pisaca, tako da je neisplativo.

 

15 godina
offline
Re: Printer - preporuke

pa moze ih puniti zar ne?

 

u tom slucaju bi bilo dosta jeftinije.....

 

nazalost tesko je imat sve ... kod ovih stvari uvijek postoji nekakva "kvaka"

 

uvijek je pitanje da li printa puno ili ne ... za 10-20 tak stranica tjedno to nije loš izbor ...

 

a ako printa puno onda ce morati ići na skuplje varijante

 

7 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

Moze ih puniti ako se nisu sasulie glave - a i punjenje ne mozes beskonacno puno,

raspadne se spuzvica, ili glava jednostavno prestane raditi - printer kaze da glava nije umetnuta itd.

 

S obzirom koliko imam iskustva sa Ink Jet printerima - nikad ise Ink Jet, osim ako redovno ne printam,

i u tom slucaju dolaze u obzir samo Canon sa fiksnom glavom (ali tko ne printa redovno, posusi se glava i mozes bacit printer, jer glava kosta kao i printer).

 

Iskreno, ja bi pogledao i nazvao za ovaj:

https://www.njuskalo.hr/laser-printeri/hp-color-laserjet-cp1515n-oglas-25966825

 

Pogledao koliko je star, koliko je ispisao stranica, kakav je testni ispis, dali su pick-up role dobre ili ispucane,

i jos dogovorio da bude oko 350-400kn ak moze (ljudima sigurno smeta, a ako ime nedostataka ili prazne tonere, cijena se lako spusti).

 

A za taj model su zamjenski toneri po 80-90kn komad.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Printer - preporuke

trebao bi preporuku za printer, da ima i skener i kopirni, i da printa u boji. sad vidio sam da u emmezeti imaju takve za 300 kn, HP, naravno vjerujem da je kvaliteta upitna. e sad ne bi se to printalo ne znam ni ja koliko, ali bi bilo dnevno 5-10 stranica, pa ako netko ima neku preporuku bilo b dobro. jel se može naći nešto pristojno a da košta do 700-800 kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

Pa kvaliteta ispisa i skena ce ti biti dobre, al ce ti tinta biti skupa.

 

Jeftin printer - skupa tinta.

Skup printer - jeftinija tinta/toner.

 

Printeri sa skenerom - precjenjeni.

Bolje kupit odvojen skener, pa i kad se printer pokvari, promjeni se, a skener ostane.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Printer - preporuke

printer mi treba ugl redovito tako da može biti inkjet
što kažete na ovaj?
Napominjem, nije mi potrebna neka brzina velika, nije mi ni kvaliteta fotografija bitna, hoću samo da radi i da tinte nisu skupe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

Epson ti je gadan sa tintama - ako je jedna prazna - ne printa, ako je jedna zamjenska - ne printa - moraju bit sve s istim chipovima.

Glava se brzo zastopa, po meni je Epson najvece smece. Jedino od njih valja skener. Sve drugo srot.

 

Radije onda Canon Pixma MG5750:

https://www.nabava.net/pisaci/canon-pixma-mg5750-multifunkcijski-foto-pisac-cijena-a4-wi-fi-1200x2400-dpi-4800x1200-dpi-16967761

 

U njega ti ide 5 tinti - CMIK + BK

Dakle 3 boje + tanka crna + debela crna, s tim da se tanka crna mijesa sa bojama radi kontrasta, a debela je za tekst.

Cijene su od 20ak kn po komadu, mijenjas kako se koja isprazni - bar jednom tjednom printaj i nemas problema,

i NIKAD ne smije ostatat prazan bez tinti, jer ce ti se zasusiti. Tako da odmah uz printer KUPI set zamjenskih,

kako ti se isprazni - zamjenis.

 

A i imas PUNO vise tinte nego kod Epsona - on ima 4 tinte, svaka je 3.5ml, dok ovdje od svake boje imas 12ml, a debela crna za tekst ti je 23ml.

https://www.nabava.net/search.php?q=CLI571

https://www.nabava.net/search.php?q=PGI-570B

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Dobar odabir ukoliko ne muljaš sa kojekakvim ne verficiranim  tintama

Preporuka

Konkretno uz verificiranu sublimacijsku tintu radi savršeno

 

1.Evo  primjer transfera na polyamidni netkani tekstil za Eco reklamne vrečice

Kolor otisnut na XP 245. Transfer na 130 st C

2. Isti otisak na Natron reklamne vrečice

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.9.2018 22:49 (InkJet Artist).
7 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

Da, kupovat ce 90kn komad Epson 3.5ml tinte - pa nije nitko toliko lud.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Verificirana sublimacijska tinta  4 * 100 ml == 240 kn + PDV A isto tako 4* 100 ml standardna  verificirana tinta == 150 kn + PDV

3,5 ml == viša matematika

 

Verificirana tinta znači printer je sa tom tintom stajao 12 mj bez korištenja na polici  i nakon 12 mjeseci je proradio ko urica.

 

Znači da ne bi mješali kruške i jabuke isti test morate obavezno napraviti sa svakom novom isporukom zamjenskih kazeta. Pa javiti kao ste se proveli.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.9.2018 8:35 (InkJet Artist).
15 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,

 

U potraznji sam za printerom do 1200kn

 

Printer i ostalo bi se koristilo za posao dosta cesto.

 

Za sad sam gledao epson L3060 i L368 zbog bocica za punjenje.

 

Ima netko istustva snjima ili ima nesto bolje u cjenovnom razredu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke

pozdrav,

ja koristim epson L386 vec skoro godinu dana, isprintao sam oko 1200 listova i za sada nemam vecih prigovora (potrosio sam oko 50% boje)..

 

za povremeno printanje do 10-20 listova u komadu mislim da je OK

 

u tom cjenovnom razredu imas i canon PIXMA G seriju za koju vjerujem da je hardverski kvalitetnija od EPSONa ...

 

ja sam epson uzeo radi 3 godine garancije

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2018 9:57 (BoTiA).
14 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Trnjan kaže...

Pozdrav,

 

U potraznji sam za printerom do 1200kn

 

Printer i ostalo bi se koristilo za posao dosta cesto.

 

Za sad sam gledao epson L3060 i L368 zbog bocica za punjenje.

 

Ima netko istustva snjima ili ima nesto bolje u cjenovnom razredu?

 I ja bih bio zahvalan kada bi jos neko ko posjeduje pomenute ili slicne epsonove printere podijelio utiske. Takodje bi bio zahvalan kada bi neko predlozio mozda bolji printer za otprilike te pare. Printer bi se koristio malo do umjereno i to pretezno za tekst. Hvala 

11 godina
offline
Printer - preporuke

Pitanje vezano za canon koji ste preporučili...

Zamjenske tinte stavljam normalno ko i orginal ili ne smije biti canonov softver da ih ne prepozna ko zamjenske pa mi neda printat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

Koristis ih kao i Canonove. Preporuka je da ne updateas Firmware od printera, jer nekad blikiraju zamjenske chipove.

Al inace nije problem, izbaci ti poruku da koristis "non Canon genue" tinte/tonere, i pita te dali zelis pomoc pri kupnji.

Kazes mu "ne zanima me" i vozis dalje, dok te opet za par mjeseci ne pita.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Nije problem u tome

 

Problem je u recepturi tinte koja omekša membranu na glavu. A Canon nema Piezo pumpu za pumpanje tinte već plastičnu memberanu koja na principu membranske pumpe izvlači tintu iz kazete.

 

Kad ta plastika malo omekša i nabubri onda imaš problema sa crnim otiskom.

 

Proguglajmalo po profesionalnim forumima za Canon Nozzle Check problem.

 

Isto tako nemoj da ne pogledaš stanje brojčanika na kojem se točno vidi nakon koliko otisak se je pojavio navedeni problem

 

Sve to možeš naći u nekom prijašnjem postu na ovom forumu + slike sa ilustracijom.

Samo naravno ljudi ne žele vidjeti ono što im se ne sviđa.

 

https://canonusa.i.lithium.com/t5/image/serverpage/image-id/11247iB4BC1E8663F5A207/image-size/original?v=v2&px=-1

 

https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiPs4CO5bDdAhUGZlAKHaFjAt8QjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fforum.hardware.fr%2Fhfr%2FHardwarePeripheriques%2FImprimante%2Frecharge-imprimantes-canon-sujet_62537_8.htm&psig=AOvVaw2noip4LEJChjiTRP_GX5HT&ust=1536680828292315

 

https://i.stack.imgur.com/vxnbP.jpg

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2018 17:55 (InkJet Artist).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2018 18:01 (InkJet Artist).
7 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

Napravio sam sa Pixmom IP4200 preko 30.000 ispisa sa zamjenskim,

vec se mehanizam za povlacenje papira rasklimao, i nikakvih problema.

 

Samo treba redivno printati. Te price da je originalna tinta bolja - je, i to vjerovatno samo crvena,

jer sporije izbljedjuje, ali i originalna isto tako izblijedi na suncu - a kosta po litri vise nego kila zlata.

 

Jos sam si kupovao 5l kanistre i punio si patrone 10ak puta, dok se spuzvica razmeksa,

i onda kupim opet set zamjenskih i punim ih dok se ne razgaze. Cak ni chip reseter ne treba,

samo treba pazit da ima tinte i nema problema.

 

Ako se printer nece koristiti redovno, osusit ce se glava i sa originalnom i sa zamjenskom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Printer - preporuke

Meni treba za printanje najobičnijih skripti za faks. Hoce to stvarati probleme? Imate koju drugu preporuku u tom cjenovnom rangu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Printer - preporuke

Na koji nacin funkcionira to punjenje? Mogu to i s ovim zamjrnskim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice