Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.764
|
čitano: 785.308
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Printer - preporuke
No Names72 kaže...

Bok,

 

Trebam printer, laserski....ono, pouzdan...jednostavan za printanje u formatu A4...zanima me i cijena tonera za predložene modele.....

 

cijenovni razred...500 kuna - 800 kuna cca

 

Hvala

 

Ja sam bas jucer uzeo HP LaserJet P1102w i za sada sam prezadovoljan. Puno brzi, kompaktniji te kvalitetnijeg ispisa od starog jefitnog ink jet-a. Odmah sam i uzeo zamjenski toner koji me dosao oko 120kn sto mi je odlicna cijena prema tome da sam prije 4 zamjenske tinte koje su otisle jako brzo placao ukupno 80-90kn.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Želim laserski, ...ne za mene..klinci idu u školu.....svako malo nekaj trba sprintat , ne puno ali često...tak da mi je povoljniji ovaj light verzija...ali....ali koji je to...i da laserski...one pljuckalice s farbom su mi bljak... {#} uf..neko prijedlog modela...jednostavnost i funkcionalnost i da nije prethistorija baš

13 godina
offline
Re: Printer - preporuke
No Names72 kaže...

Želim laserski, ...ne za mene..klinci idu u školu.....svako malo nekaj trba sprintat , ne puno ali često...tak da mi je povoljniji ovaj light verzija...ali....ali koji je to...i da laserski...one pljuckalice s farbom su mi bljak... {#} uf..neko prijedlog modela...jednostavnost i funkcionalnost i da nije prethistorija baš

 

Ako trebas klincima za skolu vjerojatno zelis printat i slike, a jako tesko da ces naci laserski u boji do 800kn (novi naravno).

11 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

za sada crno bijelo na papiru...ak treba školama kaj u boji ....krast ću na poslu....jer sam i tak pokraden....pa da anuliram koliko se može...laserski obični black printač

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Adriatix kaže...

Gledano iz perspertive učestalosti u servisu uspješnog servisiranja i pouzdanosti evo 3 prijedloga

 

 

jedan

Epson BX 3x0

 

drugi

Canon MX 3x0

+ ciss

 

 

Da li pod ovo drugo upada ovaj model 

Canon PIXMA MX395 ?

369,00 kn ne zvuči mnogo...

10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Trebaš znati jednu stvar

 

Danas se više ne prodaju printeri ili MF uređaji po realnoj cijeni. U principu ti kupnjom jednog takvog uređaja kupuješ jednu vrst LASING aranžmana.

 

Odnosno uz printer  kupuješ inkjet ili toner kazete po oficijelnoj cijeni za nove kazete. Znači proizvođač ti je prodao ove kazete po nominalnoj cijeni koja je negdje oko 200 - 250 kn što inače ne bi dao ni u ludilu. A pošto je sve u paketu te računice nisi ni svjestan. Kasnije je igra tako postavljena da za taj uređaj nemaš zamjenske tinte jer proizvođaču nije u interesu da ti kod njega uzmeš printer na lizing i da onda kod nekog drugog ostavljaš novce za taj lizing. Znači sam printer ima vrijednost max 100 kn u nabavi a kad potrošiš kazete više ti sve skupa ne vrijedi ni 30 kn.

 

Ista stvar je i sa gornjim Canonom. Inače iz našeg iskustva Canon inkjet printeri kao takvi se minimalno kvare. Odnosno tehnologija je danas toliko zrela da je mala vjerojatnost da će se sam printer pokvariti ukoliko nešto namjeno ili nepažnjim ne središ.

 

Znači sve se vrti oko onih gornjih kazeta. I proizvođač je sve napravio da spreći pojavu istih tih kazeta kaorazne lance kao  Remanufactored. Nove zamjeske ne postoje niti će postojati zbog patentnih rješenja inkjet glave koja je sastavni dio ove inkjet kazete.

 

A ukoliko ih i nađeš postoji velika vjerojatnost da neće raditi pa si u startu popušio lovu. Ili će prestati raditi nakon 15 dana kad je  firmver aktivirao sefdestruction. A ti kriviš za to proizvođača zamjenskih kazeta i kupuješ originale jer te je ovaj uređaj stvarno dobro služio, zadovaoljan si i žao ti ga je baciti. Odnosno baciti onih 30 kn.

 

Jedina opcija je da nekome odneseš tvoje kazete na punjenje ili ih puniš sam. Ali tad moraš paziti da ti netko ne da u zamjenu puno za prazno jer će se i u tom slučaju aktivirati rutina za samo uništenje. A tvoje neće uništiti jer printer pamti serijski broj kazete i sve dok rade grijači radi i kazeta. Kapacitet tih kazeta je toliko mali da te više košta odlazak na punjenje nego što si dobio otisaka, a grijači otiđu kad više nema tinte u kazeti da ih hladi a ti nemaš više indikaciju tinte da bi to mogao kontrolirati.. I proizvođač zadovoljan.

 

Druga opcija je da sam ili da ti netko ugradi CISS sistem na postojeće kazete. To tada funkcionira svaršeno i ne moraš više brinuti oko refila.

 

Međutim ni to nije u interesu proizvođača pa se je pobrinuo da napravi takvu konstrukciju da jedna takva intervencija ne bude jednostavna ili kozmetički prihvatljiva. Zato je to bolje prepustiti nekome što ima iskustva sa takvim ugradnjama. A to opet košta. Odnosno najbolje je uzeti neku gotovu takvu sličnu instalaciju za 600 700 kn  zato jer takve insztalacije trebaju odstajati 7 - 10 dana da bi bili sigurni kako se nije aktivirala ona samo uništavajuća rutina. Tako da kao što vidiš nikako na zelenu granu.

 

Odnosno nema više jeftinih rješenja kao što su bili Epson printeri + Colibri trajne kazete.

 

 

Zato onaj Epson BX 3x0 stoji kao preporuka.

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.12.2014 9:56 (Adriatix).
12 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav imam pitanje. Trenutno posjedujem HP f2280 printer i nsam nesto narucito zadovoljan kvalitetom fotografija koju printa.Vecinom mi trebaju crno bijele fotografije ali da slika sto slicnija bude onoj na monitoru.Frend mi je ponudio Epson DX3850na epsonovoj stranici pise Printing Resolution5,760 x 1,440 DPI (http://www.epson.eu/ix/en/viewcon/corporatesite/products/mainunits/specs/1601) a za moj HP Print Resolution1200x1200 dpi ( http://www.manualsprinter.com/hp-deskjet-f2280) Dali jeza ocekivat dosta bolji ispis slika na epsonu ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,

 

da ne otvaram temu...

 

trebam MF uredjaj (printer, skener, fax). Dvoumim se izmedju HP-a (njih inace koristimo) i EPSON-a. Do 1500 kn. Epson me malo odbija zbog nacina mijenjanja boje (dosipanje?!?!)

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

HP OfficeJet Pro L 7550 odličan uređaj

Glave i tinte se same mijenjaju

 

A za ovaj  Epson kupiš Colibri zamjensku tintu za 200 -300kn + PDV.

I dobiješ besplatnu dostavu i besplatno naljevanje.

 

A za originalnu Epson ne znam. Možda netko prodaje i tu tintu uz besplatno naljevanje.

10 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav svima!

Trebam preporuku za kupnju printer+scanner.

Trazim jedan manji za kucnu uporabu. Najbitnije je da postoje jeftine zamjenske boje za njega.

Htio bih da nije tricolor, tj. da ima 3 razdvojena tonera za boju i jedan/dva za crnu.

cijena bi trebala biti 300-500 kn.

Mora bit dostupan u Zagrebu.

Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Jedino refubrished modeli zadovoljavaju gornji zahtjev.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
9 godina
neaktivan
offline
Spajanje printera Epson L355 putem WiFi

Vidim da se ovdje mnogi razumiju u kompjutere i printere, pa bih molila za pomoć.

Kupila sam i instalirala printer Epson L355.

Sad bih ga htjela povezati bežično s laptopom i tabletom, ali neznam što trebam napraviti.

Čitala sam uputstva, ali su mi prekomplicirana, uopće ne razumijem od kuda krenuti.

Objašnjenja su puna stručnih izraza i kratica, ne mogu ih pratiti.

Pokušala sam spojiti kako je prikazano na video isječcima na You Toube, ali mi uvijek piše da nije pronađen uređaj.

Mislila sam da će to biti jednostavno kao dodavanje bilo kojeg wifi uređaja, samo upisati ključ i gotovo, ali ovdje ne znam ni gdje otvoriti da ga upišem.

Ako netko zna kako se to radi, molila bih da mi na jednostavan način opiše korake koje trebam napraviti.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Adriatix kaže...

Jedino refubrished modeli zadovoljavaju gornji zahtjev.

 Jel moze onda preporuka za bilo kakav printer koji priblizno odgovara mojem opisu?

9 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Za 500 kn možeš dobiti refubrish 100% ispravan Epson DX 4450 ili sl  + trajne kazete + tintu za 88 punjenja.

 

To je ubitačno povoljna opcija ukoliko uzmeš da za cca 400 kn dobiješ novi  HP ili Canon printer sa faktorom 4 spram onih 88.

 

Nitko što je uzeo taj paket nije se kasnije žalio.

 

Ukoliko digneš budget na 600 700 onda se otvaraju dodatne opcije sa CISS om. Ali otisak te dođe jednako.

 

Ukoliko netko zna za neko bolje i isplatljivije kolor + skaner rješenje otvorili smo svo četvoro ušiju.

 

10 godina
offline
Printer - preporuke

POZDRAV

MOLIM PREPORUKU

best buy printera -  all in one printa,skenira,kopira

i da se daju nabavit zamjenske boje

lp

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Tako nešto se danas više ne proizvodi. Ni Epsonu ni Canonu to nije u interesu.

 

Jedino postoje takvi printeri koji su se proizvodili prije 12 mjeseci. I možeš ih nači kod subjekata što se bave servisiranjem takvih uređaja.

 

Ili uzeti neki provjereni refil paket za punjenje tintom pa se okušati sa tim postupkom.. Tad su svari nešto povoljnije ali daleko od idealnih jer uvijek postoji neka kvaka koju češ doznati i naučiti naknadno.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
15 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,

 

namjeravam kupiti inkjet printer i skener pa me zanima je li ovaj HP dobar?

 

To bi bio običan kućni printer-skener, znači ništa prezahtjevno. Odgovara mi što ima dva spremnika za tintu, koja koliko vidim nije preskupa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Sam Printer i skaner je više nego dobar. Ali kapacitet tinte je mizeran

 

Znači potraži negdje neki refil paket  za koji znaš da radi baš na tom printeru. Naime nisu sve refil tinte jednako dobre za ove kazete.

Zašto

Zato jer je proizvođač stavio "virus" u svoju tintu i odabrao takvu spužvicu  kako se ne bi lako reciklirale njegove kazete.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
15 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Adriatix kaže...

Sam Printer i skaner je više nego dobar. Ali kapacitet tinte je mizeran

 

Znači potraži negdje neki refil paket  za koji znaš da radi baš na tom printeru. Naime nisu sve refil tinte jednako dobre za ove kazete.

Zašto

Zato jer je proizvođač stavio "virus" u svoju tintu i odabrao takvu spužvicu  kako se ne bi lako reciklirale njegove kazete.

 Hvala na upozorenju, ali mislim da mi kapacitet neće smetati jer ne namjeravam puno printati.

 

Ovaj gornji link je na HP DeskJet Ink Advantage 3545 e-AiO 700kn, a model HP DeskJet Ink Advantage 4515 e-AiO 900kn koliko vidim ima samo veći ekran,  a to mi nije presudno, tako da mislim da mi se ipak ne isplati uzimati skuplji.

10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Očito imaš viška love

https://www.facebook.com/adriatix.hr
11 godina
offline
Printer - preporuke

Decki, pozdrav, trebao bi mi jedan printer, znaci najobicniji i jako jeftin jer slabo printam, ali se nade nest tu i tamo, koji bi mi prepprucili printer, a da ima jeftine zamjenske tinte, hvala unaprijed. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Naj jeftinije ti je uzeti negdje  Neki HP Deskjet u koji idu zamjenske kazete HP 22 28 ili 57 300  301 . Dođe te maksimalno 100 kn. Zatim kupiš za 100 kn  + 100 kn zamjenske  recimo HP 21 i HP 22. Znači investicija 300 kn

 

A još pametnije rješenje je da umjesto HP 21 za iste novce uzmeš Desktop ink refil paket. U njemu dobiješ novu novcatu HP22 ili sl kazetu sa novon glavom i 3 * 100 ml tintu za refil. Nije idealno ali stvar radi a kazetu kad napuniš dođe te efektivno 10 kn. !!!!!!

 

Kad ti rikne glave kupiš opet istu takvu zamjensku za 100 kn i peri deri dalje.

 

Danas ne postoji isplatljivija opcija od ove opcije. I naravno da se proizvođaču ne isplati proizvoditi ovakve printere i zato potraži neki takav DeskJet. Ljudi ne znaju što imaju pa ih masovno bacaju.

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.2.2015 8:14 (Adriatix).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Adriatix kaže...

Očito imaš viška love

Zbog loših iskustava drugih ne koristim zamjenske tinte (barem ih nisam do sada).

 

Pošto ne printam toliko puno, bitno mi je da printer radi kada ga trebam, dakle pouzdanost.

 

Koliko dođu te zamjenske za HP DJ Ink Advantage 3545 e-AiO A9T81C?

10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Od kuda misliš da za taj printer postoje zamjenske tinte?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Zamjenske tinte i remanufactored tinte  NISU ISTA STVAR.

 

Trgovci često vole mješati kruške i jabuke mandarine i nektarine kako bi vam prodali muda pod bubrege.

 

Ukoliko stvarno negdje na SVIJETU upiješ pronaći parave zamjenske a ne refilirane tinte za ovaj printer  imaš od mene BESPLATNO ČEVAPE I PIVO

 

Znači pamet u glavu i uzmi neki printer u koje stvarno idu zamjenske HP tinte.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
11 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Riknuo mi canon ip4600, dobro je izdržao nekih 5 god.
Može li neko dati preporuku s obzirom na sadašnje stanje printera i cijena... Za školu treba i poneku fotografiju al ništa profesionalno... Nije buđetna kupnja, ali ne treba lan i tako te gluposti ako nabiju cijenu samo... I može laserski i duplex je obavezan

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2015 13:28 (Knez1950).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Knez1950 kaže...

Riknuo mi canon ip4600, dobro je izdržao nekih 5 god.
Može li neko dati preporuku s obzirom na sadašnje stanje printera i cijena... Za školu treba i poneku fotografiju al ništa profesionalno... Nije buđetna kupnja, ali ne treba lan i tako te gluposti ako nabiju cijenu samo... I može laserski

Laserski i fotografije ti ne idu zajedno.

 

Epson L serija printera ti je OK za ovo što tražiš ako želiš jeftin, a kvalitetan ispis.

 

Na žalost, duplex nije automatski jedino, ali cijena tinte je nekoliko puta jeftinija od svih ostalih(novih) uređaja na tržištu. A tintu koju dobiješ s printerom nećeš tako brzo potrošiti (4x70ml).

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2015 13:38 (lllnuclearlll).
11 godina
offline
Printer - preporuke

Sta kazete na laserski hp p1102 i onda kupovati samo prah i puniti, slike ako bi printao bi otisao i platio, al skoro nikad ih ne printam ili ima neki bolji model a mozda jeftiniji?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke
dennocro kaže...

Sta kazete na laserski hp p1102 i onda kupovati samo prah i puniti, slike ako bi printao bi otisao i platio, al skoro nikad ih ne printam ili ima neki bolji model a mozda jeftiniji?

 

Nije loše

 

Tada te jedan toner može doći već od 50 - 100 kn

 

vidi više pod

 

Search >>> Ecco HP 85 TONER

11 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Evo samo da javim uzeo sam multipraktik Epson XP-620 i mogu reć da je odličan, ima sve od duplexa do cd-printa. Prezadovoljan sam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Knez1950 kaže...

Evo samo da javim uzeo sam multipraktik Epson XP-620 i mogu reć da je odličan, ima sve od duplexa do cd-printa. Prezadovoljan sam.

 Cijena? Cijena tinte?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice