Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.764
|
čitano: 781.545
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

OK. Hvala. Sve jasno.

Hvala na strpljivom i sazetom odgovoru. 

Još samo dva pitanja, zašto prednost inkjetu ispred laserskih printera?

I drugo... Epson nema kopiranje? Samo je pisac? Ni ovi ostali koje ste naveli? Ako nemaju, koji bi preporučili da ima i tu mogućnost. Hvala još jednom

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Kod inkjeta cijena otiska je definitivno povoljnija od kolor lasera. A3 kolor laser siguno je težak 40 - 50 kg. I velik je kao pala veš mašine. Jednako toliko i struje troši. A koliko košta to je druga priča. Odnosno možeš ga dobiti povoljno u najam opciji ali za par otisaka dnevno to nema smisla.

Imaš i A3 MF Epson WorkForce WF-7710DWF  ali ga nemaš u paketnom aranžmanu pa ti cijela priča pada u vodu kad vidiš da ti zamjena originalnih kazeta dođe zamalo 1000 kn

Uz pigmentiranu tintu nema bitne razlike u kvaliteti ovog inkjet i kolor lasera. A zamjenske kazete nisu pigmentirane pa se ponovo ruši cijela priča.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Aha... Super. Hvala

A što se tiče opcije kopiranja? 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

 

 

 

Pogledajte si ovaj drugi video točno 45 - 55 min, i ljepo možete vidjeti kako nitko prezenteru nije objasnio u čemu je razlika između 800 vs 90 nozzle i iste sublimacijske tinte. Odnosno kako se jadnik vrti u krug

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 15:23 (InkJet Artist).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

 

Ukoliko tražiš dobar odabir onda  su najpametni odabir CISS printeri

To su printeri što dolaze sa CISS sistemom i dodatnom refil tintom

Ali isto tako za 500 - 600 kn imaš zamjenu za te CISS printere.

To su kopleti 6- 10XXL = komplet novi WiFi Canon TS 3150 printer + tinta za punjenje. Dakle 50% jeftinije za isti broj otisaka. Radi jednako dobro kao i sličan Canon G3xxx sa CISS om  jer koriste jednu te istu konfiguraciju inkjet glave.

TS 5150 je ista stvar samo uz ovaj TS 3150  za 500 kn dobiješ refil tintu a  uz TS 5150 za 500 kn dobiješ jedino  set standardnih kazeta. Zamjena kazeta te dođe cca 250 kn. Znači u trenu kupnja nije 500 već 750 kn

 

Tako da je onaj Refil TS 3150 paket definitivno najpametniji odabir

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 17:40 (InkJet Artist).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Hvala, znači da kupim taj TS3150 + tintu? Je li ima koja posebna stranica s koje da kupujem tintu?

 

Edit: možes mi linkat koja se točno kupuje za taj printer jer se ne razumijem previše.

Edit2: Guglao sam i našiao na ovo

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 18:09 (Onaj Lik).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

 

Za kolor ti treba 3 ml  a za crnu 7 ml

 

 

A pakete Printer + refil tinta imaš na njuškalu  Guglaj Canon TS 3150

11 godina
offline
Printer - preporuke

Molio bih pomoc za kupnju printeru, izbor je spao na ova 3:

 

CANON PIXMA 4550   

 

HP DJ ADVANTAGE 3787  

 

HP Dk  AADVANTAGE 3835  

 

Kucna upotreba printera, nista zahtjevno. Nekih prosjecno 10-15 listova dnevno, kopiranje i skeniranje.

U maloj prednosti je Canon. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

TR4450 koristi iste tinte kao i TS 3150

Znači za cac 125 kn uzmeš Mini refil kit i  imaš 3 + 3 punjenja ili 3 * 180 + 3* 180 otisaka

Ili za 140 kn + 160 kn uzmeš originale pa imaš 180 + 180 otisaka. Znači za  600 + 300 kn  dobiješ 2 * 180 + 2* 180.  Tako da su svi ti printeri teška pušiona spram nekog sličnog uređaja sa CISS sistemom što te košta 100 - 300 kn više.

Ali zato u kombinaciji sa Mini redil kitom  3 +3 punjenja za 100+ PDV kn sve ima itekako smisla 

15 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav, molio bih vas preporuku printera (multifunkcijskog uredaja). Imao sam Canon MG5350 ali se pokvario (printa bijele stranice).

 

Printer je za kucnu upotrebu, biti ce spojen na WiFi. Tinte sam koristio zamjenske (najcesce kupljene na Ebayu). Trenutno gledam Canon MG5750 (preferiram Canon) no otvoren sam za sve prijedloge. Unaprijed zahvaljujem na pomoci!

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 6:07 (yox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Znači da zaključimo

Kupovao si tinte na eBay i  sad printer printa bijele stranice. Jeli tako?

Recimo da si uzeo neki MG3100 i kupovo na Njuškalu Mini refil paket kad ti printer počne printati bijele stranice uzmeš novu PG 540 kazetu za 120 kn i Peri deri dalje. Samo to je No No opcija.

 

Ovako daš 600 kn za novi MG 5750 pa opet daš 5*30 kn za nove zamjenske kazete Cl 57x i opet ti nakon 2000 otisaka rikne glava. I idemo iz početka.

15 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Da, kupovao sam preko Ebaya, i tako 5 godina. Ustedio sam vise nego sto kosta novi printer. Zamolio sam za preporuku a ne za sarkazam oko toga sto sam mogao napraviti (jer da sam znao bolje to bi i napravio). 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 6:10 (yox).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Znači sada kad kupiš MG5750 ljepo kupiš zamjenske kazete CLI 55x == cca 9 kn

Skineš originalne CHIP ove sa CLI57x kazeta i premjestiš ih na zamjeske CLi55x

Isključiš indikaciju tinte

Vizuelno provjeravaš količinu tinte u kazeti. Ili nabaviš resetter.

Kupiš refil tintu za Canon 4* 100 ml == 160 kn. Znači duplo više nego što si dobio uz neki CISS printer. Ili ista ta količina tinte te dođe 80 kn vs 200 kn za cijeli set za CISS printer.

I dopunjavaš kazete

Na taj te način jedna CLi57x kazeta te  dođe cca 4 kn. 50% jeftinije nego CISS sistem.

A ukoliko kupuješ zamjenske ili preko Ebaya kad sve skupa zbrojiš onda te ista stvar dođe 25 - 30 kn Dakle  barem 600% skuplje

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 10:55 (InkJet Artist).
14 godina
offline
Printer - preporuke

Imam Epson Office BX610FW i nešta opet ne valja...
Nije mi radila jedna boja, mislio sam kao glava otišla... servis, popravili, radilo par tjedana i sada kao boja prazna, stavim novu zamjensku tintu i odmah poruka kao sada neka druga boja prazna... zamijenio pa pisalo za drugu ne prepoznaje i sve sam ih zamijenio na kraju i sada mi ne printa crvenu i crnu neš slabo...
užas... ne znam šta ću.

Mislim najbolje da ga bacim i kupim neki drugi printer.

Treba mi ponekad taj skener i normalno printanje bez neke akrobacije, samo da je pouzdan i da su mu jeftine zamjenske tinte. Dok je ovaj radio (a ima već dosta godina, mislim oko 5-7) bilo je sve ok, tinte oko 16-20 kn /kom (12ml)...

Pa molio bih da mi neki preporučite.

Printam negdje oko 25-50 listova mjesećno (crno i u boji sve miks)

EDIT: Da ima svaku boju za sebe i da može printati i dalje iako jedna boja bude prazna, a ne da jedna boja bude prazna i ne možeš više ni printati ni skenirati, užas... ovaj model je baš koma...

http://jeftini-top-proizvodi.com
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

E tako ti je to u životu kad nečeš slušati.

 

Da si uzeo trajne kazete + verificiranu tintu riješio bi problem dugočno

Ovak ne mora biti po tvom. Pa onda dobro Tvoji novci

 

Pročitaj još jednom što smo napisali. Nema ništa novoga.

 

Možeš za promjenu uzeti jednog Canona ali taj sigurno ne bude doživio 10 godina

14 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Emmm... inače mi to malo sve zvuči komplicirano... koje trajne kazete i koju "verificiranu tintu"?

http://jeftini-top-proizvodi.com
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Trajne kazete su kazete koje se ne bacaju

 

Evo jednog primjera otisnutog baš na BX610 uz verificiranu zamjensku Eco Acryl tintu

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2019 21:01 (InkJet Artist).
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
KAVAhr kaže...

Emmm... inače mi to malo sve zvuči komplicirano... koje trajne kazete i koju "verificiranu tintu"?

Pa tintu koju on prodaje naravno...

 

Čovjek uzurpirao kompletnu temu, gura svoje proizvode svima, a moderatore baš briga... Pa daj mu onda otvorite sponzoriranu temu na forumu ili mu dopustite da otvori sam svoju, ali ovako kad spama svakom nema nekog smisla.

14 godina
offline
Printer - preporuke
Kako su ovi EPSON Home Expression modeli? Vidim da su Tinte jako jeftine (8 kn 10ml)?! A printeri isto jeftini?!

 

http://jeftini-top-proizvodi.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2019 16:08 (KAVAhr).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Nisu loši

Osim što se obavezno u novi printer moraju ugraditi prvo originalne kazete što dolaze uz printer

 

Ukoliko uzmete zamjenske i sada mislite kako budete zeznuli Epson i zaradili 200 kn na originalnim tintama koje budete kasnije prodali kao originalne i time efektivno dobili novi printer za 200 - 300 kn. Onda se varate.

 

To ne hoda.

Morate potrošiti inicijalni set tinti za inicijalizaciju i tek tada možete koristiti zamjenske

 

Samo postoji jedna bitna razlika

Orginalne kazete su pigmentirane tinte A zamjenske su dye tinte

Dok ukoliko uzmete trajne kazete + verificiranu pigmentiranu tintu onda možete raditi razne stvari Sve kao i sa originalima.

Od tiska na PVC pa do etiketa za vino. Dekupaž. Tisak na zavjetne i religiozne svijeće itd.itd

 

Ima još jedna kvaka koju naš sugovornik ne vidi već kao lakoma riba pada na mamac marketinga onog što prodaje zamjenske kazete.

 Kao što vidimo sugovornik je pao na podatak zamjenske kazete == 10 ml tinte. Možda je u njima i stvarno 10 ml tinte samo je kvaka u tome da od tih 10 ml naš korisnik može potrošiti 3.5 ili 5.5 ml tinte. Znači 50% tinte baca.  Dok ukoliko uzme trajne kazete u njih isto stane 10 ml ali u ovom slučju ništa ne baca,

Kako?

Lijepo pa orginalni CHIP ovi su baždareni na 3.5 ilio 5.5 ml i kad se CHIP potroši kupuje se nova kazeta bez obzira koliko je ostalo tinte u kazeti. Orginalna ili zamjenska, A kod trajnih kazueta, kazeta se dopuni i CHIP se sam resetira na 100% od onih 5.5 ml

 

 

Evo par primjera otisnutih upravo sa ovim XP xxx printerima uz Eco Acryl pigmentiranu tintu Odnosno na primjeru ove dvije mace možete vidjeti razliku između verificirane pigmentirane tinte i verificirane sublimacijske tinte. Odnosno ukoliko nema dovoljno receptora za sublimaciju boje su blijede. Otisnuto na istom Epsonu XP 245

Znači zamjenom jednog seta trajnih kazeta sa dreugim sa adekvatnom tintom možete raditi sve živo. To je kod CISSa neisplativo. Zato su ovi printeri za ovakve specijalne aplikacije bolji odabir od nekog Epsona Lxxx serije

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2019 19:36 (InkJet Artist).
14 godina
offline
Printer - preporuke

Kako su ovi Epson Ecotank modeli? Kao da je jako jeftino, jer ne kupiš tintu već samo stavljaš boju u spremnik?

http://jeftini-top-proizvodi.com
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

to je isti printer kao onaj sa zamjenjivim kazetama

Znači kad odbijemo CISS i tintu  == 300 kn

 

Inče zanimljivo bi bilo probati inicijalizirati neki novi XP 255 sa orginalnim kazetama koje su već inicijalizirane. Tada bi zaradili 200 kn Odnosno za te novce trajne kazete bi vam ispale zamalo gratis. Znači kupujete dodatno samo refil tintu

15 godina
online
Re: Printer - preporuke
KAVAhr kaže...

Kako su ovi Epson Ecotank modeli? Kao da je jako jeftino, jer ne kupiš tintu već samo stavljaš boju u spremnik?

 odlicni ... kao sto i na reklami kazu ... kupis printer i zaboravis na mijenjanje tinte :)

imam jednog, vec vise od godinu i pol ... i tek nedavno dolio crnu i zutu boju (oko 2500 isprintanih stranica) ... ostale boje jos ne treba nadopunjavati ...

 

uglavnom ... odmor, jer nema vise tramakavanja sa punjenjem svako par mjeseci... jednom platis malo vise i miran si

14 godina
offline
Printer - preporuke

Znači ako gledam taj Epson Expression Home XP-452 (koristi tinte serije 29 / 29 XL), on bi bio isti kao npr. Ecotank ET-2600 / L3050, ako bi s njime koristio trajne kazete koji imaju u sebi chip koji se automatski resetaju? A čitao sam da ne ide to baš tako glatko, da se ne resetaju uvijek kako spada? Da ima dosta tu problema?

http://jeftini-top-proizvodi.com
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Naravno da ima.

Naručiš čipove preko EBaya i recimo Yellow chip dobio po nosu od statičkog elekticiteta. I što češ sad?

A recimo da si uzeo cijeli paket kod nekog domačeg isporučioca onda bi za 50 kn mogao dobiti drugi rezervni CHIP. I riješen problem

Samo koliko ja znam takvi printeri se kod nas nude jedino u paketima za sublimaciju. Znači XP 255 + trajne kazete + subimacijska tinta,

Ili u paketima sa Acryl tintom za tisak na PVC ili etikete za vino ili transfer na sviječe. Transfer na kamen

 

Ovako za po doma ti se to nikome ne isplati nuditi jer imaš osjetno jeftinije( 500 kn) istu stvar ali refubrish. Znači i printer i trajne kazete i tinta za punjenje, Jest da je 50% sporije od XP 255 ali je i 50% jeftinije za istu stvar.

Zašto?

Zato jer za najnovije printere uvjijek plačaš 100% skuplju licencu za CHIP ove nego za otpisane modele. Gdje se je razvoj CHIP ova već amortizirao.

E zato ti je imalo smisla osposobiti onaj BX 600

 

Znači ista stvar 30% više  tinte i broj otisaka ali  50% jeftinije od  recimo Epson L xxx serije

 

Znači Epson XP 255 + trajne kazete +specijalna tinta ne isplati se za svakoga

 

12 godina
offline
Printer - preporuke

Ekipa može preporuka jeftinog printera a da prima zamjenske kantice koje su također jeftine.

Ako može subscribe na YT(ETS2 najviše):https://www.youtube.com/user/evilmage007STEAMnic/videos?view_as=subscriber i imgur s ss-ovima(ets2 najviše):https://balkantufeurotrucksimulator.imgur.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Epson XP 255 == cca 500 kn

Canon iP 7250== cca 600 kn

HP DJ 2130 == cca 250 kn

10 godina
offline
Printer - preporuke

Treba mi novi print/scan/copy uređaj. Wi-Fi obavezan, obostrani ispis poželjan. Printam 10-20 stranica mjesečno s tim da ima razdoblja kad ne printam ništa 2 mjeseca. Zbog toga tintni ne dolaze u obzir, samo laserski.

Ima li itko iskustva s uređajem Brother DCP-L2532DW?
Službena stranica: https://www.brother.hr/printers/all-in-one-laser/dcp-l2532dw
1400 kn na Mall.hr: https://www.mall.hr/printeri-skeneri/brother-visefunkcijski-ure-aj-dcp-l2532dw

Dolazi s tonerom za ispis 700 stranica, dok novi toner za ispis 1200 stranica dođe oko 350 kn.
Također, ima li neki bolji uređaj za manje od 1400 kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ne znam za ovaj uređaj ali jedan prethodni Brother laser je imao toner koji se je mogao uredno refilirati za 50 - 100 kn za 1000 - 2000 otisaka i nije bilo problema sa CHIP ovima. Ovaj ima CHIP ali to ne znači da neće raditi ukoliko pored toga još ima i senzor za Toner  End

Znači kad isprazniš start up toner odnesi ga u neki refil shop pa vidi.

 

Mislim da nitko nije lud kupovati nove najnovije printere potrošiti start up toner i onada otkriti dali to radi ili ne radi. Pa onda kupiti orginalni toner da bi mogao prodati isti ovaj printer kao demo model. Super bussiness.

 

Dakle kad hočeš nešto novo ne provjereno onda to moraš isprobati na vlastitoj koži. Probaj možda ti se posreći.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2019 21:03 (InkJet Artist).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice