Printer/skener oko 500kn sa zamjenskim bojama

poruka: 18
|
čitano: 7.687
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Printer/skener oko 500kn sa zamjenskim bojama

Pozdav,

 

Jel može savijet, kupio bi printer/skener s cijenom oko 500kn koji ima zamjenske boje. Pa ako može mala pomoć pri odabiru. Koji printer i zašto?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Printer/skener oko 500kn sa zamjenskim bojama

EPSON SX230 All-In-One

 

Ja sam ga kupio nedavno i zadovoljan sam.
Printa/skenira/kopira.

Idu unutra zamjenske tinte.

EDIT: Sad malo bolje gledam i nema ga vise nigdje u ponudi... :S
Ja sam ga kupio u ADMu za oko 450,00 kn.

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | origin: rebelszuka
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2013 23:00 (rebelsy).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Printer/skener oko 500kn sa zamjenskim bojama
13 godina
offline
Re: Printer/skener oko 500kn sa zamjenskim bojama

Radije se još malo protegni i kupi neki skuplji model, jer ova dva koriste istu kazetu za sve boja,

a to u pravilu znači bacanje 2 boje jer se jedna potrošila.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Printer/skener oko 500kn sa zamjenskim bojama

gledaj epson,jer imaju najjeftinije zamjenske...

Roses are red,my screen is blue,and I'm sitting here thinking WTF did I do?
13 godina
offline
Re: Printer/skener oko 500kn sa zamjenskim bojama
kivic15 kaže...

gledaj epson,jer imaju najjeftinije zamjenske...

Ukoliko odabereš Canon sa CLI526 tintama, zamjenske su ti 7,50kn ili u rinfuzi 4kn.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Printer/skener oko 500kn sa zamjenskim bojama

a koju su to printeri? jel ih ima još u dučanima

14 godina
offline
Printer/skener oko 500kn sa zamjenskim bojama

Koji onda printer ima jeftine boje?

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Printer/skener oko 500kn sa zamjenskim bojama
Diablo86 kaže...

Koji onda printer ima jeftine boje?

epsonovi

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | origin: rebelszuka
12 godina
odjavljen
offline
Printer/skener oko 500kn sa zamjenskim bojama

Slazem se da epsoni imaju jeftine zamjenske ali ni canon nije puno skuplji

Imam Canon Pixma IP 3600

2 crne,ostale boje svaka svoju kazetu i zamjenske se vrlo jeftine daju nabavit

Na prodaju je jer mi netreba pa ako si zainteresiran pm

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Printer/skener oko 500kn sa zamjenskim bojama

Imam Lexmark Prospect 209, za 150 €, ali originalna tinta dođe 5 €.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Printer/skener oko 500kn sa zamjenskim bojama

Moze lagani bump, mene zanima isto pitanje ali ovog sx230 vise ne mogu naci nigdje u ponudi :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Printer/skener oko 500kn sa zamjenskim bojama

Ja općenito nisam zadovoljan sa svojim Epsonom SX125.

 

Stvar je ovakva. Printer ima 4 spremnika za boje. Cyan, Magenta, Yellow, Black

 

Ja printam samo crno, a printer potroši i ostale boje. Nije mi jasno zašto. Canon koji sam imao prije njega (ali sa 2 spremnika) to nije radio (Pixma IP1000).

 

Druga stvar koja ima za uzrok ovu prvu je ta da kad potrošiš bilo koji od 4 spremnika printer više ne daje printati. Dakle potrošiš Yellow i više ne možeš printati ni crno ni nikakvo.

 

Također printer troši farbu kao blesav, a zamjenska je 30kn (dakle 120kn komplet boja), i jako malo mogu istprintati s tim, možda 50-70 crnih stranica gdje on potroši svu crnu i još pola magente i cyana.

 

Također izgleda da mi se i glava printera zasušila malo pa mrlja, ostanu prazne crte i tak. Uglavnom ink-jet se isplati kupit ako misliš printati fotografije između ostalog, i ako misliš printati često da ti se ne zasuše boje što se desi jako brzo ako koristiš zamjenske tinte. Moraš jednom u tjedan-dva provući nešto šareno kroz njega.

 

Za sve ostalo je puno bolje kupit laser, pogotovo jer su im cijene pale jako.

 

Neki dan baš išao sa susjedom i kupili Xerox laserski crno bijeli. 430kn i u njemu tonera za 700str. Toner za 1200str je 250kn, a ima i zamjenski za 2200str 190kn. Puno isplativije nego bilo koji ink-jet. Nema opasnosti od zasušivanja, puno brže radi, itd...

 

Sebi planiram kupiti neki Color Laser za 1200kn otprilike. Osobno ne printam puno i ne printam često, a fotografije ne printam uopće. Kad mi zatreba hoću imat pri ruci nešto što znam da će mi raditi, što znam da se nije zasušilo i da ne moram potrošit prvo spremnik tinte na čišćenje i pola sata radit head alignment, da bi dobio mrljavi ispis s prošaranim bijelim crtama na kraju.

 

Svi vele da je inkjet isplativiji ako ne printaš puno, no danas to više nije istina jer su laserski puno povoljniji nego ikada prije i postoje dobri zamjenski toneri. A kod inkjeta je problem što moraš printati dosta jer inače ode printer što baš ne ide u prilog onima koji ne printaju puno.

 

Naravno ukoliko netko printa fotografije je inkjet jedini izbor, ali za uredski ispis, i ispis jednostavnije grafike u boji je laserski puno bolji.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2013 23:20 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer/skener oko 500kn sa zamjenskim bojama

Imam u uredu 2 laserska i bas sam neki dan pricao sa covjekom koji nam puni tonere. Veli da i laserski kolorci trose i tonere u boji prilikom crno bijelog ispisa. Mozda ne trose fizicki boju ali u chip zapisuju ispis i za toliko smanjuju iskoristivost svih tonera. 

 

Samo heads up da pripazis ako kupujes kolorca. :)

15 godina
offline
Re: Printer/skener oko 500kn sa zamjenskim bojama
Penzo kaže...

Imam u uredu 2 laserska i bas sam neki dan pricao sa covjekom koji nam puni tonere. Veli da i laserski kolorci trose i tonere u boji prilikom crno bijelog ispisa. Mozda ne trose fizicki boju ali u chip zapisuju ispis i za toliko smanjuju iskoristivost svih tonera. 

 

Samo heads up da pripazis ako kupujes kolorca. :)

 

To je istina, zato sam ja u uredu u postavkama stavio da samo crni toner troši:)

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
16 godina
offline
Re: Printer/skener oko 500kn sa zamjenskim bojama
kostolomac kaže...
Penzo kaže...

Imam u uredu 2 laserska i bas sam neki dan pricao sa covjekom koji nam puni tonere. Veli da i laserski kolorci trose i tonere u boji prilikom crno bijelog ispisa. Mozda ne trose fizicki boju ali u chip zapisuju ispis i za toliko smanjuju iskoristivost svih tonera. 

 

Samo heads up da pripazis ako kupujes kolorca. :)

 

To je istina, zato sam ja u uredu u postavkama stavio da samo crni toner troši:)

 

Vidis to nisam znao da se moze. :) Bas cu provjeriti jer ovo je financijski pogubno sa tonerima od 1000kn.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Printer/skener oko 500kn sa zamjenskim bojama
lllnuclearlll kaže...

Ja općenito nisam zadovoljan sa svojim Epsonom SX125.

 

Stvar je ovakva. Printer ima 4 spremnika za boje. Cyan, Magenta, Yellow, Black

 

Ja printam samo crno, a printer potroši i ostale boje. Nije mi jasno zašto. Canon koji sam imao prije njega (ali sa 2 spremnika) to nije radio (Pixma IP1000).

 

 

 

 

 

Koliko znam priča ide ovako... prilikom printanja CB teksta moraš u postavkama printera odabrati grayscale printing, inače će ti "trošiti" i boju dok printa, iako printaš samo CB tekst/slike. Ako ideš pod pisači/uređaji i tamo promijeniš postavke na grayscale print, onda će ti to biti po defaultu tako da ne moraš brinuti i stalno mijenjati. Meni recimo na SX130 to funkcionira (boja se ne troši).

16 godina
offline
Re: Printer/skener oko 500kn sa zamjenskim bojama
Duxy007 kaže...

 

Koliko znam priča ide ovako... prilikom printanja CB teksta moraš u postavkama printera odabrati grayscale printing, inače će ti "trošiti" i boju dok printa, iako printaš samo CB tekst/slike. Ako ideš pod pisači/uređaji i tamo promijeniš postavke na grayscale print, onda će ti to biti po defaultu tako da ne moraš brinuti i stalno mijenjati. Meni recimo na SX130 to funkcionira (boja se ne troši).

Znam za to i probao sam. Problem je što ako to napravim ne dobijem dobar ispis. Budu one crte gdje nema boje i svašta nešto, sad jel to do sasušene glave ili nečeg, vjerojatno je. Al to mi se dešavalo ubrzo nakon što sam počeo koristit zamjenske tinte.

 

Uglavnom moram uzet drugi printer. A slabo se razumijem u to.

 

Jel može preporuka nekog laser color koji bi bio dobar za ono što sam naveo gore u onom dugačkom postu, dakle za uredsko printanje i tu i tamo jednostavnije grafike u boji, dakle ne treba mi za printanje fotografija? Da se da namjestit na njemu da ne troši boje dok printa crno-bijelo, da su toneri prihvatljive cijene (možda da ima i zamjenske) i možda i one verzije tonera koje imaju bubnjeve svaki zasebno da ne treba mijenjat glavni bubanj, ne znam koliko je to bitno i kolika je cijena bubnjeva uopće.

 

Vidim da su jeftiniji kolorci 600x600, a skuplji imaju 1200x1200 rezoluciju ispisa. Koliko to znači u praksi???

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2013 11:44 (lllnuclearlll).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice