Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.659.951
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...
lange kaže...

Sta mislite o ovim slusalicama big ben phs 20?

Kakav je bas,glasnoca zvuka?

Korustio bi ih prvenstveno za gaming pa zatim za glazbu

 Nisu baš jeftine, za te novce ja ne bih eksperimentirao. Izgledaju kao pilotske, a kako zvuče to je pitanje.

Ako si te što na Amazonu koštaju 60ak dolara možeš priuštiti onda vjerojatno možeš i neke od Kingston HyperX Cloud.

 Da da izgledaju ono .... !#&$€@^@^^@

Ma na njuskalu se pridaju za 100kn pa ono..

9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav ljudi. Tražim nove sluške već par tjedana i ne mogu se odlučiti niti za jedne. Do sad sam koristio Razer Electra koje su dale svoje. Trenutno su mi za oko zapele ASUS Strix 7.1. Ima netko kakvo iskustvo s njima; vidio, isprobao?

Brain.exe has stopped working!
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Zasto ne Kingston Cloud?

Twitter: @191x7
9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pa ne znam . Tražim nešto da je 5.1 ili 7.1. Igram dosta FPS-ova (competitive) pa mi nisu na odmet dodatni fičeri koje nudi. Koristim laptop tako da nemam niti bogzna kakvu zvučnu a ovak ju dobijem uz sluške. Nisam baš neki audiofil (ne znam više jesam ili nisam; sjebala me političa situacija u državi, ako oni ne znaju šta hoće di ću ja?). Šta da ti kažem, baš su mi zapele za oko, a nadam se i za uho.

Brain.exe has stopped working!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
ZeroC00l kaže...

Pozdrav ljudi. Tražim nove sluške već par tjedana i ne mogu se odlučiti niti za jedne. Do sad sam koristio Razer Electra koje su dale svoje. Trenutno su mi za oko zapele ASUS Strix 7.1. Ima netko kakvo iskustvo s njima; vidio, isprobao?

 jednostavno ne...

te slušalice imaju po nekoliko zvučnika u svakoj šalici, a tih nekoliko zvučnika ne može radit kao jedan pošteni nikako, a i još k tome sa više zvučnika su i teže na glavi

mani se čorava posla i korištenja slušalica koje imaju u sebi nekoliko zučnika...

kupi si slušalice koje imaju normalno po dva zvučnika, tj pravi stereo raspored, i onda na to upališ virtualni surround, koji će ti sigurno biti od veće koristi nego li da imaš svaki zvučnik određen točno za određenu poziciju 

virtualni surround koliko god je virtualan, uvijek je bolji od takvih slušalica sa više zvučnika, jer onda on dolazi iz većeg drivera koji isto tako daje bolji i kvalitetniji zvuk, više malih nikad neće dati zvuk kao dva veća zvučnika sa virtualnim zvukom

slušalice sa adekvatno složenim stereo zvukom u windowsima i driverima za zvuk, rade bolje nego neke koje to emuliraju, najviše zbog toga jer igre su danas dosta dobro razvijene da sa stereo postavkama u winsima i surround postavkama u zvuku igre (cinema, home cinema ili kako već ima) imaš isto tako jako dobro pozicioniranje, ako ne čak i bolje...

ja sam nekoliko godina koristio virtualan 7.1 zvuk, no nedavno sam se prebacio na stereo u winsima i driveru za zvuk, i sa postavkama u igri na surround ne vidim da nešto gubim, dapače, čak i bolje čujem neke stvari, jer je na stereo bolja separacija zvuka i što je na kojoj strani

recimo dok slušam muziku i palim i gasim virtualni 7.1 zvuk, točno osjetim kako dok upalim 7.1, zvuk mi je sve nekako bliže sredini glave, skučeniji i na hrpi, dok sa stereo postavkama je on razdvojeniji i imam bolju separaciju zvuka, puno lakše raspoznajem od kud što dolazi, gdje je koji instrument i veči je gušt slušati bilo što na njima

 

tako da kupi si stereo slušalice, zanemari ove "true surround" sluške..

ako baš hoćeš surround, imaš programa koji rade tu virtualizaciju pa probaj kak ti to paše, ali stereo je ono što tražiš, jer i imaš samo dva uha, tako da toliko mora bit i zvučnika 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
ZeroC00l kaže...

Pozdrav ljudi. Tražim nove sluške već par tjedana i ne mogu se odlučiti niti za jedne. Do sad sam koristio Razer Electra koje su dale svoje. Trenutno su mi za oko zapele ASUS Strix 7.1. Ima netko kakvo iskustvo s njima; vidio, isprobao?

 Imaju usb zvucnu i po potrebi mozes uljuciti 7.1 zvuk, a stereo zvuk je odlican:

 

http://www.nabava.net/search.php?q=HyperX+Cloud+II

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
ZeroC00l kaže...

Pa ne znam . Tražim nešto da je 5.1 ili 7.1. Igram dosta FPS-ova (competitive) pa mi nisu na odmet dodatni fičeri koje nudi. Koristim laptop tako da nemam niti bogzna kakvu zvučnu a ovak ju dobijem uz sluške. Nisam baš neki audiofil (ne znam više jesam ili nisam; sjebala me političa situacija u državi, ako oni ne znaju šta hoće di ću ja?). Šta da ti kažem, baš su mi zapele za oko, a nadam se i za uho.

 HyperX Cloud II imaju svoju USB zvučnu, također virtualni 7.1.

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav imam par pitanja i molio bi audiofile da mi pomognu :) Čitao sam na redditu thread : https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/4nabvv/gaming_audio_and_you_why_995_of_gaming_headsets/

gdje momak objašnjava kako su prosječne i entry level studio slušalice kvalitetnije po pitanju zvuka od duplo skupljih gamerskih slušalica. 

Kao primjer je naveo https://www.amazon.com/Superlux-HD668B-Dynamic-Semi-Open-Headphones/dp/B003JOETX8 i još neke. Sad mene zanima koje studijske slušalice do 300 kn da kupim ili da kupim ove njegove tj da mi frend donese nešto iz Kine za mjesec dana kad bude dolazio. 

Volio bi probati nešto alternativno ovim Hyperx Cloud i ostalim slušalicama. Želio bi za promjenu da su open back jer mi se glava uzasno znoji. 

Unaprijed hvala na pomoći ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HyperX Cloud Stinger

Evo jedne recenzije o novoj verziji HyperX Stinger (razlika u cijeni nije nesto velika u odnosu na HyperX Core...koje su BB).

 

 

Cijena na Nabava.net

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ljudi dajte mi nabolje za 1200 kn, igram igre prvenstveno. 

Ne moraju biti nužno 7.1, 5.1 već tražim najbolji zvuk.

 

Nekad davno sam imao superlux b u kombinaciji s pojacalom i zvuk je bio odlican no mana je što nisu imale ugrađen mic pa mi je to loše sijelo.

Dakle ugrađen mic mi je poželjan.

Hvala na savjetu i veoma mi je hitno s obzirom da su mi trenutne slušalice otisle u lovišta.

 

Obvezno u RH

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
toxic kaže...

Ljudi dajte mi nabolje za 1200 kn, igram igre prvenstveno. 

Ne moraju biti nužno 7.1, 5.1 već tražim najbolji zvuk.

 

Nekad davno sam imao superlux b u kombinaciji s pojacalom i zvuk je bio odlican no mana je što nisu imale ugrađen mic pa mi je to loše sijelo.

Dakle ugrađen mic mi je poželjan.

Hvala na savjetu i veoma mi je hitno s obzirom da su mi trenutne slušalice otisle u lovišta.

 

Obvezno u RH

 i još jedna stvar koja bi dobro došla je s obzirom da mi tv ima mogućnost bezicnog povezivanja s slušalicama a to je preko bluetootha : http://www.lg.com/us/support/answers/tvs2014/uhd/advanced-features

 

pa eto mozda tak nešt da gledam?

15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ništa ljudi.

 

Odlucio sam se za klasicne hi fi sluške za 1300 kn (stereo 3.5mm s ugrađenim micom). Uskoro možda opširnije.

Ovisno o tome da li ću biti zadovoljan ili ne

 

Pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Jel se isplati dati skoro 100 kn više za HyperX Cloud od HyperX Cloud Core. Što još dobijem osim dodatnih sluški od velura?

 

 

tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
ChillyBoy kaže...

Jel se isplati dati skoro 100 kn više za HyperX Cloud od HyperX Cloud Core. Što još dobijem osim dodatnih sluški od velura?

 

 

tnx

 Par stranica prije u temi imaš navedenu razliku između Cloud i CLoud Core.

http://www.bug.hr/forum/topic/periferija/savjetnik-izbor-gaming-slusalicaheadseta/150480.aspx?page=138&jumpto=5159377&sort=asc&view=flat

Twitter: @191x7
9 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Može neka preporuka headseta oko 300 kn?

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ponovo sam vlasnik Cloudica (zimsko vrijeme, treba neka zanimacija...) uglavnom, igram se s pomisli nabavljanja DAC-a Fiio K1 (zbog malo formata).

 

Prema recenzijama je dobar i isplati se za 350 +/- kn. Ugl. to mi je i gornja granica budgeta.

 

Ima li tko iskustva ili preporuka?

 

Dopada mi se pomisao korištenja s mobitelom/laptopom.

 

Trenutno sam zadovoljan zvukom i glasnoćom od Cloudica i na kompu i na mobu i na laptopu. Bi li ovo donijelo i kakav napredak u kvaliteti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Donijelo bi na FLAC-u i slicnome, koliko bi ti ta razlika značila to je druga prica.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Za 300 Kn? HyperX Cloud Stinger.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 11:57 (191x7).
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Malo pratih preporuke ovdje i odlučio sam se za Kingston HyperX Cloud II... pas mater, koje slušalice :) hvala vam :)

Moj PC  
9 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Stinger dode 400+ kn, drone je za 300 kn.
Ozbiljno mi treba novi status.
9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Always Outnumbered, Never Outgunned
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 22:08 (SoynTech).
Moj PC  
3 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Dodaj i Cloud Revolver. Nije ti potpun popis.

Twitter: @191x7
10 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Trebao bih par savjeta. Kako sam nabavio prije koji mjesec Sennheiser 201 slusalice, imaju dobar i detaljan zvuk, no za moj ukus su pretihe (spajao li ih direktno na monitore ili na maticnu) i pojacao dokraja svugdje, zvuk ce biti solidan no ne i dovoljno jak kako zelim (i vise basa bi koristilo). Takoder nemaju mikrofon i zato razmisljam da uzmem Hyperx Cloud, posto mi mikrofon sastrane nezvuci kao dobro rjesenje...

 

Citajuci po forumu naravno Dac bi rjesio problem jačine zvuka i bass na 201 sluskama. E sada gledao sam onaj FiiO E10K Dac, pisu ljudi dosta o njemu a i svida mi se dizajn. Zanima me dali mogu sa tim Dacom povezati i Monitore - Presonus Eris 4,5, plus sluske. Dali je to rjesenje ili bolje da razmislim o nekom drugom Dacu, ili pak nepostoji Dac koji moze to sve povezati?

 

Takoder, nisam siguran koliko bi dobio mjenjajuci ove sluske za Hyperx, siguran sam da bi bilo bolje, udobnije i sa malo boljim basom, no bez Daca i one nebi bile skroz iskoristene?

 

Mozda najpametnije da prvo Dac nabavim pa vidim koliko ce se 201 poboljsati? Samo trazim eto i rjesenje za monitore kojima cu vjerovatno kasnije dodati i subwoofer.

 

Hvala na pomoci unaprjed!

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Po preporuci mnogih na forumu uzeo sam kingston hyperx cloud.

Preporodio sam se nakon Razer Krakena.

Gale
Moj PC  
4 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Koliko vidim na tim zvučnicima imaš volume knob, tako da fiio možeš koristit na njima kako god, samo ćeš morati jačinu zvuka na njima prilagođavati na zvučnicima ili putem Windowsa, jer izlaz za zvuk na stražnjoj strani fiia nije pod utjecajem volume knoba na prednjoj strani, i uvijek ima istu jačinu zvuka, tj on kontrolira samo izlaz za slušalice
Po meni, prvo si nabavi dac i onda vidi dal ćeš mijenjati slušalice
Ja bi si ga isto tako htio kupit taj fiio dac, samo neznam od kud da naručim, nisam ga našao negdje kod nas da je neka razumna cijena, na Amazon je oko 550 kn i nemam dodatnih troskova, a na aliexpress je oko 400 i nešto, samo što onda je riskirnje carine i ostalih gluposti još na cijenu gore...
battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Super, ja i kontroliram zvuk preko tipkovnice (u windowsima), a i na samim zvucnicima po potrebi. Al zanima me dali je moguce da su na Fiio spojeni i zvucnici i sluske u isto vrijeme ili moram odspajati pa spojiti jedno ili drugo

Dali je Fio dobar uopce za aktivne monitore kao Dac? Gdje spajam Subwoofer kada ga dodam?

 

Da i meni se cijena od 700 kn necini dobrom ovdje, ali aliexspress ako ispadne 500 kn to je ok.

13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Vjerujem da zvučnici spojeni straga i slušalice naprijed nebi trebali radit neke dodatne probleme, ali to probaj malo pregledat po netu kak je

Je da, na alliju je cijena prihvatljiva i mene to jako vuče, ali ako ti drape gore carinu i ostalo, dođe te više nego li da kupuješ sa recimo Amazon.co.uk
A i Đ and govorimo o vremenu dostave, Amazon je za kojih tjedan dana tu, a aliexpress više od dva tjedna do mj dana
battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Haremzg kaže...

Trebao bih par savjeta. Kako sam nabavio prije koji mjesec Sennheiser 201 slusalice, imaju dobar i detaljan zvuk, no za moj ukus su pretihe (spajao li ih direktno na monitore ili na maticnu) i pojacao dokraja svugdje, zvuk ce biti solidan no ne i dovoljno jak kako zelim (i vise basa bi koristilo). Takoder nemaju mikrofon i zato razmisljam da uzmem Hyperx Cloud, posto mi mikrofon sastrane nezvuci kao dobro rjesenje...

 

Citajuci po forumu naravno Dac bi rjesio problem jačine zvuka i bass na 201 sluskama. E sada gledao sam onaj FiiO E10K Dac, pisu ljudi dosta o njemu a i svida mi se dizajn. Zanima me dali mogu sa tim Dacom povezati i Monitore - Presonus Eris 4,5, plus sluske. Dali je to rjesenje ili bolje da razmislim o nekom drugom Dacu, ili pak nepostoji Dac koji moze to sve povezati?

 

Takoder, nisam siguran koliko bi dobio mjenjajuci ove sluske za Hyperx, siguran sam da bi bilo bolje, udobnije i sa malo boljim basom, no bez Daca i one nebi bile skroz iskoristene?

 

Mozda najpametnije da prvo Dac nabavim pa vidim koliko ce se 201 poboljsati? Samo trazim eto i rjesenje za monitore kojima cu vjerovatno kasnije dodati i subwoofer.

 

Hvala na pomoci unaprjed!

 

 

 

 

 

Ja ti imam raj Fiio i HyperX i monitor zvucnike Esi.

Sve radi tip top.

Monitor zvucnici se spoje iza, a sluje napred.

Fiio ima naprijed onaj kotacic koji sluzi za pojacavanje zvuka samo na slusalicama.

Ako je zvuk na slusalicama tih (kod Hypera jedva na 3 stavim) mozes ukljucit High Gain za pojacat zvuk + ima i Bass Boost za sluje.

Mislim da bi taj Dac rijesio tvoje probleme.

Sto se tice Sub, to ne znam kako bi rijesio.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Super to cu onda i napraviti. Otprve mi se taj Fiio svidao nekako...Reci mi, monitori ti rade bolje na Fiiu nego na maticnoj?

 

Sluske cu jos zadrzati neko vrijme, i nabaviti si zasebni mic. Hvala vam!

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice