Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.652.853
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
hrka11 kaže...

 A sta se ti smradu javljas,sta uopce igras pa si uzeo ove slusalice?

 

CoD i PoE

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Friday kaže...

 

CoD

 Zar ti jos imas reflekse za to?  ili se to dobije sa slusalicam novim?

Razmislja sam da uzmem tu pizdariju,sve ih vise igra to.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
hrka11 kaže...
Friday kaže...

 

CoD

 Zar ti jos imas reflekse za to?  ili se to dobije sa slusalicam novim?

Razmislja sam da uzmem tu pizdariju,sve ih vise igra to.

 "Još" bi značilo da je nekad imao.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozz bratexi. Trebaju mi slusalice i naravno savjet vas koji se razumijete. Ne slusam muziku!, a od igrica igram counter ( većinom ). Naravno sve na amaterskom nivou ( iako nisam los ), opustanje 1-2 h ako uspijem od zene,djece :). Budzet do oko 1200 kuna ( naravno ne mora ici do tih novaca, ali ako cu dobiti nesto bolje za te novce, sto da ne. Ne kupuju se sluske svake godine :)). Wirles da ili ne? Maticnu imate pod moj PC ako je potrebna ta informacija. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ako nije hitno, čekaj crni petak. Na Amazon de i ostalim eu, će vjerojatno biti akcije na slušalice i headsetove.

Pa bi moglo biti popusta, i ti s recimo oko 2000 na 1200 kn i slično.

 

 

Ali, to već izlazi iz okvira slušalica za koje ja znam, pa ti ne mogu pomoći :D

 

P.S. mora imati mikrofon?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Da, to sam zaboravio. Trebale bi da imaju mikrofon. ( ali ne los ) Nije hitno. Ionako sam iz BIH. Oko Nove godine cu u Hrvatsku ( Split ), da kupim slusalice ( jbg jeftinije kod vas :))

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

vi koji stremate da li je bolje imati mikrofon ili neke dobre sluške sa dobrim mikrofonom. Volio bi vaša iskustva. Trebao bi uzeti web kameru i mikrofon ili sluške. Pa me zanima da li postoji kakva razlika kod mikrofona kod sluški ili zasebnog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ako imas vremena, mozes li opisati koliko su slusalice velike? Nekako vise vjerujem ovdje forumasima nego "reviewima" na netu. Takoder nadam se da mikrofon nije los.

 

Gledam si neku zamjenu za G933 posto su mi premale kada ih stavim na glavu preko VR headseta (jos dodatno nemam bas malu glavu) i opcenito nisam bas nesto pretjerano zadovoljan s njima + mikrofon je bas poceo zesce ne raditi u zadnjih par tjedana.

Zadnje Plantronicsove slusalice koje sam imao (GameCom 380) su mi bile odlicne te ih buraz jos uvijek koristi i nema razloga za zamjenu, a slusalice imaju barem 4-5 godina.

15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
gamer88 kaže...

vi koji stremate da li je bolje imati mikrofon ili neke dobre sluške sa dobrim mikrofonom. Volio bi vaša iskustva. Trebao bi uzeti web kameru i mikrofon ili sluške. Pa me zanima da li postoji kakva razlika kod mikrofona kod sluški ili zasebnog.

Nitko tko "streama za ozbiljno" nema mikrofon na sluškama, već kvalitetne sluške i odvojeni mikrofon. Možemo se lagat, ali to je tako. Mikrofoni koštaju

E, sad, ako ne misliš zarađivat na tome, onda možemo raspravljati o "dobrom gaming headsetu" i tu gledaj cloud alpha ili slično - mikrofon je pristojan.

 

Ako ćeš gledat slušalice, i neko dobro okvirno pravilo je ako ima RGB onda je prenapuhano smeće i slobodno ih zaobiđi. Wireless je izuzetno skupo, pogotovo ako želiš da valja, pa ako baš ne moraš....

 

Osim cloud alpha ne mogu ti pomoć, ali gledaj i neki DAC/AMP sa ulazom za mic, bolje slušalice imaju veći "impedanciju" ili unutarnji otpor, večina matičnih ima slabi izlaz, pa bez DAC/AMP rješenja mogu zvućat izuzetno loše.

 

Uz tih nekoliko napomena, mislim da ima dovoljno primjera na temi koje slučalice i koji DAC/AMP uzet.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 18:36 (Rhodin).
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

ako bi si uzimao mikrofon zasebno slušalice nisu ni tako bitne onda...bitnije mi je šta gledatelji čuju nego ja...nije da ću igrati counter ili apex. 

 

kad bi uzimao mikrofon uzeo bi se nešto ovakvo https://www.alzashop.com/hyperx-quadcast-d5559875.htm. Najbitnije mi je da mogu normalno do podesiti u OBS-u bez background buke. Da se jasno cujem.

13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Rhodin kaže...
gamer88 kaže...

vi koji stremate da li je bolje imati mikrofon ili neke dobre sluške sa dobrim mikrofonom. Volio bi vaša iskustva. Trebao bi uzeti web kameru i mikrofon ili sluške. Pa me zanima da li postoji kakva razlika kod mikrofona kod sluški ili zasebnog.

 Nitko tko "streama za ozbiljno" nema mikrofon na sluškama, već kvalitetne sluške i odvojeni mikrofon. Možemo se lagat, ali to je tako. Mikrofoni koštaju 14-20k kuna i više

E, sad, ako ne misliš zarađivat na tome, onda možemo raspravljati o "dobrom gaming headsetu" i tu gledaj cloud alpha ili slično - mikrofon je pristojan.

 

Ako ćeš gledat slušalice, i neko dobro okvirno pravilo je ako ima RGB onda je prenapuhano smeće i slobodno ih zaobiđi. Wireless je izuzetno skupo, pogotovo ako želiš da valja, pa ako baš ne moraš....

 

Osim cloud alpha ne mogu ti pomoć, ali gledaj i neki DAC/AMP sa ulazom za mic, bolje slušalice imaju veći "impedanciju" ili unutarnji otpor, večina matičnih ima slabi izlaz, pa bez DAC/AMP rješenja mogu zvućat izuzetno loše.

 

Uz tih nekoliko napomena, mislim da ima dovoljno primjera na temi koje slučalice i koji DAC/AMP uzet.

 evo, sad se može dobiti i dobar uređaj sa mikrofonom i slušalicama na jednom, za razumne novce, mislim da onim imaju i skladište u europi, samo je pitanje zalihe

govorim naravno o all in one jedinici, pa ovisi kako kome paše, ali za neku lakoću korištenja, vjerujem da je all in one jedinica korisnija za puno ljudi (osobno meni bi bila)

schiit je izbacio fulla 3 i hel

fulla 3 ima na sebi sada 3.5mm ulaz za mikrofon sa automatskom kontrolom glasnoće mikrofona

hel je veći uređaj i bolji naravno, a na njemu imamo i dodatak kontrole ulaza mikrofona, tj njegove jačine

recimo fulla 3 nema prekidač da ju upališ, stalno radi, to je po meni minus, ali ima primamljivu cijenu i solidne opcije (hel isto nema taj prekidač)

 

review fulle 3 ne nalazim nigdje još

video review za hel je neki dan izbacio joshua valour na youtube

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 18:45 (matija656).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Grozni_Zabac kaže...

Ako imas vremena, mozes li opisati koliko su slusalice velike? Nekako vise vjerujem ovdje forumasima nego "reviewima" na netu. Takoder nadam se da mikrofon nije los.

 

Gledam si neku zamjenu za G933 posto su mi premale kada ih stavim na glavu preko VR headseta (jos dodatno nemam bas malu glavu) i opcenito nisam bas nesto pretjerano zadovoljan s njima + mikrofon je bas poceo zesce ne raditi u zadnjih par tjedana.

Zadnje Plantronicsove slusalice koje sam imao (GameCom 380) su mi bile odlicne te ih buraz jos uvijek koristi i nema razloga za zamjenu, a slusalice imaju barem 4-5 godina.

 

Ja sam upravo sa Gamecom 380 presao na RIG 800HD. Mogu ti reci da su solidno velike. Ja sam bas glavat i na trecem zubu podesavanja velicine (zadnji stupanj je to, najveci) su mi vrlo ugodne na glavi. S obzirom na velicinu remena koji s gornje strane regulira pritisak - mogao bih imati jos vecu glavu i ne bi bilo problema.

Mikrofon je (koliko sam skontao) poprilicno solidan. Jedna stvar koja me oko mikrofona iritira je self monitoring koji radi uvijek. Dakle cujes sebe kako pricas. To je inace svima super (koliko vidim po komentarima na netu) ali meni je pomalo bezveze. A nema nacina za ugasiti (iako u uputama pise da se moze ugasiti). Nema kasnjenja pa nije neprirodno to sto cujes sebe ali svejedno bih volio da se moze ugasiti. Ekipa inace voli jako taj ficer jer su zvucno dobro izolirane pa to sto cujes sebe pomaze da prirodnije razgovaras sa ekipom.

Range po kuci je odlican, zvuk je iznenadjujuce dobar (ima 4 out of the box preseta) i nakon par sati igranja nisam osjetio neki zamor glave ili usiju. Definitivno sam vrlo zadovoljan.

Jedino sto taj neki windows update jede govna pa ne mogu dolby atmos aktivirati. Bas me zanima kakav efekt to dodaje. Osim preko USB-a radi i preko optike pa mozes na samim slusalicama regulirati zasebno glasnocu sa npr TS-a  i glasnocu iz igre. Sto je bas fora. U praksi je to malo nespretno za podesiti jer moras podesiti razlicite audio izlaze za TS i za igru ali moze se i zgodno je to imati.

Freak Show Inc.
6 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Da gledam/uzmem onda hyperx cloud revolver s? Ili ima nesto bolje u tom cjenovnom rangu ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

 Plantronics RIG 400 ili HyperX Cloud Stinger Core Gaming? Obje su ispod 300kn, i potencijalno sad na nekim akcijama idući vikend. Jedino mi imaju prekratke kablove, volio bih da su 2,5-3m, ali manje važno.

Također, što se bežičnih tiče, nekako mi se HyperX Cloud Stinger Wireless Gaming čine best-buy?

3 PLANTRONICS RIG 400
2 HyperX Cloud Stinger Core Gami
http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Evo što kaže Randomfrankp (napomena: lik nije stručnjak):

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

Evo što kaže Randomfrankp (napomena: lik nije stručnjak):

 Ne moraš biti stručnjak za ove Logitech G Pro X slušalice su bomba. Šteta što su preskupe.

6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Isplate li se ATH m20x za 350 kuna? Trebaju mi slušalice koje bi povremeno koristio, samo za offline igranje i filmove. S obzirom na to, zvuk mi nije toliko bitan koliko to da su udobne i ne previše masivne.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
BeLLicus kaže...
191x7 kaže...

Evo što kaže Randomfrankp (napomena: lik nije stručnjak):

 Ne moraš biti stručnjak za ove Logitech G Pro X slušalice su bomba. Šteta što su preskupe.

 Treba pak biti stručan pa znati da G Pro slušalice zvuče očajno i da je mikrofon također bezveze.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...
BeLLicus kaže...
191x7 kaže...

Evo što kaže Randomfrankp (napomena: lik nije stručnjak):

 Ne moraš biti stručnjak za ove Logitech G Pro X slušalice su bomba. Šteta što su preskupe.

 Treba pak biti stručan pa znati da G Pro slušalice zvuče očajno i da je mikrofon također bezveze.

 A ti si testirao G PRO X? Ili sereš na prazno? Jer pročitao sam desetak recenzija i pogledao još 10 na yt gdje vidim samo riječi hvale... 

12 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

 

Bratu trebaju žičane sluše za laptop, bitno da imaju dobar zvuk, nije za gejming ali ako su općenito dobre, mogu biti i gejmerske :)

 

 

Gdje gledati za BF?

 

I preporuka nekih modela ako može?

 

Do 300tinjak kn gleda...

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 16:23 (Chriss).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pomagajte ekipa, samo za igranje i filmove, Superlux 668b, ATH m20x ili nešto treće oko te cijene? Malo je veći naglasak na udobnost nego na zvuk.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Na santa domenici ima nekih popusta na slušalice, ono što je meni upalo u oko prvi pogled

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

arctis-7 official site kaže da su wireless, i to je stvarno dobra ponuda.

coffe,coffe,coffe.....
5 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Isplati li se kupiti u Linkus HyperX Cloud Stinger Wireless za 280kn na BF? Ima li itko iskustva s njima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
MasterYX kaže...

Isplati li se kupiti u Linkus HyperX Cloud Stinger Wireless za 280kn na BF? Ima li itko iskustva s njima?

 Stvarno je ta cijena?

Pošto su inače 600-700 kuna, kakve god bile isplati se ako tražiš bežične.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
MasterYX kaže...

Isplati li se kupiti u Linkus HyperX Cloud Stinger Wireless za 280kn na BF? Ima li itko iskustva s njima?

 Isplati se sigurno, koliko sam čitao dosta su solidne, a za tu cijenu sigurno nemaju konkurenciju

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Napomeni da je Zagreb da se ne moram uopće truditi :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

U HG Spotu https://www.hgshop.hr/akcija/black-friday-2019/ponuda/

HyperX Cloud Alpha 400 kn

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Jel mi moze neko objasnit razliku izmedu ovih slusalica koje su mozda najbolje i dali je bitna razlika ako je cijena dobra.

 

Cooler Master MH751 ili 752

Kingston HyperX Cloud (X, Pro, Alpha, II)

 

Dodatna zvucna mi nije tolko bitna jer planiram kupit posebnu za pc.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice