Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.209.632
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
bukowski kaže...

Pozdrav svima.

Isprike što je post malo offtopic, ali ako netko zna neka pomogne. Naime, nedavno mi je jedan Adam F5 monitor 'prozujao'. Nakon nekih pola sata rada bi počeo dosta glasno zujat (čuje se jasno i glasno na preko metar udaljenosti). Probao sam se malo igrat sa strujom, zamijenio kabel od struje, zamijenio produžni, uštekao ga diretno u zid, probao i sa drugim Dac-om, zamijenio Xlr na rca kabel koji sam koristio, ali ništa, zuji i dalje. Zujanje prestane kad ga isključim iz struje, ali se opet javi nakon kratkog rada. Pretpostavljam da je problem u pojačalu u zvučniku. Garancija je, nažalost, ne tako davno, istekla. Ima li netko ideju kako to riješiti, ili barem zna nekoga u Zg tko se bavi popravkom takve opreme?

 

nisam upucen, ali da sam na tvom mjestu, obratio bih se ducanu u kojem sam kupio, jer vjerojatno imaju servis, pa makar i na moj trosak...

Salt n Pepa - Push It
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Gorstak79 djigibao

 

Obe preporuke su za red veličine skuplje od onog što sam gore naveo kao primjer, hah. Dakle, najbolje je uzet receiver od 2 dolara i to je to :) 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
betmen kaže...

Gorstak79 djigibao

 

Obe preporuke su za red veličine skuplje od onog što sam gore naveo kao primjer, hah. Dakle, najbolje je uzet receiver od 2 dolara i to je to :) 

 

bt receiver je samo usb uredjaj koji omogucava bt konekcije na dektop racunalu, na laptopu vjerojatno imas vec ugradjeno...recevier se usteka u usb utor i omogucuje konekciju sa bt uredjajem....nece ti on sam svirat, treba ti bt zvucnick ili bt sluske. Uput, ako kosta 2$, to je vjeorjatno neki kineski srot, radije uzmi kod nas neki asus ili trust za oko 100kn, jer vjerujem da ces s time od 2$ imati problema u vidu prekidanja zvuka..

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 1:31 (Gorstak79).
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav svima,

 

molio bih vas za pomoć i preporuku pri kupnjih novih zvucnika za pc, imam prastare zvučnike i u zadnje vrijeme u dosta losem stanju, tako da je vrijeme za nove, sada trenutno imam 2.1 Creative A200, izdvojio bih za nove do 1000 kn, mislim da je to sasvim dovoljno za moje potrebe, može naravno i manje ako smatrate da nije neka velika razlika, stari zvucnici mi rade oko 3-4 sata dnevno, koristim ih za glazbu i za filmove te youtube, gaming ide preko slusalica iskljucivo, nije mi bitno dali je novo ili rabljeno samo da valja, i da ce trajati. Također bi molio preporuku nekog stručnijeg dali da uzimam 2.1 ili 2.0 sustav, prostorija u kojoj bi se nalazili je 30 kvadrata. Također imam externu zvučnu asus xonar u7 ako to išta znači. Hvala Vam unaprijed :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 7:02 (Soldjer330).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Soldjer330 kaže...

Pozdrav svima,

 

molio bih vas za pomoć i preporuku pri kupnjih novih zvucnika za pc, imam prastare zvučnike i u zadnje vrijeme u dosta losem stanju, tako da je vrijeme za nove, sada trenutno imam 2.1 Creative A200, izdvojio bih za nove do 1000 kn, mislim da je to sasvim dovoljno za moje potrebe, može naravno i manje ako smatrate da nije neka velika razlika, stari zvucnici mi rade oko 3-4 sata dnevno, koristim ih za glazbu i za filmove te youtube, gaming ide preko slusalica iskljucivo, nije mi bitno dali je novo ili rabljeno samo da valja, i da ce trajati. Također bi molio preporuku nekog stručnijeg dali da uzimam 2.1 ili 2.0 sustav, prostorija u kojoj bi se nalazili je 30 kvadrata. Također imam externu zvučnu asus xonar u7 ako to išta znači. Hvala Vam unaprijed :)

 

https://www.mediastore.hr/aktivni-monitori/3684-alesis-m1active-330-usb-par.html

Salt n Pepa - Push It
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Adam kaže...

Pozdrav,

jeli itko kupio ove Alesis Elevate 5 mkII https://www.muziker.hr/alesis-elevate-5-mkii?

Kupio bih si ove monitore za PC pa me zanimaju dojmovi.

Čitao sa da monitori imaju specifičan zvuk, što god to značilo.

Nisam neki audiofil, htio bih nešto malo bolje od klasičnih PC zvučnika za slušanje glazbe.

Trenutno koristim neke jeftine slušalice.

 

Hvala.

 

Svi zvucnici imaju odredjenu "boju" zvuka. Monitori su specificni po tome sto nema uljepsavanja, nego je zvuk onakav kakav je zamisljen da bude, dakle to je nesto cime se sluze u studijima. Vjerojatno bi ti "bolje" zvucao neki normalan zvucnik, jer je zvuk obogacen, ovisno o inzinjerima firme koji su napravili zvucnik. Za neku normalnu sobu do 20-30 kvadrata, bih preporucio genius sp-hf 1250b...kostaju oko 300kn i skroz su pristojni. Oko 40W su snage, a recimo da ti je za auto dovoljno 25W sinusne. Ako imas i receiver nekakav, onda imas onkyo zvucnike skh-410, namijenjene za dolby atmos sistem, posebne, nazovimo ih tako, spatial zvucnike, koji ispunjavaju citavu sobu zvukom, za nekih 599kn, ali za njih ti bas triba receiver, ili negdje posebno dat da ti netko napravi 3.5mm prikljucak (bananicu), s obzirom da profi zvucnici dolaze bez nje, samo sa kabelima koje ustekas u receiver. Nije to skupo, ali tu imas dodatnih stoseva sa pozlatom i kvalitetom kabla, ako si bas frik. Sa tim onkyo i kupljenim dolby atmos iz micorsoft storea u windowsima bi imao dojam da kad kisa pada u filmu (snimljenim s tim) da ti doslovno pada po tikvi u sobi... Nadalje, ako nemas pojacalo, tribaju ti aktivni zvucnici, dakle zvucnici sa ugradjenim pojacalom.

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 14:36 (Gorstak79).
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

ok hvala, dali je to jedina preporuka za taj novac? ili ima nesto sto mogu i u Zagrebu pogledati i isprobati, jer vidim da je ovaj shop u Rijeci. Hvala

6 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Soldjer330 kaže...

ok hvala, dali je to jedina preporuka za taj novac? ili ima nesto sto mogu i u Zagrebu pogledati i isprobati, jer vidim da je ovaj shop u Rijeci. Hvala

 

prosvrljaj po temi par stranica, mislim da je djigibao preporucio neke edifier koje su u zg ducanu (ili imaju vise poslovnica)...

Salt n Pepa - Push It
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Soldjer330 kaže...

ok hvala, dali je to jedina preporuka za taj novac? ili ima nesto sto mogu i u Zagrebu pogledati i isprobati, jer vidim da je ovaj shop u Rijeci. Hvala

 Te Alesis možeš isprobati i kupiti i u Zg, u Audiopro dućanu. Osobno ih nisam čuo ali ih nebi uzeo u obzirom s obzirom da su samo 3'' driveri (čitaj - low end će biti na kapaljku). Ako bi išao na monitore za 1k kuna, išao bi na veće, a tu je izbor poveći. Mackie cr4, 5, Alesis elevate 5, Behringer media 40,50, M-audio AV 42 itd... Što se tiče 'tradicionalnijih' pc zvučnika, tipa Logitech, Genius, itd, tu se isti proizvode vrte već godinama, i iskreno ne znam šta bi ti pametno preporučio.

6 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

meni je wet dream ovo

 

Taman imam jos jedan otvor na kucistu za amp...cak sam i kupio kuciste sa dva 5"25, za przu i ovo, ali tada nije bilo nigdi za nabavit...cak i ovo je tesko bilo iskopat....

taman da sad imam milion kuna u dzepu bi ovo kupio...

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 15:14 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ovo je dobra kupovina ako ti monitori nečem valjaju.

KLIK

 

To nisu isti monitori kao iz testa koliko sad vidim.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 15:41 (Silent horror1992).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Silent horror1992 kaže...

Ovo je dobra kupovina ako ti monitori nečem valjaju.

KLIK

 

To nisu isti monitori kao iz testa koliko sad vidim.

 

 Da, nisu isti. Ovi sa Njuške su prva generacija Alesis Elevate,a ovi sa testa su druga (MK2) i njih je lik sa tog kanala poprilično popljuvao u usporedbi sa svakim konkurentom s kojim ih je usporedio. Sad je samo pitanje kakva je ta starija verzija, bolja ili lošija od nove.

12 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Mislim se uzet Kurzweil KS40A i nekakvu vanjsku USB zvucnu. Netko je ranije preporučija Focusrite Scarlett Solo, ali pošto se ne razumin treba mi preporuka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Bolje ti je možda te novce što bi dao za zvučnu uložit u bolje zvučnike (nije da su KS40a loši), ne znam koliki ti je budžet, JBL LSR305 su odlični,

ova integrirana na tvojoj asrokici je sasvim dovoljna za slušanje, eventualno ako imaš i slušalice onda je dobro uzeti neki vanjski amp/dac. 

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Oko 1500kn sam mislija potrošit, nije mi se problem protegnit do tih JBL zvučnika.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 21:24 (shadowlapy).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
shadowlapy kaže...

Oko 1500kn sam mislija potrošit, nije mi se problem protegnit do tih JBL zvučnika.

 

Uzimaj ovo i uzivaj onda...

 

https://www.muziker.hr/jbl-lsr305-set?utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click&utm_source=nabava.net

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ne znam jel se dobije i neki set 6.3 ili XLR na 3.5 kablova sa njima, ako ne ispod zvučnika u preporukama ima kablova: 1 2 3

 

 

 

 

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 22:07 (Absu).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
djigibao kaže...
shadowlapy kaže...

Oko 1500kn sam mislija potrošit, nije mi se problem protegnit do tih JBL zvučnika.

 

Uzimaj ovo i uzivaj onda...

 

https://www.muziker.hr/jbl-lsr305-set?utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click&utm_source=nabava.net

 Ovo je ponuda za udarit se nogom u guzicu nekoliko puta.

 

Očekujte od mene ovih dana mali usporedni test 2.0 i 2.1 zvučnika.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
12 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

U njih nije bija dostupan, pa san narucija https://www.thomann.de/intl/jbl_lsr_305.htm?ref=search_prv_6. Jučer uzea 2 po cijeni od 105eur po komadu. Danas su već podigli cijenu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
shadowlapy kaže...

U njih nije bija dostupan, pa san narucija https://www.thomann.de/intl/jbl_lsr_305.htm?ref=search_prv_6. Jučer uzea 2 po cijeni od 105eur po komadu. Danas su već podigli cijenu.

 

koliko vidim, to nije par, vec samo jedan zvucnik? Dva, sa PDVom i tih 133kn postarine izadju skuplje neg kod nas?

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2018 18:30 (Gorstak79).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
explorer 4 kaže...
djigibao kaže...
shadowlapy kaže...

Oko 1500kn sam mislija potrošit, nije mi se problem protegnit do tih JBL zvučnika.

 

Uzimaj ovo i uzivaj onda...

 

https://www.muziker.hr/jbl-lsr305-set?utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click&utm_source=nabava.net

 Ovo je ponuda za udarit se nogom u guzicu nekoliko puta.

 

Očekujte od mene ovih dana mali usporedni test 2.0 i 2.1 zvučnika.

 Narucio sam one Modecom Eclipse 180 sto je bila preporuka na bugu. Da odustanem od njih i idem na ove? Nije problem ako moram uloziti jos 100 eura za DAC...

12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Gorstak79 kaže...
shadowlapy kaže...

U njih nije bija dostupan, pa san narucija https://www.thomann.de/intl/jbl_lsr_305.htm?ref=search_prv_6. Jučer uzea 2 po cijeni od 105eur po komadu. Danas su već podigli cijenu.

 

koliko vidim, to nije par, vec samo jedan zvucnik? Dva, sa PDVom i tih 133kn postarine izadju skuplje neg kod nas?

 Je, u nas san tražija ali nema nigdi. U muzikera ne dolaze prije sredine 9. miseca a do tad mi se neda čekat.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Callisto kaže...

Neznam konkretno za taj model, ali koristio sam Alesis Elevate 6 aktivne monitore i s obzirom na cjenovni razred ostao ugodno iznenađen. Mislim da za tu lovu nema boljeg izbora. Razred iznad PC zvučnika.

+1 glas za šesticu, dao sam prije nekoliko stranica preporuku za njih, famozno zvuče za tu cijenu.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
12 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Stigli zvučnici. Iman i savjet, budite malo pametniji od mene pa usput kupite i kabel za spajanje na pc. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Gorstak79 kaže...
betmen kaže...

Gorstak79 djigibao

 

Obe preporuke su za red veličine skuplje od onog što sam gore naveo kao primjer, hah. Dakle, najbolje je uzet receiver od 2 dolara i to je to :) 

 

bt receiver je samo usb uredjaj koji omogucava bt konekcije na dektop racunalu, na laptopu vjerojatno imas vec ugradjeno...recevier se usteka u usb utor i omogucuje konekciju sa bt uredjajem....nece ti on sam svirat, treba ti bt zvucnick ili bt sluske. Uput, ako kosta 2$, to je vjeorjatno neki kineski srot, radije uzmi kod nas neki asus ili trust za oko 100kn, jer vjerujem da ces s time od 2$ imati problema u vidu prekidanja zvuka..

Mislim da miješaš receiver i transmiter, ja pričam baš o receiveru, što ti dođe kao nešto ovako:

https://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=bluetooth+receiver&opensearch=true

15 godina
online
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Kao već par korisnika ove teme koju sam prošao 50-ak stranica tražim nešto do 1000kn sa prvenstvenom namjenom slušanja glazbe (spajao bi ih mob, pcp, laptop uglavnom sve izvore bez nekih predpojačala).

Do sada sam za kvalitenije koristi liniju no zbog razmještaja nije mi praktična.

 

 

 

Od glazbe slušam svašta no možete iz toga isljučiti modernu eletroniku i tuc tuc egzebicije. Sve ostalo upada od klasičnog rocka,Iron Maidena  do klasike . FLAC pa do MP3 kvalitete.

Volio bih 2.0 sustav idealno da se nabavi kod nas. VŽ-ZG.

 

Evo što sam istražio i dvojbe:

 

Najprije sam gledao 

GENIUS sp-hf 1800A (500 KN)

(onda sam čitao koriničke komenatre i vidio da se podosta kvare relativno brzo) uz to sam otvorio ovaj video pa mi zvuče dosta lošije od Edifiera. Iako sam to slušao na laptopu koji ima smeće pa mi je tepko procjeniti što sam zapravo čuo.

 

 

Edifier R1280T ( bili 850kn)

Vođen gornjem videom išao sam gledati njih. No nema ih u HR za kupit.

 

Edifier R1280DB (1100kn)

Potom sam naletio na ovaj model..no na sljedećem videu (opet na laptopu) zvuče lošije od T mdoela.Al imaju BT i dostupni su u HR

 

Sada vidim i ove..iako su oni već daleko van 1000kn..no ne znam dal je isplativo.

Edifier R1850DB (1400kn)

Nisam slušao video.

 

 

Može i novi prijedlozi.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ja sam isto dugo vagao i za tvoje potrebe definitivno Edifier R1850DB (1400kn). Je iznad buđeta ali mislim da se isplati i ja to gledam da ubodem.

 

lp

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
plavi08 kaže...

Kao već par korisnika ove teme koju sam prošao 50-ak stranica tražim nešto do 1000kn sa prvenstvenom namjenom slušanja glazbe (spajao bi ih mob, pcp, laptop uglavnom sve izvore bez nekih predpojačala).

Do sada sam za kvalitenije koristi liniju no zbog razmještaja nije mi praktična.

 

 

 

Od glazbe slušam svašta no možete iz toga isljučiti modernu eletroniku i tuc tuc egzebicije. Sve ostalo upada od klasičnog rocka,Iron Maidena  do klasike . FLAC pa do MP3 kvalitete.

Volio bih 2.0 sustav idealno da se nabavi kod nas. VŽ-ZG.

 

Evo što sam istražio i dvojbe:

 

Najprije sam gledao 

GENIUS sp-hf 1800A (500 KN)

(onda sam čitao koriničke komenatre i vidio da se podosta kvare relativno brzo) uz to sam otvorio ovaj video pa mi zvuče dosta lošije od Edifiera. Iako sam to slušao na laptopu koji ima smeće pa mi je tepko procjeniti što sam zapravo čuo.

 

 

Edifier R1280T ( bili 850kn)

Vođen gornjem videom išao sam gledati njih. No nema ih u HR za kupit.

 

Edifier R1280DB (1100kn)

Potom sam naletio na ovaj model..no na sljedećem videu (opet na laptopu) zvuče lošije od T mdoela.Al imaju BT i dostupni su u HR

 

Sada vidim i ove..iako su oni već daleko van 1000kn..no ne znam dal je isplativo.

Edifier R1850DB (1400kn)

Nisam slušao video.

 

 

Može i novi prijedlozi.

 

 

 

 

 Vidi ove:

https://hd-multimedia.com/shop/proizvod/edifier-r1280t/

 

https://hd-multimedia.com/shop/proizvod/edifier-r1280db/

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

djigibao  ako pogledaš bolje moj post vidjeti češ da o tome i prićam. Upravo u tome dučanu sam i gledao. Verzije T nema. Verzija DB zvuči lošije na mom laptopu ako pogledaš gornji priloženi video.

 

1850 je primamljiv. Al ovaj review me malo dovraća

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice