Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.797
|
čitano: 1.216.278
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

dat 100 kn vise za logitech g413 ili suora?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
kostel kaže...

dat 100 kn vise za logitech g413 ili suora?

 

Zavisno sto ti vise odgovara, koje osvjetljenje, kakav "hod" tipki i softwer...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

OK, nadam se da potraga završena.

 

Kupljena je Razer BlackWidow Yellow Switch

 

 

Nakon problema sa G513, eto grah je pao na ovu tipkovnicu

 

Prva je privremena koju sam koristio zadnjih 8 mjeseci

 

 

 

Samo malo komentar na pakiranje, koje je miljama ispred onog od Logitecha. Da je Logitech bio ovako zapakiran ne bi mu se ništa dogodilo, ali eto možda je to sve sudbina.

 

Ova ima HR znakovlje, ali je US layout.

 

Nema onaj ping zvuk kao LOgitech G513, mrvicu je glasnija od Logitecha ali puno konkretnija u osjetu.

 

Ovo su redizajnirani switch-evi pa nema mrdanja tipki.

 

Uglavnom super osjećaj.

 

Cijenma visoka. NIsam mogao čekati više nikakav popust ili sniženje, tako da sam se odlučio na ovaj potez.

 

Kupljeno u Sancta Domenici. Cijena 1399HRK, ali sam imao otkup bodova preko AMEX-a za 500KN, tako da je u konačnici plaćena 899KN na 4 rate.

 

 

Fora je šro sam Logitech bio uzeo na 12 rata, ali kako sam napravio povrat tipkovnice, novac su mi u cjelosti isplatili na tekući :)

 

Tako da sam dobio besplatan kredit.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 14:07 (get).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

gdje se mogu kupiti bijeli cherry keycapsi?

Bog,hrvati,real madrid i evil access!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Logigamer kaže...

gdje se mogu kupiti bijeli cherry keycapsi?

 ebay, aliexpress, banggood, nisam siguran dal ima na amazonu

ima nekoliko firmi koje rade keycaps po narudžbi i sa opcijama slika na tipkama, ali one su stacionirane u americi, a i skupi su kad se uračuna dostava do nas
ali ako tražiš tipke da imaju hrvatsko znakovlje, mislim da to nećeš nać, jer sam i ja jedno vrijeme tražio, ali nisam nigdje našao

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Logigamer kaže...

gdje se mogu kupiti bijeli cherry keycapsi?

 ebay?

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=white+mx+key+caps&_sacat=0

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Koristio neko vrijeme mehaničku i ispočetka interesantno, i onda me počeo živcirati zvuk. Kupio CANYON ULTRA SLIM CNS-HKB6, drastična razlika, vjerovao sam da su te mehaničke nešto specijalno, očito jesu za fetišiste.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2019 15:58 (Dinno).
 
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Misljenje ili iskustva o ovome?

Reviewovi su ok. Za te pare se cini ok. Hotswappable outemu switchevi. Samo pitanje dal bi uzeo blue ili brown.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
buco2 kaže...

Misljenje ili iskustva o ovome?

Reviewovi su ok. Za te pare se cini ok. Hotswappable outemu switchevi. Samo pitanje dal bi uzeo blue ili brown.

 

 realno, s obzirom da možeš prekidače lako zamjeniti / izvaditi van, manje važno i bitno dal ti prekidač bude odgovarao, jer ga lako možeš zamjeniti
ja bih osobno išao na brown, jer su tiši, a danas sutra, ako budeš htio zamjeniti prekidače, to se lako nađe

a izgleda mi solidno, sviđa mi se tkl tip tipkovnice, samo da je barem ANSI layout sa velikim enterom, ali ni ISO nije loš, samo se treba priviknuti malo

 

ili uzmi plave, pa ako ti ne paše, naruči gateron brown ili bilo koju drugu boju (tip) prekidača po preferencijama, to barem nije problem danas naručiti

ja bi volio da moja ima hotswapable prekidače, jer bi sigurno na njoj već imao gateron brown

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 15:02 (matija656).
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ms thunder pro velika za 150 kuna?Vrijedi?
PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ms thunder pro velika za 150 kuna?Vrijedi?
PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ms thunder pro velika za 150 kuna?Vrijedi?
PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ispricavam se na spamu bio je nekakav bug...
PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Nikolacurak kaže...
Ms thunder pro velika za 150 kuna?Vrijedi?

 vrijedi

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

gdje? daj kolega info

13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Naletio sam na ovu Redragon Kala 557 za 300kn (na nabavi oko 400kn), pa me zanima ako je ovo ok, ili bolje uzeti nesto tipa suora ili neki logitech i sl. Trenutno imam Logitech G19 i nisam imao prilike probati nikakve switcheve. Ova Redragon ima nekakve blue, ali dobra stvar je da su izmjenjivi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 11:47 (dustY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Zdravo. Ukratko, treba mi nova mehanicka tipkovnica za gaming i neko tu i tamo tipkanje, koristim neko vrijeme neku membransku jer mi se stara potrgala.

Sada, ni sam ne znam kaj ja trazim. Stara je bila neka jeftina Gamdias sa fake brown switchevima, i bilo je lijepo za tipkat al malo mi ide na jetra taj tactile bump kada igram neke "precizne" igre (tipa CS GO di trebam strafeati) i slicno.

Blue ne dolazi u obzir jer su preglasni, ukucani bi me ubili.

Cherry mx red mi se najvise sviđa. Zapeo mi je za oko HyperX Alloy Elite, ali nažalost nema verzija sa red switchevima.

Internet svasta govori, svako svoje... zanima me ima li ovdje nekih keyboard "experta" koji bi mi preporucili nekaj kaj ima najbolji omjer cijene i kvalitete?

Puno igram igrice, potrosio bih negdje oko 500-700kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Matek27 kaže...

Zdravo. Ukratko, treba mi nova mehanicka tipkovnica za gaming i neko tu i tamo tipkanje, koristim neko vrijeme neku membransku jer mi se stara potrgala.

Sada, ni sam ne znam kaj ja trazim. Stara je bila neka jeftina Gamdias sa fake brown switchevima, i bilo je lijepo za tipkat al malo mi ide na jetra taj tactile bump kada igram neke "precizne" igre (tipa CS GO di trebam strafeati) i slicno.

Blue ne dolazi u obzir jer su preglasni, ukucani bi me ubili.

Cherry mx red mi se najvise sviđa. Zapeo mi je za oko HyperX Alloy Elite, ali nažalost nema verzija sa red switchevima.

Internet svasta govori, svako svoje... zanima me ima li ovdje nekih keyboard "experta" koji bi mi preporucili nekaj kaj ima najbolji omjer cijene i kvalitete?

Puno igram igrice, potrosio bih negdje oko 500-700kn.

Ako je gaming primarna namjena, definitivno cherry red.

Kod nas je izbor trenutno prilicno smijesan, ali da se naci u tom rangu ponesto. HyperX Alloy (tenkeyless)HyperX Alloy (full size)Fnatic Gear Rush.

16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Logitech G413.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
zzZZzz kaže...
Matek27 kaže...

Zdravo. Ukratko, treba mi nova mehanicka tipkovnica za gaming i neko tu i tamo tipkanje, koristim neko vrijeme neku membransku jer mi se stara potrgala.

Sada, ni sam ne znam kaj ja trazim. Stara je bila neka jeftina Gamdias sa fake brown switchevima, i bilo je lijepo za tipkat al malo mi ide na jetra taj tactile bump kada igram neke "precizne" igre (tipa CS GO di trebam strafeati) i slicno.

Blue ne dolazi u obzir jer su preglasni, ukucani bi me ubili.

Cherry mx red mi se najvise sviđa. Zapeo mi je za oko HyperX Alloy Elite, ali nažalost nema verzija sa red switchevima.

Internet svasta govori, svako svoje... zanima me ima li ovdje nekih keyboard "experta" koji bi mi preporucili nekaj kaj ima najbolji omjer cijene i kvalitete?

Puno igram igrice, potrosio bih negdje oko 500-700kn.

Ako je gaming primarna namjena, definitivno cherry red.

Kod nas je izbor trenutno prilicno smijesan, ali da se naci u tom rangu ponesto. HyperX Alloy (tenkeyless)HyperX Alloy (full size)Fnatic Gear Rush.

Hvala, vjerojatno cu uzetu HyperX Alloy full size kad mi se već uklapa u setup sa hyperx cloud alphama, hehe

Samo jednu stvar ne kužim, kak to da su tenkeyless i full size iste cijene? 

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Matek27 kaže...
zzZZzz kaže...
Matek27 kaže...

Zdravo. Ukratko, treba mi nova mehanicka tipkovnica za gaming i neko tu i tamo tipkanje, koristim neko vrijeme neku membransku jer mi se stara potrgala.

Sada, ni sam ne znam kaj ja trazim. Stara je bila neka jeftina Gamdias sa fake brown switchevima, i bilo je lijepo za tipkat al malo mi ide na jetra taj tactile bump kada igram neke "precizne" igre (tipa CS GO di trebam strafeati) i slicno.

Blue ne dolazi u obzir jer su preglasni, ukucani bi me ubili.

Cherry mx red mi se najvise sviđa. Zapeo mi je za oko HyperX Alloy Elite, ali nažalost nema verzija sa red switchevima.

Internet svasta govori, svako svoje... zanima me ima li ovdje nekih keyboard "experta" koji bi mi preporucili nekaj kaj ima najbolji omjer cijene i kvalitete?

Puno igram igrice, potrosio bih negdje oko 500-700kn.

Ako je gaming primarna namjena, definitivno cherry red.

Kod nas je izbor trenutno prilicno smijesan, ali da se naci u tom rangu ponesto. HyperX Alloy (tenkeyless)HyperX Alloy (full size)Fnatic Gear Rush.

Hvala, vjerojatno cu uzetu HyperX Alloy full size kad mi se već uklapa u setup sa hyperx cloud alphama, hehe

Samo jednu stvar ne kužim, kak to da su tenkeyless i full size iste cijene? 

 Instar je malo poseban sa svojim cijenama :)

11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jel se vise isplati uzet ovu Modecom sa brown S  ,Ms Thunder ili Redragon  u istom su cijenovnom rangu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2019 17:29 (granazg).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Bas je danas u Elipsu vidio, 280kn za osvijetljenu full size mehanicku tipkovnicu stvarno nije puno, ja vec godinu dana intezivno koristim MS thunder takoder full size i radi savrseno. Koga je god odbijala skupoca mehanike sad ima priliku uzeti.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima jos i jeftina Genesis Thor 300, ali ima samo sa bijelim (OUTEMU RED) ili zelenim osvijetljenjem (OUTEMU BLUE) (ja imam sa bijelim TKL):

 

 

Metalna konstrukcija, dijeluje cvrsto i robusno, tipke su mozda malo male/uske (nije za one s debljim prstima), ima nozice za podignut tipkovnicu, dodatne tipke (This PC, Search, Calculator, media player, volume +/-/mute...) se ukljucuju s FN tipkom, veliki Enter

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2019 21:27 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

jeftinija? 370kn sto izade 100 kn vise

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Nisam napisao JEFTINIJA nego JEFTINA tj. u cijenovnom rangu oko 350kn sto je forumas iznad trazio.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

ma sve 5, vjerovatno sam krivo procitao.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

pozdrav

 

Imam namjeru naruciti fnatic tipkovnicu sa njihove stranice pa zanima koji layout uzeti  ,  pretpostavljam da je UK najslicniji nasemu !?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
azzie kaže...

pozdrav

 

Imam namjeru naruciti fnatic tipkovnicu sa njihove stranice pa zanima koji layout uzeti  ,  pretpostavljam da je UK najslicniji nasemu !?

 tako je, uk layout je najsličniji našem, veliki enter, otprilike isti raspored posebnih znakova po tipkovnici

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice