Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 5.412
|
čitano: 605.026
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Nezz nazalost nikog s Mambom. Previse je G903 za 700kn, makar to bio vrh Logitechove ponude. Ako ne sjeda zaboravi. Mogao bi jos probati Zowie EC1-B (EC2-B je isti, manji oblikom ili isti ti samo iz nove Divina serije), ali vjerojatno neces imati prilike gdje isprobati. Jucer sam pisao na mobu pa mi se nije dalo provjeravat koji je tocno Rival 600, no sad vidim da sam tog probao jer ga frend ima pola godine i za sad mu se nije odljepio grip.. Mislim da je vrijedan odabira radi vrhunskog senzora i dobre, vjerojatno bolje kvalitete materijala od Mambe, ako se odvoji ljepilo lako narucis novi mouse grip.. Evo bez veze primjer gripa: link, vjerojatno se nadje i jeftinije, no mislim da su takvi online slabije kvalitete od gripa na Rival 600. Imas i jamstvo za taj slucaj, hebes Steelseries support. Za kraj mislim da je Mamba bolji za cisti palm grip, a Rival 600 za kombinaciju palm i fingertip.. Ti si probao oba pa slijedi osjecaje :) Eventualno jos isprobaj Zowiea EC1-B, makar imao 3310 senzor (problem spinanja kod pucacina naspram 3360, inace skoro isti senzori) pa ak se ti se svidi mozes naruciti i EC1-B Divina sa najnovijim senzorom. Taj mis je vrlo slican Mambi po obliku, ali sigurno ima losije tipke i kotacic jer Zowiea izgleda briga za taj dio misa.

11 godina
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

"Search your feelings" :)

Sam grip ako padne ili se pomakne nije problem, al to "ljepilo" onda zamrlja cijeli miš, a ne čisti se lako. Miš je ako to zanemarimo strava i fino paše u ruci.
Nisam baš fan Zowiea; popularni su prije svega radi profi playera zbog mase/jednostavnosti, ali hvala! Sutra ću još probati Roccat Kone EMP; nemam blage kako mi nije prije pao na pamet, ima oblik kao stari Logitech miševi i mislim da bi bio super fit (19.2x11cm šaka), još je i jeftin. Onda ću "pregruntat" da li Roccat, Rival 600 ili Mamba. Hvala još jednom. 

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina

Da, Roccat Kone EMP oblikom malo podsjeca na G700. Sretno, javi kaj got izabrao, np 

7 godina
The_Fichek kaže...

Nezz nazalost nikog s Mambom. Previse je G903 za 700kn, makar to bio vrh Logitechove ponude. Ako ne sjeda zaboravi. Mogao bi jos probati Zowie EC1-B (EC2-B je isti, manji oblikom ili isti ti samo iz nove Divina serije), ali vjerojatno neces imati prilike gdje isprobati. Jucer sam pisao na mobu pa mi se nije dalo provjeravat koji je tocno Rival 600, no sad vidim da sam tog probao jer ga frend ima pola godine i za sad mu se nije odljepio grip.. Mislim da je vrijedan odabira radi vrhunskog senzora i dobre, vjerojatno bolje kvalitete materijala od Mambe, ako se odvoji ljepilo lako narucis novi mouse grip.. Evo bez veze primjer gripa: link, vjerojatno se nadje i jeftinije, no mislim da su takvi online slabije kvalitete od gripa na Rival 600. Imas i jamstvo za taj slucaj, hebes Steelseries support. Za kraj mislim da je Mamba bolji za cisti palm grip, a Rival 600 za kombinaciju palm i fingertip.. Ti si probao oba pa slijedi osjecaje :) Eventualno jos isprobaj Zowiea EC1-B, makar imao 3310 senzor (problem spinanja kod pucacina naspram 3360, inace skoro isti senzori) pa ak se ti se svidi mozes naruciti i EC1-B Divina sa najnovijim senzorom. Taj mis je vrlo slican Mambi po obliku, ali sigurno ima losije tipke i kotacic jer Zowiea izgleda briga za taj dio misa.

3310 je senzor kojeg su koristili manje vise svugdje u competitive playu dok nisu izasli ovi noviji i taj "problem spinanja" uopce nije problem, jer vjerojatnost da se to dogodi je gotovo nikakva, to bas moras isforsirati nekim manijackim flickom kojeg nikad neces napraviti u igri.

Prijatelj je imao oba zowie-a koja si spomenuo, doduse Divina mu je trenutni mis pa sam ih imao prilike isprobati. Dok je ec1 stvarno ima lose izvedene glavne tipke (pre tvrde su bile) sve nedostatke su rijesili sa Divinom i to je trenutno jedan od top 3 misa danas, a Mamba se uopce ne moze usporedivati s njime.

Jasno mi je da si Mambu spomenuo radi tezine, ali ima tu i boljih izbora ako se zeli ici na tezi mis tipa logitech g603 pa si doziras tezinu sa jednom ili dvije baterije.

13 mjeseci

0 0 hvala 0
11 godina

Trebam miš koji ima dužinu manju od 11 cm. Cooler Master Xornet je bio idealan, ali se više ne proizvodi.

Gabariti su mu 107 x 75 x 35 mm.

Trebam nešto slično, ali na svakoj listi na internetu sa malo boljim miševima dobijem mnogo veće primjerke s kojima se ne želim hrvati.

Male ruke i još k tome "fingertip" grip, ne želim da mi miš dira dlan, ali opet ne želim koristiti niti one mini notebook varijante.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina

Probaj Logitech G203 ili bezicnu verziju G305. S tim misem 100% neces dodirnut dlan jer je stvoren za claw/fingertip, makar vise claw, ali probaj negdje, ako mozes.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 20:36 (The_Fichek).
9 godina
Corsair harpoon?
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina

sva 3 prijedloga je miš oko 11.6 i samim time cijeli centimetar duži.

7 godina
Korny1603987 kaže...

sva 3 prijedloga je miš oko 11.6 i samim time cijeli centimetar duži.

Moras shvatiti da za tvoje vanserijske prohtjeve ne postoji mis koji valja.

Mozes se priviknuti na jedan od ovih ili uzeti neki 3 puta losiji sto ti pase po dimenzijama...

11 godina

Ako ništa novije ne preostaje morati ću nabaviti još jedan CM Xornet za svaki slučaj.

Ne znam čemu oskudica miševa koji imaju 10.5 cm dužinu.

Radi se o savršenoj dužini miša sa claw/fingertip korisnike koji po definiciji ne miču miš dlanom. Razumijem veće gabarite za korisnike sa većim šapama koji još k tome koriste "palmgrip", ali

logično je za očekivati da neki gamer manjih ruku koji koristi fingertip grip mora imati manji miš i ne razumijem zašto bi se takvo tržište ignoriralo.

Zašto koristim fingertip grip? Zato što se pri tome najmanje mora micati ruka već veliku brzinu gibanja i preciznost imam samo pomicanjem prstiju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 10:45 (Korny1603987).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
Korny1603987 kaže...

Ako ništa novije ne preostaje morati ću nabaviti još jedan CM Xornet za svaki slučaj.

Ne znam čemu oskudica miševa koji imaju 10.5 cm dužinu.

Radi se o savršenoj dužini miša sa claw/fingertip korisnike koji po definiciji ne miču miš dlanom. Razumijem veće gabarite za korisnike sa većim šapama koji još k tome koriste "palmgrip", ali

logično je za očekivati da neki gamer manjih ruku koji koristi fingertip grip mora imati manji miš i ne razumijem zašto bi se takvo tržište ignoriralo.

Zašto koristim fingertip grip? Zato što se pri tome najmanje mora micati ruka već veliku brzinu gibanja i preciznost imam samo pomicanjem prstiju.

Zapravo u potpunosti razumijem sto hoces reci, ali primjerice ovaj g203 (g pro/g305) je jedan od najmanjih miseva danas. Takoder preferiram manje i lakse miseve i isto tako koristim nesto izmedu claw i fingertip pa ne vidim zasto bi tih dodatnih 1cm bio toliki problem.

Ako si u Zagrebu zaleti se do Linksa na Tresnjevku, tamo ce ti otvoriti mis koji zelis pa ga mozes isprobati.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice