Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.284
|
čitano: 1.119.600
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Meni je taj video stisan na 50% i opet je dosta jaci nego vecina koju gledam tako da podrzavam ovu opciju.
Najgore mi je kad gledam dnevno 20tak videa i onda non-stop moram pojacavat-stisavat.

Ja sam sebi stavio dodatak po imenu EarSoft Level da bi koliko-toliko imao u svakom videu slicnu jacinu.
Zvuk na Windows je oko 50%, a na zvucnicima niti do pola tj. blize je oko 25%
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
djigibao kaže...
Meni je taj video stisan na 50% i opet je dosta jaci nego vecina koju gledam tako da podrzavam ovu opciju.
Najgore mi je kad gledam dnevno 20tak videa i onda non-stop moram pojacavat-stisavat.

Ja sam sebi stavio dodatak po imenu EarSoft Level da bi koliko-toliko imao u svakom videu slicnu jacinu.
Zvuk na Windows je oko 50%, a na zvucnicima niti do pola tj. blize je oko 25%

 

Nije problem u pojačavanju nego što se izgubi kvaliteta zvuka, npr. sad mi je Dino Merlin na 56%, a ja lako glasnoću sa ovim FX dignem na razinu od 100%, ali to više ne zvuči tako čisto kao ko originalnih 100%, zamućen zvuk, samo bass preglašava ostale tonove.

Ne znam kak ti to ne čuješ al jbg.

Sa tim dobijemo ovaj efekt. KLIK Vljda čovjek zna šta priča.

Nek se jave i drugi pa nek probaju.

 

 

16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Silent horror1992 kaže...
djigibao kaže...
Meni je taj video stisan na 50% i opet je dosta jaci nego vecina koju gledam tako da podrzavam ovu opciju.
Najgore mi je kad gledam dnevno 20tak videa i onda non-stop moram pojacavat-stisavat.

Ja sam sebi stavio dodatak po imenu EarSoft Level da bi koliko-toliko imao u svakom videu slicnu jacinu.
Zvuk na Windows je oko 50%, a na zvucnicima niti do pola tj. blize je oko 25%

 

Nije problem u pojačavanju nego što se izgubi kvaliteta zvuka, npr. sad mi je Dino Merlin na 56%, a ja lako glasnoću sa ovim FX dignem na razinu od 100%, ali to više ne zvuči tako čisto kao ko originalnih 100%, zamućen zvuk, samo bass preglašava ostale tonove.

Ne znam kak ti to ne čuješ al jbg.

Sa tim dobijemo ovaj efekt. KLIK Vljda čovjek zna šta priča.

Nek se jave i drugi pa nek probaju.

 

 

 

Mislis na ovo:

"Line out uvvijek na maksimum, amplifikaciju podešavati na pojačalu. Nikad obratno, jer pojačavaš i šum linijskog izlaza, a ako ti je signal nizak, šum će biti jači."

Ja sam na FiiO E10, iz PC zvuk u njega i iz njega na zvucnike...ja na FiiO nemam nikava podesavanja jacine zvuka prema zvucnicima (samo prema slusalicama) znaci on je uvijek na max i onda jacinu podesavam na Windows-ima.

O šumu nema ni riječi...tj. šum je isti i na 50% i na 100% volumena u Windowsima

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Uspio na Firefoxu ....

Faith is a belief based on absence of data, allowed to the weak by the powerful.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Imate kakav prijedlog za wireless over-ear slusalice, za nekih 500-tinjak kuna? I ima li kakav EU webshop koji dostavlja, ili su cijene i vani manje-više iste kao tu?

Hvala

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Sony ch500B

 

JA ih imam i imaju tako siroku sliku da se cimam po cesti.

Na svemu je stedjeno na slusalicama al zato jedrajver kvalitetan.

 

NISU OVER-EAR....

Faith is a belief based on absence of data, allowed to the weak by the powerful.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 11:07 (lmutak).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Fulcrum kaže...

Imate kakav prijedlog za wireless over-ear slusalice, za nekih 500-tinjak kuna? I ima li kakav EU webshop koji dostavlja, ili su cijene i vani manje-više iste kao tu?
Hvala 

 

Imas u novom Bug-u test.

Mislim da su ove OK ali kostaju malo vise....

https://www.nabava.net/naglavne-slusalice/sennheiser-hd440-slusalice-cijena-bezicne-bluetooth-crna-113db-mw-62236671

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
6 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Nije mi problem prebacit preko 500, a te su mi i bile favorit.. i ove Skullcandy

 

Pa jos trebam odvagat..

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
...mislim da su ti te on-ear, a ne over ear...
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
6 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Hmm trebale bi bit over-ear, barem su tako na par mjesta navedene, a i na review-ima su prilicno vece nego sto se na slici cine..

 

Mada, mislim da bi ove Sennheiser trebale bit bolji izbor, po svemu sto sam pogledao

 

Tnx 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav,

 

molio bi preporuku mikrofona koji mogu upariti sa Sennheiser HD 201 slusalicama za povremeno skajp i teamtalk,

uvjet da ih mogu relativno lako naručiti kod nas recimo ili sa ebaya cjenom oko 100kn (ne znam koliko se kreču cjene i kvaliteta)

 

hvala na svakom savjetu/sugestiji i preporuci,

 

lijep pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ima li tko iskustva s Philips Fidelio X2 slušalicama? Vrijede li datih para (cca 200 EUR)? 

 

Koristile bi mi za gaming i filmove primarno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Azmo kaže...

Ima li tko iskustva s Philips Fidelio X2 slušalicama? Vrijede li datih para (cca 200 EUR)? 

 

Koristile bi mi za gaming i filmove primarno.

Meni su bile u užem izboru al najveći problem je kaj ih nemaš gdje isprobat u hr. Kolko sam pratio na r/headphones jako su popularne s obzirom na cijenu, pogotovo jer su navodno dobre i za gaming. E sad obično se ne preporučuje napamet bez da prethodno isprobaš kupovat slušalice za takvu cijenu al kolko znam ak naručih na amazonu možeš ih vratiti unutar 30 dana ako ti se ne bi svidjele. I btw, na amazon.es su ti sad 150€.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
S kojih slusalica dolazis? X2 su generalno ekipi ili najbolje slusalice na svijetu i koriste ih do kraja zivota ili ih prodaju/vrate u roku od par dana. Osobno su mi super izbor za igre zbog impresivnog soundstagea i prisutnog low enda, cak sam ih uzeo skoro samo za gaming slusalice ali na temelju nekih 20min slusanja u dosta bucnoj sobi odlucio sam pricekati, i nikad ne kupio :)

Par forumasa ih ima pa ce se javiti sa svojim, vrlo vjerojatno pozitivnim dojmovima.

Moj jedini problem je sto ne bi mogao slusati glazbu na njima (osobno) jer je gornji spektar skale malo zamucen i nejasan i ponekad imaju taj cudan midbass bump koji zamuti mid tonove pa sve zvuci dosta mutno.

Ali inace sve preporuke!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Azmo kaže...

Ima li tko iskustva s Philips Fidelio X2 slušalicama? Vrijede li datih para (cca 200 EUR)? 

 

Koristile bi mi za gaming i filmove primarno.

 Iskreno za tu uporabu imas 598CS koje su puno jeftinije , ja ih imam i koristim ih za glazbu, youtube i gameanje.

Zvuk je kristalan, i jer su CS (closed ear) doslovno smanjivaju buku iz okoline i nude kristalan zvuk.

Za nesto skuplje 200 Eura kupio bih ako nadjes k702 ili beyerdynamic DT 770 PRO ima ih kod nas kupiti, jedne od najboljih slusalica za glazbu.

Sa ovim fidelio X2 nemam iskustva ali gledao sam specifkacije, i cist im je marketing "goes beyond of hearing" jer iznad 20 000Hz necujes nista i jako moze ostetiti bubnjice. 

everyday i'm shuffling...
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Na muziker u Beyerdynamic DT 990 PRO 884 kn. Jel to neki popust ili inaće toliko koštaju?

Life is great
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
bruno03 kaže...

Na muziker u Beyerdynamic DT 990 PRO 884 kn. Jel to neki popust ili inaće toliko koštaju?

 izgleda da im je trajno spuštena cijena, isto kao i dt770

prije je bila bliže 1000 kn

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
10 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Može preporuke za neke kvalitetne slušalice koje bi se koristile kao jedino sredstvo slušanja za novi komp (nemam zvučnika zasad), jako je važna udobnost kroz dulje vrijeme nošenja, planiram kupiti Schiit Modi 2 i Magni 3 za DAC i AMP, zanimaju me slušalice do cca 1500kn. Nisam audiofil ali imam, da zvučim pretenciozno, istančan sluh i volio bih istinski uživati u slušanju mjuze na novom sistemu. Ubuduće bi ih vjerojatno spojio i na Sony Bravia telku kod PS4 igranja itd.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
evuki kaže...

Može preporuke za neke kvalitetne slušalice koje bi se koristile kao jedino sredstvo slušanja za novi komp (nemam zvučnika zasad), jako je važna udobnost kroz dulje vrijeme nošenja, planiram kupiti Schiit Modi 2 i Magni 3 za DAC i AMP, zanimaju me slušalice do cca 1500kn. Nisam audiofil ali imam, da zvučim pretenciozno, istančan sluh i volio bih istinski uživati u slušanju mjuze na novom sistemu. Ubuduće bi ih vjerojatno spojio i na Sony Bravia telku kod PS4 igranja itd.

 u tom rangu ako imaš sreće, možeš nać hd650 polovne, jedno vrijeme su bile i na njuškalu, sad mislim da ima dva komada po 2000 kn 

a do 1500 kn imaš sennheiser 5xx seriju, 559 su od 700 kn a 599 su mislim tu oko 1500 kn pa su pogledaj koji bi ti model od njih mogao odgovarati

599 su odlične i mislim da su ti taman tu negdje cijenom oko 1500 kn

 

a ako bi išao na modi 2 i magni 3, onda s obzirom na to, i da tražiš udobnost, imaš opciju i nekih slušalica od beyerdynamica

prvenstveno bi ti preporučio dt880 600 ohma premium (ili chrome), jer su malo neutralnije od 770 i 990, manji clamp force i jako udobne, lagane i pogodne za duže slušanje i imanje na glavi

imam dt770 koje mogu imati dosta dugo na glavi (pogotovo nakon stavljanja kožne trake za headband na njih, što je jako lako za napraviti), jer imam istu situaciju, samo slušalice imam i one su mi primarni zvuk, nikako da nabavim zvučnike

s obzirom da bi imao schiit pojačalo i dac, 600 ohma bi lako upregnuo, i 600 ohma verzije imaju bolji zvuk od 250 ohma (ne puno, ali ipak imaju)

 

a sa druge strane, ako bi želio nešto zabavnije (malo više basa i svjetlije u gornjem djelu), imaš dt990 600 ohma

mali sam biased na beyerdynamic jer ih imam, jbg, ali taman su ti tu sa cijenom, i imaju odličan build...

 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2018 8:25 (matija656).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
evuki kaže...

Može preporuke za neke kvalitetne slušalice koje bi se koristile kao jedino sredstvo slušanja za novi komp (nemam zvučnika zasad), jako je važna udobnost kroz dulje vrijeme nošenja, planiram kupiti Schiit Modi 2 i Magni 3 za DAC i AMP, zanimaju me slušalice do cca 1500kn. Nisam audiofil ali imam, da zvučim pretenciozno, istančan sluh i volio bih istinski uživati u slušanju mjuze na novom sistemu. Ubuduće bi ih vjerojatno spojio i na Sony Bravia telku kod PS4 igranja itd.

Savjetovao bi ti da umjesto Modi 2 uzmeš Topping d30. Razlog, odnosno testiranje možeš vidjeti ovdje i ovdje . Iako je u međuvremenu bilo dosta polemike oko testiranja Schiit opreme (gotovo svi dac-ovi padaju na testiranjima) mislim da i je i dalje najbolje izbjegavati modi dac. Nedavno sam kupovao sluške i dac/amp,te sam isto originalno mislio uzet shciit stack al ipak se odlučio za topping stack i jako sam zadovoljan. Što se tiće ampa tu vjerujem da je Magni 3 najbolja opcija jer za razliku od Topping A30 radi dobro i na low impedance headphones (meni svejedno kad samo Hd650 imam).

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2018 18:40 (death_zombi).
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ako ima koja dobra dusa da mi nadje ( ili ako zna vec neki) stalak za sluje Audeze LCD-2 Classic bio bi mnogo zahvalan....

Faith is a belief based on absence of data, allowed to the weak by the powerful.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2018 9:41 (matija656).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
death_zombi kaže...
evuki kaže...

Može preporuke za neke kvalitetne slušalice koje bi se koristile kao jedino sredstvo slušanja za novi komp (nemam zvučnika zasad), jako je važna udobnost kroz dulje vrijeme nošenja, planiram kupiti Schiit Modi 2 i Magni 3 za DAC i AMP, zanimaju me slušalice do cca 1500kn. Nisam audiofil ali imam, da zvučim pretenciozno, istančan sluh i volio bih istinski uživati u slušanju mjuze na novom sistemu. Ubuduće bi ih vjerojatno spojio i na Sony Bravia telku kod PS4 igranja itd.

Savjetovao bi ti da umjesto Modi 2 uzmeš Topping d30. Razlog, odnosno testiranje možeš vidjeti ovdje i ovdje . Iako je u međuvremenu bilo dosta polemike oko testiranja Schiit opreme (gotovo svi dac-ovi padaju na testiranjima) mislim da i je i dalje najbolje izbjegavati modi dac. Nedavno sam kupovao sluške i dac/amp,te sam isto originalno mislio uzet shciit stack al ipak se odlučio za topping stack i jako sam zadovoljan. Što se tiće ampa tu vjerujem da je Magni 3 najbolja opcija jer za razliku od Topping A30 radi dobro i na low impedance headphones (meni svejedno kad samo Hd650 imam).

Jako interesantan link, upravo sam pročitao velik dio cijelog threada, hvala! Stvarno apsurdne varijacije, povjerovao sam fami oko Schiita. Još ću proguglat reviewe za Topping, ima li još neki kvalitetni DAC ispod ili blizu 1000kn koji bi bio alternativa? Pretpostavljam da je za entry-level slučaj kao moj najbolje uzeti DAC i AMP od istog proizvođača da se dobro nadopune...

 

BTW, bonus pitanje - zna li netko dobra mjesta u ZG za isprobati ozbiljnije slušalice (a ako je moguće da imaju i neke AMP-ove za isprobati s njima)?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Za pocetak odgovor na bonus pitanje: Sonus Art, Nove boje zvuka i AudioPro.

 

Po pitanju comboa-a, to apsolutno nije bitno, mozda jedino tebi ako ne zelis da ti setup izgleda ko ruzno pace. Sto se tice samog DAC-a, prvo se upoznaj sa cinjenicom da ne cujemo svi jednako; ako meni nesto zvuci dobro, tebi moze biti teski trash. Zato pravac Head-fi i baci se na citanje. Samo da znas prije nego sto krenes, razna mjerenja i grafovi su super stvar, ali na kraju vode prema sve vecoj i vecoj svoti novaca koju moras dat da bi cuo "bolje". AMP ti je/nije potreban; ovisi o impedanciji slusalica i njihovoj efikasnosti.

 

Bolje pitanje je, koje slusalice planiras kupiti?

49% motherfucker, 51% son of a bitch
10 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Zasad ove koje je gore preporučio kolega, Beyerdynamic DT 880. U svakom slučaju, planiram uzeti pojačalo i neke konkretnije slušalice, ali bi volio Sennheisera i ekipu poslušat uživo prvo, ako se raspametim, imam malo lufta za povećat budžet. Hvala na preporuci za mjesta.

15 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Za taj neki cijenovni rang oko 2000 osim Schiit i Topping stacka za koje ja znam imaš Objective 2 + Odac . Kao što je kolega gore rekao, nema potrebe za DAC + AMP kombinaciju istog proizvođaća. Topping D30 + Magni se činio kao najbolji izbor prije nekih 2 mjeseca (kada sam aktivno pratio forume i r/headphones) al definitivno istraži malo ako se kaj promjenilo.

Iskreno, ja osobno ne bi dao duplo više novca za opremu naspram slušalica al to je čisto moje subjektivno mišljenje. Svakako otiđi do Novih boja zvuka i isprobaj više vrsta slušalica pa da možeš usporediti kaj ti se više isplati. Da imam ~3k budžet kolko pretpostavljam da ti imaš rađe bi uzeo HD600/HD650 (il nešt slično u tom rangu) + Fiio E10K (al zato i kažem da treba osobno probat da li ti se sluške za 2k+ čine isplativije od Dt880 s obzirom na razliku u cijeni).

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Mislim da O2 i odac premasuju 2kkn (ili je jako blizu), a ako je budet 3kkn to ostavlja (barem po meni) premalo novaca za ozbiljnije slusalice. A sto se tice dt880, za istu lovu se moze pronac boljih slusalica.
49% motherfucker, 51% son of a bitch
9 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ako ima netko zainteresiran za Audiquest Nighthwak, nas bivsi kolega unimatrix001 ima jedne kojih se rjesava. Ako vas zanima javite se meni na PP.

49% motherfucker, 51% son of a bitch
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Slušalice za glazbu - tema za izbor

pozz,trenutno za slušanje glazbe koristim gaming slušalice koje su koštale 90kn,ok su pogotovo ako se u obzir uzme cijena ali htio bi nešto kvalitetnije jer sve više slušam glazbu. uložio bih od 100 do max 150 eura. tražim preporuku što kupiti,da li je s tim buđetom najbolje kupiti slušalice ili raspodijeliti novac na slušalice i pojačalo/zvučnu karticu. ako kupim slušalice od 150 eura hoću li moći iskoristiti sav njihov potencijal uz spajanje preko integrirane zvučne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
dtdtdt kaže...

pozz,trenutno za slušanje glazbe koristim gaming slušalice koje su koštale 90kn,ok su pogotovo ako se u obzir uzme cijena ali htio bi nešto kvalitetnije jer sve više slušam glazbu. uložio bih od 100 do max 150 eura. tražim preporuku što kupiti,da li je s tim buđetom najbolje kupiti slušalice ili raspodijeliti novac na slušalice i pojačalo/zvučnu karticu. ako kupim slušalice od 150 eura hoću li moći iskoristiti sav njihov potencijal uz spajanje preko integrirane zvučne?

 Za te novce kupi prvo slušalice, a tek onda nabavljaj novce za bolji interface (neki AMP+DAC). Preporučam Audio Technica ATH-M40x za tu cijenu.

Twitter: @191x7
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice