SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

poruka: 32
|
čitano: 28.222
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

Nabavio sam Speedlink Medusa NX Stereo Gaming Headsets po cijeni 140kn.

 

Dojmovi:

 

Slušalice su velike i udobne.

Po meni su preudobne jer mi za nijansu preslabo pritišću glavu tako da se pri naglijim pokretima lagano pomiču.

Inače daju se rastegnut po brojevima do 10(oko 4cm prema van),a ja ih koristim skroz sklopljene.

 

Plastika je vrlo dobra i nema škripanja a kabel je debeo i dug 2.8m.

 

Inače slušalice posjeduju analogne 3.5 milimetarske konektore("pozlaćene" za mic i slušalice).Priložen je i 6.3-milimetarski nastavak.

Upravljački modul ima kotačić za volumen te još jedan za Tone(L and H).Tu se nalazi i prekidač za mikrofon.

Nedostatak je šta nema kopče za pričvrstit na odjeću.

 

Kvaliteta zvuka je odlična ako ih uspoređujem sa Sennheiser HD 202. Poslušao sam par FLAC pjesama i zvuk je čist a bas jak. Jedina razlika je šta HD 202 mogu bit glasnije...

 

 

Mikrofon se inače cijeli pomiče gore-dolje a može se i precizno savijat,a kako reagira neznam jer ga još nisam uopće koristio.

 

Za ovo zaista kratko vrijeme šta sam ih koristio slušalice su odlične. Teško da za 140kn pa i više možete dobit bolje gamerske slušalice.

 

Udobnost: 5/5

 

Kvaliteta zvuka: 4/5

 

Slike

 

http://www.pohrani.com/f/T/KD/wSN5BS7/dsc00272.jpg

http://www.pohrani.com/f/3z/Au/2rzR60Vd/dsc00274.jpg

http://www.pohrani.com/f/3Z/Q2/8Jy1o06/dsc00275.jpg

http://www.pohrani.com/f/2L/9L/2MrM0rcp/dsc00276.jpg

http://www.pohrani.com/f/26/Fh/13x0v5ah/dsc00277.jpg

http://www.pohrani.com/f/3A/10h/4SutiB7E/dsc00282.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
17 0 hvala 20
15 godina
offline
SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

dobar review.... al da za tu cijenu tesko da ce se naci bilokakve bolje i do 200kn

a jesu slusalice open ilo close ear design???? i kako se cuje buka iz pozadine dok slusas muziku il igras igre???

Everyone makes mistakes. The trick is to make them when nobody is looking.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW
Scrappy kaže...

dobar review.... al da za tu cijenu tesko da ce se naci bilokakve bolje i do 200kn

a jesu slusalice open ilo close ear design???? i kako se cuje buka iz pozadine dok slusas muziku il igras igre???

slušalice okruže uho,meni inače malo nasjednu na uho...zavisi kolike su uši

 

inače okolni zvuk se čuje,kad te netko zove ili slično...nisu napravljene da kad ih staviš da apsolutno ništa oko sebe nečuješ

 

vidim sad da su ih u feniks kompjutori stavili na akciju 169kn,inače su 199kn

14 godina
neaktivan
offline
SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

Evo iman priliku jeftino nabavit ove sluše pa iman jedno pitanje. Pogleda san jedan review na YouTube i lik ih je prilično ogadia, kaže da je najveći problem šta su preglasne. Šta vi mislite o tome?

Evo taj review:

a da i ja nešto napišen :D
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW
dr. zlo kaže...

Evo iman priliku jeftino nabavit ove sluše pa iman jedno pitanje. Pogleda san jedan review na YouTube i lik ih je prilično ogadia, kaže da je najveći problem šta su preglasne. Šta vi mislite o tome?

Evo taj review:

za 5.1 neznam

 

ja imam NX stereo obične i nisu preglasne...kad ih odšerafiš do kraja,npr. na zvučniku i na kotačiću onda su glasne

16 godina
offline
SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

Danas su stigle i za sada imam samo pozitivne dojmove o njima :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

Dojmovi su se malo promijenili. Dosta su teške i nakon nekog vremena počinje glava boliti tamo gdje je okvir slušalica prislonjen na glavu. Potenciometar bi mogao biti i precizniji...

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2011 21:26 (denix).
 
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW
denix kaže...

Dojmovi su se malo promijenili. Dosta su teške i nakon nekog vremena počinje glava boliti tamo gdje je okvir slušalica prislonjen na glavu, a uz to, evo, počeo me mikrofon zezat i malo radi, malo ne, zavisi kako je sfrkan, a nije puno radnih sati odradio. Potenciometar bi mogao biti i precizniji...

ako ne radi reklamiraj

14 godina
neaktivan
offline
SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

Ja ih vec koristim oko 5 mjeseci i super su mi...Po nekim effectima su bolje i od nekih Razer headset-a

Maky
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

ja imam medusu 5.1 vec sigurno 5 godina.. i mogu vam rec da za 300 kn koliko sam ih onda polatio nije postojalo boljih slusalica. i dan danas rade bez beda.. a pakiranje tada je bilo puno bolje i bogatije nego danas..

to su ove: klik

jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

ja također imam ove slusalice vec vise od godinu dana!

mogu samo reci rijeci pohval za njih od muzike, do igranja igrica svakodnevno (CoD). zvuk je odlican, precizno mogu odrediti polozaje igraca, ne gubim se te kada igram s frendovima mogu skuziti da puno bolje cujem npr. kad ih spectam itd...

zvuk bi mogao biti glasniji, ali meni osobno ne treba!

i da, ja sam ovo pritiskanje slusalica rijesio tako sto sam stavio jos jedan komad obicne spuzve na vec postojecu i obljepio i sada nemam vise problema...vrlo jednostavno rjesenje a korisno!

 

za te novce odlican headset!

moja ocjena 4.5/5 {#}

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

pozz ja znam da malo kasnim na temu al me zanimaju dojmovi oko slusalica namjeravam kupit te slusalice ima oh moj prijatelj i cince mi se odlicne al bi htjeo i vase dojmove..:)

Čips
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

evo imas moj post iznad, imas review!

jednostavno jako isplative sluske sa odlicnim zvukom i udobnoscu (ako dodas jos komad spuzve na onaj dio sto pritiscee glavu kao ja :D)!

neces pogrijesit ako ih uzmes!

Respect the Raise...!
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

evo uzeo sam ih 180 kn za takvu udobnost kvalitetu zvuka mislim da i nije puno,zadovoljan sam i netreba mi nikakva spuzva..xDD :P

Čips
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW
Čips kaže...

evo uzeo sam ih 180 kn za takvu udobnost kvalitetu zvuka mislim da i nije puno,zadovoljan sam i netreba mi nikakva spuzva..xDD :P

Gdje si ih uzeo?

:D

Zasto ih Links nema... :(

Zeppe :D
14 godina
online
RE: SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

Moze mi tko reci kakav je mikrofon?

I ako nije problem snimiti desetak sekundi samo da vidim kvalitetu?

I don't ask why people lie, I just assume they all do. // InGame: hExX
14 godina
neaktivan
offline
SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

Evo taman san ih raspakirao napokon se rjesio ovih Sharkoon Rush 200 pre neudobne su bolile bi me usi nakon po ure, nego me zanima za sta je ovaj  TONE regulator jeli to nesto u vezi mikrofona jer ne uocavam neke razlike u slusanju kad to pojacam ili smanjim.

EDIT: kupljeno u techno marketu (emmezeta) 

švšvš
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.8.2011 19:28 (Kristijan-Kiko).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

Koliko decibela imaju slušalice?

Arian RIčko
15 godina
offline
Re: SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW
77ari kaže...

Koliko decibela imaju slušalice?

http://www.ekran-avc.hr/p2743/speed-link-medusa-nx/product_info.html 102 dB

16 godina
offline
Re: SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW
Kristijan-Kiko kaže...

sta je ovaj  TONE regulator jeli to nesto u vezi mikrofona jer ne uocavam neke razlike u slusanju kad to pojacam ili smanjim.

ovo i mene zanima :D

Kad već čitaš ovo, pročitaj i pravila foruma! :D
14 godina
offline
SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

Pozdrav,

 

Imam varijantu ovih slusalica 5.1 na USB

Rade sve 5 ali mi se sugorovnik u kanalu (npr na BF3) žali da čuje ne samo mene na mikrofon nego i sve moje zvukove koje inače ja čujem na zvučnike.

 

Da li se netko susreo s tim problemom?

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

Pozz svima.. imam ove sluske medusa nx stereo i imam ih vec nekih 2 mjeseca.. i dok slusam muziku primjetio sam da mi krči bas.. ?? sta da radim i zasto mi je počeo krčati kad prije nije.. ?? Hvala!!!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

A jel mozes negdje u postavkama zvuka smanjit bas ? Probaj ak nađes  !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

Pa na upravljačkom modulu možeš smanjit količinu basa(tone) ako ti i dalje bruji,vjerovatno su ti membrane otišle!

[url=http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2349188][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/2349188.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

Pa kad sam ih kupio.. nije tak krčalo.. I da.. ja sam pojačao basove da bude bolja pjesma....  Al to krči samo kad pojačam do kraja, a prije kad sam ih do kraja pojačao nisu krčile.. 

I sad to zovu kvaliteta... 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW
Mario 1851996 kaže...

Pa kad sam ih kupio.. nije tak krčalo.. I da.. ja sam pojačao basove da bude bolja pjesma....  Al to krči samo kad pojačam do kraja, a prije kad sam ih do kraja pojačao nisu krčile.. 

I sad to zovu kvaliteta... 

Nije svaki signal iste jačine niti su sve snimke iste,samo treba osjetit i prosudit kad i na koji volemen trebaš dodat odnosno smanjit jačinu niskih tonova.Ispočetka ti nisu krčile ali si ih očito ti spržio jer su dosta vremena distorzilale,kako zbog glasnoče ,tako zbog slabog izlaznog pojačala(zvučne kartice i sl) koje je ulazilo u kliping i to se rezultira krčenje i oštečenjem membrane!

Ja imam dotične slušalice več godinu dana i još nemam takvih problema,a i neznam što tražit od slušalica za 150-180 kn!

[url=http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2349188][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/2349188.png[/img][/url]
14 godina
neaktivan
offline
SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2012 11:29 (Mario 1851996).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

Osobno bih isao na Roccat Kave 5.1 koje imaju pravi 5.1 zvuk , dok su Electra stereo sluske !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW

Relativno udobne slušalice odličnog zvuka ako nam je mjerilo cijena. Zvuk je punokrvan s dobrim bas područjem u glazbi te precizan i dobro pozicioniran u igrama. Odnos uloženo-dobiveno savršen, zaista sumnjam da ćete naći bolje slušalice u tom rangu cijene. Best Buy.

11 godina
neaktivan
offline
Re: SPEEDLINK Medusa NX Stereo REVIEW
Pa nisu preglasne kada se koriste u gaming imas super osjecaj stvarnosti npr. Mw3 igrao sam satima osjecao sam se kao da sam u ratu
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice