Steelseries Sensei

poruka: 29
|
čitano: 7.389
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Steelseries Sensei

Zadnjih mjesec, dva sam bio u potrazi za što boljim mišem i promijenio sam par vrhunskih modela od kojih bih izdvojio Steelseries Xai i Razer Mambu. Danas je došao miš za koji se nadam da će ispuniti moja očekivanja - Steelseries Sensei. Inače, dok sam čekao Senseia proteklih par dana, koristio sam Logitech Revolution i mogu reći da se zaista osjećao nedostatak kontrole i preciznosti jednog vrhunskog gamerskog miša. Ne samo u igrama, već i u svakodnevnom radu u Windowsima.

Sensei kao i Xai nema drivere poput većine ostalih miševa već se sve postavke poharanjuju u memoriju samog miša. Miš je inače prepoznat od strane Windowsa kao HID-compliant mouse. Sam software koji Steelseries naziva "Steelseries Engine" je još uvijek prilično spor pri pokretanju koje traje sekundu dvije čak i na brzom SSD-u. Odlika ovog miša je da je moguće pohraniti dvije različite vrijednosti za dpi koje se mijenjaju na samom mišu pritiskom na dpi tikpu koja se nalazi prije scroll tipke. Najviša vrijednost iznosi suludo visokih preko 11000 dpi. Ovu vrijednost miš doduše postiže interpolacijom sa ARM procesorom koji se nalazi u samom mišu s kojim se Steelseries voli hvaliti da je snažan kao i nekad Pentium 4. :) Osobno koristim 1.500 dpi vrijednost za svakodnevni rad i za igranje. Zgodno je kad se igra sa sniperom u BF3 brzo se prebaciti na niži dpi što omogućava preciznije ciljanje. Osim dpi postavki tu se nalazi još par postavki exactaccel, exactaim itd, koje i nije baš preporučljivo uključivati osim ako zaista nemate potrebu za tako nečim, jer utječu na samu kontrolu i preciznost miša. Za kraj ostaju postavke za osvjetljenje miša - kotačić, dpi tipka i logotip. Na slikama sam ostavio logotip osvjetljen da se vidi kako izgleda ali sam vrlo brzo isključio osvjetljenje za logotip i ostavio osvjetljenje samo na kotačiću i dpi tipki. Također sam i brzo zamijenio pomalo iritantnu žutu boju s kojom miš dolazi po defaultu.

Ergonomski je miš nešto najbolje što sam do sad pronašao za sebe. Kako je ovo ipak subjektivna kategorija, vjerujem da se nekima možda i neće svidjeti. Ali ono što zaista izdvaja ovog miša od nekih koje sam do sad koristio je to što se miš "ne primjećuje" u radu. Kao primjer mogu navesti Mambu koje sam uvijek bio svjestan jer mi je palac ležao na oštrom rubu na lijevoj strani. Sensei je apsolutno istog oblika kao i Xai i mislim da su odlično pogodili zaobljenost miša tako da je zaista ugodan za korištenje. Ono što je negativno kod Senseia je to što su se odlučili na vrlo glatki gornji sloj koji izgleda metalizirano (iako je napravljen od plastike) i mislim da bi možda moglo biti problema sa znojenjem ruku. Xai ima bolje riješeni gornji sloj. Vjerojatno su to čuli i od mnogih drugih pa sad Steelseries u ponudi ima još dva Sensei modela sa različitim gornjim slojevima. Na žalost, ti modeli još uvijek nisu dostupni kod nas.

Tipke su izvedene vrlo kvalitetno. Dosta su mekane i čuje se klik prilikom pritiska na njih. Ono što mi je bila velika mana kod nekih Logitech modela, ovdje je odlično riješeno - pritisak na kotačić je prilično mekan i sa zadovoljstvom ga koristim u aplikacijama. Pošto sam dešnjak a miš je simetričan, tipke na desnoj strani mi baš i nisu nekako smještene prikladno za dešnjake ali za ljevake će biti odlično pošto su tipke na lijevoj strani (back i forward) odlično pogođene.

Velika prednost za mene je što je miš zadržao težinu Xaia. Miš je izuzetno lagan i kao takvog ga uopće nije problem podizati i premještati brzo. U opcijama inače ima postavka za određivanje prestanka rada miša na određenoj visini kad ga odmaknemo od podloge.

Da rezimiram...

+ Izuzetno precizan miš
+ Ergonomski odlično pogođen
+ Lagan
+ Odličan mehanizam tipki
+ Radi u UEFI biosu za razliku od Xaia

- Superglatki gornji sloj
- Software je dosta spor prilikom pokretanja

- možda smještaj tipki na desnoj strani miša (simetričnost)

 
19 1 hvala 14
14 godina
offline
Re: Steelseries Sensei

Nisi napisao ono ključno - cijenu.

 

Ne vidim baš poantu tog miša kad koristiš samo 1.500 dpi..općenito mislim da je optički senzor i procesor overkill...ali, tko sam ja da mu sudim..;)

 

Btw., dobar review! ;)

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 19:37 (DamageHigh).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Steelseries Sensei
DamageHigh kaže...

 

Ne vidim baš poantu tog miša kad koristiš samo 1.500 dpi..općenito mislim da je optički senzor i procesor overkill...ali, tko sam ja da mu sudim..;)

 

  Običaj je postaviti DPI na najvišoj razini, a mijenjati osjetljivost. DPI sam po sebi nije namijenjen da mijenja osjetljivost nego je izraz i mjera za kvalitetu senzora.

 

Ako senzor može da vidi 11k točaka po inču šteta je to ne koristiti, korisnici niske osjetljivosti (ogromni potezi na stolu) imat će korist jer neće biti preskakanja, a korisnici visoke osjetljivosti imat će prednost što će sada morati micati miš još manje.

 

I ovo mijenjanje osjetljivosti in-game je totalno nemoguće izvoditi. Ti pritisneš DPI-swap tipku svaki put kad pritisneš desnu tipku miša za zoom na sniper-u?

14 godina
offline
Re: Steelseries Sensei
Onjegin kaže...
DamageHigh kaže...

Ne vidim baš poantu tog miša kad koristiš samo 1.500 dpi..općenito mislim da je optički senzor i procesor overkill...ali, tko sam ja da mu sudim..;)

  Običaj je postaviti DPI na najvišoj razini, a mijenjati osjetljivost. DPI sam po sebi nije namijenjen da mijenja osjetljivost nego je izraz i mjera za kvalitetu senzora.

 

Ako senzor može da vidi 11k točaka po inču šteta je to ne koristiti, korisnici niske osjetljivosti (ogromni potezi na stolu) imat će korist jer neće biti preskakanja, a korisnici visoke osjetljivosti imat će prednost što će sada morati micati miš još manje.

Ti to objašnjavaš meni ili njemu? Ja svog držim na 5700 dpi...{#}

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
12 godina
neaktivan
offline
Steelseries Sensei

Poruka dana!

 

Svaka čast!!!

Tražim starije BUG-ove...na PP...Inače gledam samo nedjeljom u kristalnu kuglu(xxx-man ne radi tada), i vidim vaše komponente :D
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Steelseries Sensei

Ja držim na 800DPI svoga i ingame sens na 1.5. Tako da i ako želim veći DPI nemogu jer će mi bit prebrzo. Za 360° inagame mi treba 40cm, akceleracija isključena.

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Steelseries Sensei
Onjegin kaže...
DamageHigh kaže...

 

Ne vidim baš poantu tog miša kad koristiš samo 1.500 dpi..općenito mislim da je optički senzor i procesor overkill...ali, tko sam ja da mu sudim..;)

 

  Običaj je postaviti DPI na najvišoj razini, a mijenjati osjetljivost. DPI sam po sebi nije namijenjen da mijenja osjetljivost nego je izraz i mjera za kvalitetu senzora.

 

Ako senzor može da vidi 11k točaka po inču šteta je to ne koristiti, korisnici niske osjetljivosti (ogromni potezi na stolu) imat će korist jer neće biti preskakanja, a korisnici visoke osjetljivosti imat će prednost što će sada morati micati miš još manje.

 

I ovo mijenjanje osjetljivosti in-game je totalno nemoguće izvoditi. Ti pritisneš DPI-swap tipku svaki put kad pritisneš desnu tipku miša za zoom na sniper-u?

Slažem se sa kolegama za postavke DPI vrijednosti. Trenutno mi se čini da mi dosta dobro odgovara 6.000 dpi sa osjetljivošću na drugoj crtici u windows control panelu za miša. Naime, Sensei nema mogućnost drugačije postaviti osjetljivost. Inače, to sam prije pokušavao napraviti sa Xaiem, ali bilo je problema prilikom restarta. Iz nekog razloga, postavke za osjetljivost su se uvijek vraćale na default postavke pa je postalo zamorno svaki put postavljati te vrijednosti. Provjerim kako radi sa Senseiem pa javim poslije.

 

Što se tiče snipera, nije tako komplicirano kao što se čini. Pronađe se položaj. Pritisne dpi tipka koja smanji dpi, i onda se cilja. Prije premještanja na drugu lokaciju, pritisnem opet dpi tipku i idem dalje. Dakle, nije riješeno kao kod R.A.T.-a čini mi se gdje moraš držati tipku pritisnutom. Ovdje se različite dpi postavke jednostavno uključuju ili isključuju sa dpi tipkom sa jednim klikom.

12 godina
offline
Re: Steelseries Sensei

koja je cijena majstore

13 godina
offline
Steelseries Sensei

Oko 550 KN !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Steelseries Sensei

Čini mi se miš kao OK i sve to, al brate za to nije malo puno para za malo malo muzike, tu cijenu mogu opravdati samo ARM procesorom ali mali bed što taj procesor ne radi ništa!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Steelseries Sensei
Ivsa kaže...

Čini mi se miš kao OK i sve to, al brate za to nije malo puno para za malo malo muzike, tu cijenu mogu opravdati samo ARM procesorom ali mali bed što taj procesor ne radi ništa!?

  Vjerovatno će se pojaviti modding community koji će dozvoljavati rad PC-a bez klasičnog CPU-a gdje bi se koristili neki nezahtjevni OS-ovi poput XP-a i laganih Linux-a uz pomoć procesora u mišu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.7.2012 17:49 (Onjegin).
16 godina
offline
Re: Steelseries Sensei
Ivsa kaže...

Čini mi se miš kao OK i sve to, al brate za to nije malo puno para za malo malo muzike, tu cijenu mogu opravdati samo ARM procesorom ali mali bed što taj procesor ne radi ništa!?

Imao sam i isprobao dosta miševa. Sensei vrijedi svaku lipu što se mene tiče. Ne bih se bunio da je jeftiniji, ali barem ne odskače toliko cijenom kod nas od one koja je recimo u americi.

 

Što se procesora tiče, mislim da on uskače kad se radi interpolacija dpi iznad 5.700. Možda ga koriste za još nešto. Treba pogledati na netu...

 

Evo što kažu iz Steelseriesa:

 

The processor in SteelSeries Sensei is a 32 bit ARM processor and it is as fast as the original Pentium 75 MHz processor released by Intel in 1994. That is fast, incredibly fast. This reference may sound like overkill, but it’s this type of power that allows us to do sophisticated calculations directly on the mouse – without the need for software drivers and without having to rely on the user’s computer.

Our industry leading ExactTech settings, like ExactSens, ExactRate, ExactAim and more, are calculated directly on the mouse providing the user with a mouse movement that is completely free of any interpolation or extrapolation, without any delay, filtering and without using up memory or resources on the user’s computer.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Steelseries Sensei
Sil kaže...

 

The processor in SteelSeries Sensei is a 32 bit ARM processor and it is as fast as the original Pentium 75 MHz processor released by Intel in 1994. That is fast, incredibly fast. This reference may sound like overkill, but it’s this type of power that allows us to do sophisticated calculations directly on the mouse – without the need for software drivers and without having to rely on the user’s computer.

Our industry leading ExactTech settings, like ExactSens, ExactRate, ExactAim and more, are calculated directly on the mouse providing the user with a mouse movement that is completely free of any interpolation or extrapolation, without any delay, filtering and without using up memory or resources on the user’s computer.

  Ti si napisao da je jak kao Pentium 4, ništa onda, neće biti podizanja dobrih OS-ova sa 75MHz Pentium-ima.

14 godina
offline
Re: Steelseries Sensei
Onjegin kaže...

  Vjerovatno će se pojaviti modding community koji će dozvoljavati rad PC-a bez klasičnog CPU-a gdje bi se koristili neki nezahtjevni OS-ovi poput XP-a i laganih Linux-a uz pomoć procesora u mišu.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
14 godina
offline
Re: Steelseries Sensei
Onjegin kaže...

  Ti si napisao da je jak kao Pentium 4, ništa onda, neće biti podizanja dobrih OS-ova sa 75MHz Pentium-ima.

Ideja ti je apsurdna i nemoguća taman da je nutra Xeon.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
14 godina
offline
Steelseries Sensei

Sil kaže...
Ivsa kaže...

Čini mi se miš kao OK i sve to, al brate za to nije malo puno para za malo malo muzike, tu cijenu mogu opravdati samo ARM procesorom ali mali bed što taj procesor ne radi ništa!?

Imao sam i isprobao dosta miševa. Sensei vrijedi svaku lipu što se mene tiče. Ne bih se bunio da je jeftiniji, ali barem ne odskače toliko cijenom kod nas od one koja je recimo u americi.

 

Što se procesora tiče, mislim da on uskače kad se radi interpolacija dpi iznad 5.700. Možda ga koriste za još nešto. Treba pogledati na netu...

 

Evo što kažu iz Steelseriesa:

 

The processor in SteelSeries Sensei is a 32 bit ARM processor and it is as fast as the original Pentium 75 MHz processor released by Intel in 1994. That is fast, incredibly fast. This reference may sound like overkill, but it’s this type of power that allows us to do sophisticated calculations directly on the mouse – without the need for software drivers and without having to rely on the user’s computer.

Our industry leading ExactTech settings, like ExactSens, ExactRate, ExactAim and more, are calculated directly on the mouse providing the user with a mouse movement that is completely free of any interpolation or extrapolation, without any delay, filtering and without using up memory or resources on the user’s computer.

U ovom navodu od SteelSeries-a samo čujem: bla, bla, bla, sam mor marketing bulšit, bla, bla, bla!?

Ne znam kako vrijedi te novce kad sam navodiš da Xai čak možda bolji, a taj procesor je čisto sranje, koristan je kao i komarac koji zuji oko uha, al naravno, moj miš ima procesor u sebi, zbog to mu mogu stavit cijenu od 600 kn!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.7.2012 19:44 (Ivsa).
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Steelseries Sensei
Ivsa kaže...

 

U ovom navodu od SteelSeries-a samo čujem: bla, bla, bla, sam mor marketing bulšit, bla, bla, bla!?

Ne znam kako vrijedi te novce kad sam navodiš da Xai čak možda bolji, a taj procesor je čisto sranje, koristan je kao i komarac koji zuji oko uha, al naravno, moj miš ima procesor u sebi, zbog to mu mogu stavit cijenu od 600 kn!?

 

Ovo ide u krivom smjeru. Ne biraš miša samo na osnovi jedne karakteristike. Da je tako, onda bi zadržao mambu sa svoja dva super senzora, jedan optički i jedan laserski, i to bi bilo to. Sensei mi odgovara oblikom, težinom, precizan je i meni dosta. Da su unutra stavili cincilator umjesto arm procesora, tako mi je svejedno sve dok radi kako radi, a radi odlično. Izgleda da nisi pažljivo pročitao što sam napisao. Xai je imao određenih softverskih problema dok je kod Senseia to izgleda riješeno. Xai ima bolji gornji finiš, ali i to su izgleda popravili kod Senseia samo tih modela još uvijek nema kod nas. Ako već inzistiraš na cjenovnom rangu, mislim da je Sensei ipak nešto bolji od konkurencije u tom razredu, tj. ima manje bitnih nedostataka (tvrde scroll tipke, teški, jeftini plastični finiš, ergonomija...)

16 godina
offline
Re: Steelseries Sensei
Onjegin kaže...

  Ti si napisao da je jak kao Pentium 4, ništa onda, neće biti podizanja dobrih OS-ova sa 75MHz Pentium-ima.

Moja pogreška. Ostalo mi je u glavi ono gdje navode da je snažan kao pentium iz '94, pa sam zapamtio tu zadnju četvorku. :)

14 godina
offline
Re: Steelseries Sensei
Sil kaže...
Ivsa kaže...

 

U ovom navodu od SteelSeries-a samo čujem: bla, bla, bla, sam mor marketing bulšit, bla, bla, bla!?

Ne znam kako vrijedi te novce kad sam navodiš da Xai čak možda bolji, a taj procesor je čisto sranje, koristan je kao i komarac koji zuji oko uha, al naravno, moj miš ima procesor u sebi, zbog to mu mogu stavit cijenu od 600 kn!?

 

Ovo ide u krivom smjeru. Ne biraš miša samo na osnovi jedne karakteristike. Da je tako, onda bi zadržao mambu sa svoja dva super senzora, jedan optički i jedan laserski, i to bi bilo to. Sensei mi odgovara oblikom, težinom, precizan je i meni dosta. Da su unutra stavili cincilator umjesto arm procesora, tako mi je svejedno sve dok radi kako radi, a radi odlično. Izgleda da nisi pažljivo pročitao što sam napisao. Xai je imao određenih softverskih problema dok je kod Senseia to izgleda riješeno. Xai ima bolji gornji finiš, ali i to su izgleda popravili kod Senseia samo tih modela još uvijek nema kod nas. Ako već inzistiraš na cjenovnom rangu, mislim da je Sensei ipak nešto bolji od konkurencije u tom razredu, tj. ima manje bitnih nedostataka (tvrde scroll tipke, teški, jeftini plastični finiš, ergonomija...)

Ne ide ovo u krivom smjeru, uostalom, tebi ovo može bit najbolji miš na svijetu i to je to, nema se šta dalje pričat nego čisto ovako sastrane malo razmišljam, jako je sličan Xai-u a cijena mu je veća, što po meni nije baš opravdano, uostalom, ima dosta sličnih miševa po nižoj cijeni tako da ispada da ni zbog jedne karakteristike cijena ne bi trebala bit ovakva!?

Dalje da nastavim priču:

1. Mamba se pokazao/la kao dosta loš miš, što zbog problema sa software-om, što zbog problema sa senzorom, što zbog kvalitete plastike, tako da se na nju neću ni osvrtat puno!?

2. Pročitao sam ja sve, al evo čisto da ponovimo, Xai je imao software-ski problema, kod Sensei-a su to ispravili i naplatili, divno!?

3. Ovo podvučeno neću ni komentirat, jednu stvar neću uračunat u cijenu a to je koliko koji miš odgovara oblikom nekom, znači nekom može "do bola" u ruku sjest miš od 100 kuna i tu je kraj rasprave, znači bez tog elementa, za 600 kn koliko obično košta Logitecg G700, imaš tri koplja bolji miš od Sensei-a, za 100 kn više od Sensei-a se može uzet RAT7 koji doslovno gazi Sensei-a, a Logitech-u G400 i G500 neću ništa reć, je smatram da su u jednakom ranku kao i Sensei a ipak su osjetno jeftiniji!?

Naravno, ovo je sve moji mišljenje, tako da se niko ne bi uvrijedio!? 

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2012 12:46 (Ivsa).
16 godina
neaktivan
offline
Steelseries Sensei

Kakvu ulogu ima taj procesor kod miša? Nije valjda da mora tu biti da rastereti centralni cpu? Mislim, nije ono da su miševi nešto cpu zahtjevni...

arguing over the internet is like competing in the special olympics..even if you win you're still retarded ----- Iron Within, Iron Without!
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Steelseries Sensei
MegaMass 2000 kaže...

Kakvu ulogu ima taj procesor kod miša? Nije valjda da mora tu biti da rastereti centralni cpu? Mislim, nije ono da su miševi nešto cpu zahtjevni...

Meni se čini da je jedina uloga tog procesora marketing!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
16 godina
offline
Re: Steelseries Sensei
Ivsa kaže...

Ne ide ovo u krivom smjeru, uostalom, tebi ovo može bit najbolji miš na svijetu i to je to, nema se šta dalje pričat nego čisto ovako sastrane malo razmišljam, jako je sličan Xai-u a cijena mu je veća, što po meni nije baš opravdano, uostalom, ima dosta sličnih miševa po nižoj cijeni tako da ispada da ni zbog jedne karakteristike cijena ne bi trebala bit ovakva!?

Dalje da nastavim priču:

1. Mamba se pokazao/la kao dosta loš miš, što zbog problema sa software-om, što zbog problema sa senzorom, što zbog kvalitete plastike, tako da se na nju neću ni osvrtat puno!?

2. Pročitao sam ja sve, al evo čisto da ponovimo, Xai je imao software-ski problema, kod Sensei-a su to ispravili i naplatili, divno!?

3. Ovo podvučeno neću ni komentirat, jednu stvar neću uračunat u cijenu a to je koliko koji miš odgovara oblikom nekom, znači nekom može "do bola" u ruku sjest miš od 100 kuna i tu je kraj rasprave, znači bez tog elementa, za 600 kn koliko obično košta Logitecg G700, imaš tri koplja bolji miš od Sensei-a, za 100 kn više od Sensei-a se može uzet RAT7 koji doslovno gazi Sensei-a, a Logitech-u G400 i G500 neću ništa reć, je smatram da su u jednakom ranku kao i Sensei a ipak su osjetno jeftiniji!?

Naravno, ovo je sve moji mišljenje, tako da se niko ne bi uvrijedio!? 

Dobar primjer kako su miševi itekako subjektivna kategorija prilikom davanja bilo kakvih ocjena. :) Nemam uopće namjeru uvjeravati te u to kako je Sensei vrhunski miš jer vidim da imaš druga mjerila i to je sasvim ok. Ali zbog drugih ljudi da vide zašto nisam odabrao jedan od miševa koje predlažeš:

 

G700 - pretežak i previše tipki na bočnoj lijevoj strani (i nakon par wireless miševa koje sam imao, ipak imaju svojih mana - paziti na stanje baterije, povratak iz sleep moda, i možda placebo da nemaju isti response kao žični)

G500 i G400 - ne odgovara mi pritisak na scroll tipku (pretvrdo i pomalo klimavo) i osjećaj plastike na bokovima

RAT7 nisam isprobao, ali mi se u principu ne sviđa taj futuristički look

Xai sam imao i nije ništa puno lošiji miš od Senseia, ali kad sam već išao na novi, odlučio sam se za Sensei. Nije toliko velika razlika u cijeni.

14 godina
offline
Re: Steelseries Sensei
Sil kaže...

Dobar primjer kako su miševi itekako subjektivna kategorija prilikom davanja bilo kakvih ocjena. :) Nemam uopće namjeru uvjeravati te u to kako je Sensei vrhunski miš jer vidim da imaš druga mjerila i to je sasvim ok. Ali zbog drugih ljudi da vide zašto nisam odabrao jedan od miševa koje predlažeš:

 

G700 - pretežak i previše tipki na bočnoj lijevoj strani (i nakon par wireless miševa koje sam imao, ipak imaju svojih mana - paziti na stanje baterije, povratak iz sleep moda, i možda placebo da nemaju isti response kao žični)

G500 i G400 - ne odgovara mi pritisak na scroll tipku (pretvrdo i pomalo klimavo) i osjećaj plastike na bokovima

RAT7 nisam isprobao, ali mi se u principu ne sviđa taj futuristički look

Xai sam imao i nije ništa puno lošiji miš od Senseia, ali kad sam već išao na novi, odlučio sam se za Sensei. Nije toliko velika razlika u cijeni.


Ma nisam ja ni rekao da Sensei nije kvalitetan i vrhunski miš, nego sam samo htjeo reć da mi se malo čini precjenjen, doduše nisam ga imao priliku isprobat pa baš i nisam neki da sudim, ubi samo iskazivam neko svoje mišljenje!?

G700 - OK, malo je teži i ko traži lagani miš svakako će ga zaobići, al bočne tipke su samo plus, kvalitetno izrađene i postavljenje, ovo s baterijom neću uopće komentirat, bez problem skopčaš kabal i napuniš miš svaku večer, spajanje kabla u miš će ti oduzet 0.4 sekunde života, problema sa povratkom iz sleep mod-a nisam imao a za response sam uvjeren da je placebo!?
G500 i G400 - Za G400 ne mogu ništa reć jer ga nisam isprobao ali G500 mi se činio skroz OK,  osim tog, cijena ih puno više opravdava nego Sensei-a!?
RAT7 - Vrhunski miš u svakom pogledu, te još ima mogućnost kustomizacije, također minus što je malo teži!?
A za ovo zadnje se slažem, Xai- je precjenjen i to daleko, 450 kn a jedan po meni jako običan miš, takvi se kupuju za 200 kn i slažem se da si trebao uzet Sensei-a naspam Xai jer je razlika pedesetak kuna, ali po meni su oba jako precjenjena, mislim da bi po kvalitetama koje imaju cijena trebala bit oko 300-350 kn!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
13 godina
neaktivan
offline
Steelseries Sensei

Koliko ja vidim vama ja bitan izgled miša, a ne funkcionalnost. {#}

...
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Steelseries Sensei
Jughead kaže...

Koliko ja vidim vama ja bitan izgled miša, a ne funkcionalnost. {#}

Ne vidiš dobro, nikako uopće ne spominje izgled miša!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Steelseries Sensei

Ima li tko Sensei RAW? Sensei je miš kojeg oduvijek želim, ali obična verzija mi je preskupa dok se Raw može nabaviti za 350kn. Ono glavno što me zanima dali je bolje glossy ili rubberized? Dali rubberized nekako čudno osjeća u ruci ili je bolje, iskreno glossy mi je nakako odbojan jer imam osjećaj da ostaju otisci prstiju na njemu.

16 godina
offline
Steelseries Sensei

Izašli driveri za Sensei za Windows 8.1.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Steelseries Sensei
Sil kaže...

Izašli driveri za Sensei za Windows 8.1.

Fora.

 

Meni još uvijek ne radi kako spada pod Win7 (engine se ruši, na računalu od supruge radi kako spada - go figure). :(

Toliko o pouzdanosti i kvaliteti.

 

P.S.

Da, guglao i podzeo sve i svašta (osim reinstalacije Windowsa).

K
12 godina
protjeran
offline
Re: Steelseries Sensei
Evo par mojih iskustava s tim precijenjenim misom, uglavnom nije prosla niti godina cijela gornja alu plastika se izlizala(sad zgleda koda ga je copor svinja pokusalo pojest) ogroman minus, svako malo nefunkciniranje misa moram fizicki istekat/ustekat mis da bi ponovno proradio, mis se po nicem ne razlikuje od jeftinijeg "kana" modela koji je skoro duplo jeftiniji (nastranu sto sensei ima dolje display,vise dpi,bla bla) meni osobno a koliko sam rewieva pročitao i njima takoder najznacajnija razlika je bila sto je sensei puno tezi mis od kane pa otud i drugaciji osjecaj, dok u radu i gejmanju mogu potvrditi razlike nema, tko zeli, svida mu se i moze izdvojiti pare za senseia zasto ne mis je vrhunski kao i svi ostali u tom visokom cijenovnom rangu:-)lp
||| Core™ inside |||
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice