Troši li skeniranje boju?

poruka: 38
|
čitano: 19.228
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Troši li skeniranje boju?

Tkogod ima pisač, skener i kopirku u jednom, molim vas da mi odgovori na pitanje.

Koristi li proces skeniranja boju, tj. dok se neka slika skenira zar se troši boja?

Kol'ko ja znam ne troši se, al eto čujem da kažu neki da se troši. Kak to?

RW
 
0 3 hvala 0
15 godina
offline
RE: Troši li skeniranje boju?
daj razmisli malo, kako bi to uopce moglo trositi boju?
Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
14 godina
neaktivan
offline
RE: Troši li skeniranje boju?

pa da, nema nikakve logike, al kad čujem da neki kažu da troši, što je nemoguće... hvala...

RW
14 godina
neaktivan
offline
Troši li skeniranje boju?
mislis dali uništava papir time, ili pitas dali trosi boju od printera?
GENERATION 18: The first time you see this, copy it into your sig on any forum and add 1 to the generation. Social experiment.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Troši li skeniranje boju?

znam da postoje neki multifunkcijski uredjaji koji ne skeniraju ako nema tinte. koja je to banda

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Troši li skeniranje boju?
Sesvetski Kraljevec kaže...
mislis dali uništava papir time, ili pitas dali trosi boju od printera?

Ne mislim ništa za papir. Nego kad skeniraš neku sliku i pojavi ti se na kompu. Ja mislim da to se onda troši samo struja i ona stvar što skenira. A od nekih čujem da govore da troši boje dosta. Ja si mislim kakve tu logike ima - gdje bi ta boja onda otišla?

RW
14 godina
moderator
offline
Troši li skeniranje boju?

ako uključiš logiku odgovor je jasan...

 

ne troši se baš ništa kad se skenira...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Troši li skeniranje boju?
Robert Whaterby kaže...
Sesvetski Kraljevec kaže...
mislis dali uništava papir time, ili pitas dali trosi boju od printera?

Ne mislim ništa za papir. Nego kad skeniraš neku sliku i pojavi ti se na kompu. Ja mislim da to se onda troši samo struja i ona stvar što skenira. A od nekih čujem da govore da troši boje dosta. Ja si mislim kakve tu logike ima - gdje bi ta boja onda otišla?

  mentalno ograničeni ljudi nisu najbolja ekipa za informatiku :/

I see no changes wake up in the morning and I ask myself is life worth living should I blast myself?
15 godina
offline
Troši li skeniranje boju?

Da istina da neki printeri nežele ništa raditi dok nestaviš boje u njih (i kad recimo nemate osnovne boje,ali imate crnu i želite printat neki tekst s crnim slovima, printer svejedno neće radit) pa čak ni skenirat iako boja nema veze sa skeniranjem. Možda su neki pomislili da je onda za skeniranje potrebna boja.

 

Tko će ga znat.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Downloading High Definiton Video
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2010 17:52 (Hyperion).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Troši li skeniranje boju?
Antonic kaže...

znam da postoje neki multifunkcijski uredjaji koji ne skeniraju ako nema tinte. koja je to banda

Na primjer?

Robert Whaterby kaže...
Sesvetski Kraljevec kaže...
mislis dali uništava papir time, ili pitas dali trosi boju od printera?

Ne mislim ništa za papir. Nego kad skeniraš neku sliku i pojavi ti se na kompu. Ja mislim da to se onda troši samo struja i ona stvar što skenira. A od nekih čujem da govore da troši boje dosta. Ja si mislim kakve tu logike ima - gdje bi ta boja onda otišla?

Ona stvar sto skenira? Ima boja gdje otici ali ne ide.

Kad citam ove tvoje postove zamisljam razgvor izmedju tebe i tih strucnjaka koji znaju jos manje i smijem se na glas ;)

NHF ;)

:)
16 godina
protjeran
offline
Troši li skeniranje boju?

EPIC FAIL tema

I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY, AND DONT STEAL THE GOVERNMENT HATES COMPETITION
Moj PC  
2 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Troši li skeniranje boju?

Ovisi o tome je li slika crno-bijela.

http://boards.4chan.org/b/
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Troši li skeniranje boju?
Skeniranje troši sivu boju, to ti je ona najskuplja
GENERATION 17: The first time you see this, copy it into your sig on any forum and add 1 to the generation. Social experiment.
 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Troši li skeniranje boju?

Onda troši samo crnu boju. A možda i bijelu.. :o)

 

14 godina
moderator
offline
Troši li skeniranje boju?

otišli ste u off, nemojte spamat :D

 

ne troši se ništa i točka...

googlaj kako radi skener pa čitaj...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Troši li skeniranje boju?

EPIC FAIL je to što neki misle da se ne troši boja ako se samo skenira, ali ....

Ako je printer ugašen i ako idete skenirati morate ga upaliti i pri inicijalizaciji printera se troši boja, po mom iskustvu najviše tinte pri inicijalizaciji troše Epson printeri.

Tako npr. ne morate ispisati ni stranicu teksta ali ćete tintu potrošiti ako puno puta ugasite i upalite printer (cca.100-200 puta), pogotovo ako je Epson u pitanju.

Pa možete ako i ništa ne printate za par mjeseci potrošiti tintu... super zar ne?

 

Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Troši li skeniranje boju?

Troši li hodanje benzin? :P

 

... osim ako ne hodaš s upaljenom motorkom :)

Ništa nije tako neefektivno kao efikasno izvođenje aktivnosti koje nisu potrebne.
 
13 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
RE: Troši li skeniranje boju?
TomGun kaže...

EPIC FAIL je to što neki misle da se ne troši boja ako se samo skenira, ali ....

Ako je printer ugašen i ako idete skenirati morate ga upaliti i pri inicijalizaciji printera se troši boja, po mom iskustvu najviše tinte pri inicijalizaciji troše Epson printeri.

Tako npr. ne morate ispisati ni stranicu teksta ali ćete tintu potrošiti ako puno puta ugasite i upalite printer (cca.100-200 puta), pogotovo ako je Epson u pitanju.

Pa možete ako i ništa ne printate za par mjeseci potrošiti tintu... super zar ne?

 

i to opet nema veze sa skeniranjem nego sa paljenjem printera, tj. samoodržavanjem koje on obavlja kod paljenja...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
16 godina
protjeran
offline
RE: Troši li skeniranje boju?
TomGun kaže...

EPIC FAIL je to što neki misle da se ne troši boja ako se samo skenira, ali ....

Ako je printer ugašen i ako idete skenirati morate ga upaliti i pri inicijalizaciji printera se troši boja, po mom iskustvu najviše tinte pri inicijalizaciji troše Epson printeri.

Tako npr. ne morate ispisati ni stranicu teksta ali ćete tintu potrošiti ako puno puta ugasite i upalite printer (cca.100-200 puta), pogotovo ako je Epson u pitanju.

Pa možete ako i ništa ne printate za par mjeseci potrošiti tintu... super zar ne?

 

Lijepo je pitao dali sam proces skeniranja trosi boju, jel?

I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY, AND DONT STEAL THE GOVERNMENT HATES COMPETITION
14 godina
offline
Troši li skeniranje boju?

Ajmo polako korak po korak. Sama riječ proces označava nešto što sadrži više slijednih radnji pa tako...

 

Proces slikanja fotoaparatom : 1. Uzmeš fotić, 2. Upališ fotić, 3. Odabereš kadar, 4. Stisneš "slikaj" itd... svaki od koraka se može raščlaniti na podkorake...

 

Proces skeniranja: 1. Upališ skener tj. AIO u ovom slučaju, 2. staviš materijal za skeniranje, 3. odabereš postavke skeniranja, 4. Stisneš scan, 5. spremiš rezultat...

 

Ako mi netko objasni kako da nešto skenira na AIO uređaju (što je i bit pitanja) a da proces ne uključuje paljenje printera slobodno nek napiše.

 

Zaključak: skeniranje na AIO uređaju troši boju ako je uređaj isključen, a u manjini su oni koji imaju stalno upaljen AIO uređaj.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Troši li skeniranje boju?
Robert Whaterby kaže...

Tkogod ima pisač, skener i kopirku u jednom, molim vas da mi odgovori na pitanje.

Koristi li proces skeniranja boju, tj. dok se neka slika skenira zar se troši boja?

Kol'ko ja znam ne troši se, al eto čujem da kažu neki da se troši. Kak to?

A jel ti auto troši benzin dok stoji ugašen na parkiralištu????

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
14 godina
neaktivan
offline
Troši li skeniranje boju?

Ne pričajte gluposti.Ne troši skeniranje boju niti ništa.Kako ti je to glupo pitanje uopće palo na pamet

LOCK

I want to have ★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2010 19:04 (Znatiželjac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Troši li skeniranje boju?
Hyperion kaže...

Da istina da neki printeri nežele ništa raditi dok nestaviš boje u njih (i kad recimo nemate osnovne boje,ali imate crnu i želite printat neki tekst s crnim slovima, printer svejedno neće radit) pa čak ni skenirat iako boja nema veze sa skeniranjem. Možda su neki pomislili da je onda za skeniranje potrebna boja.

 

Tko će ga znat.

  Naprimjer....Moj HP Officejet (kopirka)....Nece ni skenirat dok nema sve errore rjesene (nestanak boje i slicno)....Jednostavno nista....Ni skenirat nisam mogo dok nisam toner nabavio.....I da, ovo s crnom bojom sta pricas....upoznat sam s tim xD

 

@Autor Teme:

Mozda je taj netko tko je reko da skeniranje trosi boju mislio na kopiranje (multifinkc. uredjaji, koji mogu biti printer, skener, ali i oboje (kopiranje)....neki i fax)...U tom slucaju trosi, iako bi taj "postupak" prije nazvali skeniranje pa printanje, odnosno kopiranje....Jos uvijek imam kolko tolko zdrav razum da mogu pretpostavit da skeneri ne trose boju...Ali nije tocno da ne trose nista....Struja? xD (naravno u zanemarivim kolicinama, ali ipak) :P

Kad narastem bit ću Bill Gates, A'k ne narastem bit ću Steve Jobs
16 godina
neaktivan
offline
RE: Troši li skeniranje boju?
Robert Whaterby kaže...

Tkogod ima pisač, skener i kopirku u jednom, molim vas da mi odgovori na pitanje.

Koristi li proces skeniranja boju, tj. dok se neka slika skenira zar se troši boja?

Kol'ko ja znam ne troši se, al eto čujem da kažu neki da se troši. Kak to?

Da li fotić troši boju dok slikaš? Isti je princip, razmisli! {#}

Cake or Death?
15 godina
neaktivan
offline
Troši li skeniranje boju?

E! Sad sam skenirao i potrošilo mi je svih pet boja u printeru!! Pomagajte!!!

 

Printer je Canon Pixma ip4600!

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Sent from my Desire.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Troši li skeniranje boju?
OCETE PRESTATI PISATI?
GENERATION 18: The first time you see this, copy it into your sig on any forum and add 1 to the generation. Social experiment.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Troši li skeniranje boju?
Sesvetski Kraljevec kaže...
OCETE PRESTATI PISATI?

Pomagaj čovječe!

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Sent from my Desire.
15 godina
offline
Troši li skeniranje boju?

evo prva poruka je došla u poruku dana

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Troši li skeniranje boju?
AlienWare1 kaže...

E! Sad sam skenirao i potrošilo mi je svih pet boja u printeru!! Pomagajte!!!

 

Printer je Canon Pixma ip4600!

e pa ti sljedeći put kupuj zamjenske  boje {#}

 - skeneri ne vole zamjenske boje

http://gtabalkan.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: Troši li skeniranje boju?
joze kaže...
AlienWare1 kaže...

E! Sad sam skenirao i potrošilo mi je svih pet boja u printeru!! Pomagajte!!!

 

Printer je Canon Pixma ip4600!

e pa ti sljedeći put kupuj zamjenske  boje {#}

 - skeneri ne vole zamjenske boje

printer ip4600 nije multifunkcijski tj. nema skener

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice