Tutorial - EAX u igrama na Vista/7/8/8.1

poruka: 8
|
čitano: 2.754
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Tutorial - EAX u igrama na Vista/7/8/8.1

Sjećate se jedne starije Audio tehnologije zvane EAX koju je gurao Creative?

Želite danas odigrati neke od EAX igara, no zvučna vam nije Creative i/ili "ne podržava" određenu inačicu EAX-a?

Imam rješenje za vas, a demonstrirati ću ga na aplikaciji Rightmark 3DSound Positioning Accuracy test koja je dio RightMark 3DSound paketa.

Navedena aplikacija služi za demonstraciju EAX mogućnosti i po defaultu na Visti i novijima nudi samo DirectSound3D Software demonstraciju.

 

Prvo što vam treba je Creative Alchemy Universal programčić. Preuzeti ga možete s 

http://community.pcgamingwiki.com/files/file/28-creative-alchemy-universal/

Radi na bilo kojem zvučnom čipu - Creative, Asus, Realtek, VIA, C-Media...

 

Preporučeno je staviti i najnoviji OpenAL http://community.pcgamingwiki.com/files/file/10-openal/ no nije nužno.

 

Ako vas zanima RightMark 3DSound (i želite provjeriti što je EAX), preuzeti ga možete odavdje:

http://audio.rightmark.org/products/rm3ds.shtml

 

Pa, krenimo.

 

Kada pokrenete Rightmark 3DSound Positioning Accuracy test i pogledate pod System vidjet ćete da ne možete EAX koristiti, samo DS3D.

Rightmark noEAX Rightmark noEAX
Isto tako, ako probate neku igru koja podržava EAX, EAX nećete moći odabrati - neće vam raditi.

 

Pokrenete instalirani Alchemy i u njemu idete na ADD...

Alchemy Alchemy

Otvorit će vam se prozor u kojem unosite ime željene aplikacije i dodajete ju.

Preporučam dodati lokaciju aplikacije/igre, a ne njen put u registru.

Alchemy 2 Alchemy 2
Za primjer dodajem aplikaciju RightMark 3DSound Positioning...

 

Nakon toga potrebno je označiti željenu aplikaciju i kliknuti na ">>" kako bi se aplikaciju prebacilo među igre/programe kojima je aktiviran EAX.

Alchemy 3 Alchemy 3
 

Sada u toj aplikciji/igri možete uključiti EAX kao što vam pokazujem i u testnom programu:

Rightmark EAX Rightmark EAX
 

Kao što vidite, sada EAX radi. No moguće su poteškoće u ponekim igrama, ako problema bude samo isključite EAX i to je to.

Nadam se da sam vam pomogao.

Twitter: @191x7
Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
offline
Tutorial - EAX u igrama na Vista/7/8/8.1

Hvala na trudu, isprobano u Call of Duty 2 sa Asus Xonar DG - ne radi. Nemam uopće nikakav zvuk kad u Alchemiju dodam cod2.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tutorial - EAX u igrama na Vista/7/8/8.1
display name ivo kaže...

Hvala na trudu, isprobano u Call of Duty 2 sa Asus Xonar DG - ne radi. Nemam uopće nikakav zvuk kad u Alchemiju dodam cod2.

Žao mi je to čuti. Ali barem bez Alchemya imaš EAX2.

Što je EAX i što koja inačica dodaje isprobaj putem 3DSound aplikacije koju sam naveo u prvom postu u threadu.

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Tutorial - EAX u igrama na Vista/7/8/8.1

Imam instaliran Creative X-Fi mod za Realtek (ekstra radi , zvuk je primjetno bolji nego s obicim Realtekovim driverom , i sto je najvaznije imam zvuk na svih 6 zvucnika s Winamp-a sto je prije instalacije ovog bilo nemoguce) U sklopu toga paketa je dosao i Alchemy, i u Creative audio konzoli imam EAX koji je ukljucen . ( vidi slike ) .Moje pitanje je da li trebam ubacivati igre u Alchemy kako si naveo gore , ili je to vec implementirano za sve igre koje imam instalirane ,posto vec imam EAX efekte ? Hvala

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Tutorial - EAX u igrama na Vista/7/8/8.1

Trebaš ako hoćeš koristiti EAX u igrama koje podržavaju.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tutorial - EAX u igrama na Vista/7/8/8.1

Evo gledam listu EAX podrzanih igara, i koliko vidim nista od ovih novijih naslova nije podrzano ... izgleda se to slabo primjenjuje sad ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tutorial - EAX u igrama na Vista/7/8/8.1
error_666 kaže...

Evo gledam listu EAX podrzanih igara, i koliko vidim nista od ovih novijih naslova nije podrzano ... izgleda se to slabo primjenjuje sad ...

Da, stara je tehnologija. Iako dobra, usosio ju je Microsoft s svojom Vistom i nasljednicima.

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Tutorial - EAX u igrama na Vista/7/8/8.1

+1

 

Da, sjecam se prije desetak godina sam imao SB Live 5.1 .Podrzavala je EAX 3.0 ako se ne varam , i kad sam ga ukljucio nisam mogao vjerovati koliko je zvuk u igrama bio bolji . Steta

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2013 1:06 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice