Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.404.078
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Foobar + wasapi/asio driver = bit perfect sound

 .... ja reko ajd da vidim dal ga ima na androidu..... ima, tnx.... sad treba nac idealan set up, a android je lokan na 16bit/48khz .....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2019 19:58 (Tallahassee).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Foobar + wasapi/asio driver = bit perfect sound

 A ako se koristi Winamp s wasapi ili ASIO driverom i nekakvim winampovim pluginom za to, pa to sve radi? Ima li razlike između winampa i foobara, ako je ostalo identično? Koristio sam winamp s obe kombinacije, ali nikako da upogonim foobar.

Live long and prosper.
16 godina
online
Re: Vaš audio kutak

Ne bih znao jer nisam koristio Winamp vec jako dugo.
Ali svugdje na netu preporucaju ovu kombinaciju sa Foobar-om.

 

Najbitnija stavka je da se zaobiđe Windows-ov driver za zvuk.

 

Kad se aktivira wasapi onda kada se slusa Foobar ako se npr. zeli pokrenuti Youtube javit ce error jer wasapi ne dopusta nikakve druge zvukove osim toga u Foobar-u (ovo bi bilo neko laicko objasnjenje).

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 10:15 (djigibao).
8 godina
offline
Vaš audio kutak

Ja na kompu koristim Jriver , pogotovo zbog toga sto ima app na marketu preko koje mogu  listat mjuzu  i pustat library itd

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Ne bih znao jer nisam koristio Winamp vec jako dugo.
Ali svugdje na netu preporucaju ovu kombinaciju sa Foobar-om.

 

Najbitnija stavka je da se zaobiđe Windows-ov driver za zvuk.

 

Kad se aktivira wasapi onda kada se slusa Foobar ako se npr. zeli pokrenuti Youtube javit ce error jer wasapi ne dopusta nikakve druge zvukove osim toga u Foobar-u (ovo bi bilo neko laicko objasnjenje).

 Znam, i winamp s maiko wasapi pluginom se isto ponaša, osim što ne izbacuje poruku, samo nema zvuka iz drugog izvora. Exclusive control. ASIO za Winamp toliko dobro zaobilazi sve, da nemam niti volume kontrolu u windowsima, ni u winampu. Kompjuter postane kao komponenta koja se ne može smanjiti, osim na pojačalu. Ta opcija se može ugasiti, ali za 100% bit perfect preporučili su i da to bude uključeno, jer svako smanjivanje volumea u windowsima smanjuje rezoluciju digitalnog zvuka, ako sam dobro zapamtio. Tako je nekakvo objašnjenje bilo i kao preporuka je da se uvijek drži volume na 100%, odnosno ova opcija ukloni mogućnost ičega osim 100%.

 

Meni se foobar ne sviđa, jer od kad postoji winamp, ja ga koristim i nisam nikad ni jedan drugi program koristio. E sad, ako ima razlike u zvuku, primjetne, onda bih se prisilio na foobar, ali ako nema razlike u zvuku (koristeći asio ili wasapi), onda bi radije ostao na dobrom starom winampu.

 

Pa eto, ako je netko vršio usporedbe playera...  Hvala.

Live long and prosper.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Koristim Aimp već godinama za reprodukciju glazbe s pc-ja, također funkcionira waspi, a jedini razlog zbog kojega ga koristim je sučelje (imam custom skin) jer player većinom stoji na desktopu i želim da izgleda uredno. Playliste i radio stream (tijekom dana uglavnom slušam stream) kontroliram s kauča s Unified remote. 99 posto glazbe koju vrti je flac.

Jučer sam si dao vremena i instalirao nekoliko drugih playera - između ostalih Foobar i Media monkey.

Na jedom izlazu zvučnici su Edifier 1850 a na drugom Dali Oberon 1.

Nekoliko sati sam uspoređivao Aimp i Foobar, puštajući paralelno iste pjesme i iskreno nisam primijetio neke velike razlike. Foobar ima bolji eq, pa zvuk bude nekako "čistiji".

Ali ne mogu prijeći preko tog sučelja, baš me bode u oči. Ako se nekome da linkati nekakve custom skinove spreman sam mu dati ozbiljniju šansu.
Tempus fugit
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Ja sam samo promjenio boje u Foobaru, nisam stavljao skinove jer nisam nasao niti jedan koji valja. Fubar je funcionalan i pregledan, ne ljep. 

 

Sad isprobavam Audirvana, jer podrzava streaming servise (tidal) i lokalne fajlove u jednoj aplikaciji, i ima bit perfect playback preko ASIO/WASAPI. 

Ali mi sucelje nije bas sjelo pa cu vidjeti nakon tjedan/dva koristenja dali se mogu priviknut na njega. Probaj ti isto sa foobar - koristi ga neko vrijeme pa odluci! 

 

Najbolji player koji sam vidio je Roon, ali si nemogu nekako opravdati 119€/god kada mozes dobiti 90% funkcionalnosti sa drugim playerima, i uvjeravam se da tih zadnjih 10% nije vrijedno tih novaca. Jedino sto mozda prevagne je mogucnost apliciranja korekcije akustike - izmjeris i napravis profil svoje sobe sa REW i roon ga zna koristiti. 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 12:01 (hudo).
Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
robisierra92 kaže...
Koristim Aimp već godinama za reprodukciju glazbe s pc-ja, također funkcionira waspi, a jedini razlog zbog kojega ga koristim je sučelje (imam custom skin) jer player većinom stoji na desktopu i želim da izgleda uredno. Playliste i radio stream (tijekom dana uglavnom slušam stream) kontroliram s kauča s Unified remote. 99 posto glazbe koju vrti je flac.

Jučer sam si dao vremena i instalirao nekoliko drugih playera - između ostalih Foobar i Media monkey.

Na jedom izlazu zvučnici su Edifier 1850 a na drugom Dali Oberon 1.

Nekoliko sati sam uspoređivao Aimp i Foobar, puštajući paralelno iste pjesme i iskreno nisam primijetio neke velike razlike. Foobar ima bolji eq, pa zvuk bude nekako "čistiji".

Ali ne mogu prijeći preko tog sučelja, baš me bode u oči. Ako se nekome da linkati nekakve custom skinove spreman sam mu dati ozbiljniju šansu.

 Isprobao sam Aimp, ima vrhunske skinove vintage audio komponenti, izgleda fenomenalno. EQ mi je svugdi ugašen i sve je uvijek podešeno na 0 - flat. Tako da mi ne zvuči dobro to da foobar ima EQ, pogotovo ako je to neko uplitanje u zvuk koje ne želim. 

 

Potpuno razumijem želju da player lijepo izgleda na desktopu, pogotovo ako je u obliku R2R ili kazetofona...   

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 12:15 (Filox).
10 godina
online
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Ja sam samo promjenio boje u Foobaru, nisam stavljao skinove jer nisam nasao niti jedan koji valja. Fubar je funcionalan i pregledan, ne ljep. 

 

Sad isprobavam Audirvana, jer podrzava streaming servise (tidal) i lokalne fajlove u jednoj aplikaciji, i ima bit perfect playback preko ASIO/WASAPI. 

Ali mi sucelje nije bas sjelo pa cu vidjeti nakon tjedan/dva koristenja dali se mogu priviknut na njega. Probaj ti isto sa foobar - koristi ga neko vrijeme pa odluci! 

 

Najbolji player koji sam vidio je Roon, ali si nemogu nekako opravdati 119€/god kada mozes dobiti 90% funkcionalnosti sa drugim playerima, i uvjeravam se da tih zadnjih 10% nije vrijedno tih novaca. Jedino sto mozda prevagne je mogucnost apliciranja korekcije akustike - izmjeris i napravis profil svoje sobe sa REW i roon ga zna koristiti. 

MathAudio Room EQ 

 

Doduše drugačija je metoda, triba mikrofon.

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
om-prat kaže...
hudo kaže...

Ja sam samo promjenio boje u Foobaru, nisam stavljao skinove jer nisam nasao niti jedan koji valja. Fubar je funcionalan i pregledan, ne ljep. 

 

Sad isprobavam Audirvana, jer podrzava streaming servise (tidal) i lokalne fajlove u jednoj aplikaciji, i ima bit perfect playback preko ASIO/WASAPI. 

Ali mi sucelje nije bas sjelo pa cu vidjeti nakon tjedan/dva koristenja dali se mogu priviknut na njega. Probaj ti isto sa foobar - koristi ga neko vrijeme pa odluci! 

 

Najbolji player koji sam vidio je Roon, ali si nemogu nekako opravdati 119€/god kada mozes dobiti 90% funkcionalnosti sa drugim playerima, i uvjeravam se da tih zadnjih 10% nije vrijedno tih novaca. Jedino sto mozda prevagne je mogucnost apliciranja korekcije akustike - izmjeris i napravis profil svoje sobe sa REW i roon ga zna koristiti. 

MathAudio Room EQ 

 

Doduše drugačija je metoda, triba mikrofon.

 

Vis vraga, super, budem probao! Imam UMIK-1

 

Al posto vecinu mjuze slusam preko Tidal-a, moram naci nacin kako upogoniti korekciju i tamo, i tu ne vidim druge opcije od Roon-a.

Nekad je postojao Dirac Live ali su ga ukinuli.

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
10 godina
online
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...
om-prat kaže...
hudo kaže...

 

 

Vis vraga, super, budem probao! Imam UMIK-1

 

Al posto vecinu mjuze slusam preko Tidal-a, moram naci nacin kako upogoniti korekciju i tamo, i tu ne vidim druge opcije od Roon-a.

Nekad je postojao Dirac Live ali su ga ukinuli.

  UPnP MediaRenderer eventualno pa stremat s bubbleupnp(ako to još radi).

Ako se ne varam Kodi ima addon za Tidal, a može koristit vanjske playere i za video i za audio samo on nije baš primjeren za desktop više HTPC.

 

Ako je netko zainteresiran za probat Tidal (pošto nije službeno dostupan u RH) registracija je relativno bezbolno prošla. 

VPN triba samo kod registracije i prolazi master s revoluta....

16 godina
offline
Vaš audio kutak

Ovo cudo je unaprijedilo zvuk vise od pol komponenti koje sam isprobao (fokus po cjelom spektru, bass kontroliraniji. Ali prvo sto se primjeti je fokus srednjetonskog podrucja).

Skupo, uspio ubost dosta nize od prodajne cijene, ali se isplati ako je sustav odgovarajuce razine. Predpostavljam da se moze nac nesto jeftinije, mozda DIY, pa experimentirati...

Fora je kako se zvucnik ljulja kada je na ovim postoljima, ako se gurne rukom. Potpuna suprotnost od raznih siljaka koji pokusavaju "umrtviti" bilo kakvo gibanje i sprjeciti prolaz vibracija u odredjenom smjeru.

 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 14:44 (hudo).
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Ovo cudo je unaprijedilo zvuk vise od pol komponenti koje sam isprobao (fokus po cjelom spektru, bass kontroliraniji. Ali prvo sto se primjeti je fokus srednjetonskog podrucja).

Skupo, uspio ubost dosta nize od prodajne cijene, ali se isplati ako je sustav odgovarajuce razine. Predpostavljam da se moze nac nesto jeftinije, mozda DIY, pa experimentirati...

Fora je kako se zvucnik ljulja kada je na ovim postoljima, ako se gurne rukom. Potpuna suprotnost od raznih siljaka koji pokusavaju "umrtviti" bilo kakvo gibanje i sprjeciti prolaz vibracija u odredjenom smjeru.

 

 Zanimljivo. Ja sam se uvijek pitao zašto se koriste šiljci i tvrdi materijali, a ne neke gume i elastični djelovi. I gume ukljanjaju vibracije, možda i bolje od tvrdog šiljka od metala. Ako dobro vidim ovde su neke kombinacije s gumom na dnu, jesu ovo nekakvi federi, amortizeri na vrhu? 

 

Koja cijena na kraju?

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
hudo kaže...

Ovo cudo je unaprijedilo zvuk vise od pol komponenti koje sam isprobao (fokus po cjelom spektru, bass kontroliraniji. Ali prvo sto se primjeti je fokus srednjetonskog podrucja).

Skupo, uspio ubost dosta nize od prodajne cijene, ali se isplati ako je sustav odgovarajuce razine. Predpostavljam da se moze nac nesto jeftinije, mozda DIY, pa experimentirati...

Fora je kako se zvucnik ljulja kada je na ovim postoljima, ako se gurne rukom. Potpuna suprotnost od raznih siljaka koji pokusavaju "umrtviti" bilo kakvo gibanje i sprjeciti prolaz vibracija u odredjenom smjeru.

 

 Zanimljivo. Ja sam se uvijek pitao zašto se koriste šiljci i tvrdi materijali, a ne neke gume i elastični djelovi. I gume ukljanjaju vibracije, možda i bolje od tvrdog šiljka od metala. Ako dobro vidim ovde su neke kombinacije s gumom na dnu, jesu ovo nekakvi federi, amortizeri na vrhu? 

 

Koja cijena na kraju?

 

Iznutra su neki federi, neko patentirano cudo, plus ove gumene podloge. I te noge moraju biti usmjerene, jer je valjda optimizirano na vibracije/savijanje u odredjenom smjeru.

Cijena novih je oko £540 za dva seta. http://www.isoacoustics.com/products/gaia-series/gaia-ii/

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Auto i kuca :D

PSN: Chov1ch
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Kada se radi o tepihu, koji je na betonskoj podlozi, ili na betonsku podlogu tek tada i samo tada se stavljaju šiljci.

Kada se zvučnik stavlja na drvenu podlogu, parket, laminat itd, tada se mora izolirati amortizerom kakvog kolega gore spominje ili gumenim podlogama, da ne svira i drvo, odnosno soba.

 

Stavljao sam već link gdje Dynaudio ing objašnjava šta i kako, kratki zaključak sam gore napisao,

 

pozdrav

 

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Kada se radi o tepihu, koji je na betonskoj podlozi, ili na betonsku podlogu tek tada i samo tada se stavljaju šiljci.

Kada se zvučnik stavlja na drvenu podlogu, parket, laminat itd, tada se mora izolirati amortizerom kakvog kolega gore spominje ili gumenim podlogama, da ne svira i drvo, odnosno soba.

 

Stavljao sam već link gdje Dynaudio ing objašnjava šta i kako, kratki zaključak sam gore napisao,

 

pozdrav

 

 

Imas link mozda, bas me zanima sto dynaoudio lik kaze? Zahvaljujem unaprijed.

 

Ovi Gaia izolatori su i za tepihe, samo je potrebno dokupiti https://www.amazon.co.uk/IsoAcoustics-GAIA-Carpet-Spikes-Set/dp/B07GXXB3PS

Betonska podloga nije toliko uobicajena po stanovima, nemam pojma dali bi sta pomogli ovakvi izolatori, nisam cuo/probao.

Ali prema teoriji, vibracije bi se "odbile" od poda i vratile nazad u zvucnik sto bi izazvalo zvonjavu istih (prevedeno; izgubio bi se fokus i definicija). Ovi izolatori sprecavaju povratak tih vibracija na nazad, to im je glavna zamisao i svrha. Kod betona, komponente su ionako izolirane od prjenosa putem poda, pa je to plus, rekao bih (manji nego minus zbog akustike takve prostorije, takodjer bi nadodao)

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Uff 540 funti,ozbiljno ulaganje!!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
robisierra92 kaže...
Ali ne mogu prijeći preko tog sučelja, baš me bode u oči. Ako se nekome da linkati nekakve custom skinove spreman sam mu dati ozbiljniju šansu.

 Može se Foobar lijepo (i jednostavno) podesiti, potrebno je skinuti samo par dodatnih modula (nije klasični skin). Ovako izgleda kod mene pa ako koga zanimaju detalji neka pita.

My redemption lies in your demise
11 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Moje škatule, Audio Analogue elektronika i Quad zvučnici

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 17:16 (minarelli).
 
5 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Vaš audio kutak
tommmyyy kaže...
robisierra92 kaže...
Ali ne mogu prijeći preko tog sučelja, baš me bode u oči. Ako se nekome da linkati nekakve custom skinove spreman sam mu dati ozbiljniju šansu.

 Može se Foobar lijepo (i jednostavno) podesiti, potrebno je skinuti samo par dodatnih modula (nije klasični skin). Ovako izgleda kod mene pa ako koga zanimaju detalji neka pita.

 Mene zanima :) dobro izgleda. ja imam neki od osnovnih skinova, al nije mi bas pretjerano intuitivan, ovo tvoje podsjeca na mediamonkey koji mi je dosta dobar, iako nista nije ni blizu winampu...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
tommmyyy kaže...
robisierra92 kaže...
Ali ne mogu prijeći preko tog sučelja, baš me bode u oči. Ako se nekome da linkati nekakve custom skinove spreman sam mu dati ozbiljniju šansu.

 Može se Foobar lijepo (i jednostavno) podesiti, potrebno je skinuti samo par dodatnih modula (nije klasični skin). Ovako izgleda kod mene pa ako koga zanimaju detalji neka pita.

Ne, to nije moj stil, bez obzira na ultrawide monitor preferiram manji dizajn playera - evo kako Aimp izgleda kod mene.

 

Kad već opet spominjem Aimp dvije stvari koje su mi dosta važne kod njega su mogućnost isključivanja i uključivanja na timer - u određeno vrijeme će se isključiti ili uključiti i početi svirati.

 

Podešen je da se ujutro počne svirati nekoliko minuta prije budlice pa dok kuham kavu on već svira omijenu pjesmu ili stream i pomaže u razbuđivanju. 

 

Druga stvar je "Radio capture". Često slušam radio stream dok radim pa ako čujem neku novu nepoznatu pjesmu koja mi se sviđa samo uključim capture na nekoliko sekundi da ju spremi po nazivu u određeni folder.

 

Kad imam vremena istražim taj folder i tako otkrijem jako puno meni dobre glazbe. 

Tempus fugit
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Ne znam, meni je važnije čim brže doći do potrebnog albuma, a player mi je ionako minimiziran dok slušam glazbu... no meni komp nije primarni izvor zvuka, glazbu slušam sa custom made media centra, linux i Kodi.

Foobar koristim sad već barem 15 godina. Vraćao sam se na Winamp, no njegovo sučelje i način rada nisu dovoljno konfigurabilni, tako da sam odustao. Foobar mi je katica za sve vezano uz audio datoteke.

 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Poslušajte za test:

 

 

odlična stvar:)

9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Minneyar kaže...

 Mene zanima :) dobro izgleda. ja imam neki od osnovnih skinova, al nije mi bas pretjerano intuitivan, ovo tvoje podsjeca na mediamonkey koji mi je dosta dobar, iako nista nije ni blizu winampu...

LINK. Upute u txt fajlu.

My redemption lies in your demise
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 22:52 (tommmyyy).
16 godina
online
Vaš audio kutak

Ima nekog da koristi Daphile ili Volumio? 

Isprobao Daphile i jako zgodno i cujno dosta dobro. 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Ima nekog da koristi Daphile ili Volumio? 

Isprobao Daphile i jako zgodno i cujno dosta dobro. 

Evo bas nekidan reformatirao Daphile masinu. 

Integracija sa streaming servisima radi ali nije neki vrhunac UX/UI, sve u svemu ok ali ga nisam previse koristio, prvenstveno jer nisam cuo razliku izmedju Win10+Foobar/Tidal laptop, i Daphile dedicated barebone PC. Vrlo tesko je napraviti objektivan blind A/B test jer moras rebootat masinu ili prespajat DAC kablove, tako da i ako je bila neka razlika, ona je ispod razine moje kratkorocne memorije:)

 

Daphile je real time OS koji daje absolutni prioritet audio driveru, pa niti jedan drugi proces nece uzrokovati jitter ili emisiju stetnog EM zracenja jer CPU koristi par W vise. Teorija zvuci dobro. Ali sa tog gledista, i Win10+Foobar bi trebao zvucati losije ako je CPU na 100%. U mom slucaju, imam screensaver koji cucla CPU/GPU i mrezni bandwidth, i ne cujem razliku od kada svira Foobar sa CPU na 1%, i kada se upali screen saver i pokrene CPU na 100% i upali fan ...

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
15 godina
offline
Vaš audio kutak

RPi sa Volumiom radi izvrsno, stvarčica je neprimjetna i potpuno tiha, headless kontrole preko mobitela/tableta. Kod mene su utaknuta 3 sticka od cca 120 gb, plus gomile dobrih web-stanica (i u sadržajnom i u kvalitativnom smislu).

Novi model 4 napokon ne bi više trebao imati problema sa USBom, pa je izbor vanjskog DACa sada još lakši i praktičniji, i nema neke potrebe za HAT transportom.

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
online
Vaš audio kutak

Šteta da Daphile ne radi sa RPI.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice