Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.395.919
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Uskoro dolazi CXA61 u ACA

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

Ne želim vas pilat, ali htio bih nešto podijeliti. Ako je koga volja poslušati u flacu album Moonflower Santane eto ga na linku.

Jedna subjektivna napomena: na CD1, track 10. Europe, od 2:50 pa nadalje do kraja pjesme. Ima tu solo Carlosa Santane za kojeg osobno držim da je najmelodiozniji gitarski solo kojeg sam čuo u životu. Sve je na svom mjestu, nepogrešivo odsvirano, bubnjevi, bas, klavijature, savršeno uklopljeno. Ja se ovih dana ne mogu odlipit, vrtim li ga vrtim do besvijesti, a dlake nakostriješene ka u dikobraza.

 Da super stvar ,imam doma Santana live in Montreux 1080p DTS zvuk,eh tu je hebeno i jos ga je gust gledat kako svira!

Evo link na youtube,samo naravno losija kvaliteta!Btw bio na koncertu  Santane i to je jebeno cudo,koji glazbenik...ufff veliki sam fan vrhunskih gitartista kao sto je Santana,Hendrix,Jimmie Page,Gilmore,Roy Galager,Richi Blackmore,Slash....

 

E da i preporuka za ljubitelje Pink Floyda,Roger Gilmore Live at Pompei!(btw nisam zadovoljan sa zvukom bas,imam doma Full BR rip)

 

 

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

... Santana, huh? a supruga? Cindy Blackman Santana na bubnjevima...

....dead.... George Thorogood, Billy Gibbons....

... i najbolji ikad, Young, Angus Young...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2019 23:15 (Tallahassee).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
volegradele kaže...
Santana,Hendrix,Jimmie Page,Gilmore,Roy Galager,Richi Blackmore,Slash....

 

 

 Uhh koja imena. Mladosti jee si bila lipa. Steve Howe, Steve Hackett, Pete Townshand, George Harrison, Keith Richards, Steve Ray Vaughan, Robert Fripp, Eric Clapton, Jeff Beck, Mark Knopfler, Prince, Frank Zappa, Mark Hammett, Jerry Garcia...

 Steve Ray Vaughan,Eric Clapton,......i Prince...joj kako njega zaboravih.Znate kad je novinar Rooling Stona pitao Claptona kako je bit najbolji gitarist na svijetu..a on mu mrtav ladan odgovori "pa pitajte Princa"Jedan od najvecih ikad!!

 

evo jedan mali djelic njegove genijalnosti,pogledajte koja je to samouvjerenost,koji nastupo,pojava ,energija...ufff lagano je u sredini pisme dosa i ukrao show!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2019 23:24 (volegradele).
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Vaš audio kutak

I lagano baci gitaru na kraju i ode sa stagea!!

 

Zaboravih i Gary Moore!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

 

Svaka cast!

To su zensor 3, oni su komad zvucnika tako da ce taman sjesti na nove stalke  

 

Da nekim slucajem ja napravim takvo nesto i postavim u boravak, zena bi instant rekla... A JEL NISI MOGAO BIJELE NAPRAVITI??? 

 

I believe Wi can Fi...
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 10:23 (Striko2009).
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Dead kaže...

Ne želim vas pilat, ali htio bih nešto podijeliti. Ako je koga volja poslušati u flacu album Moonflower Santane eto ga na linku.

Jedna subjektivna napomena: na CD1, track 10. Europe, od 2:50 pa nadalje do kraja pjesme. Ima tu solo Carlosa Santane za kojeg osobno držim da je najmelodiozniji gitarski solo kojeg sam čuo u životu. Sve je na svom mjestu, nepogrešivo odsvirano, bubnjevi, bas, klavijature, savršeno uklopljeno. Ja se ovih dana ne mogu odlipit, vrtim li ga vrtim do besvijesti, a dlake nakostriješene ka u dikobraza.

 Da super stvar ,imam doma Santana live in Montreux 1080p DTS zvuk,eh tu je hebeno i jos ga je gust gledat kako svira!

Evo link na youtube,samo naravno losija kvaliteta!Btw bio na koncertu  Santane i to je jebeno cudo,koji glazbenik...ufff veliki sam fan vrhunskih gitartista kao sto je Santana,Hendrix,Jimmie Page,Gilmore,Roy Galager,Richi Blackmore,Slash....

 

E da i preporuka za ljubitelje Pink Floyda,Roger Gilmore Live at Pompei!(btw nisam zadovoljan sa zvukom bas,imam doma Full BR rip)

 

 

 

 

Zbilja :D ?

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Hahahaha,koji tipfeler 😂😂😂😂
AUDIOFIL
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Svirate li klavir, barem ovako dobro kao ove krasne cure? Leahy - Ragtime Medley

 

 ... preferiram ozbiljnu muziku u ovom slucaju... koja opija i ljulja ...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

.... klavijature... jos bolje je s nekim od najtezih rifova known to men...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

UUuuu što je dimebag dobro shreddo, bas je majstor bio pravi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

.. za tebe, mene i sve ostale gospodin Dimebag..

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 22:15 (Tallahassee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Ovo je za moj ukus previše hard.

Ja sam više za ove suptilnije..... zvuke.

 

morrisoN
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Momci, prodat ću svoj zvučnilki kabal 2x2.5metara, imam drugi.

 

Svijetlog je karaktera.

 

Za ekipu ovdje dam za 100kn, može i probati ako netko hoće prije kupnje, ako može do mene u Zg do posla doći i preuzeti.

 

https://sonusart.hr/chord-c-screen-zvucnicki-kabel.html

 

Ukupno je 5metara, novi bi bio 250kn, star je cca 3mjeseca, neterminirano.

 

Eo review:

 

https://www.whathifi.com/chord-company/c-screen/review

 

Stoji mi bezveze, bolej da ga netko koristi, zato je mala cijena :)

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

...puno bolji rad "ruku"...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ekipa, možete li pustiti ovu pjesmo na svom sustavu doma i malo odvrnuti testa radi:

 

 

Meni recimo booma low bass i to poprilično, sad sam još par cm odmaknuo zvučnike od zida pa je malo pomoglo ali još uvjek se čuje.

Bass reflex mi je iza pa ću morati vjerojatno kemijati, ali ronda kao da mi ju subwoofer upaljen, izuzetno duboki booom.

Neki flac je u pitanju pa možda može biti i do toga, ali ako imate par min za testi i napsiati svoja iskustva :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Ekipa, možete li pustiti ovu pjesmo na svom sustavu doma i malo odvrnuti testa radi:

 

 

Meni recimo booma low bass i to poprilično, sad sam još par cm odmaknuo zvučnike od zida pa je malo pomoglo ali još uvjek se čuje.

Bass reflex mi je iza pa ću morati vjerojatno kemijati, ali ronda kao da mi ju subwoofer upaljen, izuzetno duboki booom.

Neki flac je u pitanju pa možda može biti i do toga, ali ako imate par min za testi i napsiati svoja iskustva :)

 Kod mene se ok cuje ,drzim jos na adi-2 dacu bass +2.5

Bass je tolko dubok da oce šajbu iscupat iz vrata (slika)

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 12:20 (lmutak).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
lmutak kaže...
Zoki B kaže...

Ekipa, možete li pustiti ovu pjesmo na svom sustavu doma i malo odvrnuti testa radi:

 

 

Meni recimo booma low bass i to poprilično, sad sam još par cm odmaknuo zvučnike od zida pa je malo pomoglo ali još uvjek se čuje.

Bass reflex mi je iza pa ću morati vjerojatno kemijati, ali ronda kao da mi ju subwoofer upaljen, izuzetno duboki booom.

Neki flac je u pitanju pa možda može biti i do toga, ali ako imate par min za testi i napsiati svoja iskustva :)

 Kod mene se ok cuje ,drzim jos na adi-2 dacu bass +2.5

Bass je tolko dubok da oce šajbu iscupat iz vrata (slika)

Bome je da, neznam iskreno da li sam čuo negdje jači i dublji bass, doslovn čupa podove:)

Samo malo mi booma no moguće je tako snimljeno, budem probao naći neki drugi flac da usporedim.

Al zaista jak bas u toj pjesmi.

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Ekipa, možete li pustiti ovu pjesmo na svom sustavu doma i malo odvrnuti testa radi:

 

 

Meni recimo booma low bass i to poprilično, sad sam još par cm odmaknuo zvučnike od zida pa je malo pomoglo ali još uvjek se čuje.

Bass reflex mi je iza pa ću morati vjerojatno kemijati, ali ronda kao da mi ju subwoofer upaljen, izuzetno duboki booom.

Neki flac je u pitanju pa možda može biti i do toga, ali ako imate par min za testi i napsiati svoja iskustva :)

 Pa ovo je dosta "bombasTicna" stvar sa vrlo naglasenim basom ali i moram priznat vrhunska snimka,vec je par godina imam na kompilaciji za testiranje,poznajem je u dusu.Ako imas problema sa prostorijom ili slabasnim pojacalom dobija se efekt bumijanja!

razlika se pogotovo vidi kad stavi poslije ili prije ove neku "normalnu" snimku,nezz koliko ste upoznati sa Patriciom Barber,ona ima vrhunsku produkciju i vrlo dobro se moze testirat bas ekstenzija vasih zvucnika,kontrola i sama prostorija!Naravno zanemarite ovaj zvuk s youtuba,probajte si nac WAW ili FLAC negdi i poslusajte u svom sistemu!

 

 

Evo cijeli album MFSL poslastica za usi!

 

Evo i must have u test kolekciji za bas midrange..

 

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 17:05 (volegradele).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
volegradele kaže...
Zoki B kaže...

Ekipa, možete li pustiti ovu pjesmo na svom sustavu doma i malo odvrnuti testa radi:

 

 

Meni recimo booma low bass i to poprilično, sad sam još par cm odmaknuo zvučnike od zida pa je malo pomoglo ali još uvjek se čuje.

Bass reflex mi je iza pa ću morati vjerojatno kemijati, ali ronda kao da mi ju subwoofer upaljen, izuzetno duboki booom.

Neki flac je u pitanju pa možda može biti i do toga, ali ako imate par min za testi i napsiati svoja iskustva :)

 Pa ovo je dosta "bombasTicna" stvar sa vrlo naglasenim basom ali i moram priznat vrhunska snimka,vec je par godina imam na kompilaciji za testiranje,poznajem je u dusu.Ako imas problema sa prostorijom ili slabasnim pojacalom dobija se efekt bumijanja!

I ja ju (FLAC), na nagovor kolege, udomio kod sebe (imam, doduše, 1 cd Boz-a, ali ne i tu skladbu), pa poslušao na poprilično glasnom levelu.

OK, bas je vrlo dubok, ali jasan i explicitan i, srećom, nemam nikakvih ni bumija ni mumljanja ni bilo kakvih loših efekata dubokih frekvencija. Krasna pjesma puna snažnog jasnog basa, ali odlično kontroliranog i odsviranog; tako ju dožiivljavam. Kad bi tako sve skladbe zvučale - bi bilo krasno (a nekome ne bi).

 Bravo bas to,pogledaj si gore jos sam malo nadodao na svoj post!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Je, booma kod mene, morat ću to dovesti u red:)

Imam i prejak amp zazvučnike tako da nije to problem, prostor i smještaj zvučnika jednog u kut donosi do boomanja, za sad je tako, nemre drugačije, no polako kad preselim u kuću budemo vidjeli :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 17:09 (Zoki B).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Je, booma kod mene, morat ću to dovesti u red:)

Imam i prejak amp zazvučnike tako da nije to problem, prostor i smještaj zvučnika jednog u kut donosi do boomanja, za sad je tako, nemre drugačije, no polako kad preselim u kuću budemo vidjeli :)

 Da bocni zidovi pogotovo blizina kuta moze doprinjet bumijanja i da i zadnji zid je vrlo bitna stavka!

AUDIOFIL
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Kod mene nema booma, poslušao i sa Deezera i na Youtubeu. Ostavio sam da bude glasno na 70 i pustio na ovu stvar, bas ubija, jedan od najljepših i najfluidnijih baseva u elektronici. Uvijek pustim ovu stvar za demo i ak ne zdrma iznad prosjeka onda nekaj ne štima. 

 

Probajte i vi isto 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Eo update, izolirao problem.

Zanimljivo.

U oba zvučnika u bass reflex portove koji su iza stavio spužvice koje su došle za zvučnicima.

Nema boomanja ali nestane i dubine.

Izvadio iz desnog koji je u kutu, nema boomanja ali ima dubine.

Zvučnik koji nije u kutu mi stvara boomanje, ok sada znam na čemu trebam raditi, budem probao neke stvari :)

To mi se događa samo s tom pjesmom:)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Samo da javim da je sale uzeo zvučničke kablove, sale očekujemo info kako si zadovoljan :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Ekipa, možete li pustiti ovu pjesmo na svom sustavu doma i malo odvrnuti testa radi:

 

 

Meni recimo booma low bass i to poprilično, sad sam još par cm odmaknuo zvučnike od zida pa je malo pomoglo ali još uvjek se čuje.

Bass reflex mi je iza pa ću morati vjerojatno kemijati, ali ronda kao da mi ju subwoofer upaljen, izuzetno duboki booom.

Neki flac je u pitanju pa možda može biti i do toga, ali ako imate par min za testi i napsiati svoja iskustva :)

 

Vezano za ovu stvar (koja se btw. nalazi na spisku testnih pjesama mr. Paul iz PS Audia), evo sta on kaze za nju:

 

"Boz Scaggs, The Essential Boz Scags, Thanks to You. Great bass track, most systems won’t reproduce the lowest synth note on the end of the first riff. This is where using a proper subwoofer is very revealing. Good vocals."

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
8 godina
offline
Vaš audio kutak

For the mother of.....

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Samo da javim da je sale uzeo zvučničke kablove, sale očekujemo info kako si zadovoljan :)

On ih je uzeo, a ja sam ti ih mislil platiti, never mind.

Sale uživaj.:)

8 godina
offline
Vaš audio kutak

ja danas idem opet na too loud.. Jednostavno moram jos malo poslusat one grdosije od  "the Sonus Faber" orgazma.. Zivota ti kada su sinoc raspalili drum sesiju nekog plemena ili štogod su bili..Ja mislim da se čulo do drugog hotela . Dolazi li još koji kolega forumaš ?

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Jos jedna dobra stvar za provjeru bass-a pogotovo kod boomy prostorija, također jako dobra produkcija albuma, a nekom se moze ciniti i da ima previse sibilanata...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice