Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.417.356
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ah...ti dokazi...😂

 

Dođeš tako u Hifi dućan i veliš trgovcu da ti pokaže Nordost i Kubala Sosna interkonekte.

Oba iz više game, slične cijene.

Možda ti se više sviđa Kubala S. od plosnatog Nordosta.

Pitaš trgovca:

" Imate li vi kakav dokaz da je taj interkonekt bolji" ?

 

Čovjek te pogleda uznevereno, ali se brzo pospodobi i kaže:

 

"Gospon, sad bumo naizmjence spojili oba kabela, tu na ovu Spectral i Magico skalameriju ( može i blajnd 😲) pa bute sami čuli i imali DOKAZE !"

 

Tako jednostavno.....😆

 

 ....ali kud ću ja jadan s jednim danom staža....😆

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 12:08 (analogni).
 
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
..

Da znaš čitati između redova shvatio bi da sam ti  još jednom  ponudio da te uključim u neke grupe da se educiraš i kontaktiraš neke ljude, no naravno taj dio si previdio jer očito imaš selektivno čitanje postova i ne zanima te ništa drugo do prosipanje pameti ovdje na forumu ljudima koji za razliku od tebe imaju brdo iskustva sa kvalitetnijim HiFi komponentama.

..

 

 

 

 

 da znas citat redove a ne samo izmedju redova svatia bi da mi nije svrha života dat 100e za metar strujnog kabela, upravo suprotno, pa isto tako ne želim ljudima koji vjeruju u marketinške trikove prodavat maglu, to je naj lakše, ali radje necu prodat ništa nikome nego nekoga zeznit i onda doc tu na forum i rec je ta i ta skalamerija od pojačala ima savršen "presennce" i svi instrumenti se čuju ko da su u prostoriji i na racun toga zeznit još drugih ljudi i lagodno živit samo s malo laži jer ionako zbog placeba uvjere ljudi sami sebe, ne jbg nije svima cilj samo zaradit ili se hvalit skupom opremom, neko radi audio iz gušta i ne gleda na audio kroz prizmu koliko šta košta i od kojeg je proizvođača nego kroz prizmu mjerenja/fizike/matematike. tako da hvala ljepa ali ne želim se educirat u tom smjeru.




7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
cim neko nije vjernik u ove stvari odma ad hominem postovi, pre smjesno.
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
Zoki B kaže...
..

Da znaš čitati između redova shvatio bi da sam ti  još jednom  ponudio da te uključim u neke grupe da se educiraš i kontaktiraš neke ljude, no naravno taj dio si previdio jer očito imaš selektivno čitanje postova i ne zanima te ništa drugo do prosipanje pameti ovdje na forumu ljudima koji za razliku od tebe imaju brdo iskustva sa kvalitetnijim HiFi komponentama.

..

 

 

 

 

 da znas citat redove a ne samo izmedju redova svatia bi da mi nije svrha života dat 100e za metar strujnog kabela, upravo suprotno, pa isto tako ne želim ljudima koji vjeruju u marketinške trikove prodavat maglu, to je naj lakše, ali radje necu prodat ništa nikome nego nekoga zeznit i onda doc tu na forum i rec je ta i ta skalamerija od pojačala ima savršen "presennce" i svi instrumenti se čuju ko da su u prostoriji i na racun toga zeznit još drugih ljudi i lagodno živit samo s malo laži jer ionako zbog placeba uvjere ljudi sami sebe, ne jbg nije svima cilj samo zaradit ili se hvalit skupom opremom, neko radi audio iz gušta i ne gleda na audio kroz prizmu koliko šta košta i od kojeg je proizvođača nego kroz prizmu mjerenja/fizike/matematike. tako da hvala ljepa ali ne želim se educirat u tom smjeru.




 S ovim što si napisao si se pokopao, mislim da svatko ovdje razumje sada s kim i čim ima posla, stoga se nemoj ljutiti kada ljudi ovdje tvoje komentare počnu ignorirati, svi kometari dalnji će biti suvišni.

Osobno, sretno s tim što god već radiš.

 

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
.

 

 ...s kim i čim ,.

 

s kapulicom mladom,  nhf tu nisam doša vrjeđat niti da bi me neko vrjeđa, ali to nije tema nego kabeli audio itd...

npr:

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...


da ne bude sve sivo evo jedan odlican link vezan za loudnes i moderne streaming servise i limitere -

 

...interesantan i poucan video...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
offline
Vaš audio kutak

https://www.gcaudio.com/tips-tricks/why-power-cables-make-a-difference/

 

Možda ima nekih točnih navoda, ali to ne znači da ću odmah sada naručiti neku Shunyatu.

 

Ali, vratimo se u "šprizemnije" vode, pa makar i u Vintage:

 

https://audio-database.com/PIONEER-EXCLUSIVE/amp/m7-e.html

 

Poželjna su naravno, dva ovakva monobloka.

 

https://www.hifishark.com/search?q=pioneer+exclusive+m7

 

Ovo je solidna kombinacija s C7 preampom...

 

 

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

3000 baksa ili 20 tisuca hrvatskih za par metara power kabela na prvoj stranici.... ma uvatili ste me u sprd niko ko je iz prve proša prvi razred osnovne nebi nasje na takvu očitu prevaru..

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Taj noviji K-300i je moguće vrlo dobar.

Imao sam na probi onaj jeftiniji S-300 i kav 400i i to je bilo ok, ali me nije oduševilo.

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Taj noviji K-300i je moguće vrlo dobar.

Imao sam na probi onaj jeftiniji S-300 i kav 400i i to je bilo ok, ali me nije oduševilo.

 

 

 

Kaj točno ne valja sa S-300, sve neka negativa oko njega, meni djeluje sasvim dobar i sigurno se ne bi bunio da ga imam, ili ljudi očekuju da će za 4X manje para dobit Krell teškaša u malom pakiranju

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ma nije Krell S-300i loš, pače.

Ali je meni moja amplifikacija onda bila bolja. Doduše i skuplja.

Baš sad pogledoh svoj opis/rev istog iz 2013 g.  gdje navodim da je kolega koji ga je donio rekao da mu je taj S 300i bolji od KAV 300i i 400i.

Ali to su stariji uređaji ( cca 25.000 kn) i nisu klase ovog K-300i od 60.000 kn.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 20:33 (analogni).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Ma nije Krell S-300i loš, pače.

Ali je meni moja amplifikacija onda bila bolja. Doduše i skuplja.

Baš sad pogledoh svoj opis/rev istog iz 2013 g.  gdje navodim da je kolega koji ga je donio rekao da mu je taj S 300i bolji od KAV 300i i 400i.

Ali to su stariji uređaji ( cca 25.000 kn) i nisu klase ovog K-300i od 60.000 kn.

 Cek je ovaj Krell K-300i sad pocetni model??

AUDIOFIL
4 godine
offline
Vaš audio kutak

.....i jedini integrirac koliko vidim....

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ma, 900 W bi trošio samo u teoriji, kada bi ga max opteretio.

Kod normalne glasnoće ( u sobi do 30 m2) ne troši niti cetvrtinu od toga.

Nije to A klasa, da uvijek troši isto bez obzira na razinu glasnoće.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Znaci prije pocetni model Krella je bio oko 20K kn sad su stavili puta 3,ma bravo..i jos pricaju o A klasu u prvih 90W!!Za 60K kn kupim si u SH KREL FPB 300CX i lozim jaja na njemu i slusam Hendrixa kako lozi gitaru!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Vjerujem da je i cuo sam do sad iz prve ruke dobrih dojmoova,ali taj dizajn kod Luxmana me nikad nije privlacio,mozda uzivo izgleda bolje!Iznutrice su vec neka druga prica!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

I Tata bi rađe Luxmana ! 

 

Taj Krell je malo na steroidima.

770 VA trafo i 80.000 uF nije malo, ali nije niti nešto od čega se zavrti glava.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
..

"Suhi" podaci u VA i uF nisu mjerodavni, naravno.

 

..

jednostavno ne, guglaj: amplifier PSRR i common sense kad imaš pre malo filtriranja ili voltampera ili jos gore slab trafo i pre malo filtriranja naravno da na izlazu imaš katastrofu a ne hifi.


Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Naravno da sve potječe od napajanja.

 

Ako se zadovolji optimum predimenzioniranja napajanja, svakako nije isto kakve se kvalitete dijelovi stave unutra.

Ako dizajn i konstrukcija nisu na nivou, pusto dodavanja snage trafoa i kapaciteta elkosa nema puno smisla.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Naravno da sve potječe od napajanja.

 

Ako se zadovolji optimum predimenzioniranja napajanja, svakako nije isto kakve se kvalitete dijelovi stave unutra.

Ako dizajn i konstrukcija nisu na nivou, pusto dodavanja snage trafoa i kapaciteta elkosa nema puno smisla.

 

 

 Pa normalno,jedno bez drugog nikako ne moze!

AUDIOFIL
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Zanimljivo da je i Krell shvatio gdje se može dodatno zaraditi:

 

http://www.krellonline.com/cables.html

 

Dočim, za onu svoju npr. 600 seriju i nisu mogli uz pribor davati one (današnje). PC strujne kabele.

 

Namjerno naglasih ono "današnje", jer nekad i ti kabeli za kompjutere (za velike kopirke, printere i sl. da i ne govorim) nisu bile tanašne žičice poput današnjih.

 

Danas u mnogim Firmama, na kraju produkcije, sjedi grintavi računovođa s digitronom i zbraja.....

.....te uredno vraća neke proizvode, elemente i sl, uz napomene "manje, uže, lakše, tanje........

 

 

Možda su nekad znali napraviti kvalitetno (i lijepo)....

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 13:24 (analogni).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ja ne bih imao nikakvih problema s jednim Krellcom i print kablom,zaboravis na njega vrlo brzo..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Ja ne bih imao nikakvih problema s jednim Krellcom i print kablom,zaboravis na njega vrlo brzo..

 Ako te ne spasj taj print kabel, uvijek imaš pomoćnu varijantu :

 

https://highend-electronics.com/products/synergistic-research-25th-anniversary-power-cord-limited-edition

 

 

 

 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

I Ayon Triton i Mastersound 845 sam imao na probi i vjeruj mi, nemaju nimalo problema s Rock glazbom.

To nije baš "topli" zvuk ko cijevaši iz 60-ih.

Transparentno, brzo i sa čvrstim basom....

 

Ajde, retubing nakon par ljeta i to je to....

 

Jerbo i danas su Marshallova pojačala za gitare cijevna...

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 18:40 (analogni).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

 Znači lampe te pucaju. Žena bi mi ispalila da to imam. Umela bi se za očistit prašinu. Krella mi gušta očistit, dva poteza i gotovo. Zbog nje sam mora naručit poklopac za gramofon.

Okay, finije je, toplije, kao stvoreno za klasiku, ali rokija ipak bolje diše na tranzistore. Zato sam uvijek i kupovao solid state.

 mozda tube pre s bypass switchom i po volji pališ gasiš :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

 Ako te ne spasj taj print kabel, uvijek imaš pomoćnu varijantu 

 

https://highend-electronics.com/products/synergistic-research-25th-anniversary-power-cord-limited-edition

 

Nisam protivnik kabela al ovo je stvarno malo jača debilana, da imam printer koji štampa novce ne bi dao 20k dolara za nikakav kabel, a kamoli strujaš, uz to jebo komponentu kojoj treba kakav god kabel od 20k dolara da "prosvira", pa čak i puno manje od te cifre, pa za te pare složiš komplet novi odličan sistem izvor/pojačalo/zvučnici/ožičenje

11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

I Ayon Triton i Mastersound 845 sam imao na probi i vjeruj mi, nemaju nimalo problema s Rock glazbom.

To nije baš "topli" zvuk ko cijevaši iz 60-ih.

Transparentno, brzo i sa čvrstim basom....

 

Slušao sam Ayone par puta i to su po meni odlični uređaji, mogao bi živjet s njima, i to sa najjeftinijim modelima cd/amp, al svejedno za moj džep debelo preskupo

 

Zadovoljio bi se sa kakvim hibridom iz Audio Analogue ili Unison produkcije, mada ni oni nisu džaba

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Jebga ( glede strujaša Synergistic Research).

Ako roba ima kupca, onda badave mi tu lamentiramo.

Slično je i u modnoj, kozmetičkoj ili auto industriji......

 

A glede pojačala, slušao sam kod sebe i A. Analouge 

Dobro je, ali nije kao Ayon i Mastersound.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 20:49 (analogni).
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Jebga.

Ako roba ima kupca, onda badave mi tu lamentiramo.

Slično je i u modnoj, kozmetičkoj ili auto industriji......

 

 

Ma sve to stoji al treba negdje povuć crtu

 

Kad se već razbacuju nek izmisle strujaš od 10 hiljada eura po metru u rinfuzi, pa nek si ljudi to povuku kroz zid da "bude sve u kompletu", nek kabel bude skuplji i od kuće u kojoj žive ak ih to veseli, kak bi se reklo meni ni iz džepa ni u džep

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice