A1 kućni internet - optika

poruka: 863
|
čitano: 479.740
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
mmatrix kaže...
Jel se nekome desilo da se tehnicar uopce ne pojavi u dogovorenom terminu ni ne nazove? Trebali su mi jucer spojiti net i ni traga ni glasa od njih.

 

Neprofesionalno je, ali vjerojatno imaju sad malo Božić - nova godina odmor. Zovi natrag i pitaj što se dogodilo. Meni treba doći 10.1. pa ću vidjeti kaj bude.

14 godina
neaktivan
offline
A1 kućni internet - optika

Znači jel A1 optika P2P ili PON?

Uzeo sam bio TCom optiku da zamijeni Amis al mi sad bezveze stoji sa strane kad je PON koji mi je isti kurac ko kabel skoro; još uvijek vučem Amisov 100/100 paket pa me zanima jel Vipovih 500/120 preko te iste infrastrukture ili je smanjenje kvalitete?

 

EDIT: Izgleda GPON. Toliko o kvalitetnom internetu u HR u 2019.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2019 3:21 (8ax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
8ax kaže...
kad je PON koji mi je isti kurac ko kabel skoro

 How yes no...

14 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika
sandokan111 kaže...
8ax kaže...
kad je PON koji mi je isti kurac ko kabel skoro

 How yes no...

BNet kabel ping -> 5-10ms prema svim ZG serverima

Amis ping = 0-1ms prema svim ZG serverima

TCom ping = 1ms prema TComu, 15-30ms prema ostalim ZG serverima sto je apsolutno neprihvatljivo

9 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
8ax kaže...

BNet kabel ping -> 5-10ms prema svim ZG serverima

Amis ping = 0-1ms prema svim ZG serverima

TCom ping = 1ms prema TComu, 15-30ms prema ostalim ZG serverima sto je apsolutno neprihvatljivo

 Odlicna usporedba, 5 iz zalaganja, 1 iz znanja.

14 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika
sandokan111 kaže...
8ax kaže...

BNet kabel ping -> 5-10ms prema svim ZG serverima

Amis ping = 0-1ms prema svim ZG serverima

TCom ping = 1ms prema TComu, 15-30ms prema ostalim ZG serverima sto je apsolutno neprihvatljivo

 Odlicna usporedba, 5 iz zalaganja, 1 iz znanja.

 Onda nemoj srat nego me prosvijetli.

9 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
8ax kaže...

Onda nemoj srat nego me prosvijetli.

 Sto da te prosvjetlim? Usporedio si PON optiku s coaxom a to si sveo na usporedjivanje pinga. Uopce ni neznam sto si htio dokazat s ovim pingom da te pokusam prosvjetlit, jer ping nema veze s brzinom, tako da pretpostavljam da ti je povezanost velikog pinga osnova usporedjivanja tehnologija. Stoga i pocetni "how yes no" da je pon optika skori isto sto i coax.

9 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika
8ax kaže...

Znači jel A1 optika P2P ili PON?

EDIT: Izgleda GPON. Toliko o kvalitetnom internetu u HR u 2019.

 Pola svijeta ima GPON i nitko nema problema, s tim, ako radiš backup interneta onda trebaš carrier grade vezu, a ne consumer grade.

8ax kaže...

BNet kabel ping -> 5-10ms prema svim ZG serverima

Amis ping = 0-1ms prema svim ZG serverima

TCom ping = 1ms prema TComu, 15-30ms prema ostalim ZG serverima sto je apsolutno neprihvatljivo

 Ping prema drugim serverima takav jer vjerojatno ne ide kroz CIX, a svi će oni imati više manje iste pingove prema vani, HT vjerojatno i bolje jer ima bolje linkove prema van. Uhhhh, ne dao mi bog 15ms ping, pa čovječe, stignem jaja ispeć dok ti podaci stignu na server je**te!? Ako ne i omlet.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2019 18:59 (JozoBozo121).
14 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika
JozoBozo121 kaže...
8ax kaže...

Znači jel A1 optika P2P ili PON?

EDIT: Izgleda GPON. Toliko o kvalitetnom internetu u HR u 2019.

 Pola svijeta ima GPON i nitko nema problema, s tim, ako radiš backup interneta onda trebaš carrier grade vezu, a ne consumer grade.

8ax kaže...

BNet kabel ping -> 5-10ms prema svim ZG serverima

Amis ping = 0-1ms prema svim ZG serverima

TCom ping = 1ms prema TComu, 15-30ms prema ostalim ZG serverima sto je apsolutno neprihvatljivo

 Ping prema drugim serverima takav jer vjerojatno ne ide kroz CIX, a svi će oni imati više manje iste pingove prema vani, HT vjerojatno i bolje jer ima bolje linkove prema van. Uhhhh, ne dao mi bog 15ms ping, pa čovječe, stignem jaja ispeć dok ti podaci stignu na server je**te!? Ako ne i omlet.

 Imam sve navedene konekcije doma, T-Com do svakog servera i izvan Europe treba bar ~20ms više nego Amis.

Jedva mogu i nazvat upgrade sa 100/100 na 500/120 upgradeom jer koja je poanta optike ako nemam uploada, ovako kad je i infrastruktura losija nema mi smisla nadogradit.

 

sandokan111 

Usporedba sa kabelom stoji jer ce uskoro sa DOCSIS3.1 moc ponudit brzine i pingove usporedive sa PON u mainstream paketima, tj 100-200mbit/s. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2019 22:58 (8ax).
9 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
8ax kaže...
sandokan111 

Usporedba sa kabelom stoji jer ce uskoro sa DOCSIS3.1 moc ponudit brzine i pingove usporedive sa PON u mainstream paketima, tj 100-200mbit/s. 

 Nastranu sto usporedba ne stoji jer su miljama razlike u tehnologiji, javi mi kad je to "uskoro" ? Jel to za 1, 2, 10 godina? Reci mi koliki ces onda imat upload u odnosu na download na docsisu 3.1? Dal opce znas ogranicenja kabelske tehnologije u odnosu na optiku i koliko je uopce suludo pricat o usporedbama istih na osnovu "lulz mogu dobit 200mbita paket na kabelu kao i na optici, ergo kabel jako slican optici" :)

 

Ajde da se ne zamaramo, dobio si iz zalaganja vec 5, ajmo mi pricat o tome "bit ce tako" kad ti budes napokon to imao to na kabelu pa kad mi vidimo kako ce tebi to radit u praksi i koje ce pakete nudit, obzirom da i docsis 3.1 i dalje ima omjer 10 prema 1 naspram downloada.

6 godina
neaktivan
offline
A1 kućni internet - optika

Pozdrav, ima li itko ideju koji bi mogao biti uzrok gaming laga?

 

Naime, uzeo sam A1 optiku primarno iz tog razloga, no krajnji ishod je jednak Tcomu od 10ak mbps. Trenutna brzina na A1 mi je oko 150/15 i to na wirelessu, dok na zici ide i do 250, ping je rijetko kad veci od 10, no lag je konstantan i dalje.

 

Istestirao istu igru na jos 3 mjesta i na istom uredaju (PS4), na 2 Tcoma od 10 i 30 mbps, kao i na jednakoj optici dvije ulice dalje - nesto manjoj brzini no i dalje pristojnoj od 70ak mbps. Jednostavno, speed test je odlican i opce ne mogu razluciti uzrok. Zalio sam se A1, no eto kazu da ne vide nikakva odstupanja.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
domagojz kaže...

Pozdrav, ima li itko ideju koji bi mogao biti uzrok gaming laga?

 

Naime, uzeo sam A1 optiku primarno iz tog razloga, no krajnji ishod je jednak Tcomu od 10ak mbps. Trenutna brzina na A1 mi je oko 150/15 i to na wirelessu, dok na zici ide i do 250, ping je rijetko kad veci od 10, no lag je konstantan i dalje.

 

Istestirao istu igru na jos 3 mjesta i na istom uredaju (PS4), na 2 Tcoma od 10 i 30 mbps, kao i na jednakoj optici dvije ulice dalje - nesto manjoj brzini no i dalje pristojnoj od 70ak mbps. Jednostavno, speed test je odlican i opce ne mogu razluciti uzrok. Zalio sam se A1, no eto kazu da ne vide nikakva odstupanja.

 Koji router imas? Imao sam slican problem na Bnetu. Prema speedtestu sve super, 150/15, ping 5, a igre laggaju brutalno i ponekad se stranice loadaju sporo ili se uopce ne ucitaju.

 

Ispalo je da je problem smece od WLANa na Bnet routeru (Ubee) - kupio bolji router i spojio ga na bnetov, sad se preko njega spajam na WLAN i nikakvih problema.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
6 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Minneyar kaže...
domagojz kaže...

Pozdrav, ima li itko ideju koji bi mogao biti uzrok gaming laga?

 

Naime, uzeo sam A1 optiku primarno iz tog razloga, no krajnji ishod je jednak Tcomu od 10ak mbps. Trenutna brzina na A1 mi je oko 150/15 i to na wirelessu, dok na zici ide i do 250, ping je rijetko kad veci od 10, no lag je konstantan i dalje.

 

Istestirao istu igru na jos 3 mjesta i na istom uredaju (PS4), na 2 Tcoma od 10 i 30 mbps, kao i na jednakoj optici dvije ulice dalje - nesto manjoj brzini no i dalje pristojnoj od 70ak mbps. Jednostavno, speed test je odlican i opce ne mogu razluciti uzrok. Zalio sam se A1, no eto kazu da ne vide nikakva odstupanja.

 Koji router imas? Imao sam slican problem na Bnetu. Prema speedtestu sve super, 150/15, ping 5, a igre laggaju brutalno i ponekad se stranice loadaju sporo ili se uopce ne ucitaju.

 

Ispalo je da je problem smece od WLANa na Bnet routeru (Ubee) - kupio bolji router i spojio ga na bnetov, sad se preko njega spajam na WLAN i nikakvih problema.

 

Imam https://e.huawei.com/en/products/fixed-network/access/ont/echolife-hg8245q2. Isti ima i kolega kod kojeg sam testirao jucer, ali lako moguce da je do toga. 

12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
domagojz kaže...

 

Imam https://e.huawei.com/en/products/fixed-network/access/ont/echolife-hg8245q2. Isti ima i kolega kod kojeg sam testirao jucer, ali lako moguce da je do toga. 

 Hmm ne znam, taj router se cini ok. A koji Bnetov imas? 

 

I prije svega dobro istestiraj kako ti ide preko zice - ako imas lag i preko zice, ocito imas dublji problem. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
6 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Minneyar kaže...
domagojz kaže...

 

Imam https://e.huawei.com/en/products/fixed-network/access/ont/echolife-hg8245q2. Isti ima i kolega kod kojeg sam testirao jucer, ali lako moguce da je do toga. 

 Hmm ne znam, taj router se cini ok. A koji Bnetov imas? 

 

I prije svega dobro istestiraj kako ti ide preko zice - ako imas lag i preko zice, ocito imas dublji problem. 

 To je njihov, od A1 tj. Ista stvar je i na zici, istestirao bome puno puta nazalost.

12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
domagojz kaže...

 To je njihov, od A1 tj. Ista stvar je i na zici, istestirao bome puno puta nazalost.

 aha, nisam cuo jos za taj... kolko ja znam samo Technicolor i Ubee su u optjecaju, oba tesko smece. Pa je za pretpostaviti da je i ovaj :)

 

Ne znam, a da probas uzeti od tog prijatelja ruter pa ga spojiti kod sebe i testirati? Ako radi bez laga, onda je def problem u tvom ruteru

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
6 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Minneyar kaže...
domagojz kaže...

 To je njihov, od A1 tj. Ista stvar je i na zici, istestirao bome puno puta nazalost.

 aha, nisam cuo jos za taj... kolko ja znam samo Technicolor i Ubee su u optjecaju, oba tesko smece. Pa je za pretpostaviti da je i ovaj :)

 

Ne znam, a da probas uzeti od tog prijatelja ruter pa ga spojiti kod sebe i testirati? Ako radi bez laga, onda je def problem u tvom ruteru

 Da, to jedino jos preostaje mozda s moje strane, al to je samo takav proces 

12 godina
offline
A1 kućni internet - optika

A ili zovi SZK i trazi novi ruter, dobro obrazlozi i budi pristojan... meni su poslali tehnicara s novim ruterom radi loseg WLANA iako tehnicki nisu morali jer mi je prek zice bilo sve ok...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Minneyar kaže...

A ili zovi SZK i trazi novi ruter, dobro obrazlozi i budi pristojan... meni su poslali tehnicara s novim ruterom radi loseg WLANA iako tehnicki nisu morali jer mi je prek zice bilo sve ok...

 

Napravio sam tako, doci ce tehnicar u petak pa ce vidit jel potrebno promijenit. Sve se bojim kako ce to izgledat..tnx na pomoci, javim ishod :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 20:51 (domagojz).
6 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Evo promijenili ruter, kazu da je sve u redu, a meni i dalje isto sr...

7 godina
offline
A1 kućni internet - optika

S obzirom da je ovo sve relativno novo za većinu nas, jel postoji netko ovdje tko zna kako doći do admin usera na routeru HG8245Q2, ili barem se javiti na PM u vezi toga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
A1 kućni internet - optika

Frend dobio kabel internet (pretpostavljam da to nije optika ili?),brzina 50 mb/s, ja živim jedno 50 metara dalje u drugoj ulici,postoji li šansa da oni vuku kabel preko stupova jer mi služba za korisnike nije znala odgoovriti nego će oni zahtjev prosljediti pa će mi se netko javiti da li oće ili neće

Ima li netko iskustva da li provlaće kabel po želji korisnika ili mogu sanjati.Živim u obiteljskoj kući kao i on i oko njega neki imaju kabelski internet. tj. oni koji su podnjeli zahtjev ali svi vuku kabel sa tog jednog stupa a do mene od njega ima jedno 3 stupa između ukupne dužine oko 50-60 metara

 

hvala

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Da li netko možda zna po kojem principu odabiru koji će router dati?

Zvao sam A1 i raspitivao se oko trio paketa sa 150 brzinom, pitam koji router bi dobio, pa su pogledali koji je dobio posljednji koji je sklopio ugovor - TC7200.20, već lagano stari router sa poznatim WIFI problemima. Vidim da su neki dobili noviji Ubee EVW32C, koji čak i da ima loš WIFI kao TV7200, bar može automatski spajati i 2.4 i 5 Ghz uređaje. Da li pri potpisivanju ugovora žele uvažiti želje oko routera?

Sorry za pitanje o kabelu na temi o optici, ali ako i na optici dijele različite routere, nadam se da može proći kao generalno pitanje :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
DalmatHR kaže...

Da li netko možda zna po kojem principu odabiru koji će router dati?

Zvao sam A1 i raspitivao se oko trio paketa sa 150 brzinom, pitam koji router bi dobio, pa su pogledali koji je dobio posljednji koji je sklopio ugovor - TC7200.20, već lagano stari router sa poznatim WIFI problemima. Vidim da su neki dobili noviji Ubee EVW32C, koji čak i da ima loš WIFI kao TV7200, bar može automatski spajati i 2.4 i 5 Ghz uređaje. Da li pri potpisivanju ugovora žele uvažiti želje oko routera?

Sorry za pitanje o kabelu na temi o optici, ali ako i na optici dijele različite routere, nadam se da može proći kao generalno pitanje :)

 

znam da je moj šogor na kabelu dobio ovaj Ubee EVW32C prije mjesec dana. Kako je on sistem admin u jednoj firmi, isto se raspitivao za druge routere ali nisu ništa drugo ponudili. Ja sam na optici dobio Huawei HG8245Q2.

8 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

meni kroz ulicu provukli optiku prije 2 mjeseca još i dalje apsolutno nitko nije ponudio ništa vezano uz spajanje....a prošle godine u 11 mj je ormaric spojen skroz i sve je provedeno...što i zašto čekaju nemam pojma nit mogu dobit ikakvu informaciju od ikoga

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
16 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
yaqyaq kaže...

Frend dobio kabel internet (pretpostavljam da to nije optika ili?),brzina 50 mb/s, ja živim jedno 50 metara dalje u drugoj ulici,postoji li šansa da oni vuku kabel preko stupova jer mi služba za korisnike nije znala odgoovriti nego će oni zahtjev prosljediti pa će mi se netko javiti da li oće ili neće

Ima li netko iskustva da li provlaće kabel po želji korisnika ili mogu sanjati.Živim u obiteljskoj kući kao i on i oko njega neki imaju kabelski internet. tj. oni koji su podnjeli zahtjev ali svi vuku kabel sa tog jednog stupa a do mene od njega ima jedno 3 stupa između ukupne dužine oko 50-60 metara

 

hvala

 Sve ovisi o odluci samog operatora i služba za korisnike ti nema i nemože dati takve informacije. Ako nije optićki onda ti ga nemože provući preko stupa.

DalmatHR kaže...

Da li netko možda zna po kojem principu odabiru koji će router dati?

Zvao sam A1 i raspitivao se oko trio paketa sa 150 brzinom, pitam koji router bi dobio, pa su pogledali koji je dobio posljednji koji je sklopio ugovor - TC7200.20, već lagano stari router sa poznatim WIFI problemima. Vidim da su neki dobili noviji Ubee EVW32C, koji čak i da ima loš WIFI kao TV7200, bar može automatski spajati i 2.4 i 5 Ghz uređaje. Da li pri potpisivanju ugovora žele uvažiti želje oko routera?

Sorry za pitanje o kabelu na temi o optici, ali ako i na optici dijele različite routere, nadam se da može proći kao generalno pitanje :)

 Ovisi koje usluge uzimaš i preko čega ti ide usluga(optićki,bakar, itd). Ako ideš preko optike onda ćeš dobiti  Huawei HG8245Q2

sseennoonn kaže...

meni kroz ulicu provukli optiku prije 2 mjeseca još i dalje apsolutno nitko nije ponudio ništa vezano uz spajanje....a prošle godine u 11 mj je ormaric spojen skroz i sve je provedeno...što i zašto čekaju nemam pojma nit mogu dobit ikakvu informaciju od ikoga

 To što su ti provukli neznaći da je mreža na tvom podrućiju operativna. Sam izvođać mora izvršiti ispitivanja i napraviti Tehnićku dokumentaciju i nakon toga operator preuzima mrežu.

BF3:fluffy_inside
6 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Wolf88 kaže...
DalmatHR kaže...

Da li netko možda zna po kojem principu odabiru koji će router dati?

Zvao sam A1 i raspitivao se oko trio paketa sa 150 brzinom, pitam koji router bi dobio, pa su pogledali koji je dobio posljednji koji je sklopio ugovor - TC7200.20, već lagano stari router sa poznatim WIFI problemima. Vidim da su neki dobili noviji Ubee EVW32C, koji čak i da ima loš WIFI kao TV7200, bar može automatski spajati i 2.4 i 5 Ghz uređaje. Da li pri potpisivanju ugovora žele uvažiti želje oko routera?

Sorry za pitanje o kabelu na temi o optici, ali ako i na optici dijele različite routere, nadam se da može proći kao generalno pitanje :)

 Ovisi koje usluge uzimaš i preko čega ti ide usluga(optićki,bakar, itd). Ako ideš preko optike onda ćeš dobiti  Huawei HG8245Q2

 Izgleda da i unutar vrste isporuke usluge postoje varijacije, za kabel Tc7200 i Ubee, pa zato i pitam.

12 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Godinama sam na HT-u, VDSL 50/10, i sad kako je A1 počeo uvoditi optiku razmišljam o prelasku kod njih s obzirom da nema naznaka da će skoro u budućnosti i HT uvesti optiku u mom mjestu. Zanima me kakvi su? Kakva je kvaliteta usluge? Podrška? Iskustva?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 7:32 (display name ivo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
display name ivo kaže...

Godinama sam na HT-u, VDSL 50/10, i sad kako je A1 počeo uvoditi optiku razmišljam o prelasku kod njih s obzirom da nema naznaka da će skoro u budućnosti i HT uvesti optiku u mom mjestu. Zanima me kakvi su? Kakva je kvaliteta usluge? Podrška? Iskustva?

 

Uzeo sam prije 2 mjeseca, do sada bez problema tako da nisam morao tražiti podršku, imam paket 350 - 500Mbita / 84 - 120Mbita. Najmanje što sam izmjerio do sada je bilo 450/100 jednom ili dva puta.

12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Orwandill kaže...
display name ivo kaže...

Godinama sam na HT-u, VDSL 50/10, i sad kako je A1 počeo uvoditi optiku razmišljam o prelasku kod njih s obzirom da nema naznaka da će skoro u budućnosti i HT uvesti optiku u mom mjestu. Zanima me kakvi su? Kakva je kvaliteta usluge? Podrška? Iskustva?

 

Uzeo sam prije 2 mjeseca, do sada bez problema tako da nisam morao tražiti podršku, imam paket 350 - 500Mbita / 84 - 120Mbita. Najmanje što sam izmjerio do sada je bilo 450/100 jednom ili dva puta.

 I koliko to plaćaš?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice