Adsl preko zraka

poruka: 4
|
čitano: 2.315
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Adsl preko zraka

pozdrav!

 

čekam adsl već ne znam od kad, ht je neumoljiv.

mjesto do mene ima dslam. moja teta ima mogučnost za dsl.

nemam optičku vidljivost za wlan vezu.

zanima me dali bi ovo radilo kod nje priključim antenu za frekvencijsko područje na kojem radi adsl.

zatim stavim antenu i kod sebe te ju priključim na adsl modem.

jel ima šanse za takvo nešto.

 dakle iz centrale ide paricom do antene pa zrakom do mene antena dsl modem moj komp. udaljenost je manje od tri km. njena udaljenost od dslama je manja od km.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Adsl preko zraka

A kakvu to antenu mislis koristiti ako nemas opticke vidljivosti. Bez obzira to sto si opisao je prakticno nemoguce, ne bi me cudilo da tehnologija postoji, ali cijena nije za obicne smrtnike kao mi :) Inache ne bi bio toliki market za HSDPA i slicno.

 

Ima li neko od komsija dsl ? Da se dogovoris s njim da uvede jos jednu liniju na tvoj racun, pa koristi wireless sa nekom high gain directional antenom ala http://www.cnetusa.com/product/specs/antenna_CDA14O.htm. Za najbolji rezultat bi ti trebale dvije. Postavis router kod komsije, i povezes ga s ovom antenom, i svoju wireless karticu u compu s drugom. MAX daljina za ovu antenu je oko 1.4km. Mozda je overkill za krace distance ali, to ti je najbolja alternativa.


1337
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Adsl preko zraka

u mjestu kojem ja zivim nitko ne moze uvest adsl zna se zbog kojih razloga.

rekoh nemam optičku vidljivost a da bi je imao morao bih antene dignuti barem 4-5 m iznad krova.

e a tuse javlja problem  a taj je da je moja kuca na otvorenom prostoru a ovdje zna vjetar jako pirit, tako da bi otkinuo antenu ( lomio je drvece u okolici i dizao crijepove).

inace dsl radi na oko 2 mhz podrućju kojem bas ne treba optička vidljivost. am radio radi na tim frekvencijama ,a možeš hvatat ga sa velike udaljenosti 1000 km pogotovo po noći.

 antena za taj spektar je ferite rod ili žica cca 25 m dužine.

 

16 godina
neaktivan
offline
Adsl preko zraka

Ma mozes ti raditi sa signalom sta hoces (moduliranje). Ali radio sam za jedan ISP u Norveskoj skoro 3 godine, i u te 3 godine nisam cuo da iko salje dsl signal zracnim putem, vjerovatno zbog stabilnosti. S obzirom da je Norveska poprilicno nepristupacna zemlja, to bi bilo optimalno. Kao sto rekoh, i da oprema postoji za upravo to, mislim da je preskupa.


1337
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice