ADSL problem

poruka: 10
|
čitano: 3.772
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
ADSL problem

Imam brata te on stalno nesto skida dok ja igram cod4 te mi to nabije strasan ping

Moj kompjuter je direktno spojen na t-comov router a njegov je spojen na router preko nekog d-linka (izgleda ko usb)

te je tako i on povean na net.

 

E sad pravo pitanje mogu li ja ikako ogranicit brzinu kojom on moze skidat fileove tako da mi smanji ping

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.2.2009 11:06 (Backdraft).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
ADSL problem

Pa mozes mu ograniciti brzinu....ak skida s torrenta odes na torrent desni klik download i tamo namjestis koju brzinu mu dajes da vuce i to bi ti bilo to.......ali ping ti ovisi i o serveru i raznim drugim stvarima.....

Prije sam bio umišljen sad sam savršen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
ADSL problem

Ako ima uTorrent odi u options-preferences-bandwith-maximum download rate i umjesto 0 (0-neograniceno) upisi npr 100 sto ti je otprilike pola tvoje brzine (ako imas 2mbit vezu).

A ako skida bez torrent klijenta onda nazalost nemozes nista napravit osim iscupat mu taj wireless usb stick i bacit u baju.

BOLJE DA RUSI ZATVORE PLIN NEGO DA GA ŠVABE PUSTE
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.2.2009 12:43 (F1-IVO).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL problem

Mislim da možeš bratov komo spojit na tvoj tako da on na internet ide prek tvog kompa i usput mu možeš ograničit brzinu, stranice na koje ide i jos neke stvari al nisam profić i neznam kako se to zapravo napravi

15 godina
offline
ADSL problem

a ja sam mislio neki firewall njemu stavit pa tako ogranicit ili tako nest

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: ADSL problem
pa imas program NetLimiter pa tamo lepo moz ograniciti download i upload ....bilo bi i lakse da ide net preko tvog kompa...ali posto ne ,moras videti u Tcom-ovom routeru dal ima opcija za limitiranje , koji si uredjaj dobio?Thompson? ja se sad ne secam dal tamo toga ima...proveri pa javi...ako ne ..ostaje ti netlimiter...
K'eni pa te vat' ;)
15 godina
neaktivan
offline
ADSL problem

Umjesto da se zeza sa konfiguracijom routera laske mu je instalirat

Netlimiter i onda ogranicit brzinu na bratovom racunalu.A sad moze se to isto rijesit u konifugraciji

routera ali je dili kamo teze

[IMG]http://i41.tinypic.com/dz7zmt.jpg[/IMG]
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
ADSL problem

Odabrao sam net limiter i radi sjajno

puno hvala svima

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
ADSL problem

Da ne otvaram novu temu (pošto ih o ADSL problemima ima dosta) iskoristit ću ovu. Naime, u posljednje vrijeme (sve češće i češće) mi se dešava da se gubi DSL signal (dakle prilikom primanja poziva - ili pozivanja - DSL se na trenutak izgubi). Probao sam sa zamjenom DSL filtera - zamijenio tri puta - i problem je i dalje ostao (ne bih baš rekao da tri DSL filtera ne rade).

Sljedeće što sam uradio jeste da sam otpojio sve telefonske priključke u kući, te ostavio samo jedan na kojeg sam sada postavio telefon i modem, međutim problem je i dalje tu.

Napominjem da mi se to ne dešava stalno. Ponekad zna po dva, tri puta dnevno, a ponekad zna raditi po pet, šest dana bez problema. Čini se da veza više puca kada je vani vrijeme vlažno, ali ne znam kakve bi to veze moglo imati. Telefonska parica koja mi dolazi do kuće ide nadzemnim vodovima koji su stari sigurno preko 20 godina (podzemne još nisu pustili u rad).

 

Da li netko ima ideju u čemu bi mogao biti problem?

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: ADSL problem
escobar_ kaže...

Da ne otvaram novu temu (pošto ih o ADSL problemima ima dosta) iskoristit ću ovu. Naime, u posljednje vrijeme (sve češće i češće) mi se dešava da se gubi DSL signal (dakle prilikom primanja poziva - ili pozivanja - DSL se na trenutak izgubi). Probao sam sa zamjenom DSL filtera - zamijenio tri puta - i problem je i dalje ostao (ne bih baš rekao da tri DSL filtera ne rade).

Sljedeće što sam uradio jeste da sam otpojio sve telefonske priključke u kući, te ostavio samo jedan na kojeg sam sada postavio telefon i modem, međutim problem je i dalje tu.

Napominjem da mi se to ne dešava stalno. Ponekad zna po dva, tri puta dnevno, a ponekad zna raditi po pet, šest dana bez problema. Čini se da veza više puca kada je vani vrijeme vlažno, ali ne znam kakve bi to veze moglo imati. Telefonska parica koja mi dolazi do kuće ide nadzemnim vodovima koji su stari sigurno preko 20 godina (podzemne još nisu pustili u rad).

 

Da li netko ima ideju u čemu bi mogao biti problem?

 

Hvala.

Problem su ti loši kabeli (ti nadzemni), čim ti je vlaga veća šum u kabelima raste i veza puca. Zovi t-com (ili tko ti je već provajder) i buni se, nemaš kaj drugo, sam si već sve isprobal, možeš probat i zamjenit modem. Nema bit kaj drugo ako si provjeril sve spojeve po kući i mijenjal splitter (filter).

Valentin
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice